Svečių knyga - pasiūlymai, pastabos, patarimai

Lietuvos J.R.R.Tolkien'o gerbėjų asociacija
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8383
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

Svečių knyga - pasiūlymai, pastabos, patarimai

#1 Standartinė Laiqualasse » 22 Rgs 2009, 23:36

Ši gija skirta tam, kad forumo nariai, kurie nėra organizacijos nariai, galėtų lengvai kreiptis į Tarybos narius, pateikti pasiūlymus, pastabas bei patarimus. Taip pat čia galima klausinėti klausimų, susijusių su organizacijos veikla, kurie netinka kitose gijose.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Aredhel
Dešimtmečio Boromiras
PranešimaiCOLON 2155
UžsiregistravoCOLON 28 Bal 2004, 19:10

#2 Standartinė Aredhel » 03 Spa 2009, 13:52

Svarsčiau kur šitą parašius... padėsiu čia.

Neseniai TL org. susirinkime kalbėjome ką daryti, kad išsaugoti ir padaryti aktyvesnius naujokus. Va vienas iš pavyzdžių, kodėl IMHO jie bijo reikštis (apie bijojimą reikštis minėjo keli žmones, reiškia tai yra problema).
Ar jis nors girdėjęs, matęs tikrus ginčus? Kas tai buvo - du sakiniai, o dar šitaip prastai suręsti ir su šitiek kalbos klaidų? Ne, šis jaunylis - ne ginčininkas ir ne kalbovas. "Tiesiog pasityčiojimas!" - prunkštelėjo Liudovika ir jau norėjo stotis...
Jei kas nors iš mūsų būtų ne tik vienpusiškai pakritikavęs, bet jam parašęs AŽ, švelniai paaiškinęs kas čia ne taip ir pasisiūlęs padėti, galbūt tie debatai būtų įvykę, o naujokas būtų labiau įsigilinęs į ŽV knygas ir įgavęs patirties.

Senbuvių kritikos naujokams su išdidumo ir nepasiekiamumo gaidele esu pastebėjusi ne kartą.
Gerbiami forumo senbuviai. Visi žino, kad jūs išmintingi ir patyrę, tačiau nereikia to taip išdidžiai rodyti. Prieš kritikuodami naujoką tris kartus pagalvokite, kaip jam (dažnai jaunesniam žmogui) atrodo jūsų, gerai pasikausčiusių Tolkieno kūryboje kritika (nesakau, kad jos nereikia, tačiau tai galima pateikti visai kitaip). Ir kaip jam atrodytų, jei toks žmogus pasiūlytų jam pagalbą. ;)
Raganauju –
Saulėj garuoja džiūdamos
žolelės nuo nemigos, širdies dieglių –
žolelės, kad pavirstum vilkolakiu –
žolelės, kad prašvistų aptemę akys,
žolelės, kad aptemtų šviestos akys,
žolelės, žolelės...
ir driežai.

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#3 Standartinė Starlin » 04 Spa 2009, 00:00

Kaip smagu, kad mane cituoji. Bet jėzau, nebūkim naivūs. Šiuo konkrečiu atveju, Laiqua kuo puikiausiai paaiškino taisykles, ir ne vieną kartą. Čia yra absoliučiai savanoriškas reikalas, plius vykstantis online, kas reiškia, kad nusiplauti labai lengva, jeigu tingi, jeigu nenori... jeigu nėra noro gilintis, tai žmogus ir nesigilins. Kadangi teko pakankamai tvarkymosi turėti ir su savanoriškais reikalais, ir su reikalais virtualybėje, tai puikiai žinau, kaip pati nusiplovinėdavau, ir kaip nusiplovinėdavo kiti žmonės. Jeigu žmogus nenori "įsigilinti į ŽV knygas", tai viešpatėliau nei mes jį priversim, nei jis pats prisivers. C'mon, įsigilinimas į ŽV knygas už jį neparuoš namų darbų ir neuždirbs pinigų. Aš už naujokų pritraukimą, išlaikymą, motyvavimą, bet tik nereikia tų idealistinių demagogijų. Beje, geriausias pavyzdys šiuo atveju - debatai su latviais, kurie žlugo tikrai ne dėl to, kad kažkas kažką nepakankamai motyvavo.

I'm being bitchy, but for a reason.

Ir tik prašau nesakyt, kad niekad nesisiūliau naujokams padėti ar patarti.

Starlin out.

Vartotojo avataras
Aldarion
Dešimtmečio Meris
PranešimaiCOLON 1519
UžsiregistravoCOLON 10 Geg 2004, 14:17
MiestasCOLON Rumšiškės/Kaunas

#4 Standartinė Aldarion » 04 Spa 2009, 15:33

Aredhel pateikta citata iš Starlin IC žinutės Protų dvikovos tęstinėje gijoje ne visai tinka iliustracijai požiūrio "iš aukšto" senų forumo narių į naujus. Pats per pastarasias tris dienas perskaičiau didžiąją dali Khazad-dum išminties pilnų pergamentų (per pastaruosius ketverius metus taip ir nesuradau laiko ten užsukti savo paties gėdai ir netekčiai :( ), tad visiškai suprantu Starlin poziciją tuo konkrečiu atveju, kuomet Elesaras rimtoje kovoje (bent jau tokioje turėjusioje būti pagal pirmąją dvikovą) kaip savo debatų žinutę pateikė vos du sakinius su visiškai struktūriškai nerišlia argumentuote. Jis tiesiog neįsigilino nei į kovos taisykles nei į pačią temos forumuluotę, todėl buvo vertas ir rimtos kritikos iš žiūrovų pusės! Jei rašo prastai ir mes neduosim pastabų, niekad gerai ir nepradės rašyti... :?

Aptartas senųjų forumo narių požiūris "iš aukšto" į naujuosius man kur kas akivaizdesnis gyvoje veikloje, kuomet su nekalbiu naujoku nėra bandoma kalbėtis arba jis yra netgi ignoruojamas. Forume tai rečiau pasitaiko, o jei ir pasitaiko, nemanau, jog prie tokių incidentų reikėtų priskirti pagrįstą kritiką diskusijų gijose. Kita vertus, nevisuomet net maksimaliai stengdamasis sugebėsi prakalbinti nekalbų narį, ir tokiu atveju tik sukelsi jo nepatoginimąsi ir atgrasysi nuo tolimesnio dalyvavimo mūsų veikloje. Kai kam patinka būti tyliais ir klausytis kitų diskusijos. Kompleksinė ir pakankamai jautri problema, todėl ir jos sprendimas neturėtų būti tik dirbtinai pūkuotų diskusijų ar kritikos žinučių taikymas tokiose gijose kaip debatai. Supratingumas ir tolerancija naujokų nekompetentingumui turi būti propaguojami, tačiau kritika irgi privalo išlikti :)
"Few now remember them ... yet still some go wandering, sons of forgotten kings walking in loneliness, guarding from evil things folk that are heedless."

Vartotojo avataras
dolovanas
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 4
UžsiregistravoCOLON 06 Sau 2011, 20:58

Re: Svečių knyga - pasiūlymai, pastabos, patarimai

#5 Standartinė dolovanas » 06 Sau 2011, 21:01

Gal ne i temą bet čia panašiausia tema tai gi ieškau vyr.administratoriaus nes nežinau slapyvardžio parašykit jo nick man i pm labai ačiu :)

Vartotojo avataras
Exo
Dešimtmečio Gimlis
PranešimaiCOLON 518
UžsiregistravoCOLON 15 Gru 2008, 00:24
MiestasCOLON Kažkur anapus!
CONTACTCOLON

Re: Svečių knyga - pasiūlymai, pastabos, patarimai

#6 Standartinė Exo » 06 Sau 2011, 23:23

dolovanas rašėCOLONGal ne i temą bet čia panašiausia tema tai gi ieškau vyr.administratoriaus nes nežinau slapyvardžio parašykit jo nick man i pm labai ačiu :)
Sveikas,

Patiklsink plz, apie kokį administratorių kalbi? Tau reiktų žmogaus kuris kuruoja forumą bei yra idėjinis lyderis ar žmogaus administruojančio bei kuriančio puslapį http://www.tolkien.lt?
---
www.rastai.info - teisingas puslapis :)

nurduras
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 1
UžsiregistravoCOLON 31 Geg 2012, 10:46

Re: Svečių knyga - pasiūlymai, pastabos, patarimai

#7 Standartinė nurduras » 31 Geg 2012, 10:49

Sveiki, manau, kad reikėtų šiek tiek pakeisti klausimą registruojantis, nes daugelis žmonių (tarp jų ir aš) į šį forumą atklysta nebūtinai tada, kai yra rašytojo fanai, bet kai ieško jo knygų recenzijų, aprašymų, o į forumą užsiregistruoti gali tik gana sudėtingai.


knygos

Žinutę, tikiuosi, autorius perkels, jis informuotas.
Ats.: norint ieškoti, registracija net nebūtina, nors, be abejo, nauji nariai džiugina. Kai buvo paprastesnis klausimas, robotams irgi buvo lengva.

BUTTON_POST_REPLY