Pliurpimas Nr. 23

Kiti pokalbiai ne į temą
BUTTON_TOPIC_LOCKED
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Alatar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1969
UžsiregistravoCOLON 09 Bal 2004, 10:36

#281 Standartinė Alatar » 23 Geg 2008, 00:51

^^^

ouch, grumlinai, tave medike patvarkė... 8O

Vartotojo avataras
grumlinas
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 113
UžsiregistravoCOLON 02 Lie 2007, 22:17
MiestasCOLON Pelargiras, Sirith'o ir Anduin'o santaka

#282 Standartinė grumlinas » 23 Geg 2008, 08:43

nassa rašėCOLON
grumlinas rašėCOLONkario darbas yra kovot ir žūt.
Kario ne darbas, o pareiga yra GINTI
šiuo konkrečiu atveju - būtent DARBAS - jie yra savanoriai-kontraktininkai, o jų buvime Afganistane nematau jokių Lietuvos gynimo požymių

2 Alatar:
ouch, grumlinai, tave medike patvarkė...
hmmm... čia kokia prasme? ;)
gyvenimas - ne tai, ko tu nori, o tai, ką tu gali
http://www.grumlinas.lt/?cat=13 - šiek tiek Tolkinizmo

Vartotojo avataras
Alatar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1969
UžsiregistravoCOLON 09 Bal 2004, 10:36

#283 Standartinė Alatar » 23 Geg 2008, 16:40

Kai kurie žmonės nesugeba suvesti elementarių gijų. Yra valstybės įsipareigojimai, atsakomybė, yra karių atsakomybė, pareiga, yra štai tokie incidentai. Tiesmukiškai žiūrint, pačiu banaliausiu kampu, bet kokia tarpt. misija nėra savo šalies gynimas. Tačiau tyčia ar netyčia nesugebama suvokti, jog pasaulis šiandieną yra kitoks nei prieš 50, 100 ar daugiau metų. Valstybės interesai susideda iš daugybės tarpusavyje susijusių ryšių. Būdami ten mes giname savo interesus (oro policija, karių rengimas, aprūpinimas), afganų interesus (taika, vystymąsis) ir Vakarų pasaulio, kurio dalis esame, interesus. Negalima iš vieno ar kito įvykio bei reiškinio daryti plačias apibendrinančias išvadas. Kariui visu pirma yra pareiga, o ne darbas. Jis neklausia savęs atlikdamas užduotį kodėl tai daro, ar verta ir pan, svarbiausia kaip įmanoma geriau atlikti tą užduoti, arba jei norite - darbą Šiuo atveju karių pareiga buvo GINTI stovyklą nuo užpuolikų. Ginti save, savo kovos draugų gyvybes, stovykloje buvusių civilių gyvybes, galu gale protestuotojų - afganų gyvybes. Iš lietuviu pusės šūviai paleisti į orą. Kalbant tiesiog apie darbą, tai tinka samdiniams ir konkrečiau - privačioms saugumo kompanijoms tai taikoma. Jos gina savo kontraktą - pavesta saugoti pastatą, konvojų, asmenį - tai ir darys, bet ne dėl pareigos šaliai, vėliavai, o dėl pinigų už atliekamą darbą. Todėl karys gauna dešimteriopai mažiau už PMC, nes pastarajam tai yra TIK darbas (tiesa, būna išimčių). Todėl labai klaidinga viską suversti kontraktui-savoriškumui. Tai yra profesionalios kariuomenės požyis, ne daugiau, o pareiga yra šalies gynyba, kad ir kur tos šalies įsakymai nuvestų.

Šiokia tokia analogiją į Tolkino pasaulį: Paskutiniojo Aljanso armijoje buvo žmonės, elfai, net hobitai. Ar jie gynė savo tėvynę kovodami Mordore? tiesmukiškai - ne, tačiau realybėje - taip.

Vartotojo avataras
nassa
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 815
UžsiregistravoCOLON 20 Sau 2006, 18:05
MiestasCOLON urbanistinis rojus...

#284 Standartinė nassa » 23 Geg 2008, 16:42

nėr ką pridurt..

Nauja gija pliurpti - čia. ~E.~
don't read my AURA!!!

BUTTON_TOPIC_LOCKED