Klajonės 5

Ta-runda runda runda rom! - žygiai, miškas, dangus.
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Alatar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1969
UžsiregistravoCOLON 09 Bal 2004, 10:36

Klajonės 5

#1 Standartinė Alatar » 13 Vas 2005, 01:35

Star,
svarbiausia yra žinoti du kelio ženklus-''The Road is closed'' ir ''You cannot pass'' 8)

taiobetvisgi...
kas į knygų mugę,o kas į vikingų festivalį Jorke..
Katik grįžau...Įspūdžiai įvairūs,bet iš esmės tai puiku..be abejonės važiuosiu dar kartą :wink:
kaip supratau,šis vikingų užpuolimas vyksta kasmet,tad jei kam įdomu(o maž kada nuvyksit) tai www.jorvik-viking-centre.co.uk (arba tiesiog www.vikingjorvik.com )
Pčiame Jorvike(atkurtas vikingų miestelis Jorke) nebuvau,bo žmonių eilės :shock: Užtat spėjau visur sudalyvauti,o smelio pamokos nenuėjo veltui :wink:
Apie viską iš pradžių..
Jorkas-tai senasis Anglijos miestas,ir nors ne širdis,tačiau viduramžių,o vėliau ir Anglijos pilietinio karo metu,vienas iš svarbiausių miestų. Nepaprastai gražus. Senovinis senamiestis,su siauromis gatvelėmis(Vilniaus siauros gatvelės palyginus su Jorku atrodo milžiniškos 8) nors..
Yorko gatvelės ir susiraukės Alatar,manding senoji dama niekaip nesiteikė reikiamu būdu(oagi paspaudimo) nuspausti mygtuko ilgą laiką :twisted: ):

http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... /yorke.jpg

),daugybė smulkiu parduotuvėlių(tiesa,labai daug įkyrių suvenyrų,ypač Valentininio popso),kavinukių.miestą vis dar juosia puiki viduramžių siena,išlikę bokštai. Bent jau šiandien mieste šurmuliavo nepaprastai daug žmonių,matyt būtent dėl vikingų,nors oras gana vėjuotas(palyginus su vakaryčiu bjauriu smulkiu lietučiu su vėju per futbolo rungtynes stadione,tai protarpiais dar bjauriau :x )Ta pačia proga buvau apdovanotas ne ką mažiau bjauria sloga bei temperatūra(iki šiol :x ) Tačiau patį miestą,ypač per tokį festivalį, tikrai verta pamatyti.
Šiaip ar taip ne dėl miesto grožio ten važiavau,o dėl vikingų :wink: Išgirdau juos, atrodo ramiuose ir taikiuose Museum Gardens. Labai gražus parkelis,toks,kokio anglams galima tik pavydėti(jech,va tokį Vilniuje..). Dėmesį patraukė ginklų žvangesys bei šūksniai. Vyko apšilimas 8) Suprantama,kai kurie agali ne taip pagalvoti,tad užbėgdamas už žibančių akučių skubu pridurti,jog apšlimas dienos kautynėms,kitaip sakant treniruotės ir jokio ten midaus ar ko ten.. 8) Parkelyje vyko kautynių treniruotė:

http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... /drill.jpg

-Well Hello indeed..-tarė man lyg iš už krūmo išdygęs pažįstamas kursiokas(o iš tikro,tai juk iš už medžio :roll: ). taip jau išėjo,jog kursiokas pažinojo vieną iš ''vikingų'' vadų. Kadangi kursiokas nenorėjo prisijungti,mielai pasisliūliau ir ''sutikau'' me 8) Iš pradžių galvojau ką aš čia darau,juk iš esmės buvau tik vienoje treniruotėje,nors kalaviją ne pirmą kartą gyvenime laikau. tačiau gavau elementarią tuniką,odinius batus,diržą,shield and sword and spear 8) (šarvų bei bei šalmo negavau,tik vėliau teko pasimatuoti

http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... ia_man.jpg

..tikro plieno ir nelabai tikro 8) skirtumas yra yra.. :roll: ). Battle drill esmė-rikiuojamės,bliaunam,puolam,ginamės,žūnam atsikeliam ir vėl viskas iš naujo :) Nors ir buvau labiau rezerve(iš viso buvo apie 100 ''vikingų bei saksų''),bet mūšyje teko sudalyvauti. Du kartus buvau nugalabytas,vieną karta bendrai švenčiau pergalę,bei nusmeigiau kelis svarbius priešininkų zavadylas 8) (juos geriausiai smeigti,bo tada armija pakrinka..tik sunku šiek tiek.. :roll: )

Toliau buvo apsižvalgymas po miestą,kol galiausiai nuklydau į gyvosios archeologijos muziejų :shock: Nuostabu..ginklų parodėlės visus galima čiupinėti;šarvus užsidėti,šalmus užsimaukšlinti.
Tačiau pastebėjau nemalonų dalyką-pradėjo sekti fotiko baterija #-o Reikėjau tauptyi ir nepleškinti visur iš eilės,juo labiau,kad kadrų negaug teliko. Dėl pastarojo argumento patekau į kvailoką situaciją-pusė nuotraukų padaryta paprastai,o kita pusė- į CD..deje likusios buvo ištrintos iš fotiko (t.y. turiu visas nuotraukas,tik kai kurias matyt reikės skenuoti jei norit..)
šiaip ar taip parodėlė liuks. Apatiniame aukšte buvo stambus vyriokas gaminatis tiek šarvus,tiek ginklus. Ginklai įvairiausi-nuo romėnų,keltų,iki katanos,stambių dvirankiu kalavijų,kirviu ir tokia(esaaaaaa,pagal smeli)man tinkanti alebarda.Čia keli eksponatai:

http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... kluote.jpg

man asmeniškai labai patiko vbienas maždaug XII-XIII a. kalavijas. Parastas,panašus į Gondoro kalaviją(tik šiek tiek ilgesnis),ne pernelyg sunkus,tiesiog limpa prie rankos..nežinau..jame kažkas yra. Scabbard is black,tetrūksta išraižyti baltąjį medį ar kitas gėrybes 8) Nė pats nepastebėjau jog mano ranka pradėjo mojuoti...gavau įspėjimą 8) Deje,šio kalavijo foto turiu tik paprastą.. :?
Viršutiniame aukšte buvo malonu išvysti Aleksandro Makedoniečio kardą,krūtinės,blauzdų apsaugas,Achilo skydą bei šalmą(su tuo gėriu ir nusifotografavau,tik vėlgi...parp. nuotrauka :? ).
nabetačiau,maloniausia,žinoma yra rankose paturėti sword of Gandalf-Glamdring bei Sword of Ringwraiths. Glamdringas išties mielas-nusifotkinau(vėlgi papr. nuotrauka :lol: ). Šiaip jau prie minėtų(ir ne tik jų)ginklų buvo pristatytas įtartinas vaikinas,kuris nė nenutuokė,jog tai ginklai iš LOTR..jis tegalėjo pliurpti apie Skorpionų karaliaus ginklą,trijų muškietininkų rapyrą..dar pradėjo abejoti prieš kitus žmones mano pastaba,kokie gi ęia ginklai. :evil: Ir šiaip..kažkoks labai jau dizaineriškų manierų... :roll:
Apačioje dar buvo įvairių vikingų siuvinių,papuošalų,bet mane jie menkai tesudomino :?
pasibastęs po miesto šurmulyną prisijungiau vėl prie vikingų,žygiuojančių į mūšį:

http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... iuojam.jpg

tiesa,kartu žygiavo ir įdomi vikingų šeimyna :roll: :


http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... mynele.jpg

beliko pats mūšis..
užsikoriau į tam tikra ''Gedimino bokštą''(Clifford's Tower) ir iš ten šį kartą jau stebėjau kautynes. kautynes,beje,galima būtų pavadinti ''Mūšis prie vienišojo medžio'',mat vidury kautynių lauko stovėjo vienišas medelis. Formaliai tai ęia buvo Stamford Bridžas,kai vikingai gavo į kaulus nuo saxų Haraldo (kuris,vargšas,labai greitai krito žymiosiose Hastingso kautynėse 1066).Beje,lemiamu mūšio momentu galutinai numiro mano fotiko baterija.. :( O tuo metu per garsiakalbius pradėjo leisti Nazgulų temą(berods ''Black riders'' ) A,o Kiek man žinoma, tai medelis nenukentėjo

http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... musis2.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... mynele.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... utynes.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... bridge.jpg


tai štai tokia dienelė.Išskyrus ikyrų(ir vėėėl :evil: ) dizaineriško tipo tipelį suvenyrų parduotuvėlėje(aš kaip pasiutęs visam pasaulyje ieškau dviejų baltų balandžių..pamenat Vienas namuose Du?tai vat...). Vieną kartą mačiau Austrijoje,bet pamaniau:''aaaaaiii..kitą kartą...''štai taip..radau tik du mielus sidabrinius katinus :wink: ),būrį triukšmaujančių neprendylų traukinio vagone bei slogą daugiau nieko gero :wink:

Vėl vyksiu į Jorką ketvirtadienį ir ten kelias dienas praleisiu,bo turėtų vykti bardų vakarai-sakmės,dainos,midus,alus..jech :lol:

vot tak diniok..

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#2 Standartinė Aiquen » 13 Vas 2005, 02:36

Tu taip dažniau važinėk visur, ir daugiau reportažų paruošk... :wink: Ibo žvėriškai smagiai skaitosi... :D (nutylėsiu, kad eilinį kartą mirštu iš pavydo)
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#3 Standartinė Starlin » 13 Vas 2005, 13:46

Neprisimenu, ar Yorke buvau (nes Anglijoj lankiausi, kai man tebuvo dešimt), bet tikrai lankiausi kažkokiam vikingų muziejuj... Kaži, gal kur nors ten pat? Ir žodis "Jorvik" man kažką primena... O šiaip tikrai, iš pavydo galima nagus nusigraužt :p

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2004, 15:55
MiestasCOLON agūp ilautriv
CONTACTCOLON

#4 Standartinė Elfhild » 13 Vas 2005, 14:13

na, man Jorvikas girdėtas, nes neseniai per anglų apie jį readingą darėm...
O šiaip :supz:
Hrrrr

Vartotojo avataras
Alatar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1969
UžsiregistravoCOLON 09 Bal 2004, 10:36

#5 Standartinė Alatar » 20 Vas 2005, 01:43

Visko būna :roll:
dar šiandien vaikščiojau žalia žole ir gėrėjausi pražydusiais medžiais Jorke..kagi grįžau pas save(valanda kelio traukiniu),nuėjau į kompiuterinę,išeinu- :shock: ogi sninga :!: Iš pradžių kukliomis žvalgybinėmis milimetrinėmis snaigėmis..Užsukau į pubą,išeinu,ogi jau siaučia tikriausia pūgą :shock: Šiose vietose sniegas yra matyt gana retas reiškinys,mat visi išpūtę akis. Atvirai pasakius,aš pirmą kartą matau sniegą Anglijoje :lol: Kita vertus,kai kas matyt, mato ji pirmą kartą gyvenime :roll: Nuostabu stebėti į lauką išbėgusius kiniečius bei ispanus,kurie,tarsi vaikai džiaugiasi pirmą kartą besimėtydami sniegu,fotografuoja riebias snaiges bei visaip kvailioja. Štai būrelis ispanų "teroristų" skambinėja į kiekvienas studentų namelių duris ir pasveikina kiekvieną sniego gniūžčių kruša :lol: Suprantama,jums Lietuvoje,jau kokį mėnesį begyvenant su sniegu tai atrodo kiek kvaila,tačiau čionais tai be galo linksma 8)
Toks pastebėjaimas:
iš pubo išėjau su pilku paltu,į namus parsuradau jau su baltu 8) Alatar the White tskant 8) ir nereikia jokių balrodų bei ilgų kelionių pas valas 8)

Vartotojo avataras
Alatar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1969
UžsiregistravoCOLON 09 Bal 2004, 10:36

#6 Standartinė Alatar » 21 Vas 2005, 03:49

O dabu apie Jorka...


Ka isvydo vikingai, issilaipine Anglijos pakranteje?Ogi mokesciu rinkejus bei dar bjauresna klimata,nei namuose,Skandinavijoje. Abu buvo nenuspejami,tik va su mokesciu rinkejais vikingams pavyko susidoroti(elementariai nusniojo galvas),o su bjauriu oru-ne.
Panasiai nutiko ir Alatarui...Tiesa,jam galvos niekas nenusniojo,o si karta netgi negrasino,taciau oras Jorke pasitiko lygiai toks pat,kaip ir pries simtus metu.
sakoma,jog jei nesiseka uzmegsti kalbos,visuomet galima pakalbeti apie ora,apie pastaraji tad ir plepu... 8) Saltas vejas,tarsantis ilgus plaukus,retkarciais iskrintantys lietaus lasai arba ikyriai(bei butinai i akis) spiginantys saules spinduliuai matyt buvo buvo tycia uzsakyti.
Mokesciu rinkeja atstojo vietinis bomzas,ikyriai bandydamas isiulyti reklamini laikrastuka,uz kuri tikejosi gauti grasius(t.y. pensus). Kiekviena praeivi jis pasitikdavo garsiai saliutuodamas,tarsi butu jo senas kilnus draugas. Mandagiai pasiteiravus,kai siam sekasi,sis nutaise karcia sypsena ir puse lupu prasitare:" na is esmes visa tai yra absoliutus su..as...."
Keisciausia,jog sis tipas labai primine viena is Umbaro piratu is EE...
Visa savaite vikingu renginiais kreciamas Jorkas diena vis dar buvo pilnas turistu bei su visu savo "geriu" besitampanciu "vikingu". Pastarieji neberenge masiniu kautyniu,taèiau pasiskirste grupemis po kelis moke naujaja vikingu karta :wink:

http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... ingai2.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... kingai.jpg

Saltas bus savaitgalis,-pamaniau. Taciau siems "vikingams" tai visai nerupejo ir jie stugavo ne prasciau nei orku klanas.
Pacioje miesto sirdyje-Parlamento gatveje vyko ES saliu,t.y. nacionaliniu virtuviu muge..Ka jau ten,visu saliu :lol: Trispalves ne su ziburiu nerasi,bet dievazi,galiu prisiekti,jog sitaip netikeciausiu momentu(taciau,kaip visada) is uz nugaros galetum isgirsti lietuviu balsus :shock: Siaip ar taip,muge buvo daugiau kulinarine,ir abejingu ji nepaliko-gardziausi kvapai viliojo is visu pusiu: kvepiantys bei "kvepiantys"sveicariski,italiski,prancuziski suriai bei vynai;tokie pat akis gundantys plonyciai krepai(pranc. blyneliai) su varvanciu sokaladu;vokiskos desreles bei sausainiai,italiskos picutes bei troskintos vyne karaliskos krevetes,belgiskas sokoldas; ispanu paela ir visu gardziausi-mazuliukai olandiski blyneliai su cukraus pudra bei plakta grietinele..pirstus galima aplaizyti!(taip ir buvo :wink: )
Suprantama,jog "Zeppelin su spirgi" rasti nepavyko 8)
Kartais,atidziau pazvelges i miesto architektura,pastebejau idomiu detaliu. Pavyzdziui si foto man primine Minas Tirito miesto panorama:

http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... iestas.jpg

Is kito kampo,kitu rakursu pazvelgus,vienas statinys itartinai kai ka primena..:

http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... tadele.jpg

suprantama,tai tik viso labo vakaru architektura ir filmo itaka,taciau malonu matyti kiek pazistama vaizda..Arba man jau visur vaidenasi vienoki ar kitoki Tolkieno bei jo pasekeju pedsakai :shock: -taip sakant viena is tolkinizmo stadiju 8)
deje deje,manes lauke ir dideli nusivylimai...Be slitinejanciu po pubus vikingu,kurie nesiteikia gausiai pasirodyti kautynese,neisvydau ir bardu muzikos vakaru... :( Tai ne mano kalte, bet visgi apmaudu..Itariu,jog buvo linksma.Taciau to,ko neisvydau ir nekomentuosiu,bo tik sues mane apmaudo kirminas...
Nuklydus labai jau viduramziskomis bei Alatar (del ugio) nepritaikytomis gatvelemis(ka jau kalbeti apie elfus),kurios yra ne tik siauros,bet kartais tesiasi ir po namu sienomis,ir atrodo,tarsi israusti tuneliai,teko patirti malonuma apsilankyti vikingu mugeje. Vikingai pasirode beesa beveik kaimynai-svedai. Tiesa Lietuvos vardas jiems matyt ispudzio nepadare,mat kailiais apsiredes vikingu pirklys tik nuleido akis,taciau pati vikingu ekspozicija abejingu neturetu palikti(ir nepaliko):

http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... s/muge.jpg

Muo kovos kirviu,kalaviju,iki segiu,odiniu batu bei krepseliu...Viskas padaryta kruopsciai ir gana profesionaliai. Tiesa kainos nemenkos,betgi...kaipgi be nieko isvyksi :wink: issirinkau mazuliuka bei juoda,it smala raga bei tamsias odines rieso apsaugas.
Visgi svedas buvo malonus ir isdave,jog salia Jorko yra dar ir toks vikingu(bei ne tik) kaimelis,tiksliau jo imitacija. Siaip ar taip buvo verta patikrinti...
Kaimelis pasirode beesas uz 5 myliu nuo Stamford Bridzo 8) ,Mertone. Nieko gera islipus is autobuso nebuvo galima tiketis,mat i "vikingu kaimeli" nepanasejo nei viena nuoroda. Vietiniu zmoniu nerasta,iskyrus nebyliai stovincius namus ir spoksancius tarsi sumedeje entai, ju langus..Ak taip,tiesa..salia duru netiketai provincijoje islindusioje sauluteje tingiai voliojosi du riebus katinai. Viskuo patenkinti ir apie vikingus,suprantama,ne girdeti negirdeje(bent jau tokios informacijos is ju ispesti nepavyko :wink: )
Kur klausti info tokiame mazame kaimelyje? Ogi suprantama,jog vietiniame pube. Kam smagu,o kam neramu bei skeptiska visa tai pasirode,ir vikingu kaimelio egzistavimas buvo uztamsintas storu abejones debesiu...ak tie lietuviai.. :roll: Pube,kaip ir dera provincijoje,sedejo keli "seniai"-pubo nuolatiniai lankytojai. Kalbedamiesi tai apie ora,tai apie futbola tai apie karves ar darzoves,jie drebtelejo skeptiska zvilgsni i atejunus. Mazdaug lyg kaimietis lietuvis drebteltu i japonu turista Balbieriskio knaipeje...Na bet senimas pasirode gan sukalbamas ir kekelis buvo aiskus.
Vikingu parkas visai nebuvo vikingu parkas :roll: Tai buvo zemes ukio technikos muziejus(kurio technika,speju Lietuvoje dar naudojama.. :roll: )sujungtas su gyvosios istorijos muziejais. Kadangi visas veiksmas vyko Jorke,tai nuobodziaujanti kasininke tik patvirtino,jog lankytoju nera. Visgi maloniai ausiai nuskambejus reklaminiam,parka pristatanciam filmukui,o tiksliau "Hobitu temai"(as jau nesistebiu,jog muzika is LOTR naudoja ivairiose pakampese,stebiuosi tik,jog per kokia iskilminga inauguracija ar pan. niekas neuzleidzia Gondoro temos.. :roll: ) kilo susidomejimas...


kagi...vikingu kaimelis gan liliputinis,bet savotiskai idomus. Surengti koki larpa jame butu pats tas (manau,jog jame kazkas pan. ir rengiama):

http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... melyje.jpg

neispudingos,rodos paprastos trobeles,visgi yra is molio bei velniai zino dar kokio misinio drebtos,t.y. sutvirtintos,vidus atsiduoda ivairiais kvapais,pilna vikingu atributikos. Salia,vietoje besisildanciu katinu man mielai sutiko papozuoti dede/teta Ozzy:

http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... unelis.jpg
Kotai ji/jis manes prisibijojo...

Didesnes trobos atrodo rimciau,ten net yra ginklu,skydu bei zavinguodiniu gertuveliu, moliniu indu:

http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... pirkia.jpg

Galbut ir ne Rohanas,bet visgi...

Salia buvo anstesniu laiku palikimas...

Yra keltiska gyvenviete..tiksliau,is zemes supiltas namukas,keli sudege(tycia ar netycia),bei visa sita zalia geri supanti zavi pelke:

http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... nviete.jpg

salia pastatytas romeniskas fortas,kuriame tikrai treniruojasi siuolaikiniai "romenai":

http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... fortas.jpg

Rimtas aparooots pasirode si katapulta:

http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... apulta.jpg

su tokia galima ir miela pasvaidyti makaules 8) Tiesa,kaipgi galejau aplenkti svarbiausia romenu pokalbiu vieta..skant,vietele,kur gimsta genialiausios idejos,bei rezamagos politines intrigeles,kur veido israiska gali pasimainyti per kelias sekundes..be komentaru:

http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... aletai.jpg


Paskutine diena(tiksliau tik puse jos) Jorke praejo gan greitai,mat tespejau dorai uzsukti i seniausia Jorko puba (1644) ir islenkti vietinio elio pinta (kaip tik rode futbola...prakeiktas "Arsenalas" :x ). Priesais puba yra miela krautuvele,misliju,gal kas susidomes :roll: :

http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... avijai.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... vijai2.jpg

Tiesa tiek ginklu kokybe(galbut jau pastebejote,jog ten yra Gylys,Glamdringas bei Legio durklai) sukele itarimu,kaip ir pardavejo "profesionalumas"-jis leido visiems ciupineti tiek ginklus tiek salmus. Vaiku neatsargiai imamos ir apciupinejamos geleztes vargu ar daug vertos,tai patvirtino ir salyginai mazos kainos...

Stai tiek tu vikingu...man jau gana..vos suspejau i traukini,o pakeliui ciut nenutrenkiau vis dar entuziastingai pardavinejancio ta reklamini zurnaliuksti veikejo..Tiesa stotyje dar vienas keistas dalykas..Neturejau laiko kada isidemeti to zmogaus,mat lekiau su lagaminu i traukini,bet galiu prisiekti,jog stotyje maciau vikinga su Lotlorieno apsiaustu :shock: Gal vistik Galadrijele sekmingai pradejo savo versla tenais..uz juru mariu :roll: Tie noldos, pasirodo, yr daug ko ismoke ne tik is blogiuku,bet ir is vienos prekybininku tautos.. :twisted:

is uz juru mariu,
Alatar
Paskutinį kartą redagavo 1 Alatar. Iš viso redaguota 21 kartus.

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#7 Standartinė Aiquen » 21 Vas 2005, 04:00

o Eru, ne naktimis tokias apimtis skaityti :shock: ... Ryt iš ryto pakomentuosiu... ;)

Taisa. Ne, neštvėriau, perskaičiau. Jaiks. :shock: Atrodo, mačiau filmą apie tą vikingų kaimelį- ten, berods, smagios stovyklos būna...;)
Dėkui, garbusis, už smagų naktinį skaitaliuką- pats tas prieš miegą. :supz:

Kada sekanti ekskursija? ;)
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Vartotojo avataras
Alatar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1969
UžsiregistravoCOLON 09 Bal 2004, 10:36

#8 Standartinė Alatar » 21 Vas 2005, 15:14

kur matei????? :shock:

as to filmo ieskau tiesa pasakiu,net susisiekiau su jo gamintoju,bo jis sake,kad gali padaryti kopija(kastuojancia svarus..),nes tik vienas orginalas yra!!Man to filmo reikia mirtinai,bo tai yra promotion video/dvd-labai geras pvz lietuviams..o kam... :roll: tai suzinosite (galbut) po kurio laiko.. 8)
Aiquen... [-o< kur matei ta filma?gal turi???

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#9 Standartinė Aiquen » 21 Vas 2005, 15:18

E... tada galbūt ne tą mačiau... per Šiaulių kabelinę... gal ten kitas kaimas- nors ir atrodo taip pat, bet galiu klysti... :oops:
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Vartotojo avataras
Alatar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1969
UžsiregistravoCOLON 09 Bal 2004, 10:36

#10 Standartinė Alatar » 21 Vas 2005, 15:25

po podrobnie pozalsto panowie...apie ka filmas?kas jame buvo?kokia muzika?ka rode????

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#11 Standartinė Aiquen » 21 Vas 2005, 15:32

Hm... senokai mačiau, bet pabandysiu prisiminti... Vienžo, tą fortą ir trobesius gerai prisimenu... Kadangi ne nuo pradžių žiūrėjau, tai galiu tik apytikriai pasakyti- filmas buvo apie stovyklavimą... Dvi komandos kažkiek laiko ten gyveno (rudenį), mokėsi kautis ir rungėsi tarpusavyje... Vyko vikingiško kaimų apiplėšinėjimo varžybos... dar kažkas... Muzika? Neatkreipiau dėmesio, neutrali kažkokia... Ką gerai prisimenu- tai tą triobos vidų su keliais skydais ant sienų, ir tuos šiaudinius stogus... Panašu, vienžo, bet nėra garantijų, kad tas... :roll:
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Vartotojo avataras
Senasis Gollumas
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1618
UžsiregistravoCOLON 15 Bal 2004, 20:15
MiestasCOLON vis ten pat
CONTACTCOLON

#12 Standartinė Senasis Gollumas » 21 Vas 2005, 17:06

Rodė par Viasat History kanalą (užvakar kartojo). Filme buvo rodomos besirungiančios anglų ir amerikiečių komandos.
- Пап, а Лукьяненко существует ?
- Нет, сынок, это фантастика.

Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
UžsiregistravoCOLON 29 Kov 2004, 13:06
MiestasCOLON Vilnius

#13 Standartinė smeli » 22 Vas 2005, 13:40

ROTW - Return of The Warlord

Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
UžsiregistravoCOLON 29 Kov 2004, 13:06
MiestasCOLON Vilnius

#14 Standartinė smeli » 23 Vas 2005, 16:21

ROTW - Return of The Warlord

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#15 Standartinė Indraja » 11 Bal 2005, 16:15

Brangiausieji, labai prašau savo keliones toliau aprašinėti čia, o ne pliurpaluose. Iš visų senų pliurpalų pasistengiau jų aprašymus iškelti, bet siūlau patiems patikrint, ar ko nepamiršau (tai ypač taikoma Alatarui). Mat gerai aprašyti klajonių įspūdžiai yra ne pliurpalai, ir būtų gaila, jei kada nors būtų ištrinti su jais.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Alatar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1969
UžsiregistravoCOLON 09 Bal 2004, 10:36

#16 Standartinė Alatar » 11 Bal 2005, 16:24

whaa..? :shock:

na gerai,bet Oxfordas yra pagr.tolkien tinklapyje (ne forume)..emm..kur ten dar buvau.. :roll: Kelione i Russ(ten kur Tolkienas pradejo rasyti Silmariliona,o tiksliau istorija apie Berena ir Liutijena)..bet nors pritrekskit lyg vargana muse-nepamenu kur sis aprasymas yra..ar pliurpaluose ar kur..mmm,galbut,jei rasiau kazka apie Royal Albert hall ir "The Lord of the Rings Syphony"(turetu buti Zaliajame drakone prie muzikos..greiciausiai :oops: :roll: )
aa..muset cia galima perkelt ir zygius in Tolkiskes?O veliau ir Medelio sodinimo aprasyma(juk kas nors visa tai aprasys,ar ne,mielieji? :twisted: )

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#17 Standartinė Indraja » 11 Bal 2005, 16:26

Svarbiausia, pažiūrėkit, ar visose penkiose "Klajonėse" viskas iš pliurpalų perkelta. Kitko greit netrinsim.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Alatar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1969
UžsiregistravoCOLON 09 Bal 2004, 10:36

#18 Standartinė Alatar » 24 Bal 2005, 01:08

Velniai nemate,jei ka... :roll:
Keliones bysky tesiasi. Tuo metu,kai ne kaikurie keliavo i Belgija palaikyti Ryto bei siaip pakeliauti po sali, me iskeliavo i Airija. Autobusu isdardejus velu treciadienio vakara vidury nakties atsiduriau keistose vietose,kur kelio zenklai kitokie,kur miestu,upiu ir pan. pavadinimai rasomi dvejomis kalbomis. Mano nuostabai atsiduriau Siaures Velse. Visa ta laika maniau,jog keliaujam i Siaure Rytus ar netoli Skotijos,is kur kelsimes keltu i sala,kuria kai kurie itaria buvus pacia Atlantida (taigi kazkiek ir Numenoru). Net ir nakti buvo galima matyti niuriu kalnu seselius, vienisas,vejo perpuciamas trobeles laukuose bei greitas saltas upeles,kuriose atisipindejo tikru tikroiausias menulis (tai buvo tarsi pozymis,jog ne "savo" vietose esma,bo pas mumi dazniausiai esti apsiniauke,ir menulis nesisypso kreivai is uz kalno slaito). Is Holyhead'o (tai bent uosto pav. :lol: ) keltu i Airija... jokiu pasu,nieko,vienintelis skirtumas-atsirade uzrasai Gaelic kalba, na ir gal dar eurai kelte(teko garbe keltis didziausiu keltu-beveik cielas kruizinis laineris :shock: ) . Miego trukumas veiduose kaip mat isnyko po pirmos pintos Guineso. Sis Airijoje(na ir tame kelte) yra tikras airiskas Guinesas,kokio negausi niekur kitur. I usieni,taigi tiek i Lietuva,tiek i Anglija eksportuojamas Guinesas yra kitokio skonio ir jei airis turi proga palyginti,jis butinai paniekinamai nusisypsos kalbedamas apie eksportini.. siaip ar taip,pavarge zmogai,nubaigti to juodojo gerio krito i minkstas sofas(kur ne kiek nesivarzydami kojas istiese buvo tiek seni,tiek jauni),kurios kiek atgaivino..gal but ne prasciau nei samanu patalas. Taciau numigti teko pusvalandi. Likes laikas skirtas pokalbiams,kelionems ant virsutinio denio. Sis buvo tuscias,Atlanto vandenyno osimas siek tiek migde,taciau akys negalejo praleisti tooookio reginio. Kur ne kur juroje matesi plaukianciu laivu ziburiai, danguje vis dar naglai spoksojo menulis,o pagal zvaigzdes buvop smagu ir lengva orientuotis-net jei laivo navigacines sitemos butu sugedusios,tai pagal zvaigzdes butu galima nuplaukti tiesiu taikiniu...
o taikinys gi buvo Dub dub Dublinas :o anksti ryte pasiekem hosteli,tiesa pries tai pravaziavom viena tokia gatvele... nezinau ar man prisisapnavo jau ar ten is tikruju tokia buvo,bet gatveles pavadinimas Gaelic'u itartinai buvo pan. i Lotlor..indandan... kazkas tokio...
na,tai kas vyko diena cia tikrai neidomu, bo cia mokslo,darbo ir pan reikalai. Siaip smagu ir naudinga,bet po visos dienos ant koju Dubline,kur kaineles :shock: :shock: :shock: ...tirpino eurus neblogiau nei rugstis...
vakaras tirpino dar labiau,bet buvo verta :p Jei kas yra girdeje Coors, Keltu muzika, airiu liaudies sokiu(muzikos) ir pan. tai vat cia buvo viso to mixas. Suprantama-pilnas centras zmoniu,pubai prigrusti linksmu ikaususiu zaliuju zmogeliuku. Kursiokai nusipirko zalias maikeles su "Ireland" logotipais. Man to nereikejo,bo visa diena tasiausi su "Lietuvos" maikele :wink: Pavyko sutikti keleta tautieciu zvilgsniu. Siaip lietuvius galima ir be zvilgsniu atpazinti,matosi. Kartais..deje matosi :? Zodziu buvo selsmo,buvo airisku baladziu,daug Guineso ir mazai miego...
Kita ryta tesesi darbine veikla. Be kariniu baziu ir pan. vietu teko apsilankyti keliose kapinese,kur palaidoti zymus airiai. Tiesa pasakius daug kas buvo susije su istorija,o ypac su 1916 m. sukilimu. Netoli buvusio kalejimo,kur buvo nukankinti suikilimo lyderiai lauke stai tokie vaizdai:
http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... ija005.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... ija004.jpg
Milziniski,nuostabus ziedai kapinese..isties grazu... O salia egliakrumiu(na nezinau,kas ten per krumoksniai per bruksneli egles,ne-zi-nau!! :oops: ) pastatyta didele garbes siena,kurioje iskalta Airijos nepriklausomybes deklaracija. Viena puse parasyta anglsikai,kita-Gaelic. Manau,jog sia dali verta parodyti:
http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... ija008.jpg
Kitos kapines,kuriose ilsisi per milijona airiu dusiu buvo ne ka maziau ispudingos :shock: Bene Kiekvienas kapas(bent jau toje dalyje,kur siejama su istorija)-tarsi maza pilaite :shock: Ar tai bokstas,ar tai keltiskas kryzius,ar visa koplycia, ar dar kazkas imantraus-lyg Minas Tirite. Is tikruju,toptelejo mintis,jog PJ bei tie,kurie kure Minas Tirito architektura lankesi siose kapinese :shock:
deje,nemazai foto tek istrinti,mat taupiau taupiau ir pritaupiau savo 32 mb diskeli :x
http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... ija012.jpg
Kaip jau minejau, kapines buvo milziniskos! Kiek toliau buvo isskirtine kapiniu dalis,kurioje kiekvienas pasijuto kiek nejaukiai:
http://img.photobucket.com/albums/v425/ ... ija013.jpg
velgi,tik viena foto,neperteikianti viso grozio... Tai yra vaiku/kudikiu kapines... Isties skaudi vieta,ir kartu labai silta. Simtai,simtai,o gal ir tukstanciai kapu kur palaidoti katik gime kudikiai,mire nuo didziojo bado ar nelaimingu atsitikimu,ligu bei pan. Kiekvienas kapas kazkuo isskirtinis. Nesvarbu,ar jis senas,ar naujas-kiekvienas ryskiai sviecia zaislais,lelemis,meskinais..kapai-mazuciai ir liudnai silti,manau jautresni zmones tikrai susigraudintu... :? Mus vedziojusio Serzanto-majoro brolis nesulaike asaru,visgi buvo priezastis...
cia buvo ir Maiklo Kolinso kapas (kazkada per lietuviu TV rode filma apie si airiu nac. didvyri)
po to vel-mokslai,paskaitos,darbai bla bla bla..vakare-Guinesas bla bla bla..miego-dvi valandos ir kelione namo..
siandien grizau jau diena. Taigi Velsa maciau visame grazume! :shock:
:prayer: tikras geris. Galbut ir ne laukinis krastas,taciau vaizdu-apstu!Net neverta visko fotografuoti,nes neuztektu keliu diskeliu... Kelias perpjaunantis kavas bei uoletus kalnus,einantis beveik paciu pajuriu,lyg Normandijoje,laukiniu aviu pulkai,arkliu fermos ir netgi...kiauliu pulkai :shock: :lol: Pirma karta gyvenime maciau sitiek kiauliu vienoje vietoje,tarsi tam tikras kiauliskojo Rohano susirinkimas Dunhare. Kiekviena kiaule(ar parsas) turi savo "nameli-budele",lovi ir erdves dukti..velgi-simtai kiauliu bei kiaulinu (jei kurioms forumo merginoms kyla minciu,jog maciau viso labo vyru pulkus besiganancius zoleje,tai jos didziai klysta :twisted: )
Kai kuriose vietose tikrai galima drasiai filmuoti medziaga apie Vidurzeme...
Kelione baigesi,ispudziu yra..kazkada teks grizti. Sekanti kelione,jei tik ji bus-back to Roos 8)

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#19 Standartinė Aiquen » 24 Bal 2005, 09:35

[-o< Dėėėėėkui už puikų pasakojimą- nors po kiekvienos tokios "ataskaitos" man norisi tik staugti... :oops: Iš pavydo... balto, žinoma... jaiks... dar pora tokių pasakojimų- ir *me, kaip Bilbo, mes viską į šalį ir be nosinės išlėks kur nors... nežinau, kur, bet kur nors... :rolleyes:
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Maja
Tamsioji Magistrė
PranešimaiCOLON 1154
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 19:20
MiestasCOLON Musdaubė
CONTACTCOLON

#20 Standartinė Maja » 24 Bal 2005, 17:24

Pavyzdžiui į Rygą :wink:
Šį savaitgalį kaip tik ten ir apsilankiau. Pildžiau išsilavinimo spragas, taip sakant. Nes Rygoj ir apskritai Latvijoj buvau pirmą kartą :D
Pati naudingiausia informacija - apie labai smagią koldūninę, dirbančią iki ketvirtos ryto, kur galima skaniai pavalgyti - pvz. vegetariškų koldūnų ir kur pagrindiniai trys gėrimai yra alus, degtinė ir kefyras :lol: Tiesa, man pasisekė gauti arbatos.
Dar sužinojau, kad ten ant bažnyčių stogų vietoj kryžių sukelti gaidžiai ir kad tai gali būti pavojinga, nes pasak legendų vienas miestelėnas, kuriam buvo suteikta garbė užkelti tą gaidelį į viršūnę, tą darė net tris kartus. Po pirmųjų dviejų turėjo ilgokai gydytis apdaužytus šonus. Dar sužinojau, kodėl ten tiek daug gėlių parduodama - pasirodo, kad vaikinai ten VISADA :shock: susitikdami su mergina dovanoja jai gėlių...
Na ir dar visokių įdomybių - pvz. yra kinoteatras kur afišas vis dar paišo (ar tik Indraja apie tai jau nepasakojo?...).
Beveik pasisekė pamatyti miestą iš viršaus. Beveik, nes baras, esantis 27 viešbučio aukšte dar nedirbo :? Bet užteko ir "stikliniame" lifte pasivažinėti, kad kvapą atimtų... Na ir didelė ta Ryga. Berod visas milijonukas gyventojų.
Labai norėjau to gražaus latviško Hobito, bet neradau. Todėl nusipirkau kiek paprastesnį, bet irgi gražų leidimėlį :D
Nukeliavę į Jūrmalą sugalvojom papietauti tokioje lyg ir picerijoje, lyg ir šiaip restoranėlyje, kurio iškaba iš tolo pasirodė panaši į J.R.R.T. inicialus. Aišku tik iš tolo, bet būtent dėl tos priežasties jis buvo pasirinktas pietums :D Dar aplankėm "Latvijos gaublį", kaip jį ten vietiniai vadina ir patraukėm namo.
Ech, smagi buvo kelionė. Ypač, kad ekspromtu sugalvota, ir kad draugai ten gyvena - ir apnakvindino, ir viską aprodė :D
:)

BUTTON_POST_REPLY