Pasitarimas "Tolkinistinė konferencija" 2008

Tolkien Lietuva metraštis.
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8383
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

Pasitarimas "Tolkinistinė konferencija" 2008

#1 Standartinė Laiqualasse » 01 Sau 2008, 17:23

Pernai, sutinkant 2007-uosius metus, spontaniškai suorganizuota įvyko pirmoji “Tolkinistinė konferencija”. Pavadinimas tikrai neoficialus, tačiau kaip ir prigijo, o šiemet jau iš anksto sugalvojome pasidaryti antrąją. Skamba keistai, tačiau šiam suorganizuotam pokalbiui klausimai nebuvo paruošti iš anksto, juos galvojome pačio pokalbio metu. Taigi žemiau pateikiami užrašai gali būti labai nenuoseklūs. Nesijaudinkite, artimiausiu metu iš to, kas buvo aptarta, atsiras kelios naujos gijos bei vienas panašus į pernykštį metinis pranešimas. Ten viskas turėtų būti aiškiau. Čia pateikiu tik (beveik) netaisytą ataskaitą apie tai, kas buvo kalbėta. Ši gija skirta tolesnėms diskusijoms apie viską, kas išsakyta, bei ką nors, kas neišsakyta, bet labai norite pasikalbėti.

***

Tolkinistinė konferencija-teletiltas Grigiškės-Rumšiškės
Valio, jokių didžiųjų miestų :p

1 apystambis klausimas – renginiai

1.1.Gimtadienis
Vieta – Rumšiškių LBM
Laikas – kovo 29-30 dienos
Organizuoja – Aldarion ir kiti
Programa – tradiciniai renginiai; dar kas nors.

1.2. Stovykla
Data – paskutinis liepos savaitgalis (24-27 dienos);
Vieta – galima prie Asvejos ežero (ir saloje), ten, kur ir praeitus du kartus; teoriškai kur nors kitur, jei atsiras gerų pasiūlymų;
Programa – diskutuojama forume;
Organizuoja kol kas Aldarion, Starlin, Aiquen, Laiqualasse; jei yra daugiau norinčių prisijungti – mielai prašom.
Tema – Nūmenoras.

1.3. Žygiai
Norim žygių daug. Maži žygiai bus suorganizuoti spontaniškai.

Didysis žygis:
Vieta – Labanoras? Suvalkija?
Trukmė – apie savaitę, kaip visada.
Data – preliminariai rugpjūčio trečia savaitė nuo trečiadienio (13-os) iki 19-os dienos.

Baidarių žygis? Nebent jei kas nors labai norės. Maja turi patirties.

Bastūnų gildijos klausimas. Reikia ją galų gale įkurti ir daryti inauguracinį gildijos žygį (apie balandį-kovą). Starlin sakė ras info apie bastūnus.

Starlin pasiūlė mintį skaičiuoti, kokią dalį Žiedo Draugijos kelionės nuėjome. Kažkur taip jau daroma – žmonės skaičiuoja, kiek km yra nuėję pėsčiomis (kad ir apytikriai) ir lygina su atstumu, kurį nuėjo hobitai ir vėliau Žiedo Draugija.

1.4. RPG
Preliminariai trečią liepos savaitgalį Hild organizuojama misterija.
[Truputį iš kitos vietos] Galima organizuoti stalo RPG sesijas, tiek rimtas, tiek skirtas supažindinimui su RPG apskritai.


Numatytos renginių datos turi būti perkeltos į tinklalapį.

Nusprendėme, jog naujos reguliarios veiklos pradėti nenorim/negalim.


2 apystambis punktas - bendravimas su užsieniu

Klausimas, ar verta kviesti užsienį į mūsų renginius. Galbūt ne, nes angliškai ir šiaip nesam pasiruošę.Jei verta, reikia sugalvoti, į kokius ir kaip juos ruošiamės sutikti.
Turim pasiūlymą atvažiuoti į larpą Estijoje rugpj. Pradžioje (I arba II savaitgalį). Turim pasiūlymą atvažiuoti į kažkokią švedų šventę birželio pirmą savaitgalį. Atvažiuoti į Berlyną susitikti su vietos tolkinistais galim bet kada.

Tarptautinis bendradarbiavimas – straipsnių keitimasis su vokečiais (bus), lenkais bei rusais (yra). Norvegai, švedai, estai - ? Dar kas nors - ? Slovėnai (Starlin atrado) - ? Bendrai galime mėginti sukontaktuoti ir pasikeisti pristatomaisiais straipsniais su įvairiomis tolkinistų bendruomenėmis visame pasaulyje, jas tereikia rasti.


3 apystambis punktas – naujokai

Nuo 2006 gruodžio forume užsiregistravo, daugiau nei 20 žinučių parašė ir šiuo metu yra daugmaž aktyvūs šie nariai: Numė, Numis, ennor, Nifredil, Morta, Hūrinas, Aragornas, Nimrodel, Celduin, pavejui, grumlinas, legolas20, Kristė, vulpecula, Ievutu. Pirmus keturis pamatėme ir gyvai, kitus tikimės pamatyti artimiausiu metu. Forumiečių buvimo geografija taip pat išsiplėtė (ryšium su interneto plėtimusi) – atsirado Tverai, Molėtai, Šilutė, Prienai ir t.t.


Nebestambūs punktai

Organizacija
Kol kas ne, nes neturim nuolatinės organizacinės grupės. Padaryti kažką tokio, ką neseniai siūlė Starlin, būtų įmanoma, bet mes per skirtingai visa tai suprantam. Galbūt ateityje tas pavyks geriau, vilties prarasti nereikia.

TL filmai
Aldo filmas apie Stovyklą buvo jėga jėgų jėgelė, geriau už Čaką Norisą ir A. Čekuolį kartų paėmus, taigi darom daugiau!!!
Gal galima padaryti filmą apie TL? Angliškai? Kvenjiškai? Filme gali būti angliški titrai, pranešimas, kad mes esam – JųTriūba rocks šiuo atveju. Pristatyti kas mes esam ir ką pagrinde darom.
Be vaidybos, gryna dokumentika ir kompromatas bei popfronto pasirodymai penkių valandų ilgumo.
Toliau – detalės, detalės...
Iš anksto turim žinoti, ką filmuosim, ir filmuoti profesionaliai (kiek tai įmanoma). Reikėtų kelių operatorių. Operatoriai turi žinoti, kaip tą daryti. Forume reikia atviros naujos gijos apie šį klausimą.

*
Statom „Hobito“ filmą ir šiaip kvailiojam bei alpstam apie jį – visgi jau žinom, kad jis bus.

Pašnekesys apie 2007-iesiems užsiduotus tikslus ir jų įgyvendinimą

Gimtadienis mums nepavyko (labai mažai dalyvių ir programos), bet buvo net keturios paskaitos, visos apie „Silą“, taigi tema tikrai išlaikyta.

Ką darom su “koplytstulpiu” (gautu per Gimtadienį)? Kasam prie Ąžuoliuko? Nešamės į Žygį ir pastatom tinkamoj vietoj?

Teminiai susitikimai – ar verta judint? Poezijos skaitymai nepavyko.
Aldas turi idėją – daryti reguliarius susitikimus-konsiliumus.
Alatar mintis – daryti susirinkimus tam, kad judintumėm visokių dalykų organizavimą.
Buvo idėja, vis dar neįgyvendinta, surasti fainą barą ir ten lankytis kas kažkiek laiko (reguliariai), kad mus pažintų. „Mano kavinė“ Bokšto g. – maža kavinė, gal faina? Alataras už. „Drambilai“ ir „Anapus“ nusibodo, mes ne iš Indijos, į Anapilį irgi dar nenorim. Užupis? Bloooooooooogai... Kriterijai? Starlin kažką buvo iškėlusi. Reikia susidaryti kavinių sąrašą, apvaikščioti, pasidalinti nuomonėmis. Kiek vietų prie mūsų užimamojo stalo? Etc? Sausio 5d., šeštadienį visai įmanoma. Reikia paskelbti, kad daugiau ateitų.
Toliau teminiai susitikimai – trivia žaidimas; žodiniai RPG; spektaklio repetacijos (general idea); susitikimai dėl filmo?

Fanzinas nepavyko, bet gal pavyks tinklalapio atnaujinimas kaip ilgalaikis projektas. Helgės straipsnių vertimas – bendras str. ir istorinės dalys. Mutacijos ir pan. mūsų kaip ir nedomina... Star straipsniai apie valdovus; aš kažką taip pat rašau. Alataras žada parašyti apie karybą. Grumlinas siūlėsi rašyti apie laiko liniją ir geografiją.
Fanzinui reikia nuolatinės iniciatyvinės kažką rašančios grupės.

*
Laiko kapsulė – Aldas kažką domėjosi, SG irgi, domėjimosi rezultatų nematyti. Kuo ilgiau gyvenam, tuo daugiau turėsim ką pridėti į kapsulę... kad tik povandeninio laivo nereikėtų... Atidedam klausimą kuriam nors teminiam susitikimui.

TL rekordų ir raudonoji knygos. Rekordus fiksuoti galima. Šita konferencija ten pat įeina. Gija analogiška „Aukso frazėms“ yra visai gera idėja, kurią verta pamėginti įgyvendinti.

Kokia nors dar kitokia veikla
Buvo vis pakeliamos mintys apie talkas, socialinį savanoriavimą, ir t.t. ir pan. Ar verta mėginti vėl pakelti tokius dalykus? Aldas visai norėtų kažką tokio daryti... Į talką (Aldo sodyboje) pasirašančių kaip ir yra. Savanoriavimas galės vykti tada, kai atsiras tokių, kurie turi patirties savanoriaujant.

Inventorizacija – deja, neužsirašiau konkretesnių detalių, gal kas nors, kieno idėja čia buvo (Aldai?), galėtų išplėtoti mintį?

*
Ar galima tokias konferencijas rengti dažniau? Kas pusmetį? Stovykloje? O gal visgi ne Stovykloje... Bet gal ir galima. Per Gimtadienį? Irgi nelabai gerai. Verdiktas – rengti galima. O kada – dar nuspręsim.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#2 Standartinė Exon » 04 Sau 2008, 20:01

Dėkui už konferencijos santrauką :!:

Jubiliejaus metų galima būtų ir pafilmuoti medžiagą busimam filmui, su užmuoju „rimtai“.

Poezijos/prozos skaitymus išjudinti būtina ir įmanoma.
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

BUTTON_POST_REPLY