Tolkien Lietuva

www.tolkien.lt
Dabar yra 23 Geg 2018, 19:42

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 499 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Kino sandėliukas
StandartinėParašytas: 14 Gru 2010, 17:23 
Atsijungęs
Žiedų valdovas
Vartotojo avataras

Mulholland Dr. - aha, puikus galvosukis :). Erotika gera, bet labiausia išdulkintos vis dėlto po filmo lieka smegenis :p .

Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Vas 2011, 22:28 
Atsijungęs
Nazgūlė
Vartotojo avataras

Pagaliau žiūriu senąjį Star Trek (dėkui Exon!). Labai simpatiškas serialas. Nuostabios asmenybės, jaukūs pieštiniai peizažai ir tiek nuotykių pagimdantis įprotis į svetimas planetas leistis be normalių biologinio saugumo priemonių...
:luv:

Arthoron-Volochonskij-BG

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Lie 2011, 02:45 
Atsijungęs
Nazgūlė
Vartotojo avataras

...O dabar žiūriu ST kino filmus. Pirmasis - daugmaž kaip vidutinė serija, bet pradedant antru jie įspūdingėja, o III ir IV buvo iš vis puikūs. (V ir VI turės palaukti, kol grįšiu iš miško, o daugiau man nedavė, nes tie jau kilę iš kito serialo).
Hm. Fascinating.

Arthoron-Volochonskij-BG

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Sau 2012, 01:59 
Atsijungęs
Nazgūlė
Vartotojo avataras

Hm, tai tuoj pavirs į asmeninį blogą...
Ką tik pažiūrėjau Battlestar Galactica, taigi, pirmąkart - serialą su ištisiniu siužetu. (Ir net su papildomais filmais tinkamose pagal jo seką vietose). Noosfera mane labai ilgai įtikinėjo, kad jis vertas dėmesio, antra vertus, atskiri jos subjektai tvirtino, kad arba paskiros serijos silpnos, arba nuo tam tikros vietos sugenda, arba pabaiga nekokia. Įspūdžius turbūt tiksliausia lyginti su romano skaitymu. Dažniausiai įdomus romanas visgi būna labiau įtraukiantis, nei palyginus su knygomis lėtesnis serialinis pasakojimas. (Arba reik mažiau domėtis gadikliais). Tačiau įdomu buvo visąlaik, įdomumas (ar, tiksliau tariant, kiti aspektai) vietomis netgi sustiprėdavo (tarkime, po šaunaus okupacijų, kolaboracijų ir rezistencijų išanalizavimo į visą šį reikalą ėmiau žiūrėti netgi pagarbiai). Mistikos nekliudė, nes iš anksto žinojau, kad žiūriu ne tik mokslinės, bet ir mitologinės fantastikos žanro kūrinį (o štai čia matyti gadiklių nauda). Kūrinys ganėtinai skoningas ir sąžiningai suręstas, muzika nuostabi, veikėjai gyvi, gerai subalansuotas ir realizmo siekis, ir tam tikras sąlygiškumas. Išvada - investuoto laiko tikrai negaila.

Arthoron-Volochonskij-BG

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Kov 2012, 22:59 
Atsijungęs
Nazgūlė
Vartotojo avataras

Mieli žiūrovai, su jumis ir vėl valandėlė "Aš pažiūrėjau". Šiandien laidoje dvi temos. Pirmiausia - pažiūrėjau 11 (iš 18) "Kaprikos" serijų. Serialas - "Galaktikos" (žr. aukščiau) priešistorė, jame pasakojama, kaip buvo sukurti sailonai. Galiu pagirti už kruopščiai pavaizduotą civilizaciją su skirtingomis kultūromis. Ir bent jau dalis pagrindinių veikėjų visai nieko. Pasakojimas sukasi apie nusivylusių paauglių ir suaugusiųjų gyvenimus, į juos žiūrėti pakankamai įdomu, tačiau yra vienas "bet": bet galiausiai išgaunamas depresyvokas bendras įspūdis. "Galaktika" su savo "viskas blogai ir bus dar blogiau" visgi "nūdna" nebuvo, netgi visai priešingai. Taigi, nors ir gaila, kad daugiau sezonų nesulaukė kruopščiai kurtas kūrinys, bet vargu ar norėčiau matyti ne 18, o 80 serijų to, ką matau pirmajame.

Taip pat pažiūrėjau pirmąjį BBC "Šerloko" sezoną (t.y. tris serijas; yra ir antras, ir bus trečias). Tolkinistams jis įdomus tuo, kad Holmsą vaidina tas pats aktorius, kuris vaidina Smaugą ir Nekromantą (kurio mes taip ir neišsivertėm?..), o Vatsoną - tas pats, kuris Bilbą. Šiaip serialas įdomus tuo, kad labai smagiai sukurtas, vietomis autoriai akivaizdžiai maivosi, vietomis stengiasi rimtai. Tai ne ekranizacija, o fanfikas (veiksmas mūsų laikais, Holmsas - ekscentriškas jaunuolis). Prisidedu prie visokeriopų noosferos rekomendacijų.

ATN.: Po abiejų "Šerloko" sezonų galiu pasakyti, kad kuo toliau, tuo gražiau. Ir radau, kaip charakterizuoti tą tipažą, kuriam galima priskirti pagrindinį veikėją. Gykas-superherojus :sm9:

Arthoron-Volochonskij-BG

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Kov 2012, 00:37 
Atsijungęs
Melkoras Morgotas Metraštininkas
Vartotojo avataras

Per keletą pastarųjų savaitgalių pasižiūrėjau originaliąją "Žvaigždžių karų" trilogiją. Ne, aš anksčiau nebuvau jos matęs. Taip, aš save anksčiau laikiau gyku ir fantastu. Problem?

Enivei, bendra nuomonė apie visus tris filmus - suprantu, kad tada, kai buvo sukurti, jie ir atrodė įspūdingi, ir ne veltui pritraukė tiek gerbėjų. Taip pat likau sužavėtas kūrėjų fantazijos vaizduojant įvairias ateivių padermes. Patiko garso takelis - ir simfoninė, ir "pramoginė" dalis. Spec. efektai, kaip tiems laikams, irgi puikūs. Tačiau siužetas man pasirodė lėkštokas. Labai daug akivaizdžių klišių, "plot device"ų ir panašiai. Aišku, šiuo atžvilgiu įspūdžio nepataisė tai, kad žiūrėjau filmą jau žinodamas jo pagrindinius siužeto elementus ir susipažinęs su ta gausybe frazių, kurios iš filmų perėjo į gykų (ir ne tik) kasdienę kalbą. Turiu omeny visus tuos "these are not the droids you're looking for" ir panašiai. Nors ir suprantu, kad būtent šie filmai tas frazes sukūrė, bet jų girdėjimas filme, anksčiau prisiklausius kitur, truputį gadino nuotaiką.

Tai va, tokia labai subjektyvi nuomonė. Galit skalpuot :)

Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Kov 2012, 09:48 
Atsijungęs
Nazgūlė
Vartotojo avataras

(Oho, kokią mes giją apie ŽV ir ŽK esame prirašę!..)
Ntaip, aš ŽK pamačiau jau po vienos parodijos ir po FotR, galbūt tai reiškia, kad per vėlai, reikėjo vėlyvojoje vaikystėje. Man pasirodė gana neblogai, jei žiūriu į visas tris dalis kaip į visumą, bet kol iki tos visumos prižiūrėjau, buvo ir nesubalansuotumo, ir ištempimo įspūdis.

Arthoron-Volochonskij-BG

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Kov 2012, 01:50 
Atsijungęs
Nazgūlė
Vartotojo avataras

Taigi, kelionėje prisiklausiusi apie nemaža kieno idealą Šeldoną, paragavau pirmąją Big Bang Theory seriją. Pritariu, kad joks juokas už kadro nepajėgus šio reikalo sužlugdyti! Dvasinis bendrumas - kur kas stipresnė jėga \:D/

Arthoron-Volochonskij-BG

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Kov 2012, 13:01 
Atsijungęs
Dešimtmečio Boromiras
Vartotojo avataras

O taip, Big Bang Theory yra awesome... ir taip pažįstama. Ypač Šeldono veikėjas :D

žolelės, kad pavirstum vilkolakiu –
žolelės, kad prašvistų aptemę akys,
žolelės, kad aptemtų šviestos akys,
žolelės, žolelės...
ir driežai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Kov 2012, 14:52 
Atsijungęs
Dešimtmečio Pipinas
Vartotojo avataras

Aredhel rašė:
O taip, Big Bang Theory yra awesome... ir taip pažįstama. Ypač Šeldono veikėjas :D

Sakai? Kad ir ką turi omeny, aš nemanau, kad pažįstu tokio kalibro geek'ą. Manau, kad patiem pačiausiem iš mūsų dar toli neša. ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Kov 2012, 15:26 
Atsijungęs
Nazgūlė
Vartotojo avataras

Idealai todėl ir yra idealai :)
(Aš irgi nepažįstu. Bet visgi nuoširdžiai tikiuosi, kad mano kolegos šito nežiūri. O juk dirbu ir šiaip jau visai cool geek'iškoj vietoj).
Bet kai kurie dalykai iš šono nežinančiam ir ne taip akivaizdūs. Tarkim, jei įdėjai pakankamai daug jėgų ir apmąstymų, kad socialinių sąveikų metu atrodytum daugmaž normaliai...)

Arthoron-Volochonskij-BG

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Kov 2012, 16:41 
Atsijungęs
Melkoras Morgotas Metraštininkas
Vartotojo avataras

le_golas rašė:
Sakai? Kad ir ką turi omeny, aš nemanau, kad pažįstu tokio kalibro geek'ą. Manau, kad patiem pačiausiem iš mūsų dar toli neša. ;)

Tobulumui ribų nėra, bet aš stengiuosi O:)

Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Kov 2012, 23:13 
Atsijungęs
Dešimtmečio Boromiras
Vartotojo avataras

Aš visai nesupykčiau, jei stengtumeis mažiau. :p

le_golai, tu nepažįsti, užtat pažįstu aš. :D Ir for the record, ne tolkinistinį ar fizikinį gykiškumą čia turiu omeny, bet kam reikia, tas supranta. :D

žolelės, kad pavirstum vilkolakiu –
žolelės, kad prašvistų aptemę akys,
žolelės, kad aptemtų šviestos akys,
žolelės, žolelės...
ir driežai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Kov 2012, 23:21 
Atsijungęs
Nazgūlė
Vartotojo avataras

Tai kad ir tas kitas, vienoks ar kitoks asocialumas bei savita elgsena - charakteringas "šių laikų herojaus" bruožas, bent jau filmuose. Trumpa taikli analizė, gana suprantama netgi gūglinio VspL pavidalu - štai čia.

Arthoron-Volochonskij-BG

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Bal 2012, 00:48 
Atsijungęs
Nazgūlė
Vartotojo avataras

Laiqualasse rašė:
Per keletą pastarųjų savaitgalių pasižiūrėjau originaliąją "Žvaigždžių karų" trilogiją. Ne, aš anksčiau nebuvau jos matęs. Taip, aš save anksčiau laikiau gyku ir fantastu. Problem?
Bandau prisiminti, kada aš pirmą kartą pamačiau SW... Tai buvo taip žiauriai seniai, kad prisiminti tikriausiai neįmanoma :D Tie filmai tiesiog kraujyje :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Bal 2012, 00:10 
Atsijungęs
Nazgūlė
Vartotojo avataras

Hm, nežinojau, kad filmai [taip pat ir] vaikams gali būti toks neblogas dalykas... Ir kad man visai patinka pasakos, jei jos pavadintos fantastika.
T.y. Doctor Who. Pradėjau pagal vieną iš rekomenduojamų variantų - nuo 5-ojo sezono (2010 m.). Daug protingų žmonių, kuriuos galima ar būdavo galima sutikti šiame forume, minėjo, kad tai geras dalykas, bet paskutiniu lašu visgi tapo ne kurio nors iš jų vardas, ir netgi ne Šeldonas Kuperis. Steven Moffat!!! (Na ir Mark Gatiss - kol kas mačiau tris serijas, kaip tik jie ir rašė). Po "Šerloko" jų talentu abejoti netenka. O DW neblogai paaiškina, iš kur tokia jų draugystė su pasakų gerąja prasme žanru, kuri suteikia nemažą dalį žavesio SH.
(Beje, norintieji "Šerloke" gali aptikti užuominų ir citatų ne tik iš DW (kas ganėtinai savaime suprantama), bet ir iš Star Trek ar net Big Bang Theory!).

Arthoron-Volochonskij-BG

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Bal 2012, 09:06 
Atsijungęs
Dešimtmečio Pipinas
Vartotojo avataras

Indraja rašė:
T.y. Doctor Who. Pradėjau pagal vieną iš rekomenduojamų variantų - nuo 5-ojo sezono (2010 m.)

Aha... Gal tai ir yra problema, dėl kurios, pabandžius žiūrėti nuo s01e01, po pirmos serijos išjungiau ir iš kompo ištryniau? :)

O beje, jei gerai pamenu, viena pagrindinių priežasčių, kodėl nusprendžiau žiūrėti, butvo ta pati - Šerloko writer'iai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Geg 2012, 10:40 
Atsijungęs
Nazgūlė
Vartotojo avataras

April 25, 2012
Aha, sako, jei nuo 2005 m., tai labai negreitai įsivažiuoja.
Man teko perlipti per nuosavą povyzą "nemėgstu pasakų, filmai vaikams boring". Keistokas įspūdis - filmas tikrai ganėtinai kaip vaikams, kartu ganėtinai retro-fantastika (turbūt tyčia, visgi tokio ilgio paties serialo istorija), bet nepaisant pirmojo ypatumo, visai neblogai. Tikiuosi, kai priprasiu, bus visai gerai.

May 17, 2012
Taigi, serija apie Van Gogą jau rimtai patiko, o nuo šeštojo sezono pirmosios serijos užsikabinau rimtai (nebeištvėriau nenulėkusi paskaityti gadiklių). Pasitaiko nuobodesnių dalių, tačiau visur mėtosi tikro nuostabumo kruopelės. Personažas puikus, kol kas su kitomis inkarnacijomis palyginti negaliu, bet ši, su šiuo aktoriumi, tikrai žavi. O štai septintojoje serijoje pagaliau sužibėjo toks scenaristas Stivenas Mofatas, dėl kokio ir ėmiausi viso šio reikalo. Pagaliau tęstinis siužetas įgavo pakankamą pagreitį.

Įspėjimas: mano gyvenimas jau nuo Velykų buvo labai turiningas, intensyvus, spalvingas ir prisotintas, tiek, kad be 40 min., nurėžtų nuo penkių su puse val., skirtų miegui, ir paskirtų nuodugniam eskapizmui, būčiau pavirtusi į pavojingą laboratorinį zombį. Tad nuomonė apie eskapizmo šaltinį yra itin subjektyvi!

May 25, 2012
...Taigi, šešto sezono antra pusė ir finalas buvo šaunūs, jau tiesiog meilė, o ne kažkoks eskapizmas; po to perėjau į 1996 filmą ir 2005 m. pirmojo sezono pradžią, kurie po tokio puikaus įvado į pasaulį jau irgi atrodo ne taip ir blankiai (o jei būčiau nuo jų pradėjusi, galėjo atrodyti būtent taip).

Kad nebūtų apie visai tą patį tą patį, pasiteirausiu, ar kas nors turi kokią nors nuomonę apie Torchwood?

June 18, 2012
...pasifandominėkime?
Tie, kurie Dr.Who žiūrite - o kurie sezonai, kurios personažo versijos ir t.t. jums labiau patinka ir pan.? Mane nustebino, kad, tarkim, nauji 5-6 ir koks 3 sezonai pagal stilistiką yra ganėtinai skirtingi filmai (nors ir labai daug bendro turintys), ir patinka savaip.

August 5, 2012
Ką, taip seniai nerašiau apie DW???

Žiūriu pirmąjį senovinį sezoną (nuo 1963 m.). Truputį kliūna tik pora kultūrinių skirtumų. Pirmas - viskas gana lėtai. Tačiau greitai galima priprasti, o gal tiesiog ne visur tai sugadina pasakojimo įtampą. Antras - moterys rėkia. Bet gana greitai galima išmokti numatyti tokias situacijas ir susimažinti garsą. Plius yra smulkmenų, pvz., vaizdas labai išskydęs. Kai kurių epizodų yra tik garsas + nuotraukos iš filmavimų (dar nepasiekiau tokios stadijos, kad žūrėčiau tuos pasakojimus, kurie tik iš to ir susideda). Palyginus su senuoju Star Trek, pasakojimai ir vaizdas atrodo solidžiau (...o gal gelbsti tai, kad DW čia dar juodai baltas? ST žmonės akivaizdžiai neturėjo kur dėtis iš laimės, kad galima viską daryti SPALVINGAI), tačiau ne taip smagiai. Ypatingas malonumas - stebėti charakterių (OK, charakterio) evoliuciją kūrinio pasaulyje bei kūrimo procese (įdomu, kiek jam buvo metų tuomet?? Naujuosiuose epizoduose jau 900+, ar net 1100+, jei tik jis ten neprimelavo).

Beje, seriale yra momentų, prie kurių gerai grįžti, jau žinant, kas kaip ir kur (arba skaityti gadiklius). Tarkim, devintoji versija man atrodė keistokai (ir ne ta prasme keistokai, kokia jis iš vis yra keistokas), bet kai sužinai, po kokių jis įvykių, ir kad ten tiesiog gerai parašytas ir parodytas potrauminis streso sindromas, tai visai kitaip žiūrisi.

September 3, 2012
Taigi. Ar kas nors žiūrit naują 7-ąjį DW sezoną, aūū? Pasikalbėti nenorite? (Tiesa, čia jau nebe visai kino sandėliuko tema... bet tebūnie).

Arthoron-Volochonskij-BG

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Spa 2012, 21:09 
Atsijungęs
Nazgūlė
Vartotojo avataras

Taigi, apie visai ne tą patį.
Torchwood kol kas liko pirmojo sezono finalą pažiūrėt, bet jau aišku, kad patinka. Serialas apie tokią STT, kuri Kardife gaudo ateivius, "savitų" tradicijų besilaikančius kaimiečius ir robotėmis pavirtusias mylimąsias. Yra visko - šiurpų, romantikos, paslaptingumo (kurio dalis atsiskleistų pažiūrėjus, be abejo, DW), juodo humoro ir šiaip komandos tarpusavio santykių (komentatoriai dažnai aikčioja apie Torčvudo seksualumą, tačiau tai veikiau reklaminis triukas iš jų pusės - nieko ten smarkiai daugiau nei šiaip būna filmuos ne vaikams nėra, o žinant, kas per personažas komandos kapitonas (Jack Harkness iš DW), net keista, kad kol kas tiek nedaug).
Bendras įspūdis toks - lyg nieko ypač stebuklingo, po to įdomiau, po to įdomu... na, mane galutinai papirko sinusų ir arksinusų perdavinėjimo laiku, šifravimo, slėpimo ir rašymo krauju scena. Britai yra britai.

Arthoron-Volochonskij-BG

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Lap 2012, 23:38 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

Okei... is dalies cia parasytu indrajos apreiskimu, is dalies vieno draugo paskatintas "suvalgiau" 6 sezonus Doctor Who. Nenusivyliau ne akimirkai. Labai maloniai nustebino. Turi anglai posaki: "blew my mind" Tai sis serialas man taip padare daugybe kartu ir labiausiai 6 sezono gale... galiu tik paploti kurejams ir aktoriams. Perfection :)

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 499 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007