TL Draugijos veikla 2011-2012 metais

Lietuvos J.R.R.Tolkien'o gerbėjų asociacija
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8383
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

TL Draugijos veikla 2011-2012 metais

#1 Standartinė Laiqualasse » 02 Bal 2012, 20:58

Įvyko trečiasis "TL Draugijos" visuotinis narių susirinkimas. Jo metu buvo pristatyta Tarybos veiklos ataskaita bei veiklos planas kitiems metams. Žemiau juos ir pateikiu (čia yra ne visiškai detali versija, bet apytikrį vaizdą galite susidaryti). Jei turite klausimų - nedvejodami klauskite :)

***

„TL Draugijos“ Tarybos veikla 2011-2012 m.

Per 2011-2012 metų laikotarpį nuveikėme beveik visus darbus, kuriuos planavome. Nors neturėjome oficialaus veiklos plano, neoficialiai buvome užsibrėžę tikslus išlaikyti visus renginius, kurie jau tapo tradiciniais, taip pat pradėti ruoštis veiklos projektų rengimui. Taip pat planavome plėsti ryšius su užsienio tolkinistų bendruomenėmis ir palaikyti juos su partneriais Lietuvoje. Finansai taip pat buvo neblogi, paramos iš 2% pajamų mokesčio gavome gerokai daugiau, nei 2010-aisiais metais. Detalesnė informacija apie visus dalykus – žemiau.

Užimtumas

Praeitais metais ir toliau sėkmingai vyko renginiai, pradėti nuo „TL Draugijos“ įkūrimo. Įvyko dvylika Tolkinėjimų; nors liepą Vilniuje jų surengti nepavyko, tačiau balandį papildomi Tolkinėjimai buvo surengti Kaune. Vidutiniškai Tolkinėjimuose apsilankydavo po daugiau nei septynis klausytojus, taigi dalyvių būdavo vidutiniškai daugiau nei aštuoni. Gausiausi Tolkinėjimai įvyko birželį (13 dalyvių), menkiausi – balandį Kaune (4 dalyviai). Šiemet taip pat jau įvyko treji Tolkinėjimai ir planuojame surengti dar devynis, taigi kas mėnesį po vieną; tą patį tikimės tęsti ir kitąmet. Už Vilniaus ribų Tolkinėjimų neplanuojame – šias mintis palikome vėlesniam laikui.

Kiti mūsų renginiai pernai neapsiėjo be „TL Draugijos“ narių pagalbos. Svarbiausi buvo Gimtadienis bei vasarinė ir rudeninė Stovyklos. Šiemet vasarinę Stovyklą organizuoti jau pradėjome, Gimtadienis įvyko, o dėl rudeninės Stovyklos konkretesnių planų kol kas neturime.

Pagrindinis veiklos planas ateinantiems metams – projekto paraiškos rengimas ES programos „Veiklus jaunimas“ paramai gauti. Projekto idėja – žygis Lietuvoje kartu su užsienio tolkinistų organizacijos atstovais. Šiuo metu planuojame kviesti Balkanų šalių tolkinistus, galbūt slovėnus ir/arba kroatus. Projekto metu bus sukurtas filmas apie mūsų veiklą, vykdomos įvairios užduotys, susijusios ir su Tolkinu, ir su kultūriniais mainais. Projekto rengimą numatome pradėti rugsėjo mėnesį, paraišką finansavimui teikti kitų metų vasario ir/ar galbūt balandžio mėnesiais. Projekto vykdymo laikas – kitų metų rugpjūtis, trukmė – 9 dienos (šeštadienis – sekmadienis; šis žygis pakeistų mūsų tradicinį Vasaros žygį), rezultatų apdorojimo dalis vykdoma iki kitų metų spalio mėnesio.

Viešieji ryšiai

Šioje srityje veiklą galima padalinti į tris sritis: bendravimą su užsienio tolkinistais, bendravimą su galimais partneriais Lietuvoje ir informacijos sklaidą tinklalapyje bei kitomis priemonėmis. Pirmoje ir trečioje kategorijose nuveikėme nemažai, antrojoje galėtume ir pasitempti.

Tinklalapis

„Tolkien Lietuvos“ tinklalapis pernai buvo nuolat tvarkomas, į jį baigiama kelti informacija iš senojo tinklalapio, pridedami keli nauji straipsniai. Tarp pastarųjų verta paminėti trumpų „TL Draugijos“ veiklos pristatymų ciklą. Taip pat tinklalapio „naujienų“ puslapyje buvo vedami du kassavaitinių pranešimų ciklai: „Senuosius metraščius pavarčius“, pristatantis su Tolkinu susijusias sukaktis, ir „Tolkinistinių naujienų tarnyba“, pranešantis naujienas; pastarasis ciklas tęsiamas ir šiemet. Taip pat atskirais pranešimais buvo pranešta apie dalį artėjančių renginių; užsibrėžtas tikslas buvo pranešti apie kiekvieną renginį, bet to nepadarėme. Šiemet kol kas pranešta apie visus artėjančius renginius, tikimės taip daryti ir toliau. Taip pat šiemet turime planą kas mėnesį įkelti po pažintinį straipsnį, surenkant įvairius rašinius, šiuo metu esančius tik forume, bet užrašant kai kurių Tolkinėjimų medžiagą. Turėtų atsirasti ir keletas straipsnių apie „Hobito“ filmą. Mąstome apie daugmaž reguliarią rubriką, pristatančią tolkienlietuvių rankdarbius, kol kas matomus tik forumo „Feanoro pasekėjų“ kategorijoje. Tinklalapyje per metus lankėsi virš tūkstančio unikalių vartotojų.

Kita informacijos sklaida

Jau dvejus metus siunčiamas atnaujintas kasmėnesinis „Tolkien Lietuvos“ naujienlaiškis. Šiuo metu adresatų sąraše yra daugiau nei pustrečio šimto asmenų; čia jau apsivalius nuo neveikiančių pašto dėžučių ir keleto žmonių, kurie pasiprašė išbraukiami. Nuo šių metų pradžios naujienlaiškiuose įdedame po nuotrauką bei pateikiame įvairių tolkinistinių naujienų ir svarbiausių sukakčių apžvalgą. Turime planų senus naujienlaiškius padaryti prieinamus tinklalapyje, tačiau kol kas tai dar nepadaryta.

Apie artėjančius renginius, tinklalapio papildymus bei kai kurias kitas įdomybes taip pat pranešame „Facebook“ puslapyje „TL Draugija“. Puslapis turi 75 gerbėjus, pranešimai kiekvieną savaitę perskaitomi maždaug 100 kartų.

Šiemet sugalvojome dar vieną informacijos apie renginius skleidimo būdą – kalendoriukus. Jie padaryti, tačiau dėl įvairių priežasčių nepavyko pradėti dalinti iki pat Gimtadienio. Kitiems metams kalendoriukus žadame pagaminti jau šių metų pabaigoje, kad turėtume iškart sausio Tolkinėjimams, arba netgi Naujamečiui.

Partneriai

Su įvairiais partneriais Lietuvoje pernai bendravome nedaug. Vienintelis bandymas buvo trumpas pokalbis su „Alma Littera“ atstovais apie galimą dalyvavimą Vilniaus knygų mugėje, tačiau iš jo nieko neišėjo. Šiemet planuojame surengti kažką susijusio su „Hobito“ premjera, bet detalių dar neišmąstėme.

Užsienis

Praeiti metai buvo sėkmingi bendraujant su užsieniu. Užmezgėme arba atnaujinome ryšius su Latvijos, Estijos, Švedijos, Slovėnijos, Kroatijos, Olandijos, JK tolkinistų bendruomenėmis. Prisijungėme prie neformalaus tinklo „International Tolkien Fellowship“, vienijančio viso pasaulio tolkinistų bendruomenes. Tinklo paskirtis – dalintis informacija apie artėjančius renginius; tikimės kažkada tuo pasinaudoti. Iš Slovėnijos, Kroatijos, Olandijos ir JK bendruomenių gavome straipsnius apie jų veiklą, kuriuos paskelbėme tinklalapyje (kol kas angliškai, kada nors planuojame išversti ir į lietuvių kalbą). Tikimės analogiškų straipsnių gauti ir iš kitų bendruomenių, bei toliau megzti ir palaikyti ryšius. Vis mąstome apie galimybę pasikviesti užsienio atstovų į kokį nors savo renginį, bet kol kas neturime konkrečių planų.

Finansai

„TL Draugijos“ finansiniai metai trunka nuo vasario 1 iki sausio 31 dienos. Pateikiu ataskaitą apie praeitus ir užpraeitus metus:

Likutis iš 2010 m.:
Nario mokestis: 70 Lt (nesumokėjo ???, ???, ???)
Gauta 2% paramos: 68.60 Lt
Likutis iš stovyklos: 93 Lt

Įplaukų 2011 m.:
Nario mokestis: 70 Lt (nesumokėjo sielius, Izengardas, Nilde)
Gauta 2% paramos: 227.94 Lt

Išlaidų 2011 m.:
80 Lt registrų centrui už duomenų keitimą (sumokėta iš nario mokesčio)
35.62 Lt UAB „Smaltijos leidykla“ už kalendoriukus (64 vnt) (sumokėta iš sąskaitos)

Likutis grynais/kasoje 2012.01.31:
Nario mokestis: 60 Lt
Likutis iš 2010 m. stovyklos: 93 Lt

Likutis 2012 sąskaitoje (iš 2% paramos): 257.12 Lt

Likutis 2012.01.31 VISO: 410.12 Lt

Kol kas planų didesnėms išlaidoms neturime, išskyrus kalendoriukus metų pabaigoje (kaina bus panaši, kaip ir šiemet).

Ūkis

Ūkinės veiklos pernai praktiškai nevykdėme – asociacijos vardu nebuvo įsigyta jokio inventoriaus, renginių ūkinei daliai oficialių išlaidų taip pat nebuvo; vienintelis galimai minėtinas dalykas yra kalendoriukai. Iš neoficialios pusės galima paminėti, jog pradėjome kaupti šiokią tokią tolkinistinę biblioteką. Tebeturime nekonkrečių planų apie olą-štabą ir panašius dalykus, bet greičiausiai jie nebus forminami asociacijos vardu, o jei ir bus, tai ne per artimiausius metus.

Apibendrinimas

Per praeitus metus pasiekėme beveik visų anksčiau numatytų tikslų. Ateinantiems metams turime detalesnį planą, kuris turėtų mums padėti veiklą vykdyti aiškiau, nuosekliau ir visaip kitaip geriau. To sau ir palinkėsime.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

BUTTON_POST_REPLY