Pasitarimas "Tolkinistinė konferencija" 2006-2007

Tolkien Lietuva metraštis.
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8383
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

Pasitarimas "Tolkinistinė konferencija" 2006-2007

#1 Standartinė Laiqualasse » 03 Sau 2007, 14:03

Kaip kai kas žino, o kai kas ne, sutinkant naujuosius 2007-uosius metus įvyko diskusija apie tolkinizmo padėtį ir ateitį, pakrikštyta "Tolkinistine konferencija". Nežinia, ar tai tik vienkartinis įvykis, ar gal pavyks tai surengti po kartą per metus, tačiau faktas, jog buvo išsakyta daug protingų ir įdomių minčių, pateikta idėjų ir t.t. ir pan. Žemiau pateikiu perspausdintą informaciją apie tai, kas kalbėta konferencijos metu, su nedideliais papildymais iš mano pusės. Visi komentarai, išplėtojimai ir pasisakymai laukiami. Per kelias dienas tikiuosi iš viso šito padaryti šiek tiek tvarkingiau atrodantį straipsnį.

***

2007-ųjų metų sutikimo metu vykusios diskusijos,
vadintos Tolkinistine konferencija,
Rezultatai, nutarimai ir sprendimai,
Prie kurių pridėti metraštininko komentarai ir apmatai būsimam straipsniui



Programos punktai ir probleminė situacija:

• Dingę ir esami nariai – seni geri nariai prapuola, naujokai ilgai neužsibūna, potencialius narius verbuojam per silpnai.
• Tolkinizmo padėtis 2006-aisiais.
• Tolkinizmo perspektyvos 2007-aisiais – dvigubas jubiliejus (Silo ir Hobito), reikia atšvęsti.
• Gimtadienis – beveik tikrai neturime, kur švęsti; reikia aptarti programą.
• Stovykla – kas organizuos? Ką veiksim? Kada?
• Žygis – kur keliausim? Kada keliausim?
• Tolkinistinis fanzinas – ar realu tikėtis medžiagos, išvis ar įmanoma kažka šia kryptimi nuveikti?
• Laiko kapsulė – ką dedam į kapsulę, kur ir kada kasam?
• Patalpos – ar norim/reikia patalpų irba bazės? Gal verta jungtis prie kokių fantastų?
• Užsienio tolkinistai ir mes – kokios perspektyvos bendradarbiauti?


Smegenų audros ir cunamiai (bent jau lengvas brizas; Ex.: nors tornadas, kad tik rastum, ką audrinti)

1. Nariai:
- ar verta mėginti susigrąžinti pradingusius? Jei taip, kaip tą padaryti? Iš viso kodėl žmonės dingsta iš forumo.
Konkretūs pasisakymai nedokumentuoti, bet buvo prieita prie bendros išvados, jog daryti kažką ypatingo dėl konkrečių asmenų susigrąžinimo yra neverta. Rimtumo forume yra, linksmumo taip pat; jei jiems nepatinka kažkas konkretaus – gali pasisakyti; jei bendrai „išauga“ iš tolkinizmo, tai jau nieko nepadarysi.

- kaip išlaikyti naujokus? Ar verta kažką keisti forume dėl to, kad jie pasiliktų?
Pasirodė, kad situacija nėra tokia bloga, kaip atrodė iš pirmo žvilgsnio. Per metus (nuo 2006-01-01) „užgyvenom“ visai nemažą kiekį naujos aktyvios liaudies; pagal registracijos datą tai: strėlė, nassa, nilde, ancalima, Elleth, Paparčių Sodas, rtfb, Hitoshi, Sidabrinė Plunksna, uruk-hai, vytzka, numenorietis, Toidas, Maeglas (atrinkti nariai, šio teksto rašymo metu turį po >20 žinučių, ir dauguma žinučių yra ne flūdinio pobūdžio bei paskutinė žinutė parašyta ne anksčiau, nei prieš mėnesį... ok, ok, atranka nebuvo griežta). Viso 14 naujų aktyvo narių. Tai yra netgi labai daug – daugiau nei 10 proc. iš visų užsiregistravusių (per metus forume užsiregistravo ~130 nespamerių).
Prie šito paties – šiuo metu 98 nariai turi 20 ir daugiau žinučių, 53 – 100 ir daugiau, 24 – 500 ir daugiau, o 1000 perkopė 12 narių. Galima teigti, jog forumo „aktyve“ yra apie 80 narių, kas yra tikrai gerai.

- yra tolkinistų ne forume – kaip juos pritraukti? Vėlgi – ar to reikia?
Bendra nuomonė ta, kad nereikia. Jau ir dabar apie save skelbiame pakankamai, jei kas labai nori, gali mus rasti. Jei kažkam to visiškai nereikia – nėra prasmės mėginti perkalbėti.


2. Tolkinizmas 2006-aisiais:
- įvyko vasarinė Stovykla, kas yra gerai, netgi labai. Atsiliepimai apie ją daugiau teigiami, nei neigiami; įgavome šiokios tokios patirties, turime užsirezervavę vietą tolimesnėms stovykloms, be to, toks renginys skatina bendravimą tarp foruminių ir neforuminių tolkinistų. Būtina tęsti šį procesą.
- buvo 5 žygiai (Palei Nerį, Punios, vasaros, Laumiakėlių ir „sniego“). Kiekviename jų buvo savų pliusų ir minusų, bet šitai yra taip pat geras dalykas – susitinkame ir pabendraujame gyvai, ne vieną dieną, o kelias; pamatome šiek tiek Lietuvos, taip pat kažką sužinome. Vasaros Žygyje buvo iškelta mintis rinkti informaciją apie vietas, pro kurias keliaujame ir pristatinėti vieni kitiems. Praktiškai tai nelabai pavyko, bet tai dar nereiškia, kad reikia atsisakyti tokios idėjos.
- „Lituanikonui“ pagaminome spektaklį „Tolkino mokiniai“. Atsiliepimai apie jį buvo daugiau neigiami, nei teigiami, tačiau tai nėra vien mūsų kaltė. Be to, mums patiems buvo smagu tiek ruoštis, tiek vaidinti.
- atsirado Metraštininko pareigybė. Tik kad tinginys Metraštininkas savo pareigas vykdo toli gražu ne taip uoliai, kaip turėtų.
- Starlin ir Exon parašė straipsnį apie Tolkieną TSPMI laikraščiui. Laikraštis berods išeis jau 2007-aisiais. Svarbus faktas čia yra tas, kad mūsų buvo paprašyta parašyti straipsnį. Išvada – apie mus ir kažkurie plačiosios visuomenės sluoksniai žino, kaip apie tolkinistus.
- „Mytofest“ Estijoje – renginys nelabai tolkinistinio pobūdžio, bet organizuotas Estijos tolkinistų, jame dalyvavo ir mūsų forumietis Kronas.
- įvyko antrasis „Simarillion“ LARP žaidimas, organizuotas Hildiko. Taip pat ji organizavo ne vieną stalo RPG sesiją „Silmarillion“ temomis.
- Lietuvą 2 kartus aplankė Rusijos tolkinistė Kemenkiri.


3. Tolkinizmas 2007-aisiais:
- Nusimato du jubiliejai – Hobito 70-metis ir Silo 30-metis. Šitai turi būti atšvęsta ar bent paminėta. Stovykla greičiausiai bus apie Hobitą, taigi Silas gali būti paminėtas per gimtadienį.
- Pavasarį išleidžiama „Narn i Hín Húrin“ knyga.
- Tikimės, jog visi jau tradicija tapę ar tampantys įvykiai (Gimtadienis, Žygis, Stovykla, Naujametis) vyks ir toliau. Bendrai nuspręsta, jog kažkokių kitų didelio masto įvykių rengti nereikia, darbo užtenka ir taip. Geriau yra daugiau mažiau reguliarūs nedideli susitikimai ir pasisėdėjimai prie puodelio / bokalo / taurės, žygiai bei kiti panašūs dalykai.
- Iš Hildiko pusės numatomi net du „Silmarillion“ LARP žaidimai, „Zvirmarillion“ žaidimas, bei galbūt dar vienas LARP, suorganizuotas Tučego.
- reikia aptarti galimybes bendrauti su užsienio tolkinistais, bei fantastais apskritai, taip pat su neforuminiais Lietuvos tolkinistais. Kiek tai realu, vertinga ir reikalinga?


4. Gimtadienis:
- Kur jis gali vykti? Kol kas 4 galimybės:
a) pas Aiquen (jei ji sutiks);
b) Rumšiškėse, kur vyko pirmoji stovykla (ne vasarinė, o rudeninė);
c) Perkūno namuose, kur vyko pirmi trys gimtadieniai – tačiau beveik garantuotai šios vietos negausime;
d) Vilniuje, Žaliųjų būstinėje Kalvarijų gatvėje – miesto vidurys ir ne senamiestis yra pagrindinis šios vietos minusas; be to, dauguma susiėjimų vyksta Vilniuje, taigi Kaunas lieka kaip ir atstumtas, kas vėlgi nėra gerai;
e) kažkur kitur – kol kas konkrečių pasiūlymų nėra.

- Kada vyks gimtadienis? Velykos šiemet yra 04-08, taigi gimtadienis gali vykti 03-31 ir 04-01 (savaitgalį). Nukelti dviem savaitėmis vėliau būtų negerai, nes taip atitolstama nuo tikro gimtadienio datos. Be to, daugumai moksleivių atostogos turbūt bus prieš Velykas, taigi po gimtadienio teoriškai įmanoma padaryti dviejų – trijų dienų trukmės mini stovyklą tose pačiose Rumšiškėse, per kurią būtų kuriamas filmas apie Lietuvos tolkinizmą ir kiti idėjiški dalykai.

- gimtadienio programa. Du svarbūs punktai - tema yra Silmarilijonas; reikia tikrai rimtų elementų, kad gimtadienio programa nebūtų tiek per lengva, kaip praeitą kartą. Galimi rimti ar bent jau idėjiški elementai: pašnekėjimas apie Silo RPG, LARP ir bendrai RPG ir LARP; galbūt trumpas žaidimas norintiems; lengvesnio turinio pristatymas, kokie visgi yra tie Tolkieno elfai (su nuorodomis į komiškiausius pavyzdžius iš kventų larpams ir t.t.).


5. Stovykla:
- preliminari data – liepos antra pusė. Tai gali keistis dėl įvairių priežasčių, tarp kurių yra dominančių larpų datos bei Starlin grįžimas ir noras dalyvauti.

- tema – Hobitas. Koordinuoja Exon, Aldas (?), Folkas (?);

- vienas iš programos elementų – Starlin pasiūlytas larpas „Mano didelės žalios elfiškos vestuvės“, galbūt pakeistos į „mano dideles sočias hobitiškas vestuves“.


6. Žygis:
- preliminari data – rugpjūčio antra pusė. Tai vėlgi gali keistis dėl įvairių priežasčių;

- yra pasiūlymas žygiuoti Žemaitijoje.


7. Fanzinas:
- idėjos esmė: kažkada buvo siuntinėjamos kasmėnesinės forumo naujienos e-mailais. Galbūt įmanoma padaryti kažką didesnio formato?

- leisti popierinio fanzino visiškai neapsimoka – leidybos bei platinimo kainos tikrai neatsveria potencialus skaitytojų kiekio padidėjimas. Jei kas labai norės, galės atsispausdinti pats.

- taigi, fanzinas būtų leidžiamas .pdf formatu, kas tris mėnesius (turbūt).

- reikia nuspręsti, kam siuntinėjamas fanzinas – forumo nariams, užsiregistravusiems (forumo nariams), ar kažkaip kitaip?

- info, dedama į fanziną:
a) kūryba (eilės, apsakymai, foto, piešiniai);
b) straipsniai (reportažai, esė);
c) žaidimai (? Konkretesnės idėjos welcome);
d) įvykių aprašymai ar bent paminėjimai;
e) dar kažkas? (vėlgi – idėjos welcome).

- ar galima tikėtis, kad atsiras pakankamai medžiagos?

- kaip pavadinsim fanziną? Kol kas pasiūlymas vienas: „Kas ant Žiedo nerašyta“

- Tapinas savo tolkinėjimo laikais leido fanziną – reikėtų sukontaktuoti ir paprašyti informacijos ir patarimų.


8. Laiko kapsulė:
- į ją dedami dalykai:
a) laiškas-kreipimasis 6-7 kalbom (lietuvių, anglų, prancūzų, ispanų, rusų, arabų, kinų);
b) nuotraukos (popierinis variantas);
c) CD/DVD, dubliuojantis a) ir b) dalių informaciją, bei filmuota medžiaga jame – kai kapsulė bus atrasta, DVD gal jau bus seniai pamiršti, o gal ir ne; bet geriau naudoti paprastesnes ir laiko patikrintas priemones, t.y. popierių.
d) žiedas; jei kas paaukos silmarilį, bus taip pat nuostabu.
e) kas nors daugiau?

- užkasama būtų po Ąžuoliuku, jį persodinant; t.y. šį pavasarį, taigi reikia pasiruošti per keletą mėnesių;

- pati kapsulė turėtų būti iš stiklo arba plastiko, geriau išvis dvigubame inde;

- klausimas – kur tokių dalykų įsigyti? Paprasta konservų dėžutė netinka.

- turbūt verta pasitarti su archeologais, kas jiems yra įdomu, tyrinėjant panašius dalykus, kad ateityje apie mus būtų susidarytas teisingas įspūdis.


9. Patalpos:
- tai būtų nuolatinė vieta susitikimams, bet ar apsimoka? Kur galėtume tokią rasti, kokia būtų kaina, kaip su popierizmu bei kitais teisiniais dalykais? Bendra išvada – jei būtų, tai būtų gerai, bet išgyvensim ir kai nėra; vargti tikrai neapsimoka, ir entuziazmo tvarkytis su popierizmu niekas neturi.

- o gal iš viso jungtis prie kokio fantastų klubo? Atsakymas – geriau nereikia, nes Vilniuje yra „Dorado“, kurių mes nemėgstam po Lituanikono, o kiti klubai orientuoti į žaidimus, ne į rimtą veiklą.


10. Užsienio tolkinistai ir mes:
- bendrauti su užsieniu, aišku, reikia. Šiuo metu turime ryšius su Latvijos bei Estijos tolkinistais, per Hildiko – ir su Rusijos. Galbūt verta pažindintis su lenkais, baltarusiais, ar kitais vakarų tolkinistais?

- Tapino organizuotuose konventuose buvo svečių iš Latvijos, Lenkijos bei Baltarusijos.

- Galbūt įmanoma pasireikšti kažkurioje srityje tarptautinėje arenoje?
Exon komentaras apie tai: universali visų neanglakalbių šalių tolkinistų problema yra JRRT kūrinių vertimas. Tačiau būtent dėl universalumo ji yra visiems įgrisusi iki gyvo kaulo. Pasigirti šioje srityje neturime kuo – ŽV išverstas nors ir ne „Eridano“, bet prastai. Mūsų rėkimai dėl prasto vertimo virto šauksmu tyruose.
Laiqua komentaras į Exon komentarą: ne visai tai turėjau omeny. Kai kurių šalių tolkinistai yra žinomi pasaulyje dėl tam tikrų nagrinėjamų tolkinizmo sričių – pvz. Fauskangeris, Salo ir Dzeržinskis yra žinomi kalbininkai, taip pat (neatsimenu pavardžių) yra kultūrologų, istorikų ir t.t., kurie nagrinėja tam tikrus Ardos aspektus. Gal įmanoma rasti nišą tam ir patiems pasireikšti, ar bent jau prisidėti?


11. Kiti dalykai:
- reikia pasidomėti galimybe statyti hobitišką olą praktiškai.

- Starlin ir Folko dainuotą filksingą galima paversti audio failais ir pasidėti kažkur internete.


12. Tolkinistinis nemisterinis LARP:
- mums to reikia; tai leistų ir pažaisti tolkinistiškai be metų trukmės ruošimosi, ir pritraukti naujų žaidėjų į tokius larpus.

- tai yra įmanoma, ką rodo pavyzdžiai Rusijoje;

- svarbu nuspręsti, kokios yra ribos tarp istoriškumo ir laisvės, teikiamos žaidėjams. Žaidimas neturi tapti misterija, bet neturi tapti ir bajavyku su tolkinistiniais pavadinimais. Reikalinga aiškiai nuspręsti, kaip kontroliuojame siužeto vystymąsi – galbūt tai išspręstų siužetas, neaprašytas knygose.

- Ar žaidynės kovinės, ar ne? Jei kovinės – reikia nuspręsti, kas bus, kai viena pusė išneš kitą (gal ne vieną kartą); jei nekovinės – ką daryti, kad nuobodžiaujantys žaidėjai nepradėtų žudyti visų iš eilės. Tarpinis variantas – kovinių veiksmų yra, bet jie griežtai ribojami ir kontroliuojami.

- jei scenarijus per daug laisvas, neišvengsime neistorinių įvykių.

- dar dėl siužeto: jei darome I amžių, bus mažai žmonių, nes norint pasiruošti, reikia labai daug skaityti. Jei norime daugiau žmonių, reikia daryti paprastesnį siužetą, kad ir hobitiško gyvenimo epizodą iš III amžiaus.
Paskutinį kartą redagavo 5 Laiqualasse. Iš viso redaguota 10 kartus.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#2 Standartinė Indraja » 03 Sau 2007, 15:46

Aha, ačiū :)

1.
yra tolkinistų ne forume – kaip juos pritraukti? Vėlgi – ar to reikia?
Bendra nuomonė ta, kad nereikia. Jau ir dabar apie save skelbiame pakankamai, jei kas labai nori, gali mus rasti.
T.y. darau kai ką, kam tiesioginio pritarimo iš St. ar Laikvos turbūt negaučiau - kaip sprendžiu iš analogiškų atvejų, kai jo negavau. Po to ir dėl to ir nebeklausiau. Žodžiu, tai OK?

3. Patikslinu: kiek suprantu, "Zvirmarillion" yra tas LARP, kurio reikia tikėtis iš Tučego - ne iš Hild.

9.
Vilniuje yra „Dorado“, kurių mes nemėgstam po Lituanikono, o kiti klubai orientuoti į žaidimus, ne į rimtą veiklą.
Kad kas nors neišsigąstų - ypač jei skaito jie ,- patikslinu, jog žaidimai irgi rimta, suprantam, tiesiog kito rimtumo norim, o "Dorado" atveju nemėgstam ne klubo, o visų tų bendro organizavimosi peripetijų (kaip pavyzdį galiu paminėti bent keturis (ar ir penkis - jei su Hild) 2006m. Lituanikono programos elementus, organizuotus mūsų, nepaisant kurių buvo skųstasi, kad "niekas nepadeda" ir išvardinti padedantieji - be mūsų).

10.
bendrauti su užsieniu, aišku, reikia
Kaip tik šiandien dar viena tokia galimybė atsivėrė gretimoje gijoje, ir labiau tiesioginė, per gana asmeninį kontaktą - žiūrėsim, ar tai taip ir liks mudviejų su Hjalma reikalu, ar ne :p
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8383
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

Re: Tolkinistinė konferencija 2006-7

#3 Standartinė Laiqualasse » 09 Sau 2007, 14:15

Laiqualasse rašėCOLON- reikia pasidomėti galimybe statyti hobitišką olą praktiškai.
Technologinės galimybės tam yra puikios - metro juk statomi, panašų gyvenamą būstą pastatyti taip pat įmanoma. Problema gali kilti dėl langų trūkumo, bet tai irgi išsprendžiama.
Apie kainą, nesileidžiant į detales: gyvenamasis namas kainuoja apie 4000 litų už kvadratinį metrą, arba daugiau. Tas daugiau priklauso nuo to, kokio grožio apdailos norime - auksinės vonios ir tualetai kainą gali padidinti dešimteriopai; bet už aukščiau rašytą kainą galima pasistatyti namą, kuriame įmanoma gyventi patogiai. Statant olą, kaina gali padidėti iki pusantro karto dėl hidroizoliacijos bei žemės darbų (duobės iškasimo ir užkasimo; apželdinimo). Vienos šeimos gyvenamasis namas paprastai būna nuo 100 iki 180 kvadratinių metrų ploto, priklausomai nuo šeimos poreikių ir pageidavimų. Plotas be garažo. Galima grubiai skaičiuoti, jog namo plotas - apie 40-50 kvadratų vienam gyventojui. Taigi, labai grubiais skaičiavimais, ola kainuos apie 240000 litų vienam gyventojui. Čia neskaičiuojant sklypo kainos.
Tiesa, tokia kaina būtų, jei samdoma firma visam statybos procesui. Jei pats užsakovas gali prižiūrėti statybą, pats kažką daryti, ir samdytis darbuotojus bei techniką tik svarbiausiems darbams (vadinamoji statyba "ūkio būdu"), kaina gali sumažėti 30-40 procentų, gal net dvigubai. Giminės, pažįstami ir šiaip "blato" turėjimas taip pat mažina kainą. Iš kitos pusės, tokia kaina galioja statant Vilniuje. Statant Kaune, būtų šiek tiek pigiau, Mažeikiuose - dar pigiau, bet va miškuose tarp Molėtų ir Ignalinos ar panašiai - gerokai brangiau, nes šalia nėra nei elektros tinklų, nei transporto, nei kitokių komunikacijų.

Viską apibendrinus - už kokius 800000 litų įmanoma pasistatyti hobito olą, kurioje galėtų gyventi 4 gyventojai.

P.S. atsižvelgiau į tai, kad gyvens ne hobitai, taigi nemažinau kainos už tūrio mažėjimą (t.y. žemas lubas) :)
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Senasis Gollumas
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1618
UžsiregistravoCOLON 15 Bal 2004, 20:15
MiestasCOLON vis ten pat
CONTACTCOLON

#4 Standartinė Senasis Gollumas » 09 Sau 2007, 15:01

O ar paskaičiavai projekto kainą? Paties daryto projekto - niekas netvirtins. Vadinasi - ir leidimo rausybai-statybai negausi. O visi kiti derinimai?
Neapsimoka...
- Пап, а Лукьяненко существует ?
- Нет, сынок, это фантастика.

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8383
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#5 Standartinė Laiqualasse » 09 Sau 2007, 15:15

Projekto kainą - ~20000 litų. Čia taip grubiai imant. Jei būtų statoma vidury laukų, gali reikėti sudarinėti sutartis dėl tinklų vedimo (elektros, vandentiekio, kanalizacijos, telefono), plius parengti viso to projektus, kas dar kažkiek pridės, gal iki 10-15 tūkstančių.

Va tokios tos šiuolaikinių namų kainos... :(

P.S. Nors, tiesa, projektą tai gautume turbūt ir nemokamai, jei paskui pakęstume du papildomus teisingai išprotėjusius bendragyventojus ;)
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Aldarion
Dešimtmečio Meris
PranešimaiCOLON 1519
UžsiregistravoCOLON 10 Geg 2004, 14:17
MiestasCOLON Rumšiškės/Kaunas

#6 Standartinė Aldarion » 10 Sau 2007, 02:26

Dar nepadėkojau... :oops: Ačiū Laiqua už konferenciją kaip ir už rimta bei išsamų jos visų minčių fiksavimą bei perteikimą šioje gijoje - nepakartojama! :p (2.4 punkto antras sakinys nėra neteisingas, nes tai, ką tu darai - pateisina visus mūsų lūkesčius, manau :wink: )

Taip, tai idėjų dabar labai daug, manau šiems metams dar nesibaigus, galėsime džiaugtis didžiumos iš jų įgyvendinimu. Konferencija tikrai buvo produktyvi, reikia tikėtis ji pasikartos dar ne vieną kartą. Manau per metus viena tikrai galėtų vykti :)

Mane ta reali olos galimybė tikrai nuostabiai veikia :sm10: . Na suma išties nemaža, laikui slenkant ji tik didės, tačiau didės ir mūsų galimybės... Visai ji įmanoma. Na, jei jau ir ne kaip pilnai gyvenamas būstas, bet bent jau kaip vaikų žaidimų namelis - tikrai. Tarkim 2 m aukščio, kokiu dvieju kambarių bei virtuvės... ech, rojus vaikams. Reikia pasistengti, gal pensijoje ir galėsime iš tikrųjų padaryti susitikimą tikrų tikriausioje oloje :p Nors nereikia taip pesimistiškai, galima bus padaryti ir greičiau. Reikia padirbėti :)
"Few now remember them ... yet still some go wandering, sons of forgotten kings walking in loneliness, guarding from evil things folk that are heedless."

Vartotojo avataras
Elentari
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1568
UžsiregistravoCOLON 26 Bir 2005, 04:19
CONTACTCOLON

#7 Standartinė Elentari » 10 Sau 2007, 22:53

Dabar taip...
Paskaičiusi vien jau gijos pavadinimą, mažų mažiausiai pasimečiau... pala pala.. kokia dar konferencija? Pirmą kartą girdžiu... Ar nemanote, kad konferenciją reikia organizuoti ir kviesti į juos visus, o ne "na šarom" susimąsčius? Pasijutau nustumta į šoną, nes tokiuose svarbiose dalykuose tai norėčiau dalyvauti, girdėti, matyti, o jei neturiu galimybių - bent jau žinoti, kad taip BUS, kokia programa, ir t.t. o ne BUVO, ĮVYKO. Todėl norisi paskelbti, kad tai buvo NEOFICIALI konferencija. Ar taip nemanote?
Ir apskritai - kas ta Tolkinistinė konferencija? Tai juk renginys, ar ne? Renginys renginyje imprivizuotai? Ir dar toks rimtas?
Aš jau matau kai kurių išpūstas iš pykčio ar nustebimo akis, skaitant mano žodžius. Bet parašau, ką galvoju ir kaip jaučiuosi.
Tikiuosi, ateityje to nebus. Nes tada ir visus pasisėdėjimus prie arbatos puodelio pavadinlkime tolkinistinėmis konferencijomis....

Ir tai visiškai nesusiję su programa ir aptartais klausimais, kad aš prieš. Nes aš tik UŽ. Bet pats faktas... na, manau supratot, kas norėjot...
---

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8383
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#8 Standartinė Laiqualasse » 10 Sau 2007, 22:59

"Konferencija" tą diskusiją pavadinau tik dėl to, kad tai buvo sugalvota pakeliui ir toks pavadinimas greitai prigijo. Pakeisiu pavadinimą į "neoficialią konferenciją", kad būtų aiškiau.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Aldarion
Dešimtmečio Meris
PranešimaiCOLON 1519
UžsiregistravoCOLON 10 Geg 2004, 14:17
MiestasCOLON Rumšiškės/Kaunas

#9 Standartinė Aldarion » 10 Sau 2007, 23:23

Galime suprasti tave Elentari, tačiau taip pykti nereikėtų... :cry: Naujuosius sutiko daugiau kaip pusę aktyvesnių forumiečių, tad koferencijos statusui suteikti buvo pagrindo. Na, spontaniskumas kitą kartą gal ir nebepasikartos (galėtume konferencijas jungti su gimtadieniais), tačiau dabar vėl kažką panašaus rengti šiais metais būtų truputį nebeprotinga. Tegu lieka tai oficiali konferencija, jei tu gali su tuo susitaikyti... Prašau :wink:
"Few now remember them ... yet still some go wandering, sons of forgotten kings walking in loneliness, guarding from evil things folk that are heedless."

Vartotojo avataras
Elentari
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1568
UžsiregistravoCOLON 26 Bir 2005, 04:19
CONTACTCOLON

#10 Standartinė Elentari » 10 Sau 2007, 23:44

Aktyviausi nariai renkasi ir prie arbatos puodelio, tą norejau pasakyti, ir aptaria, manau, ne ką mažiau svarbius klausimus, tai gal ten irgi konferencijos? Ir apskritai, kaip jūs suprantete žodį "konferencija"?
Aš tik išsakiau savo nuomonę, poziciją, savijautą. Ir tam turiu teisę. Nereikia manęs čia barti ir moralizuoti už tai, ot.
---

Vartotojo avataras
Izengardas
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 391
UžsiregistravoCOLON 26 Kov 2004, 17:39
MiestasCOLON samanota trobele prie Neries vingio

#11 Standartinė Izengardas » 11 Sau 2007, 01:30

Konferencija manau buvo pavadinta jumoro forma :) Bet gal aš klystu ....
Sakyčiau dėk tada žodį konferencija į kabutes ir bus viskas gerai . Jei ką aš prisiimu atsakomybę .
Soldiers dont die , they just go to hell to regroup !
"The masses have a potentially inexhaustible enthusiasm for socialism" M.D
"Parombinsim kaip džeka !" KPI studentas

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#12 Standartinė Indraja » 11 Sau 2007, 09:32

Ntaip, tai buvo Laiqua su sąsiuviniu, besikabinėjantis prie žmonių, kad jie pasirinktų norimą aptarti klausimą :lol: Tai buvo "konferencija" ne apie JRRT kūrybą, o apie forumo veiklą, tad man patiktų pakeisti ir žodį "tolkinistinė". Tikra tolkinistinė konferencija visgi būtų apie kitką.
Tad viską į kabutes paėmiau gijos pavadinime.

Tik nereikia šitaip jaudintis! 8)
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
UžsiregistravoCOLON 29 Kov 2004, 13:06
MiestasCOLON Vilnius

#13 Standartinė smeli » 11 Sau 2007, 09:49

del olos jus gal projekta pateikit pradziai, savo paciu projekta
pabaraizykit ir nieko tada tas projektas nekainuos
kaina priklauso nuo darbo
medziagos butu koki 10k, o stai darbo jega gali ir motyvuoti forumieciai pabuti
ROTW - Return of The Warlord

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8383
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#14 Standartinė Laiqualasse » 11 Sau 2007, 10:17

smeli rašėCOLONdel olos jus gal projekta pateikit pradziai, savo paciu projekta
pabaraizykit ir nieko tada tas projektas nekainuos
...tik n+k, kai būsim patraukti baudžiamojom atsakomybėm už nelegalią statybą.
kaina priklauso nuo darbo
medziagos butu koki 10k, o stai darbo jega gali ir motyvuoti forumieciai pabuti
medžiagos kainuotų apie 50-100 tūkstančių, o forumiečiai, kad ir kaip motyvuoti, ekskavatoriais ir keliamaisiais kranais netaps. Aišku, kažkiek sumažinti išlaidas tikrai įmanoma, dirbant patiems, bet tą jau aprašiau.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
UžsiregistravoCOLON 29 Kov 2004, 13:06
MiestasCOLON Vilnius

#15 Standartinė smeli » 11 Sau 2007, 11:01

ech tu
bent jau projekta padarykit
pats vienas pastatysiu...
manot hobitukai su ekskavatoriais ir kranais state?

stai paziurek filmuka kaip tai daroma
http://www.recfile.com/files/11201/kovc ... m.avi.html
ROTW - Return of The Warlord

Vartotojo avataras
uruk-hai
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 334
UžsiregistravoCOLON 31 Rgp 2006, 18:58
MiestasCOLON vilnius

#16 Standartinė uruk-hai » 12 Sau 2007, 09:34

kada mes pastateme nama, projekta pats padariau ( Is architekturines puses) Po to ejau pas architekta ir jis ivede mano brezinius i kompa, ir su tais brezinais ir dokumentais gavome leidima statybai. Taip labai daug pinigu sutaupome, ir bent gavome tai ko mes patys norejome.

Cia labai svarbu konstrukcija ir statybine medziaga pasirinkimas. Pastatas turi didele svori laikyti, ir del grunto vandens, turi buti labai hermetiskai. Ko gero geriau pirmiausia pastata statyti, ir po to uzpilti su zeme.

Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
UžsiregistravoCOLON 29 Kov 2004, 13:06
MiestasCOLON Vilnius

#17 Standartinė smeli » 24 Sau 2007, 13:21

na gal ne hobito namai, bet kazkas panasaus
http://www.simondale.net/house/index.htm
ROTW - Return of The Warlord

Vartotojo avataras
uruk-hai
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 334
UžsiregistravoCOLON 31 Rgp 2006, 18:58
MiestasCOLON vilnius

#18 Standartinė uruk-hai » 24 Sau 2007, 13:51

labai patrauklai atrodo. Del to kad namas faktiskai ne oloje bet virs zemes. Daug statybos ir techniniu problemu prapuole. Mieliai noreciau ten gyventi. (Tik reikia dar: elektros, centrine sildymo systema, DSL internetu jungtis, salta ir karsta vanduo, didele vonios kambari)

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#19 Standartinė Aiquen » 24 Sau 2007, 14:52

uruk-hai rašėCOLONTik reikia dar: elektros, centrine sildymo systema, DSL internetu jungtis, salta ir karsta vanduo, didele vonios kambari
Jei jau hobito ola, tai ir turi būti įrengta prabangiai. Kaip gi kitaip? ;)
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Vartotojo avataras
Simas
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 21
UžsiregistravoCOLON 15 Sau 2007, 16:54
MiestasCOLON Vilnius

#20 Standartinė Simas » 24 Sau 2007, 15:09

Ir kaip įtariu tai dar reikėtų geros oro recirkuliacijos sitemos ir drėgmės surinkimo sistemos, nes nori nenori, o po žeme drėgmė kaupiasi. Į tai atsižvelgiant greičiausiai reikėtų ir specialiomis medžiagomis sienas impregnuoti ir t.t. Nežinau ar jau pastate, bet Tapinas bent jau planavo pasistatyti pirtį hobito olos tipo :)
Belenkiek debesų belenko...

BUTTON_POST_REPLY