Protų dvikovos tęsiasi

Khazâd ai-mênu! - debatai.
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8383
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

Protų dvikovos tęsiasi

#1 Standartinė Laiqualasse » 15 Bal 2009, 23:50

Mieste tvyrojo karštis, tarytum būtų pats vidurvasaris kokiame Harade ar kur kitur pietuose. Keistų pokštų iškrečia tas pavasarinis oras. Edoraso gyventojai slampinėjo pakampėmis tarsi musės, šiaip ne taip išsikeberojusios iš medaus puodynės. Daugelis išvis neslampinėjo, o sėdėjo užsidarę rūsiuose ir bandė atsivėsinti. Karštybė nesiliovė jau trečia diena ir tai buvo matyti tiek žmonių, tiek arklių veiduose.

Bet staiga suskambėjo miesto varpas – įvyko kažkas netikėto. Reikia tikėtis, ne eilinis plėšikų antpuolis? Tokiu metu juk ir jiems turėtų būti karšta! A, ne antpuolis, o netgi gera žinia – šauklys kviečia visus susirinkti į pagrindinę aikštę.

Palaukęs gerą valandėlę ir per tą laiką vos išsilaikęs ant kojų, šauklys pradėjo skaityti tekstą iš ritinio:

– Visi visi, dideli ir maži, jauni ir seni, moterys ir vyrai! Jau greitai mūsų mieste išvysite tai, ko dar nesate matę. Iš tolimų kraštų atvyko du galvočiai, kurie po savaitės susigrums protų dvikovoje. Ateikite pasiklausyti iškalbos ir argumentų mūšio! Taip, jūs nesuklydote – jau po savaitės čia vyks debatai.

Minia sušurmuliavo – toli gražu ne visi žinojo, kas tai per dalykas. Minutėlę luktelėjęs ir atsikrenkštęs, šauklys tęsė toliau.

– Debatuose dalyvaus štai šie garbūs svečiai, - jis mostelėjo ranka į nuošaly stovinčius keistokai apsirėdžiusius vaikiną ir merginą. – Jau tuojau pakviesiu juos prisistatyti publikai. Tačiau pirmiausia pristatysiu viso šio įvykio tvarką bei taisykles. Taigi klausykite įdėmiai. Perskaitęs šį tekstą, paskelbsiu temą – vieną teiginį, kurį viešnia bandys pagrįsti, o svetys – paneigti. Abu dalyviai, išgirdę temą, turės savaitę laiko pasiruošimui. Po savaitės, pradedant kito ketvirtadienio (balandžio 23-iosios) vidurdieniu, abu dalyviai pradės pateikti savo argumentus. Pirmoji pasisakys teigiančioji pusė, vėliau per lygiai vieną parą, savo pirmąjį pasisakymą turės pateikti neigiančioji. Iš viso kiekvienas dalyvis privalės pateikti du argumentuojančiuosius pasisakymus ir vieną, paskutinį, apibendrinantįjį. Antrajame bei trečiajame pasisakymuose galima atrėminėti varžovo argumentus. Po visų pasisakymų pats karalius paskelbs nugalėtoją. Nugalėtoją taip pat rinkti galėsite ir jūs, žiūrovai. Taip pat galėsite ir komentuoti tai, ką išgirsite arba diskutuoti tarpusavyje, tik neperrėkite pačiū debatų dalyvių.

Susirinkusieji nuščiuvo, bandydami suprasti ir įsidėmėti visas pabertas taisykles. Abu svečiai jautėsi gana įsitempę, nes artėjo svarbioji akimirka – temos paskelbimas. Dar kartą atsikrenkštęs, šauklys perskaitė:

– Taigi, dabar – svarbiausioji šio pranešimo dalis, debatų tema. Ji yra tokia:

Boromiro bandymas atimti Žiedą iš Frodo pasitarnavo pagrindiam Žiedo Draugijos tikslui.

Tai pasakęs, šauklys suvyniojo pergamentą, apsisuko ir nužingsiavo rūmų link.

(OOC: Taigi, Nimrodel ir Elesaras susigrums šiuose debatuose. Siūlyčiau jums abiems prisistatyti ir pradėti ruošti argumentus. Pavyzdžių galite pasižiūrėti šioje gijoje gretimose temose. Jei turite klausimų – rašykite arba čia, arba AŽ. Sėkmės!)
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8383
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#2 Standartinė Laiqualasse » 24 Bal 2009, 12:33

*piktai ir reikšmingai pabaksnoja į kalendorių* Ar tik kažko nepamiršote, gerbiamieji debatuotojai? Juk šito norėjote jūs, ne aš...
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Elesaras
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 61
UžsiregistravoCOLON 10 Spa 2008, 16:06
MiestasCOLON Kaunas

#3 Standartinė Elesaras » 24 Bal 2009, 19:12

[center]1. Argumentas (sunkus klausimas gal todėl prastas)[/center]
Frodas kaip sakė Semas vis vieną būtų ėjas į Mordorą ,nes kam jam ten eiti?. Taigi Boromiro bandymas atimti Visagalį nieko nekeičia nebent pilnai įtikiną Frodą eiti į Mordorą
2. Argumentas
Čia nesu įsitikinęs dėl šio argumento ,,Elesaras atsidusta ir prabyla:
Kadangi Frodas turėjo Visagalį Žiedą į traukė į Mordorą taip galima pasakyt nes kuo toliau pusinukas ėjo tuo jo valia buvo silpnesnė ,o žiedo didesnė.
Tik tiek išėjo sugalvot su savo maža galva.

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8383
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#4 Standartinė Laiqualasse » 24 Bal 2009, 23:12

(OOC: Et, Elesarai, negi sunku buvo pasižiūrėti į greta esančius debatus? Argumentus reikia ne tik išvardinti, bet ir juos pagrįsti... Bet kuriuo atveju, ačiū už parašymą, laukiam nesulaukiam Nimrodel pasirodymo.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Nimrodel
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 944
UžsiregistravoCOLON 12 Rgp 2007, 11:41
MiestasCOLON Pilaitė

#5 Standartinė Nimrodel » 11 Geg 2009, 19:38

Sveiki susirinkę, gerbiamieji ponai, garbiosios ponios, šiandien, čia, Edoraso aikštėje! Aš, Nimrodelė atstovausiu teigiantieisme ir įrodysiu jums, kad Boromiro bandymas atimti Žiedą iš Frodo pasitarnavo pagrindiam Žiedo Draugijos tikslui.
Savo kalboje aš pateiksiu tris argumentus, ir paneigsiu opozicijos pasakytus visiškai neteisingus teiginius apie Frodo misiją ir Boromirą.
Definicijų jums tikriausiai nereikia, nors norėčiau praplėsti Draugijos tikslo sąvoką. Jei Sauronas gautų Frodo nešulį, Viduržemėje įsivyrautų tamsa, t.y. žlugtų imperijos, žūtų žmonės, elfai, hobitai, nykštukai, todėl nemanykite, kad draugijos tikslas buvo tik sunaikinti Žiedą. Jų tikslas – užtikrinti taiką kuriam laikui.

Mano šiam debatui išsikeltas kriterijus – paspirtis keliauti toliau. Juo bus pagrįsti propozicijos argumentai. Dabar aš juos ir pateiksiu.

Taigi, Boromiro bandymas atinti Žiedą iš Frodo pasitarnavo Draugijos tikslui, nes priminė brolijai jį.
Dangstydamasis Gondoro ateitimi, Boromiras bandė pasisavinti Žiedą ir parodė, kad su žiedu jokia tauta negali būti saugi. Žiedas apakino Gondoro sosto paveldėtojo protą, jokios tautos ateitis nebus šviesi, kai jos valdovas – beprotis, o Draugijos tikslą jūs dar prisimenate – šviesi ateitis. Taip pat iškyla klausimas – kam valdovui žiedas, kuris padaro jį nematomu(Valdovas ne burtininkas, kažin ar įgautų kokių papildomų galių)? Aišku, jūs galvojate, kad mano mintis kvaila – savaime suprantama, kad jis trokšta žiedo, nes jis – Žiedas, bet būtent tai iliustruoja mano argumentą: jokia tauta nebus saugi, kol jos valdovas turi žiedą, o Draugija būtent to ir turi neleisti. Boromiras savo žodžiais („Ir štai sunkiausią valandą atsiranda Visagalis Žiedas, ir būtų beprotybė jo nepanaudoti prieš Mordorą. Ko gi tikras karys nepadarys dėl pergalės?<...>Žiedas duotų man galią, su kuria aš sutriuškinčiau Mordoro kariauną kaip pulką avių.“) pailiustravo, kaip jis įsivaizduoja Žiedo panaudojimą. Beveik toks pat, kaip Saurono: po Mordoro eilėje stovėtų Viduržemės karalystės.
Parodydamas, kuo žiedas kenks gyventojų gerovei, Boromiras priminė Draugijos tikslą ir pasitarnavo jam, taigi parodė, kad keliaut toliau tikrai reikia.

Antrasis argumentas – Boromiro bandymas atimti Žiedą iš Frodo pasitarnavo pagrindiniam Draugijos tikslui, nes ši labiau susivienijo.
Nelaimėje draugą pažinsi, byloja liaudies išmintis. Ir šit – Boromiro bandymas atimti Žiedą kelionėje. Draugija nepritarė Gondoro valdytojo minčiai ir palaikė hobitą, greičiausiai labiau nei kada anksčiau. Jie suprato, kokią naikinančią galią turi žiedas, todėl tai buvo paspirtis laikytis išvien – t.y. labiau susivienyti.
Boromiras, iškeldamas grėsmę draugijos vienybei, ją sustiprino taip, kaip niekas kitas.

Trečiasis argumentas – Boromiro bandymas atimti Žiedą iš Frodo pasitarnavo pagrindiniam Draugijos tikslui, nes Frodas nusprendė keliauti vienas.
Vienas miškavaikis keliaudamas vienas Viduržeme sukeltų daug mažiau įtarimo, nei devyni, kurių tarpe elfas, nykštukas, keturi hobitai, bastūnas ir aristokratas.
Kadangi Boromiras padėjo apsispresti Frodui, kaip keliauti, t.y. saugiau, jis pasitarnavo Brolijos tikslui.

Dabar pabandysiu atmušti opozicijos argumentus, ir parodysiu, kad jie nieko verti.
Pirmasis neigiančiojo Elesaro argumentas buvo „Taigi Boromiro bandymas atimti Visagalį nieko nekeičia nebent pilnai įtikiną Frodą eiti į Mordorą“. Kaip jau minėjau, keičia. Frodas įsitikina keliauti viena,s kas jam pasunkina kelią, bet palengviną tikslo siekimą.

Antrasis: „Kadangi Frodas turėjo Visagalį Žiedą į traukė į Mordorą taip galima pasakyt nes kuo toliau pusinukas ėjo tuo jo valia buvo silpnesnė, o žiedo didesnė.“
Oponentas niekaip nesurišo šio savo argumento su tema, tad galiu drasiai teigti, kad jis neparodė nieko, kas būtų susiję su Boromiro įtaka žiedo gabenimui.


Savo kalboje aš pateikiau tris teigiančiųjų argumentus, atmušiau opozicijos argumentus ir įrodžiau, kad Boromiro bandymas atimti Žiedą iš Frodo pasitarnavo Draugijos tikslui.
Ačiū už dėmesį.
¯\_(ツ)_/¯

Vartotojo avataras
Nasliakalys
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 41
UžsiregistravoCOLON 27 Bir 2008, 04:08
MiestasCOLON Lietuva

#6 Standartinė Nasliakalys » 16 Geg 2009, 05:09

trumpai tai argumentas manau yra tik 1 teisingas, frodas nusprende keliauti vienas , kad kieitem is brolijos ziedas nepadaryto to ka padare boromirui , noredamas issaugoti draugus ir nesuli kuris yra jo. bandymas atimti ir kalbos apie ziedo suteiksiancias galias brolijos nesustiprino , nes jei butu sustiprine jie butu keliave eiskoti frodo ir jam padeti iki galo
Nekisk nosies i burtininku reikalus nes gali likti be jos !

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#7 Standartinė Starlin » 18 Geg 2009, 00:07

Liudovika sėdėjo ant mažos atsineštos taburetės, vos keli žingsniai nuo ginčininkų - tai buvo jos, vienos iš senųjų Meduseldo mokytojų, privilegija. Kaip ir visada, ji sėdėjo įsitempusi kaip styga ir gaudė kiekvieną žodį.

Šauklio paskelbta ginčo tema jai pasirodė labai įdomi ir verta dėmesio, tačiau, užmetusi akį į ginčininkus, ji pamanė, kad toks klausimas jaunėliams būsiąs per keblus. Pirmasis prasižiojęs vaikinas (o kodėl? argi jis ne - neigiantysis?) tik patvirtino pirmąjį įspūdį. Ar jis nors girdėjęs, matęs tikrus ginčus? Kas tai buvo - du sakiniai, o dar šitaip prastai suręsti ir su šitiek kalbos klaidų? Ne, šis jaunylis - ne ginčininkas ir ne kalbovas. "Tiesiog pasityčiojimas!" - prunkštelėjo Liudovika ir jau norėjo stotis, net mostelėjo šalia stovinčiai pagalbininkei, bet persigalvojo.

Antroji išstojusi kalbėtoja pasirodė žymiai, žymiai geriau. Ji ne tik surado argumentų savo teiginiui, bet ir tvarkingai juos išdėstė. "Galėjo tik paminėti, iš kur tiksliai paėmė Boromiro žodžius", - pagalvojo mokytoja. Mergina labai stengiasi ir nežiūri į ginčą atmestinai, kaip jos oponentas.

"Tai kas, - paklausė savęs Liudovika, - čia negerai? Ar per sunkus klausimas? O gal, greičiau, netinkamai parinkta ginčininkų pora?"

Senoji dar liko sėdėti ant savo kėdutės, laukdama, bene neigiantysis išstos antrą kartą. Žmonės aikštėje pradėjo šurmuliuoti. Buvo baisiai tvanku, ir laukti visai nesinorėjo...

Vartotojo avataras
Aldarion
Dešimtmečio Meris
PranešimaiCOLON 1519
UžsiregistravoCOLON 10 Geg 2004, 14:17
MiestasCOLON Rumšiškės/Kaunas

#8 Standartinė Aldarion » 03 Spa 2009, 02:41

Rudenėjant, lauktas nelauktas, į pustuščią menę įslenka nuo nemigos perkaręs Aldas. Įslinkęs išsitiesia, rankas pasirąžo ir iš už diržo popieriaus lapą ištraukęs, prisega jį spec. sienoje įtaisytoje skelbimų lentoj.

"Ką tas keistuolis čia bus sugalvojęs", - sumurma sau panosėje vienas karaliaus tarnų, buvusių menėj.

"Keistuoliu gali mane ir toliau sau vadinti, bet, rodos, nekeistas gyvenimas čia tampa kiek per slogiai niūrus. Perduok karaliui, jog laikas debatams naujiems jau atėjo ir tegu šaukliai jo garsieji skelbia šią keistą naujieną - ieškau varžovo ir debatų teisėjo!" - tai taręs svetys apsisuko ir grįžo į apšalusio miesto gatves, o likęs tarnas ėmė svarstyti, kaip čia karalių būtų galima surasti greičiausiai.
"Few now remember them ... yet still some go wandering, sons of forgotten kings walking in loneliness, guarding from evil things folk that are heedless."

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8383
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#9 Standartinė Laiqualasse » 15 Spa 2009, 11:15

Tas pat šauklys, kuris nesėkmingai bandė paskelbti nesėkmingus debatus tą nelemtai nesėkmingai karštą pavasarį, prieina prie atvykėlio, pasiveda į šalį ir kažką ima murmėti. Kai žiūrovams nusibosta žiūrėti į tokį vaizdą (subtitrų tai nėra...), abu grįžta į menę.

- Na, tai kas priims iššūkį? Negi visame Rohane nėra turinčių aštrų liežuvį ir šviesų protą? - kone iškilmingai paklausia šauklys.

Ir dabar jau dviese lieka stovėti menės centre, laukdami siužeto tąsos.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Vulpecula
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 466
UžsiregistravoCOLON 08 Spa 2007, 18:43
MiestasCOLON Vilniava

#10 Standartinė Vulpecula » 16 Spa 2009, 21:00

"jeigu niekas neatsakys per 10 sekundžių, eisiu"

10. 9. 8. 7. 6. 5. 4. 3. 2 su puse. 2 be pusės. 1. 1. 1... 0..

oh yeah...

- Aš!

pro nelabai susigaudančių žmonių minią į menės vidurį išėjo aukšta panìkė, šviesiais, pasišiaušusiais plaukais.

- Aš , Vulpecula Laputaitė, priimu iššūkį.

"viešpačiau, kur aš įlindau..."

Vartotojo avataras
Bombadilas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 785
UžsiregistravoCOLON 01 Bir 2009, 16:24
MiestasCOLON Old Forest

#11 Standartinė Bombadilas » 16 Spa 2009, 21:23

hm... norėčiau ir aš prisidėti, bet, kad visada įpratęs diskutuoti ne tapi, kiap čia geriau išsireiškus... įmantriai, bet gal kaip nors :D count me in

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8383
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#12 Standartinė Laiqualasse » 16 Spa 2009, 22:47

Kaip sakoma - kas pirmesnis, tas gudresnis. Taigi debatuose varžysis Aldarion ir Vulpecula, o temą (ir naują giją) pradėsiu rytoj.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

BUTTON_POST_REPLY