TL reklamavimas(is)

Lietuvos J.R.R.Tolkien'o gerbėjų asociacija
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8383
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

TL reklamavimas(is)

#1 Standartinė Laiqualasse » 29 Bal 2014, 21:59

Kartais vis pagalvoju apie tai, kaip TL galėtų geriau reklamuotis ir visur skelbti apie savo veiklą. Ir ne aš vienas galvoju - ne kartą esame kalbėjęsi apie reklamos galimybes, prigalvoję visokiausių idėjų. Tiesa, dažniausiai tos idėjos lieka neįgyvendintos ir yra pamirštamos. Tam, kad pamirštamos nebūtų, surašysiu jas čia.

Kad kas nors nesuprastų neteisingai, iškart paaiškinsiu. Tikrai nemanau, kad visas čia aprašytas idėjas reikia (ar netgi įmanoma) įgyvendinti. Bet galbūt kam nors, jas skaitant, kils minčių ir dėl įgyvendinimo ar dėl kažko panašaus padarymo. O bet kokia reklama, kurią galėtume pasidaryti, juk yra gerai, ar ne?

Idėjas daugmaž suskirsčiau pagal pobūdį (internetinė, reali, veiklinė...) ir išrikiavau pradėdamas nuo to, ką jau darome, o paskui pereidamas prie to, ką galėtume padaryti. Taip pat trumpai (ir tikrai neišsamiai) įvertinau kiekvieno punkto pliusus ir minusus.

Veikla/reklama virtualybėje

1. Naujienlaiškis
Šitai jau darome ne vienerius metus, kol kas pavyksta labai reguliariai. Ačiū Bombadilui ir Gedeonui (ir visiems kitiems, kurie prisidėjo anksčiau).
Pliusai: reguliarumas; glausta informacijos santrauka
Minusai: reikia kasmėnesinio darbo; gauna tik tie, kurie patys užsiprenumeruoja

2. Tinklalapis
Vėlgi, pildomas ne vienerius metus, daugmaž reguliariai. Ačiū Nildei už TNT. Šiuo metu po truputį ruošiamas naujas dizainas, kuriuo bus lengviau naudotis ir kuriantiems turinį, taigi bus galimybių dažniau kažką įkėlinėti.
Pliusai: matomumas; informacijos kiekis
Minusai: kainuoja; randa tik tie, kurie ieško

3. Facebook puslapis
Pildomas daugmaž reguliariai pranešimais apie artėjančius/įvykusius renginius bei TNT naujienomis. Tikrai galėtų būti pildomas dažniau; idealiu atveju įsivaizduoju bent po vieną pranešimą kasdien. Tai neturi būti kažkas labai protingo – esame kalbėję apie pasidalinimus Tolkino citatomis (galima sufotošopinti jas ant gražių paveiksliukų), nuorodomis į tolkinistinius dalykus ir panašiai. Taip pat siūlyčiau tolkinistams aktyviau dalintis TL pranešimais, ypač apie renginius, savo feisbuko sienose – taip galbūt sudominsite friendus, kurie galbūt yra potencialūs užsislėpę tolkinistai
Pliusai: feisbuką (beveik) visi naudoja, taigi didelis matomumas; lengvas informacijos įkėlimas, labai greita informacija apie pasiekiamumą
Minusai: netinkamas ilgalaikiam informacijos saugojimui;

4. Kiti forumai
Apie savo veiklą galima pranešti ir kituose kažkiek susijusios tematikos forumuose. Pastaruoju metu apie Tolkinėjimus pranešinėju fantastikos forume, bet turbūt galimų taikinių yra ir daugiau. Gal kas žinote?
Pliusai: informacija gali būti orientuojama į konkrečią auditoriją; galbūt artimesnis bendravimas, nei feisbuke
Minusai: reikalingas įdirbis (automatiškai pranešimų nepadėsi); galimai mažas matomumas

5. Reklama įvairiuose portaluose (banerių apykaita)
Panašiai, kaip galime skelbtis įvairiuose forumuose, taip galėtume ir baneriais apsikeisti su įvairiais portalais. Kažkada mūsų reklamėlė kabojo fantastikos portale (kol tas dar buvo gyvas), ji yra Acme Film tinklalapyje, dar lyg viename kitame tinklalapyje buvo, bet niekada tuo neužsiėmėme rimtai. Mes savo draugų banerius galėtume sudėti tinklalapio skiltyje „nuorodos“ ar kur nors kitur taip, kad būtų matoma, bet nekristų per daug į akis.
Pliusai: nereikia daug įdirbio ar palaikymo
Minusai: adblokeriai

6. Pristatomieji straipsniai įvairiuose portaluose
Įvairūs naujienų portalai, tokie kaip Delfi, turi skiltis, kur deda skaitytojų atsiųstus straipsnius. Kituose portaluose būna specialios skiltys jaunimui, kurios rašo ir apie įvairius klubus. Galėtume pabandyti jiems prakišti pristatomųjų savo straipsnių. Tiesa, kad toks straipsnis būtų pagaulus, jis turi įtraukti nuo antraštės ir pirmo sakinio; aš tokių rašyti nelabai moku, bet būtų proga pasimokyti, tik reikėtų, kad kas nors padėtų. Neturiu supratimo, kaip noriai tokie portalai priima panašius straipsnius.
Pliusai: potencialiai labai didelė auditorija; vienas straipsnis gali būti naudojamas įvairiose vietose
Minusai: auditorija visiškai netikslinė


Reklama realybėje

1. Kalendoriukai
Daliname jau trejus (ar net ketverius? neatsimenu dabar) metus iš eilės. Visgi dauguma gavėjų yra tie patys bendruomenės nariai, taigi kaip reklama ir naujų narių pritraukimas veikia labai menkai. Galima būtų kaip nors organizuočiau dalinti, gal net gatvėje pakeliui į „Hobito“ premjerą?
Pliusai: telpa į piniginę; naudingas ir be tolkinizmo
Minusai: lengvai pasimeta

2. Plakatai bibliotekose/knygynuose
Iš principo galima būtų padaryti kokį nors plakatą (A4/A3 formato), susitarti su knygynų tinklu (ar tiesiog pavieniais knygynais) irba bibliotekomis ir kažkur jų skelbimų lentose ar šiaip matomose vietose pakabinti. Tam reikia: plakato, susitarimo, kabinėtojų. Plakatą padaryti nesunku, susitarti turbūt pavyktų, pagrindinė problema – kas kabinės. Turiu omeny knygynus/bibliotekas ne Vilniuje ir net ne Kaune, o tokiose vietose, kaip Jurbarkas ar kokie Telšiai. Na ir plakatų spausdinimas šiek tiek kainuos.
Dar vietoje plakatų galimas ir kitoks reklamavimosi būdas – tokie baneriai, kuriuos galima padėti atitinkamose lentynose, kad lentynos priekyje matytųsi mūsų pavadinimas / tinklalapio adresas (esu matęs taip padaryta kažkuriame knygyne su a-la tvailaito knygomis, atrodė gerai).
Pliusai: daugmaž tikslinė auditorija; galimai daug pastebinčių, ypač regionuose
Minusai: galimai didelės laiko sąnaudos; kaina

3. Plakatai mokyklose/universitetuose
Analogiškai bibliotekoms, galima reklamuotis ir mokyklose/universitetuose, kaip „užklasinė veikla“. Aišku, čia kyla pavojus, kad mokykloms atrodysim kaip sekta, o universitetai gal nenorės reklamuoti su universitetu nesusijusių veiklų. Ir vėl, priklausomai nuo vietų, kur kabintume, kyla kainos ir laiko sąnaudų klausimas.
Pliusai: potencialiai labai tikslinė auditorija; daug pastebinčių
Minusai: galimai didelės laiko sąnaudos; kaina

4. Plakatai kitose viešose vietose
Prieš kelias dienas feisbuke dalinausi plakatų rinkiniu [http://puckworks.blogspot.com/], kuriuos kažkoks dizaineris iškabino lygtai Niujorko metro. Pamaniau, kad ir mes kažką panašaus ir netradicinio galėtume padaryti ir kažkur pakabinėti mieste, bet klausimas, kiek tai legalu (t.y. kur galima kabinti, kad tai nebūtų vandalizmas).
Pliusai: priklausomai nuo vietos, gali būti daug pastebinčių
Minusai: netikslinė auditorija; pinigų ir laiko sąnaudos

5. Reklaminiai lankstinukai
Galima būtų pagaminti ir įvairiose vietuose (tuose pačiuose knygynuose, bibliotekose, universitetuose, etc.) pridėlioti lankstinukų ar skrajučių, pristatančių mus ir mūsų veiklą.
Pliusai: norintys gali pasiimti (lengviau nei plakatą); telpa daug informacijos
Minusai: mažiau pastebima, nei plakatai


Veikla realybėje

1. „Hobito“ premjera
Per pirmas dvi galvojome apie kažko padarymą, bet nieko nepavyko. Gal per šią pavyks? Galbūt nebūtina net su kino teatru bendrai kažką daryti, o tiesiog prieš filmą per miestą praeiti kostiumuotiems, dalinant kalendoriukus ar panašią informaciją?
Pliusai: labai geras matomumas; tiesioginis bendravimas su susidomėjusiais
Minusai: vienkartinis reikalas; ribota erdvė (t.y. vyksta tik ten, kur esame mes)

2. Į mases orientuoti renginiai
Turiu omeny kažką panašaus į 2010 m. vasaros Stovyklą arba ŽV peržiūrą MAO, taip pat šiųmetinė Tolkino skaitymo diena. Į tai įeitų ir Tolkinikonas ar panašus konventas, bet galėtų būti ir kažkas paprastesnio – dar viena filmų peržiūra.
Pliusai: iškart pavyzdys, ką mes veikiame ir kokie esame savo renginiuose
Minusai: daug darbo suorganizavimui; galimos didelės išlaidos

3. Renginiai bibliotekose/knygynuose/mokyklose (ypač regionuose)
Teoriškai įvairūs knygynai ir bibliotekos turėtų mėgti žmones, kurie pas juos ateina ir pasiūlo surengti kokį nors renginį. Jei tik turėtume tam galimybių, manau, kad šitai būtų geriausias reklamavimosi būdas regionuose (sujungus su plakatų iškabinimu pakankamai iš anksto prieš renginį). Akivaizdi problema – reikia grupelės žmonių, kurie sukurtų kažkokią programą ir su ta programa kur nors važinėtų. Važinėjimas gali pareikalauti ir visos dienos vienam ar porai renginių, taigi laiko sąnaudos didelės.
Pliusai: regionuose gali palikti didžiulį įspūdį; stiprinami ryšiai ir su knygynais/bibliotekomis/mokyklomis; bendravimas su susidomėjusiais iškart
Minusai: didžiulės laiko ir pinigų sąnaudos; neaiški auditorija

4. Flashmob‘ai ir kita spontaniška veikla
Į tai įeina visokie flashmob‘ai, prikepto lembaso dalinimas gatvėse, prisijungimas prie Gatvės muzikos dienos ar panašių festivalių/renginių, ir taip toliau ir panašiai. Galima bandyti bendrai surengti kažką tokio su kitais fantastais ar panašiais specifiniais klubais.
Pliusai: patraukiamas dėmesys; galima pabendrauti su susidomėjusiais
Minusai: susidomėjimas visai nebūtinai bus naudingas (dar mažiau, nei lyginant su kitais reklamos būdais); reikia žmonių, kurie nebijotų to daryti (manęs flashmob‘ai netraukia kažkaip)

5. Radijas/televizija
Jau esame kalbėję, kad vertėtų pasisiūlyti kur nors į „Labą rytą“ ar panašią laidą nueiti papasakoti apie save, nes jie lyg ir ieško visokiausių neaiškių asmenybių, kurias galėtų pristatyti. Tereikia susisiekti ir susitarti. Ir, aišku, rasti žmones, kurie sutiktų eiti ir sėdėti prieš kameras bei pasakoti apie tolkinizmą.
Pliusai: sąlyginai lengva, nes vienkartinis reikalas; potencialiai didelė auditorija (nors nežinau, kiek žmonių žiūri „Labą rytą“, bet galbūt tokie siužetai vėliau ir internete atsirastų?)
Minusai: visai netikslinė auditorija

Tai tiek minčių šiam kartui. Labai laukiu komentarų ir kitų idėjų, o dar labiau – pasisiūlymų ką nors daryti :)
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Gedeonas
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 386
UžsiregistravoCOLON 12 Lie 2006, 10:28

Re: TL reklamavimas(is)

#2 Standartinė Gedeonas » 21 Geg 2014, 19:31

Turint vaizdinę medžiagą nėra sunku nueiti it pasikalbėti su žmonėmis, papasakoti kas esame. Jei būtu lankstinuko ar plakato pavyzdys (bėdos atveju galiu pats ir atsispausdinti) galėčiau tą ir padaryt savo krašte.
Išėjau aš rasotais takeliais, gauruotom kojelėm mindamas lapus..

BUTTON_POST_REPLY