Neužrašytoji Žiedo karo istorija

Feanáronduri: mūsų kūryba.
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8383
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

Neužrašytoji Žiedo karo istorija

#1 Standartinė Laiqualasse » 07 Lap 2011, 22:14

...arba "Pastipes Hadektlis" :)

2011-ųjų metų Rudeninės stovyklos metu vyko LARP žaidimas, oficialiai pavadintas "Neužrašytoji Žiedo karo istorija". Pirminiai aprašymai yra toje pačioje stovyklos gijoje, čia ir čia. Po larpo atsirado keletas komentarų ir prašymas padaryti bendrą pasakojimą. Pasakojimo daryti nežadu, bet atskirą giją komentarams ir kitiems, galbūt norintiems taip pasireikšti, sukurti juk galiu :) Taigi sėkmės.

Kažkada čia turbūt įdėsiu daugiau informacijos apie sumanymą, bendrą siužetą ir t.t.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Aredhel
Dešimtmečio Boromiras
PranešimaiCOLON 2155
UžsiregistravoCOLON 28 Bal 2004, 19:10

Re: Neužrašytoji Žiedo karo istorija

#2 Standartinė Aredhel » 07 Lap 2011, 23:08

RPG? Nu kad LARP, o ne RPG ;)

Galėtum kventas sudėti. :)
Raganauju –
Saulėj garuoja džiūdamos
žolelės nuo nemigos, širdies dieglių –
žolelės, kad pavirstum vilkolakiu –
žolelės, kad prašvistų aptemę akys,
žolelės, kad aptemtų šviestos akys,
žolelės, žolelės...
ir driežai.

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8383
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

Re: Neužrašytoji Žiedo karo istorija

#3 Standartinė Laiqualasse » 07 Lap 2011, 23:59

Veikėjų kventos (t.y. gyvenimo aprašymai)

Atkreipkite dėmesį, kad Aredhel (Anardilė) kventą kūrėsi pati; kitos legendos kurtos meistrų; Hadektelis ir Enida buvo meistrų veikėjai.


Hadektelis (Laiqua)
Amžius: 40 m.
Gimė kaime prie Kirilo upės, netoli Kalembelio miesto. Vaikystėje padėjo tėvams ūkyje, bet visada svajojo pamatyti, kas dedasi plačiajame pasaulyje. Iki šešiolikto gimtadienio buvo matęs tik savo kaimą, aplinkinius laukus, upę ir miškus, Baltųjų kalnų priekalnes ir Kalembelį. Bet sulaukęs šešiolikos pabėgo iš namų, prisijungė prie keliaujančių pirklių grupės ir pasiekė Pelargirą. Ten stojo į Gondoro laivyną, kur po penkerių metų tarnybos tapo laivo vairininku. Deja, dar po trejų metų jo laivas nuskendo susirėmime su Korsarais. Išsigelbėjęs ir vėl pasiekęs Pelargirą, Hadektelis sužinojo, kad artimiausiu metu planų atstatyti laivyną nėra, todėl darbo jis gali gauti tik kaip krovikas ar panašus nereikšmingas uosto darbininkas. Spjovęs į tokią neteisybę, Hadektelis iškeliavo namo, į Lebeniną. Ten irgi nepritapo, pradėjo klajoti tose vietose, dirbdamas įvairius darbus, kokie pasitaikydavo. Dažniausiai tai buvo karavanų apsauga ir panašus samdinio darbas, kuris per dešimtį metų Hadekteliui ėmė patikti. Laikui bėgant, susirinko keletas ištikimų bendražygių – Angboras [Gedeonas], Morfrana [Zlorf], Sarzanas [Magnus]. Pro Linhirą jie keliavo visiškai atsitiktinai, bet sužinoję, kad yra darbo (galbūt netgi gerai apmokamo – miestelis atrodė nestokojantis gėrybių), neatsisakė pasilikti. Darbas buvo nelengvas, bet Korsarus įveikti pavyko. O dabar ir puota jų garbei surengta – vis neblogai. Tik seniūnas kažko baugščiai dairosi ir vis nusuka kalbą kažkur šalin, kai bandoma išsiaiškinti dėl tikslaus užmokesčio...
***

Sarzanas (Magnus)
Amžius: 35 m.
Kilęs iš vakarinių Gondoro pakraščių, kažkokio kaimo netoli Lefnui upės. Tėvas buvo amatininkas, mama – žolininkė. Bet tai nedaug ką reiškė, nes kaip penktas vaikas šeimoje nelabai kam buvo reikalingas. Taigi nuo mažens įprato savimi rūpintis pats; dažnai tai reikšdavo smulkias šunybes – vagystes, peštynes ir panašiai. Paauglystėje iš kaimo buvo ištremtas lauk, gana greitai apie jį garsas pasklido ir regione, taigi niekur nerado vietos. Pradėjo klajoti, iškeliavo į rytus, ten dėjosi tai su viena, tai su kita gauja. Galų gale susimetė su Morfrana [Zlorf] ir ėmė baladotis kartu, netrukus prisijungė prie Hadektelio [Laiqua] ir Angboro [Gedeonas] kompanijos. Nors su tais dviem požiūris į gyvenimą ne visada sutampa – Sarzanui labiau patinka kovos įkarštis dieną ir alaus bokalas naktį, o ne idėjos apie teisingumą ar kovą už didesnį gėrį – bet prireikus nugaras suremti jie visada gali, o be vado turbūt būtų pražuvę jau ne kartą. Į Linhirą atkeliavo atsitiktinai, bet sužinoję, kad galima užsidirbti kovojant su Korsarais, nedvejodami priėmė pasiūlymą. Ir ne be reikalo, nes po sėkmingos kovos miestelėnai dar ir puotą iškėlė!
***

Angboras (Gedeonas)
Amžius: 38 m.
Gimė ir augo Kalembelyje, miesto (na gerai, miestelio) žmogus. Buvo vietinės gynybos kuopos narys. Kai miestą pasiekė žinios apie padažnėjusius orkų puolimus rytiniame Gondore ir Korsarų aktyvumą Belfalaso įlankoje, nusprendė keliauti ten, nes bus naudingesnis. Bet vadas neleido, taigi teko dezertyruoti. Netrukus po to susitiko Hadektelį [Laiqua] ir prisijungė prie jo chebros, kurioje dar buvo Morfrana [Zlorf] ir Sarzanas [Magnus]. Kartu klajojo po Gondorą kaip samdomi kariai. Vieną dieną visai atsitiktinai keliavo pro Linhirą, kai juos pasikvietė seniūnas ir paprašė padėti apsiginti nuo Korsarų antpuolio. Sutiko, apgynė. O dabar ir alaus gaus pagerti – nemokamai, tikėkimės – bei šiaip pasilinksminti. Bet tik pabando seniūnas pinigų laiku nesumokėti!..
***

Morfrana (Zlorf)
Amžius: 33 metai
Tėvas ir motina – klajojantys Gondoro muzikantai. Kilusi iš neįprastos šeimos (būtent, tai buvo šeima, kažkas a la muzikos grupė) mergaitė nesuprato sėslaus gyvenimo. Bekeliaudama daug visko išmoko ir suprato, kad muzikantai ir samdiniai uždirba daugiausiai, bet kadangi muzika nedomino, pasirinko būtent antrąjį variantą. Jau 10 metų keliauja su įvairiom kompanijom ir gaudo siaubūnus bei nepageidaujamus veikėjus. Mėgsta paūžti karčemose, tavernose ir smuklėse, nebijo įsivelti ir į vieną kitą konfliktą. Apie korsarus išgirdo besilankydama miestelyje ir drauge su XXX iškeliavo jų nugalėt. Nugalėjo. Ta proga miestelyje surengta šventė, į kurią Morfana nepasibodėjo ateiti. Į Linhirą atkeliavo iš Lamedono.
***

Aiganas (Aldarion)
Amžius: 45 metai
Gimęs pasiturinčio ūkininko šeimoje. Turėjo du brolius ir sesę, šiuo metu vienas miręs, sesuo kažkur ištekinta. Turi gražią žmoną, kurią labai myli, tačiau nei vieno vaiko. Matyt dėl to taip ir myli seniūnienę.
Aiganą prieš dešimt metų, netikėtai mirus senąjam seniūnui, į pareigas išrinko miestelėnai. Iki šiol jis nedavė nei vienos priežasties juo nepasitikėti – kiekvienam bėdos ištiktam žmogui seniūnas pagelbėdavo ir sušelpdavo, jei bėda prispirdavo. Tai visai paaiškina faktą, kodėl miestelio iždas tuščias, tačiau nepaisant visų blogybių jis vis tiek yra mylimas gyventojų.
***

Gremas (Dėdė Povilas)
Amžius: 50 metų
Tėvas – smuklininkas, motina smuklininkienė, mirė, kai sūnui buvo 5 metai. Augo Gremas smuklėje, sukiojos vien tarp visokių girtuoklių ir panašiai, užsiaugino storą odą, todėl dar ir dabar irzlokas, pikto būdo ir mėgsta parėkalot. Nuo 17 metų, mirus tėvukui, perėmė jo verslą ir iki šiol visai neblogai sukas. Pasak vietinių, Gremo smuklėje „Pastipęs šuo“ tiekiamas alus yra pats gardžiausias ne tik miestely, bet ir Gondore. Tokie gandai labai padeda bizniui, tačiau, nepaisant to, smuklininkas ypatingai skaičiuoja kiekvieną pinigą ir kainas užsikelia kuo didesnes.
***

Anardilė (Aredhel)
Amžius: 25
Prekeivė. Su tėvu gyvena Pelargire (ten atsikraustė prieš aštuonerius metus). Tėvas kažkada, dar prieš atsikraustant Pelargiran, buvo sužeistas mūšio su korsarais metu ir liko be pusės pėdos, vaikšto tik su lazda. Motinos neteko dar vaikystėje. Todėl ji dažnai viena vežioja tėvo gaminamus žvakes, antspaudų vašką, rašalą, rašomasias plunksnas, popierių (šitą perka Minas Tirite). Kadangi tai yra gana brangūs daiktai ir ne kasdien naudojamos prekės, tai pirkimas nėra didelis, todėl keliauja plačiai, nuo Pelargiro ir Minas Tirito iki Kelembelio ir Erecho (jei ten yra kaimas/miestas) šiaurėje, bei Edhelondo pietuose. Taip pat dar papildomai prekiauja druska ir prieskoniais, kartais atveža ir vyno ar vieną kitą gražų daikčiuką – juvelyrika. Keliauja vežimaičiu arba raitomis. Priklausomai nuo to ką vežasi. Jei vežasi druskos, prieskonių ar kokio geresnio vyno iš Minas Tirito miestelių ir kaimų seniūnams, tada vežimaičiu. Kai vežasi mažiau prekių, tai keliauja dviem arkliais (jojamas ir nešulinis), nes taip daug sparčiau. Taip prekiauja ir čia atvažiuoja (kokius keturis kartus per metus) viso jau septynerius metus, (pradžioje pora metų keliavo su tėvu, bet paskui, kai tapo vyresnė, tai pati viena, o ir tėvas jau amžiui, sunku jam tokius atstumus įveikti). Kaimiečiai (Linhiro ir kitų kaimų/miestelių) ją pažįsta ir laukia atvažiuojant su prekėmis. Ypač miestelių poniutės ir jų dukros (juk kartais atveža juvelyrinių dirbinių iš Minas Tirito, kurie labai joms patinka). Todėl yra mėgstama tiek Linhiro seniūnio, kurį aprūpina kanceliariniais dalykais ir kartais geru vynu, tiek seniūnienės ir kitų kiek turtingesnių kaimiečių, galinčių įsigyti jos prekių. Anardilė draugiška su visais. Ir šiaip ji visokių naujienų, kartais net iš pačio Minas Tirito, pripasakoja.
Tėvas jos, kažkada buvęs karys todėl ir ją kautis visai neblogai išmokęs, ir lanku šaudyt gali, juo labiau kai tenka taip vienai keliauti. Aišku kardą su savimi visada keliaudama turi, kartais ir trumpą lanką – maža ką.

Į kaimelį atkeliavo mūšio dieną, bet pats mūšis buvo jau pasibaigęs ir džiaugsmas liejosi per kraštus. Atkeliavo šį kartą gana lengvai, raita su antru arkliu, tokiais neramiais laikais n4ra reikalo sav3s apsisunkinti, kai bet kada gali prireikti sprukti. Prekės, aišku, niekam Linhire dabar nerūpi, bet seniūnas ir seniūnienė ją prašė likti ir švęsti kartu, niekas, žinoma, neprieštaravo. Seniūnienė/seniūno dukra netgi suknelę ta proga noriai paskolino puotai (čia priklausys nuo to ar nuspręsiu temptis du kostiumus ar vieną ir ar „puota“ tiesiog „tūsas taip kaip stovi“ :D). Kiti jos pažįstami kaimiečiai jai po keletą kartų pasakojo pagražintas istorijas, kaip jie įveikė korsarus ir kad šita žinia dabar pasklis po visur – juk ji ją, žinoma, visiems papasakos, ir visi sakys „vaje, vaje, kokie jie šaunuoliai... ir dar turtingi (grobio reikalas)“. :D

O kaip išties?

Jokia ji ne Anardilė be mamytės ir „tėvas“ joks jai ne tėvas. Abu jie šnipai („tėvas“ paprasčiausiai senas karys korsaras (ji irgi korsarė) netinkamas aktyviai kautis reiduose, tiek dėl negalios tiek dėl amžiaus, bet turintis nemažai patirties ir tikrai nekvailas, todėl puikiai tinka šnipinėt. Aktyviai šnipinėt, aišku, negali dėl tos pačios negalios ir amžiaus, bet idealiai tinka „užnugariui“). Ji - jo mokinė. Kodėl tokia porelė? Nes gali sukelti mažiausiai įtarimo. Taigi ji pati viena jau 5 metai (pirmus pora metų keliavo abu) keliauja veik po visą regioną ir renka žinias/šnipinėja, o žmoneliai, su kuriais taip gerai sutaria ir viskuo juos „aprūpina“, išpasakoja jai visko pakankamai ir dar biškį. („Tėvas“ gyvendamas Pelargire tą visą šlamštą – vaškus, rašalus ir plunksnas, žinoma, gamina. Prekyba tuo ir kitais dalykais visai pusėtinas būdas užsidirbt ir puiki priedanga.)
Kovimasis kardu ar lankas, aišku, jai ne problema. Rašyt ir skaityt irgi moka.

Keliavo link kaimelio, nes buvo planuota perduoti korsarams surinktą informaciją, (ji perduodama paprasčiausiai paleidžiant strėlę su rašteliu į laivą, ir įtarimo nesukelia ir laipintis niekur nereik) tačiau atvykus paaiškėjjo, kad kaimeliui pasisekė, jis tebestovi sau sveikas, o laivo nebėr. Ne tik nebėr, bet pasirodo ir grobis pas šituos rankose...

Tikras vardas – Gràinne.

(Raštelio skirto korsarams su savimi neturi. Dar nebuvo parašiusi arba sunaikino vos pamačiusi smagų kaimą ir degančio laivo likučius iš tolo. Kaip sunaikino? Taip, kad niekas nepastebėtų – suvalgė. :D)
***

Isolda (Košmaraitė)
Amžius: 17 metų
Ūkininkaitė, tėvų mylima ir lepinta, miestelio gražuolė, visiems labai patinka, nors priėdus velnių. Žino, kad visi jai simpatizuoja ir tuo naudojasi, todėl turi daug gražių papuošalų, gerbėjų ir, kol yra netekėjusi, stengiasi iš to išpešti kuo daugiau naudos.
***

Enida (Nimrodel)
Amžius: 20 metų
Tėvai – keliaujantys aktoriai/cirko artistai. Anksti jie mirė, tad ji liko su gerokai vyresniu broliu, kuris ja labai rūpinosi (ji iki šiol nesupranta kodėl) ir vien keliavo, grojo ir rengė pasirodymus. Dabar abudu yra gerai žinomi bardai, groję net karališkose menėse, išmaišę Viduržemę kiaurai išilgai. Linksma, taikliai parenkanti žodžius ir šiaip artistiška, pro čia keliavo pas sergantį brolį iš dvarininkų vestuvių. Netyčia pataikė ant kaimelio šventės, tai ir pasiliko.
***

Leokadija (Acta est Fabula)
Amžius: 35 metai
Gyveno su tėvais sau laimingai Rohane, turėjo dar dvi seses, visas tris tėvai mylėjo ir lepino. Sykį, kai jai buvo jau 20 metų, pavasario šventės Minas Tirite metu pamatė Aiganą iš Linhiro miestelio ir pamilo iš pirmo žvilgsnio. Nors tėvai nenorėjo leisti savo dukros kažkur į Gondorą, per daug ją brangino – išleido ir dabar ji yra seniūnienė, moteris be vaikų, bet su mylimuoju. Vietiniai ją gerbia, mat geras ji žmogus, plepi, bet visiems padeda.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Bombadilas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 785
UžsiregistravoCOLON 01 Bir 2009, 16:24
MiestasCOLON Old Forest

Re: Neužrašytoji Žiedo karo istorija

#4 Standartinė Bombadilas » 08 Lap 2011, 00:27

Kodėl Aredhel pastoviai kažką šnipauja? Čia kažkokios vaikystės traumos reiškias ar kaip? Aš jau įpratau naudot Aredhel kaip šnipinėjimo sinonimą... :lol: :lol: :lol:
Hey! Come derry dol! Can you hear me singing? Old Tom Bombadil is a merry fellow;
Bright blue his jacket is, and his boots are yellow!

Vartotojo avataras
Aredhel
Dešimtmečio Boromiras
PranešimaiCOLON 2155
UžsiregistravoCOLON 28 Bal 2004, 19:10

Re: Neužrašytoji Žiedo karo istorija

#5 Standartinė Aredhel » 08 Lap 2011, 01:41

O tu pabandyk tokį charą žaist ir sužinosi kodėl. ;)
For the record, tai antras mano toks charas iš septynių žaistų. Don't sweat it. ;)
Raganauju –
Saulėj garuoja džiūdamos
žolelės nuo nemigos, širdies dieglių –
žolelės, kad pavirstum vilkolakiu –
žolelės, kad prašvistų aptemę akys,
žolelės, kad aptemtų šviestos akys,
žolelės, žolelės...
ir driežai.

BUTTON_POST_REPLY