Pasitarimas "Tolkinistinė konferencija" 2009

Tolkien Lietuva metraštis.
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8383
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

Pasitarimas "Tolkinistinė konferencija" 2009

#1 Standartinė Laiqualasse » 05 Sau 2009, 22:00

Sutinkant 2007-uosius metus spontaniškai suorganizuota įvyko pirmoji “Tolkinistinė konferencija”. Pavadinimas tikrai neoficialus, tačiau kaip ir prigijo, tad pernai per Naujametį įvyko ir antroji konferencija, kuri buvo net ir teletiltas. Šiemet, taip pat sutinkant Naujuosius, pasidarėme trečiąją. Skamba keistai, tačiau šiam suorganizuotam pokalbiui klausimai nebuvo paruošti iš anksto, juos galvojome pačio pokalbio metu. Taigi žemiau pateikiami užrašai gali būti labai nenuoseklūs. Nesijaudinkite, artimiausiu metu iš to, kas buvo aptarta, atsiras kelios naujos gijos bei vienas panašus į pernykštį metinis pranešimas. Ten viskas turėtų būti aiškiau. Čia pateikiu tik (beveik) netaisytą ataskaitą apie tai, kas buvo kalbėta. Ši gija skirta tolesnėms diskusijoms apie viską, kas išsakyta, bei ką nors, kas neišsakyta, bet labai norite pasikalbėti.

***


Naujametinė tolkinistinė konferencija
2009-ųjų sausio 1d.
Rumšiškės

Dalyvavo: Aldarion, Aredhel, Indraja, Laiqualasse, le_golas, Magnus, sielagaudys; taip pat aplink miegojo dvi katės ir kartais praeidavo Aldariono brolis.

Pirmas apystambis punktas – praėjusių metų įvykiai

1) Naujametis Rumšiškėse (gruodžio 30 – sausio 1);
2) Kavinių paieškos du kartus (sausio 5 ir vasario 2);
3) Žygis pas Hūriną (kovo 29-30);
4) Bastūnų Gildijos įkūrimas (balandžio 4-5 naktis);
5) Forumo jubiliejus (balandžio 4-6);
6) Žygis pas Mortą (balandžio 12-13);
7) Žygis Dzūkijoje (gegužės 1-4);
8) Žygis į Kernavę (liepos 5-6);
9) „Silmarillion“ misterija (liepos 19);
10) Ketvirtoji tolkinistinė Stovykla (liepos 24-27);
11) Penktasis vasaros Žygis (rugpjūčio 10-17);
12) Rudeninė Stovykla (rugsėjo 12-14);
13) ...ir vėl Naujieji (gruodžio 31 – sausio 3).

Taip pat lyg ir buvo keletas teminių pokalbių skypėje bei keletas arbatėlinių susitikimų. Įvykių nedaug, bet ne tiek jau ir mažai. Jei ką praleidau ar suklydau, būtų gerai, kad primintumėte.


Antras apystambis punktas – šių metų įvykiai

Pagrindiniai metų įvykiai:
a) Gimtadienis;
b) Filmų peržiūra MAO;
c) Stovykla;
d) Žygis;
e) Naujametis.


Gimtadienis:
Data preliminariai balandžio 4-a diena;
Vieta preliminariai Rumšiškių LBM;
Tema, programa – kol kas nieko konkretaus, keletas idėjų: įkasam stulpą; apdovanojimai; trivia; improvizacijos; paveikslų ir kitokių tolkinutiškų darbų paroda; konkursas kokia nors tolkinistine tema kažką sukurti, per gimtadienį pristatomi darbai; taip pat galimas brainstorminis kūrybinis konkursas vietoje – grupelėms duodama tema ir reikia per valandą-dvi sukurti ta tema kažką tolkinistiško; šaudymo lanku varžybos; orientacinis; fechtavimasis???;
Organizuoja Aldarion, Laiqualasse, Aredhel


Filmų peržiūra:
Data preliminariai balandžio 17-19 dienomis, BET gali tekti keisti/derinti pagal MAO nurodymus/norus/galimybes;
Vieta: salė yra 50+ vietų, svarbu išsiaiškinti, kiek kainuos; neaišku, ar yra įranga;
Dalyviai: informuoti galime greičiausiai tik iš lūpų į lūpas, ateis pažįstami ir jų pažįstami; galbūt, jei norime plačios auditorijos, galime reklamuotis ir plačiau. Reklamos būdai – forumai ir blogosfera; plakatų kabinimas keliose žinomose vietose (Lic, VU FF, dar kur nors).
Iki ~kovo pradžios turime susirinkti visą tikslią informaciją.
Dangus dirba reklamos srityje, galėtų padėti su reklamavimu, plakatų gamyba irba dar kuo nors.
Programa: viktorina apie kiekvieną filmą su simboliniais prizais; filmo epizodų inscenizacijos; galima priminti, kad bus „Hobitas“;
Vedėjai: le_golas ir galbūt LothLe arba Vulpecula?
Nakvynė – vėl reikia informacijos, kad galėtume pateikti su bendra info apie renginį;
Laikas – reikėtų daryti ne per naktį. Galima mėginti pradėti apie vidurdienį, tada baigtume vidurnaktį arba šiek tiek vėliau. Alternatyviai genialios idėjos welcome.


Stovykla:
Data – liepos 23-26 arba liepos 16-19.
Vieta – turim pas Jurgį, kiti pasiūlymai priimami.
[Per renginį MAO galima susipažinti su nepilnamečių tolkinistų tėvais, tada jie gal tuos tolkinistus išleistų ir į Stovyklą]
Tema – fenfikšenas; dvorfai, Minastiritas, Rohanas, Mordoras, fandomas; Žiedo karas paprasto gondorėno akimis; Deilo miestas; vertėtų padaryti balsavimą ir paklausti forumiečių apie galimas kitokias temas.
Antrojoje Stovykloje gerai buvo tai, kad programa nebuvo perkrauta ir radome balansą tarp veiksmo ir sėdėjimo elementų. Reikia daryti kažką tokio.
LARPas gali būti įmanomas, reikėtų daryti ne per ilgą ir tokį, kad galėtume įtraukti to nepažįstančius dalyvius. Galimi kai kurių ankstesnių elementų gabalai improvizaciniai-pseudolarpiniai, duodantys įvedimą į LARPo setting‘ą ir pačią LARPo idėją. Taip pat turėtų būti toks setting‘as, kad didelė dalis dalyvių galėtų būti neistoriniai personažai, jiems nereikėtų biografinių žinių ir t.t. ir pan.
Šiemet aš nebūsiu atsakingas už dalyvių registravimą.
Organizatoriai: Laiqualasse, Aldarion, Aredhel, le_golas pusiau, sielagaudys galbūt.


Žygis:
Data – Rugpjūčio 9-16 arba 2-9 (dvi savaitės po Stovyklos); gali reikėti paderinti pagal potencialią kelionę į Estiją (apie ją žr. žemiau).
Vieta: Aukštaitija-bet-ne-ANP; Latvija ir aplink ją; Pajūrys; pasienis su Baltarusija; Dubysa iki Nemuno; Merkys; kiti variantai taip pat priimami.


Trečias apystambis punktas – naujokai

Šiemet turime 13 naujokų, kurie parašė po >20 žinučių arba tiesiog dažnai aptinkami mūsų renginiuose: Magnus, Enya, dėdė Povilas, PhanTom, Košmaraitė, gil-galad, Madara, Ferrum, Ieva, Simba, Ikravinas, Tyliai, Rytas. Tris pajuodintus matėme ir gyvai.

Pernai aktyvių naujokų buvo 14, iš kurių buvome matę keturis. Šiemet iš tų keturiolikos forume vis dar gana aktyviai lankosi aštuoni, o gyvai matėme septynis.


Ketvirtas apystambis punktas – praėjusių metų idėjų aptarimas

Pernai konferencijoje idėjų buvo pasiūlyta nemažai. Trumpas jų įgyvendinimo sėkmės aptarimas:
a) Tradiciniai renginiai – kaip ir OK; Jubiliejus buvo neblogas, ketvirtoji Stovykla geresnė nei trečioji, Žygis – gražus;
b) Bendravimas su užsieniu – jei neklystu, buvo apsikeista baneriais su Vokietijos tolkinistais ir viskas, taigi, beveik FAIL;
c) Straipsniai bei tinklalapio pildymas – beveik visiškai FAIL, straipsnių atsirado gal trys ir visi Starlin dėka;
d) Arbatinės paieškos – beveik FAIL, ieškota buvo du kartus, daugmaž pusiau nuspręsta lankytis „Savam Kampe“, bet tai ir viskas; jokių ilgalaikių ar nuolatinių ten vykstančių pasisėdėjimų, jokių „Tolklingų“ ar ko nors panašaus;
e) Teminiai susitikimai visiškai FAIL; tokiu būtų galima laikyti rudeninę Stovyklą, bet tai – lašas jūroje;
f) Žygiai – OK, jų buvo pakankamai; aišku, per daug niekada nebus...
g) RPG sesijos – FAIL, nei kas organizavo, nei kas žaidė;
h) Filmo/filmų apie TolkLiet bei mūsų renginius kūrimas – visiškai FAIL, ta kryptimi nebuvo daroma nieko.


Nebestambūs punktai

Bendravimas su užsieniu
Jei einame į Žygį Latvijoje, galima pamėginti pasikviesti latvių tolkinistų.
Kontaktas su estais buvo užmegztas senokai, palaikomas pernai; šiemet vėl pamėginsiu išsiaiškinti, ar jie daro kokį renginį ir ar mes galėtume jame dalyvauti.
Kontaktas su lenkais – kol kas to nelabai buvo daryta, o Lenkijos tolkinistų bendruomenė yra viena didžiausių bei rimčiausių pasaulyje, taigi būtų verta pabandyti susisiekti, apsikeisti prisistatymais, nuorodomis ir pan.
Kontaktas su švedais – pernai jie mus kvietė į savo gimtadienį, nenuvažiavome; gal dar ne viskas prarasta, galima būtų kažką pamėginti padaryti?

Nedideli teminiai susitikimai
Reikia, kad kažkas tą pagaliau darytų, ir tiek.

“Idėjų sandėliukas“
Pasiūlymas sukurti temą forume, kur visi galėtų siūlyti idėjas, ką tolkinistiško galėtume nuveikti per renginius, arba net kokius tolkinistinius renginius galėtume surengti. Tokios idėjos nebūtų baudžiamos įgyvendinimu. Pasiūlymui pritarta, tema bus sukurta artimiausiu metu.

TolkLiet grupė Facebook‘e
Tai jau padaryta.

Organizacija
Aldarion pažadėjo parašyti paaiškinimą, kaip ji atrodytų, ką veiktų ir kuo ji mums naudinga. Tada mes (t.y. Aldarion ir aš) tą pristatymą sutvarkysim ir pateiksim forumui bei jūsų visų teismui. Laukite tęsinio.

***

Štai ir visa konferencijos medžiaga. Tolimesnės diskusijos labai laukiamos.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

BUTTON_POST_REPLY