Tolkino "mokiniai": požiūris į fanfiction

Ash nazg: kiti pokalbiai "į temą".
Žinutė
Autorius
Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

Tolkino "mokiniai": požiūris į fanfiction

#1 Standartinė Indraja » 04 Gru 2006, 19:05

Tai gija apie požiūrį į tolkinistines pasakaines - fanfiction. (Apie jų kaip literatūros kūrinių ypatumus tema jau yra).

Starlin rašėCOLON
smeli rašėCOLON kiek supratau Tolkienas ir norejo kad Arda nebutu vien tik jo fantazija, manau kad norejo kad ji gyventu.
Noriu pacituot:
Tolkinas laiške rašėCOLON Do not laugh! But once upon a time (my crest has long since fallen) I had a mind to make a body of more or less connected legend, ranging from the large and cosmogonic to the level of romantic fairy-story - the larger founded on the lesser in contact with the earth, the lesser drawing splendour from the vast backcloths - which I could dedicate simply: to England; to my country. It should possess the tone and quality that I desired, somewhat cool and clear, be redolent of our "air" (the clime and soil of the North West, meaning Britain and the hither parts of Europe; not Italy or the Aegean, still less the East), and, while possessing (if I could achieve it) the fair elusive beauty that some call Celtic (though it is rarely found in genuine ancient Celtic things), it should be "high", purged of the gross, and fit for the more adult mind of a land long steeped in poetry. I would draw some of the great tales in fullness, and leave many only placed in the scheme, and sketched. The cycles should be linked to a majestic whole, and yet leave scope for other minds and hands, wielding paint and music and drama. Absurd.
Čia dėmesio verta tema (ypač kalbant apie "fanfiction"). IMHO ji galėtų išsiplėsti ir į atskirą giją.
smeli rašėCOLONSilmarionas primena Vidurzemes Biblija
Trumpai, lakoniskai, nieko neaiskinant

o va Ziedu Valdovas tai juk is Silmariono, 3 puslapiai :)
Paskaiciuokim kiek puslapiu Simarione ir bus aisku kiek turi buti knygu apie Vidurzeme

Tokiai knygai parasyti reikalingas ikvepimas
Man iki siol klausimas ka mano Tolkieno kanonistai apie ff "po tu storonu rassveta" ar nukrypta nuo kanono ar ne?
aisku kazkokiu keistenybiu ten yra, pvz elfas tarnaujantis Morgotui bet kaip pati esme?
<hr>
Kadangi turbūt vienintelė, kuri čia tą "Anapus aušros" skaitė, greitai greičiausiai neatsakys, tai šį tą pasakysiu. (Neskaičiau, bet ganėtinai įsivaizduoju, kas ten ir kaip. Kaip bebūtų, perskaičiau to dalyko parodiją su citatomis).

Nuo kanono ten nukrypta. Visą "epinę romantiką" sugadina seksas po pirmojo susitikimo. Leiskit paklaust - tai kam tada visas Bereno kvestas, jei žmona jau ... paimta? (Elfams sueitis=santuoka). Pasakos logika susigadina. Kaip ir Smeli pastebi, ten pilna ir nukrypimų nuo kanono, atėjusių iš "Juodosios Ardos knygos", su kuria autorė berods norėjo polemizuoti. Polemizuot ar ne, o jau itin nekanoniniai dalykai jos kuriamoje menamojoje tikrovėje yra. Dar yra ir su religija susijusių nukrypimų nuo kanono (sprendžiu iš knygos recenzijos). Finrodas gal ir pirmas elfas krikščionis, na bet jau ne explicitly. Nors ir man pačiai "Athrabeth" padaręs labai stiprų įspūdį.

"Pačią esmę" labiausiai sugadina JAK elementų "pripažinimas". Bet tiksliai atsakyti gali tik Exon, va.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8383
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#2 Standartinė Laiqualasse » 05 Gru 2006, 02:31

Iš pačios Tolkino laiško citatos užkliuvo paskutinis žodis - "Absurd". Ar čia JRRT taip "nurašo" savo paties ankstenį įsivaizdavimą, kad galėtų sukurti Anglijos mitologiją; ar tik kvailomis laiko savo mintis apie kitus kūrėjus, rašančius apie Ardą? (T.y. "I must be mad thinking, I must be out of my head <...> My name will mean nothing ten minutes after I'm dead") Man atrodo, kad pirmas variantas, bet nesu visai tikras.

That said, prieš fanfiction nieko neturiu. Netgi nelabai ką turiu prieš nuo kanono nukrypstančią fanfiction (tiek NP, tiek slash'us, tiek visa kita). Nepatinka du dalykai:
a) kai iš to daromi pinigai (na, Christopheriui atleistina, nors jis irgi galėtų pasistengti neprikūrinėti ko nereikia ;)); ar bent jau kai pinigai pasidaro svarbesnis tikslas už Ardos istorijos vaizdavimą;
b) čia ne autorių kaltė, bet nepatinka, kai skaitytojai ima galvoti, jog fanfiction yra lygiavertis kanono elementas originaliems kūriniams. Čia tokia trumpa nuomonė.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
vytzka
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 68
UžsiregistravoCOLON 16 Rgs 2006, 17:40
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#3 Standartinė vytzka » 06 Gru 2006, 14:06

Aš fanfictiono vengiu kaip maro, ar jis būtų pagal Tolkieno ar bet kurio kito mano mėgstamo rašytojo kūrybą. Jeigu esi geras rašytojas tai būk malonus susirask savo nišą, savo skaitytojus ir savo istoriją.

O jeigu ne ta "Tolkieno mokinių/Žiedų Valdovo tęsinio/etc." etiketė tai manau kad tas knygas (nežinau net autoriaus/-ių pavardės tiesą sakant, nes jas apeinu kilometro spinduliu) nei kas leistų, nei pirktų.
[i]As isvaziavau is Olandijos del ziemos. Man turistu vadovele parase kad Lietuvoje garantuota gera ziema. Bet siemet ziema tas pats kaip Olandijoje. Plius 5 ir lietaus. Ka daryti: tik galima figurelius dazyti.[/i] - uruk-hai

Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
UžsiregistravoCOLON 29 Kov 2004, 13:06
MiestasCOLON Vilnius

#4 Standartinė smeli » 06 Gru 2006, 14:13

pradekim nuo to kad Tolkienas sakesi esas tik metrastininkas....

o dabar pasakyk vyzka kokia evangelija yra teisinga? pagal Luka, pagal Morku, pagal Jona ar pagal Mata
kazkurie trys juk turejo surastis avo nisa, o ne aprasineti vienus ir tuos pacius ivykius
ROTW - Return of The Warlord

Vartotojo avataras
vytzka
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 68
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#5 Standartinė vytzka » 06 Gru 2006, 14:20

smeli rašėCOLONpradekim nuo to kad Tolkienas sakesi esas tik metrastininkas....

o dabar pasakyk vyzka kokia evangelija yra teisinga? pagal Luka, pagal Morku, pagal Jona ar pagal Mata
kazkurie trys juk turejo surastis avo nisa, o ne aprasineti vienus ir tuos pacius ivykius
Tai, ką aprašinėjo evangelininkai vyko realiai (bent jau aš tuo tikiu, kiekvieno laisvė rinktis pažiūras, žinoma) ir kiekvienas iš savo taško. Visi Tolkieno kūriniai gi yra vieno žmogaus vaizduotės vaisius (duh). Todėl nematau tarp šių dalykų panašumo.

Be to, aš tik išsakiau savo nuomonę. Jeigu jūs manote kitaip, tikrai neateisiu pas jus į namus ir nekursiu laužo iš jūsų fanfic'o kolekcijos.

Prižadu :wink:
[i]As isvaziavau is Olandijos del ziemos. Man turistu vadovele parase kad Lietuvoje garantuota gera ziema. Bet siemet ziema tas pats kaip Olandijoje. Plius 5 ir lietaus. Ka daryti: tik galima figurelius dazyti.[/i] - uruk-hai

Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
UžsiregistravoCOLON 29 Kov 2004, 13:06
MiestasCOLON Vilnius

#6 Standartinė smeli » 06 Gru 2006, 14:23

yra zmoniu teigianciu jog evangelija irgi kazkieno vaizduotes vaisius

o jus gerb vyzka kaip paaiskintumete kad Tolkienas minejo kad jis tik paprastas metrastininkas o ne kazkoks rasytojas su lakia fantazija
ROTW - Return of The Warlord

Vartotojo avataras
vytzka
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 68
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#7 Standartinė vytzka » 06 Gru 2006, 14:26

Na, aš tai paaiškinčiau labai elementariai: tuo kad jis buvo labai kuklus (ir čia jau iš esmės offtopicas).

Ne taip kaip ne kurie mūsų forumo nariai :roll:

Vartotojo avataras
KRONAS
Forumo barzdyla
PranešimaiCOLON 617
UžsiregistravoCOLON 20 Bal 2005, 11:47
MiestasCOLON Vežimas Pietiniam kely...
CONTACTCOLON

#8 Standartinė KRONAS » 06 Gru 2006, 14:27

vytzka rašėCOLONVisi Tolkieno kūriniai gi yra vieno žmogaus vaizduotės vaisius (duh). Todėl nematau tarp šių dalykų panašumo.

Be to, aš tik išsakiau savo nuomonę. Jeigu jūs manote kitaip, tikrai neateisiu pas jus į namus ir nekursiu laužo iš jūsų fanfic'o kolekcijos.
Eretikas!
Tolkinas buvo puikus metraštininkas. Puikiai aprašė žiedo karą ir viską iki to.
Tolkinui pasimirus kažkas juk turi perimt jo vietą, nes daugybė įdomių ir svarbių įvykių gali likti neužrašyti. Štai Permovas ir perėmė metraštį, pasigalando plunksną ir kibo į darbą. O pagalvokit, kiek būtūmėt nesužinoję, jei jis nebūtų užėmęs metraštininko vietos... :D

//Kronas įdėmiai studijuoja Perumovo metraštį.//
If you kill one man you are murderer.
If you kill ten you are a monster.
If you kill a hundred you are a hero.
If you kill ten thousand you are a conqueror!
[size=75] Boyar Aleksandr of Kislev[/size]

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#9 Standartinė Indraja » 06 Gru 2006, 14:30

Citatą į studiją! Beje, cituojamas tekstas yra iškart po to, kurį Starlin citavo.
Of course, such an overweening purpose did not develop all at once. The mere stories were the thing. They arose in my mind as 'given' things, and as they came, separately, so too the links grew. An absorbing, though continually interrupted labour (especially since, even apart from the necessities of life, the mind would wing to the other pole and spend itself on the linguistics): yet always I had the sense of recording what was already 'there', somewhere: not of 'inventing'.
Taigi, Smelio teiginys "Tolkienas sakesi esas tik metrastininkas" yra klaidinantis. Jis taip jautėsi, jis nesisakė esąs. Savo darbams apibūdinti jis nuolat vartoja terminą 'sub-creation' - o toks terminas tikrai netiktų apibūdinti paprastam perrašymui, užrašymui, fiksavimui. 'Sub-creation' apibūdina kūrybą Dievo kūrinijos viduje.

Turbūt JRRT apie fikerius nežinojo, bet šiaip jo požiūris į autoriaus teises buvo kaip reikiant konservatyvus: nori - pirk. Antra vertus, turime ir tą Starlin citatą :wink: Tuo remdamasi kukliai manau, kad pasakainės privalo būti rašomos, aiškiai nurodant, kad jos yra tokios; bandyti iš jų pelnytis yra neetiška; pasakainė iš principo yra kas kita, nei originalas, ir neturi būti su juo painiojama. O ar ji gera, ar prasta, vertinu kiekvienu atveju individualiai.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Toidas
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 95
UžsiregistravoCOLON 24 Lap 2006, 21:20

#10 Standartinė Toidas » 06 Gru 2006, 20:55

Mano nuomone fanfiction nėra blogai. Ir nesuprantu, ko jūs kabinėjatės prie Perumovo. Jei jums kažkas nepatinka, jūs neskaitykit, ir viskas :?
[img]http://fantasy.vhost.lt/images/DwarfSlayervsBlackOrc_s.jpg[/img]

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#11 Standartinė Exon » 06 Gru 2006, 21:51

Toidas rašėCOLONJei jums kažkas nepatinka, jūs neskaitykit, ir viskas :?
O tai kaip aš žinosiu, kad nepatinka, jei neperskaitysiu? :lol:
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
Toidas
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 95

#12 Standartinė Toidas » 07 Gru 2006, 19:52

Aš kalbėjau apie tokį atvejį, kai žmonės tiesiog nusitatę prieš fanfiction, ir grūda savo nuomonę kitiems. O jei tu pasakitei ir nepatiko, tai nebūtina dėl to skandalo kelti :wink:

Vartotojo avataras
Senasis Gollumas
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1618
UžsiregistravoCOLON 15 Bal 2004, 20:15
MiestasCOLON vis ten pat
CONTACTCOLON

#13 Standartinė Senasis Gollumas » 07 Gru 2006, 21:18

"Skaitymas-neskaitymas" - ne esmė.
Bet kai jojama ant svetimo arklio pasiimti "babkių"...
Ką NP, beje, sėkmingai daro.
- Пап, а Лукьяненко существует ?
- Нет, сынок, это фантастика.

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#14 Standartinė Exon » 07 Gru 2006, 22:19

Toidas rašėCOLONO jei tu pasakitei ir nepatiko, tai nebūtina dėl to skandalo kelti :wink:
Jei aš paskaičiau, ir man nepatiko, aš taip ir pasakau, paprastai argumentuodama savo nuomonę. Jei jau sugaišiau laiką knygai, tai turiu tokią teisę.
Skandalą po to paprastai kelia įsižeidę gerbėjai :p .

Apie Perumovo kūrybos trukumus ir gražumus yra atskira gija. Čia siūlau diskutuoti nebent apie jo tęsinio teisetumą, kaip komercijos FF pagrindu pavyzdį.
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
Sidabrinė Plunksna
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 123
UžsiregistravoCOLON 04 Rgp 2006, 22:42
MiestasCOLON radiacine zona

#15 Standartinė Sidabrinė Plunksna » 07 Gru 2006, 23:28

Mane asmeniškai fanfiction kiek nervina. Dar atleistina jei tai parodijos ar kažkas panašaus, bet kai bandoma visokie rimti tęsiniai, enciklopedijos aiškinančios tą ar aną knygą ir ect rašyt... trūksta žodžių. (Pvz. įeini į knygyną ir matai: da vinčio kodas, da vinčio kodo apgaulė, iššifruojant da vinčį ir daug daug panašių. [-( )

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8383
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#16 Standartinė Laiqualasse » 08 Gru 2006, 03:19

Sidabrinė Plunksna rašėCOLON(Pvz. įeini į knygyną ir matai: da vinčio kodas, da vinčio kodo apgaulė, iššifruojant da vinčį ir daug daug panašių. [-( )
Arba įeini į knygyną ir matai - "The Lord of the Rings", "The Tolkien Companion", "The Atlas of Middle-Earth", "History of Middle Earth" ir dar netgi "Tolkien: The Man Who Knows Hobbits" beigi daug daug panašių. Nugi nervina, ane? ;)

Fanfiction fanfiction'ui nelygu, bet tai, ką paminėjai, nėra fanfikai (bent jau mano giliu įsitikinimu). Tai yra tam tikra reakcija į kažkokį reiškinį, o tokia reakcija beveik visada būna proporcinga reiškinio populiarumui. (Beje, jei gerai atsimenu, "Iššifruojant da Vinčį" yra Michael J. Gelb'o knyga, su Kodais susijusi tiek pat, kiek su Biblija ir tik reklamos tikslais Lietuvoje dedama šalia tos kitos knygos)
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Sidabrinė Plunksna
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 123
UžsiregistravoCOLON 04 Rgp 2006, 22:42
MiestasCOLON radiacine zona

#17 Standartinė Sidabrinė Plunksna » 08 Gru 2006, 15:06

Žinau, kad tai nevisai fanfiction'as bet pateikiau kaip pavyzdį kaip žmonės moka pinigą kalt. O Tolkino tematika kiek yra prirašyta jau nesiėmiau ir vardyt... :)

Vartotojo avataras
Toidas
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 95

#18 Standartinė Toidas » 08 Gru 2006, 17:18

Na, kala pinigą, bet dėl tojų smerkit nereikia. Jeigu gerai ir be iškraipymų viskas pateikta. O jei rašo tęsinį, tai gali ir pakraipyti truputį- juk pasaulis nepasikeis dėl to? :?

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#19 Standartinė Indraja » 08 Gru 2006, 17:40

Taigi būtent - kūrinio pasaulis pasikeis. Net jei pasakainės autorius seks pirminio šaltinio stiliumi* ir idėjomis. O aplinkinis pasaulis nesugrius, tiesa - tik gerbėjai turės dėl ko kariauti :wink:

*Beje, man asmeniškai mėgdžiojančios stilių pasakainės apskritai nėra patrauklios, nes man reikia, kad pasakainė atpažįstamai skirtųsi nuo originalo, kad būtų riba tarp jų.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Toidas
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 95

#20 Standartinė Toidas » 08 Gru 2006, 18:19

Gal ir jūsų tiesa. O kaip tada žiūri į Žvaigždžių Karus, kur viskas, tik ne filmai, yra kurta kitų, o ne Lucaso :?:

BUTTON_POST_REPLY