[Forumo istorija] Gluosnis

Tolkien Lietuva metraštis.
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8383
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

[Forumo istorija] Gluosnis

#1 Standartinė Laiqualasse » 25 Gru 2009, 19:15

Atrodo, jau beveik metus žadu parašyti kažką daugiau apie forumo istoriją. Taigi Kalėdų proga štai jums trumpas rašinėlis. Jei šių įvykių dalyviai įvertintų ir pataisytų greičiausiai egzistuojančias klaidas - būsiu dėkingas.

---

Ar pastebėjote, kad kasmet forumiečiai vieni kitiems dovanėles deda ne po eglute, o po Kalėdiniu gluosniu? Gal girdėjote pasakojimų apie per vieną Naujamečio sutikimą vykusį vaidmenų žaidimą „Gluosnio paslaptis“, o gal net ir patys ten dalyvavote? Ar stebėjotės, kodėl kai kurie forumo nariai įtariai žiūri į gluosnius, sutiktus pakelėse bežygiuojant? Šitokio elgesio priežastis slypi žiloje istorijoje, kai forumas dar buvo jaunas, xxx-reklamos dažnos, o lietuviškas „Silmarilijonas“ – tik rožinė svajonė kelių entuziastų (tiksliau, entuziasčių) galvose.

Kaip galbūt žinote, „Tolkien Lietuva“ forumas įkurtas 2003-ųjų metų pavasarį. Po metų teko persikraustyti ir pakeisti pačią diskusijų lentą, taigi didžioji pirmųjų metų pokalbių dalis pradingo iš interneto platybių. Vienas iš įdomesnių ir ilgesnių „pokalbių“, vėliau nelabai sėkmingai bandytas pratęsti ir dabartiniame forume, buvo vaidmenų žaidimas „Po Gluosniu“. Jame dalyvavo dauguma tuometinių forumo narių – net septyni žaidėjai. Kone visiems dalyviams tai buvo pirmasis susipažinimas su vaidmenų žaidimais. Fantazijos, geros nuotaikos ir šiaip grafomaniškų polinkių tada nestokojome, tad žaidimas vyko aktyviai, nepaisant to, kad nebuvo nei meistro, nei aiškaus siužeto.

„Po Gluosniu“ – tai smuklė kažkur Itilijene, netoli Anduino žiočių. Bet, kaip ir daugelis pavienių smuklių toli nuo miestų, ji yra gerokai paslaptingesnė, nei atrodytų iš pirmo žvilgsnio. O ir gluosnis – medis ne iš paprastųjų. Ten užsukę, ištrūksta nedažnai. Laiko tuneliai, paraleliniai pasauliai ir kitokios keistenybės laukia tų, kurie nepabūgsta patyrinėti atokesnes smuklės kerteles.

„Po Gluosniu“ – pirmoji forumiečių bendros kūrybos istorija. Istorija, prie kurios atsiradimo prisidėjome beveik visi. Kurį laiką, galima sakyti, ja gyvenome. O kai pirmus kartus susitikome gyvai, nenuostabu, kad užsimezgė pokalbiai ir šita tema. Vėliau buvo bandymų sukurti mėgėjišką filmą žaidimo motyvais, parašytas vienas kitas į literatūrą nelabai pretenduojantis fanų kūrybos gabaliukas, įvyko jau aukščiau minėtas gyvo veiksmo žaidimas. Ir, žinoma, gluosnis tapo mylimiausiu mūsų medžiu bei atsirado daugybė juokelių, su tuo gluosniu susijusių. Bet juos jūs turbūt ir taip žinote, o dabar žinosite ir iš kur jie atsirado.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

BUTTON_POST_REPLY