Sveiki atvykę į Tolkien Lietuva forumą!

Sēo lang-bidene gaderung: apie šį puslapį, naujokų prisistatymai
BUTTON_TOPIC_LOCKED
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

Sveiki atvykę į Tolkien Lietuva forumą!

#1 Standartinė Starlin » 25 Kov 2004, 13:40

Sveiki atvykę į forumą Tolkien Lietuva

Forumas ,,Tolkien Lietuva” įkurtas 2003 m. kovą adresu http://www.aimoo.com/forum/postview.cfm?id=441233 (nebeveikia), 2004 m. kovo 23 d. persikėlėme į naują serverį, kuriam priskirtas senasis trumpasis adresas – http://www.tolkien.tinkle.lt. Nuo 2003-iųjų rudens turime ir savo tinklalapį, kurį galite rasti adresu http://www.tolkien.lt.


Šis forumas skirtas lietuviškai kalbantiems (rašantiems) J.R.R.Tolkieno gerbėjams. Diskutuojame rimtai ir nerimtai, temos pačios įvairiausios: nuo Tolkieno knygų vertimo ypatumų iki vienuolikos ,,Karaliaus sugrįžimo” Oskarų, nuo hobitiškų receptų iki fantastinių anekdotų. Žaidimų skyriuje rasite mįslių, trivia, vaidmenų žaidimų, galėsite pasitikrinti, ar gerai išmanote Tolkieno pasaulio geografiją ir t.t. Yra specialių tribūnų norintiems paplepėti apie literatūrą ir kiną, taip pat rasite naudingos informacijos – nuorodų, renginių anonsų. Forumas - pagrindinis mūsų "realiame gyvenime" vykstančių vyksmų organizavimo štabas, taigi čia galite paskaityti apie praėjusius ir dar būsimus renginius (ir prie jų prisidėti!)


Forumo struktūra

Forumas (angl. messageboard) yra tai, ką matote, kai jūsų naršyklė prisijungia prie adreso http://www.tolkien.tinkle.lt. Forumą sudaro atskiri skyriai, arba kategorijos (forums), skirtos įvairioms temoms ir suskirstytos į tam tikrus teminius blokus. Kategorijos turi lietuviškus ir alternatyvius pavadinimus kvenjiškai, sindiškai, fangorniškai, dvorfiškai, juodąja arba senąja anglų kalba. Jeigu labai knieti sužinoti, ką reiškia nelietuviški pavadinimai ir kodėl jie atsirado, paklauskite veteranų.

Paspaudę ant kategorijos pavadinimo, pateksite į langą, kuriame išsidėsčiusios gijos (angl. threads). Tai – smulkesnės potemės. Jas sudaro žinutės, kitaip vadinamos pranešimais (angl. messages). Registruotas vartotojas gali kurti naujas gijas bei atsakinėti į jau esančias (t.y. rašyti žinutes), taip pat balsuoti apklausose (polls).

Oloje, giliai po žeme:
 • Ilgai laukta puota- apie šį puslapį, forumo apdovanojimai ir naujokų prisistatymai.
 • Didžioji palapinė- techniniai forumo ir tinklalapio klausimai.
J.R.R.Tolkien:
 • Žiedo vilionės – J.R.R.Tolkieno kūryba.
 • Žvaigždžių šviesiausioji – filmai pagal J.R.R.Tolkieno kūrybą.
 • Žodžių kalvė – J.R.R.Tolkieno sukurtos kalbos ir Tolkieno vertimai.
 • Šokantis ponis- visokios diskusijos, susijusios su JRRT, bet netelpančios į "knygas", "filmus" ar "kalbas".
Viduržemė šiandien:
 • TL draugija - Lietuvos J.R.R.Tolkien'o gerbėjų asociacijos "TL draugija" kategorija. Skirta draugijos pranešimams, protokolams ir pan.
 • Metraštis - Tolkien Lietuva metraščio reikalai.
 • Ardos metraščiai – Tolkien Lietuva renginių organizavimas ir aptarimas.
 • Fangorno frontas - žygiai, miškai, ekologija, dangaus stebėjimas.
 • Gondoro šauklys - nuorodos į įvairius internetinius puslapius bei ne Tolkien Lietuva renginiai.
Platusis pasaulis:
 • Lapeliai žaliausi– įvairi literatūra.
 • Galadrijelės veidrodis - kinas.
 • Feanoro pasekėjai - forumo narių kūryba.
 • Pas Tomą Bombadilą - mįslės, RPG, kitokie žaidimai.
 • Umbaro uostas - pokalbiai ne į temą.
 • The Golden Hall - kategorija bendravimui su užsieniečiais.
Ardos gyventojai:
 • Žaliasis drakonas - hobitai (hobitiško RPG kategorija).
 • Indyor elenion - kategorija, kurios pagrindinis tikslas - Quenya ir Sindarin kalbų pamokos. Skaityti gali visi, rašyti - tik vartotojų grupės "Elfų partija" nariai.
 • Orkynė - orkų teritorija.
 • Khazad-dum - tolkinistinių debatų kategorija
Taip pat forume yra keli slapti skyriai (t.y. juos gali matyti tik kai kurie forumo nariai): skyrius, skirtas Tolkien LARPG organizatoriams (šiuo metu - numirusi idėja), skyrius tolkinistinės stovyklos organizatoriams bei nazgūlų "šluotų sandėliukas". Ir dar vienas labai slaptas skyrius...


Naudojimasis forumu


Anonimai gali skaityti žinutes, tačiau į jas atsakinėti, taisyti, kurti naujas gijas bei apklausas gali tik registruoti vartotojai. Norėdami užsiregistruoti, spauskite atitinkamą mygtuką pagrindinio puslapio viršuje. Forumo moderatoriai, čia vadinami nazgūlais (šio metu - Elentari ir Laiqualasse; buvo - Elfhild, Maja, Aiquen ir Folkas), gali trinti gijas bei žinutes. Jų komentarus galite atpažinti pagal spalvą. Moderatorius skiria administratoriai (šiuo metu - Starlin, Exon ir Indraja), arba preciousss, turintys ir visas moderatorių teises.

Forume šalia savo žinučių po slapyvardžiu matysite titulą, skiriamą už parašytą žinučių kiekį:

0 žinučių – Girdėjo apie Žiedą
50 žinučių – Matė Žiedą
100 žinučių – Lietė Žiedą
250 žinučių – Mūvėjo Žiedą
500 žinučių – Žiedo nešėjas
1000 žinučių – Žiedų valdovas
2500 žinučių – Ardos bamba
5000 žinučių – ?
...titulų bus ir daugiau...

Moderatoriai, kaip jau minėta, turi titulą ,,nazgūlas”, o administratoriai – ,,preciousss”. Kai kurie nariai turi specialius titulus, teikiamus gavus "Žiedo užburtųjų" apdovanojimą ar šiaip kaip nors pasižymėjus :) Beje, "pasižymėti" galima ir iš blogosios pusės - vartotoją, gavusį įspėjimą iš moderatorių, pažinsite iš pliusiuko (ar kelių) prie jo titulo.

Po titulu, jeigu nustatysite, matysite avatarą – nedidelį paveikslėlį. Žemiau surašyti kai kurie jūsų duomenys.

Norėdami atsakyti į giją, spauskite ,,Atsakyti”. Norėdami sukurti naują giją, spauskite ,,Nauja gija”.

Taip pat galite siųsti asmenines žinutes konkrečiam vartotojui: paprasčiausia tai padaryti paspaudus AŽ mygtuką ties to vartotojo parašyta žinute, arba paprasčiausiai galite nueiti į savo asmeninių žinučių paštadėžę (viršutiniame dešiniame kampe) ir įrašyti adresato slapyvardį atitinkamame laukelyje.

Jeigu turite klausimų apie naudojimąsi forumu, kreipkitės kategorijoje ,,Vardos rūmai” arba paskaitinėkite DUK.

Vartotojų grupės

Šiuo metu yra tokios vartotojų grupės:

Elfų partija - judėjimas už lygias elfų lingvistines ir kitokias teises. Elfų partijos veikla: Quenyos pamokos, elfiškumo aptarinėjimai, bardų gildija.

Fangorno frontas - žalias judėjimas žaliems tolkinistams. Veikla: žygių bei susitikimų gamtoje organizavimas, aplinkosauginės akcijos.

Orkų partija - juodas judėjimas prieš lygias elfų lingvistines ir kitokias teises. Veikla: orkiškumo demonstravimas, jaunų orkų tinkamas ugdymas.

Hobitai - visi, norintys susikurti hobitišką personažą žaidimui "Žaliojo drakono" gijose.

Khazad-dûm - dvarfų sambūris. Veikla visai neaiški, grupė nefunkcionuojanti.

Stovyklautojai - kitų metų stovyklos organizatoriai. Jei norite prisijungti, rašykite kategorijoje "Tolkinistinės stovyklos".

Jeigu norite įstoti į grupę, paprasčiausiai paspauskite atitinkamą mygtuką ,,Vartotojų grupių" puslapėlyje (nuoroda puslapio viršuje). Jeigu moderatorius patvirtins jūsų įstojimą, galėsite naudotis visomis nario teisėmis (šiuo metu išskirtines teises turi ,,Elfų partijos" ir "Stovyklautojų" nariai - rašyti savo skyriuje).

Norėdami sukurti grupę, kreipkitės į preciousss. Būtinai nurodykite pavadinimą, moderatorių ir tikslą.

Taisyklės

Taisykles rasite kiekvieno skyriaus viršuje. Ir nemėginkite jų nesilaikyti! :twisted:

Gero dalyvavimo!
Paskutinį kartą redagavo 11 Starlin. Iš viso redaguota 22 kartus.

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#2 Standartinė Starlin » 28 Rgs 2005, 22:09

Veikla virtualybėje ir realybėje

Pirmajame forumo susitikime 2003 m. gruodžio 7 d. dalyvavo tik du žmonės - Indraja ir Exon. Tačiau jau 2004 m. sausio 10 d. susirinkome į Pirmąjį Masinį Susitikimą, greitai jų pagausėjo, atsirado įvairių idėjų, projektų. Nors oficialios organizacijos klausimas buvo atidėtas ateičiai, daugelis sutinka, kad esame savotiška neoficiali "organizacija" ar bendruomenė. Tai įrodo ir gausybė tradicinių ar galinčių tokiais tapti renginių bei susitikimų.
 • Masinis forumo susitikimas - susitikimas, kuriame dalyvauja palyginti daug žmonių, jis planuojamas iš anksto, suvažiuoja nariai iš įvairių miestų. Kai kurie masiniai susitikimai pavirto žygiais, gimtadieniais ir pan., kiti taip ir liko betiksliai - tiesiog susitinkame pabendrauti.
 • Forumo gimtadienis ir Naujieji Metai - švenčiama kovo gale - balandžio pradžioje. Pirmieji trys forumo gimtadieniai švęsti Kaune, Perkūno namuose, ketvirtasis - Šiauliuose, penktasis ir šeštasis - Rumšiškių Liaudies buities muziejuje. Per antrąjį gimtadienį šventėme ir ŽV penkiasdešimtmetį.
 • Žygis per Lietuvą - dabar žygių rengimu rūpinasi paslaptingoji Bastūnų Gildija. Jau įvyko penki ilgieji žygiai ir nemažai trumpesnių (kurie "Žygiais per Lietuvą" nesivadina). Pirmasis Žygis per Lietuvą buvo Panemune (2004), antrasis - "Žyg Žyg" - Aukštaitijos nacionaliniame parke (2005), trečiasis - "Aklasis" - Dzūkijoje (2006), ketvirtasis - "Slaptasis" - Žemaitijoje (2007), penktasis - "Mirtininkų" - Labanore (2008). Didieji žygiai paprastai vyksta rugpjūčio pradžioje, (sekite informaciją "Fangorno fronte").
 • Tolkinistinės stovyklos - tai dar vienas renginys gamtoje. Susirenkame, pasistatome palapines ir kelias dienas gyvename, dalyvaujame įvairiuose užsiėmimuose (mokomės siuvinėti, klausomės apie hobitų gyvenimo ypatumus, žaidžiame vaidmenų žaidimus ir t.t.), dainuojame prie laužo, murkdomės ežere... Visos stovyklos teminės: Rumšiškių stovykla (2005 m. ruduo) leido įsijausti į vieną "Žiedų valdovo" istorijos atkarpą, Asvejos stovykla (2006 m. liepa) supažindino su "Silmarillion", Hobitų (2007 m. liepa) - su "Hobitu" ir hobitais, "Keliautojo autostopu vadovas po Nūmenorą" (2008 m.) buvo kūrybinė stovykla, kurios veiksmas vyko Nūmenoro saloje. Apie visas stovyklas galite pasiskaityti tam skirtoje kategorijoje.
 • Susitikimas prie arbatos puodelio - neformalus mažas forumo narių susibūrimas kavinukėje, smuklėje ar tiesiog gamtoje. Įvyko ir du poetiniai susitikimai prie arbatos puodelio - per juos skaitoma sava ir ne sava kūryba. Anksčiau vykdavo ir forumo vadovybės susitikimai - Tamsiųjų jėgų konsiliumai. Tikėtina vieta Vilniuje - "Savas kampas", "Forto dvaras" Pilies g., seniau - "Būsi trečias", "Pas Rudolfą", "Anapus". Kartais kas nors įvyksta ir ne Vilniuje. Apie šiuos susitikimus pranešama "Ardos metraščiuose" (žr. "Susitikimai prie arbatos puodelio", "Kauno arbatinukai").
Didesni susitikimai taip pat vyksta per Naujuosius Metus, anksčiau - ir per Rasos šventę. Buvo keletas dabar prigesusių įdomių idėjų, pvz. filmo "Po Gluosniu" kūrimas.

Virtualybėje be diskusijų, žaidimų bei pliurpalų taip pat šį tą veikiame.
 • Tolkino kūrinių vertimai - svarbi mūsų veiklos dalis. Diskutuojame, kaip geriausiai išversti Tolkino kūrybą ne tik pagal jo paties nurodymus, bet ir patraukliai lietuvių skaitytojui. Buvome pradėję versti "Silmarillion", "Lapą, nutapytą Niekelio", "Kalvį iš Didžiojo Vutono".
 • Tolkinistiniai debatai - kiek vangiai vykęs projektas, rengtas su Estijos ir Latvijos tolkinistais. Pirmieji debatai vyko tarp Latvijos ir Lietuvos - deja, pralaimėjome (turėjome ginti teiginį, kad Morgotas buvo puikus strategas). Vėliau prisijungė estai, ir jų iniciatyva pradėtas Baltijos šalių tolkinistinių debatų čempionatas. Deja, įvyko tik vieni debatai - vėl tarp mūsų ir latvių. Laimė, anąkart laimėjo teisybė - lietuviams pavyko įrodyti, kad Aragornas buvo geresnis herojus nei Berenas.
 • Karas - Pirmasis Pasaulinis Foruminis Karas kilo 2004 m. pavasarį, tai buvo unikalus įvykis, deja, sėkmingos tąsos kol kas nesulaukęs. Karas - tai greitai besivystantis virtualus tekstinis vaidmenų žaidimas, kuriame kariaujama už... na, čia jau priklauso nuo konkretaus karo 8) Trumpai tariant - kariaujama. O viską stebi karo tribunolas.
Taip pat stengiamės lankytis bei dalyvauti Lietuvos fantastų renginiuose - Lituanicon 2004 rengėme tolkinistinę viktoriną ir hobitiškiausiai plaukuočiausių kojų konkursą, Hucon 2004 parašėme straipsnelį apie Tolkino gnomus, Lituanicon 2006 parodėme spektaklį "Tolkino mokiniai".

Forumas turi savo simboliką: logotipą, dvi vėliavas (vieną "oficialią", kurią gabenomės, pvz. į tolkinistų stovyklą Estijoje; kitą - skirtą įvairiausiems susitikimams, kad ir žygiams). Taip pat pasodinome JRRT Ąžuoliuką, kurį kartais vis aplankome.

Apie visus šiuos renginius bei sumanymus skaitykite įvairiose forumo gijose.

Jeigu kyla klausimų - nesidrovėkit, klauskit! Ir moderatorių, ir paprastų forumo narių. Galite tą daryti asmeninėmis žinutėmis.

BUTTON_TOPIC_LOCKED