ŽV penkiasdešimtmetis, forumo gimtadienis

Ardassë: Tolkien Lietuvos renginių organizavimas ir aptarimas
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

ŽV penkiasdešimtmetis, forumo gimtadienis

#1 Standartinė Starlin » 28 Lap 2004, 21:42

(Pakeičiau pavadinimą. Pirmasis buvo "Penkiasdešimt metų - nemažai (neelfiškais standartais...)")

Lasto beth nîn!

Galų gale pribrendo laikas atidaryti giją temai, kurią jau bandžiau prastumti kitose diskusijose - ŽV jubiliejui. Iš jūsų reakcijos sprendžiu, kad tokiam renginiui didelio poreikio nėra, bet gal tai tik todėl, kad iki šiol taip ir gerai nepaaiškinau, ką siūlau?!

Kaip tikriausiai visi žinote, ,,Žiedų valdovo" pirmąsias dvi dalis - ,,Žiedo broliją" ir ,,Dvi tvirtoves" - Didžiosios Britanijos skaitytojai išvydo 1954m., o ,,Karaliaus sugrįžimą" - 1955m. Kadangi esame puikūs matematikai, nesunkiai suskaičiuosime, jog 2004 - 2005m. turėtume švęsti Žiedų Valdovo penkiasdešimtmetį. Pusė amžiaus - ne juokas. Beje, čia galime prisiminti, kad 2007m. taip pat bus panaši proga - ,,Hobito" septyniasdešimtmetis. Atrodo, vaidmenų žaidimas būtų kaip tik į temą....

Taigi tą pusę amžiaus, kaip teko girdėti (skaityti) internete, rengiasi paminėti įvairios užsienio tolkinistų organizacijos. Jei neklystu, Brimingeme rengiama tarptautinė konferencija. Be abejo, į Birmingemą mes nevažiuosime, organizacijos neturime (todėl neturim ir įsipareigojimų ką nors daryti), tačiau, šimts balrogų ir balrogiukų, esame tolkinistai! Štai kodėl svarbiausio Tolkino darbo (na, bent jau garsiausio) penkiasdešimtmetis neturėtų praeiti nepaminėtas kaip nors audringiau nei prie arbatos puodelio drambiluose...

Be abejo, yra keletas pagrindinių klausimų, dėl kurių labai norėtųsi athrabeth tiek virtualiai, tiek gyvai:

*laikas - turėjau numačiusi du variantus. Pats pirmas mūsų masinis susitikimas vyko sausio mėnesį, taigi galvojau, kad sausio masinių susitikimų idėją būtų galima pratęsti. Tačiau dabar tas nelabai turės prasmės, nes kino teatre nebebus naujos ŽV dalies, kai kurie susitiksime per naujus metus, be to, jau nebelieka laiko ką nors rimčiau suorganizuoti. Todėl siūlau antrąjį variantą: forumo gimtadienį, kuris, žinia, bus kovo gale. Tokiu atveju išsispręstų dalis programos klausimų (žr. žemiau).
*vieta - ehm... Gilthoniel? :mrgreen:
*programa - Kad būtų išvengta meninio tylėjimo ir kad susitikimas nors kaip nors sietųsi su ŽV, reikia numatyti bent kelis punktus - bet ne kad kažką reikia aptarti, o ką ir kaip veiksim. Atrodo, turėsim atrakciją su mūsų kvenjistais (nebijokit, atrakcija dar nesugalvota, bet šiaip ar taip bus nebaisi). Siūlau padaryti ŽV viktoriną. Gal norėsite ir rimtesnių dalykų - pvz. nedidelės paskaitėlės apie ŽV rašymą ir išleidimą (remiantis Laiškais ir kitais perskaitytais šaltiniais)? Jeigu susitikimas vyktų Kaune, galbūt kauniečiai paruoštų nedidelį orientacinį žaidimėlį po senamiestį, be abejo, kaip nors susijusį su ŽV? Pasikartosiu, kad, sujungus jubiliejų ir gimtadienį, programa pasipildytų dar vienu neišvengiamu punktu: Žiedo užburtųjų apdovanojimais, kurie šiemet truputį skirsis, bet branduolys išliks tas pats. Susitikimo gale siūlau iškilmingai sunaikinti Žiedą...

ŽV jubiliejų tikslinga būtų paminėti ir Lituanicone. Tai galėtų būti kokia nors paskaita. Arba jeigu vėl darytume viktoriną, tai ji būtų iš ŽV.

Nagi, laukiu jūsų nuomonių, klausimų, pasiūlymų, pageidavimų. Laston!
Paskutinį kartą redagavo 1 Starlin. Iš viso redaguota 11 kartus.

Vartotojo avataras
Aldarion
Dešimtmečio Meris
PranešimaiCOLON 1519
UžsiregistravoCOLON 10 Geg 2004, 14:17
MiestasCOLON Rumšiškės/Kaunas

#2 Standartinė Aldarion » 29 Lap 2004, 17:12

reikia numatyti bent kelis punktus - bet ne kad kažką reikia aptarti, o ką ir kaip veiksim.
Pritariu visu šimtu penkiasdešimčia procentų :rock: .

Žinot su kokia problema susidursime švesdami ŽV jubiliejų Lietuvoje ? Mes neturime jokios memorialinės, Tolkieną simbolizuojančios vietos savo gimtojoje šalyje. Tarkim anglams yra daug lengviau kažką organizuoti, kadangi jie turi Oxfordą, profesoriaus bei jo žmonos kapą, 1954-1955 metais ŽV išspausdinusią spaustuvę, knygyną kuriame buvo parduotas pirmasis ŽV egzenpliorius ir pan. :-k . Idėja, kurią dabar pasiūlysiu nėra mano paties sugalvota - ji kilo Laiqualasse galvoje dar Žygio per Lietuvą metu. Siūlau pasodinti kur nors, mūsų visų bendrai išrinktoje vietoje kokį nors medį, Elfas kalbėjo apie obelį. Tik pagalvokit, susirenka koks dešimt tolkinistų (daugiau sunkiai suorganizuosim :( ) ir garbingai, su keliom teminėm kalbom pasodina ant kalvos gražią obelaitę [-o< . Iškilmingesnį jubiliejaus paminėjimą būtų sunku ir įsivaizduoti. Nežinau tik, nuo kada galima medžius sodinti :oops: . Jei kovo pabaigoje, tai galima būti šią ceremoniją suderinti ir su gimtadieniu, papildant šventinę dvasią ir linksmomis viktorinomis ar konkursiais :wink: . Pasodinę memorialinį medelį turėtume ir naudos ateičiai - per ateinančius jubiliejus jau žinotume kur susirinkti ir paminėti tikrai iškilias datas. Jei pritartumėte šiai idėjai, tai reiktų pradėt ieškoti vietos mūsų Vienintelei :) .

Jubiliejų paminėti tikrai būtina, todėl raginu visus prisidėti prie mūsų Mamytės iniciatyvos ir padėti suorganizuoti kažką tikrai rimto :yawinkle: .
"Few now remember them ... yet still some go wandering, sons of forgotten kings walking in loneliness, guarding from evil things folk that are heedless."

Vartotojo avataras
Aredhel
Dešimtmečio Boromiras
PranešimaiCOLON 2155
UžsiregistravoCOLON 28 Bal 2004, 19:10

#3 Standartinė Aredhel » 29 Lap 2004, 18:37

Manau medis graži idėja ir pritariu jai. Tik va vietos reiktų gerai paieškot, nes orkų ant šios žemės daugiau negu elfų ar kurių kitų.
Raganauju –
Saulėj garuoja džiūdamos
žolelės nuo nemigos, širdies dieglių –
žolelės, kad pavirstum vilkolakiu –
žolelės, kad prašvistų aptemę akys,
žolelės, kad aptemtų šviestos akys,
žolelės, žolelės...
ir driežai.

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2004, 15:55
MiestasCOLON agūp ilautriv
CONTACTCOLON

#4 Standartinė Elfhild » 29 Lap 2004, 18:51

Medis - nebloga idėja, bet manau, kad gal ne šitam jubiliejuj. Nebent švęstume ne Kaune. Jei vėl pateksim į tą gotikinio stiliaus rojų, kuriame buvome praeitą kartą ( [-o< ) , tai aplink tikrai nebus, kur tą medį pasodinti, o kažkur važiuoti už miesto - ilgas reikalas, kuris atimtų trečdalį viso susitikimo laiko :?
Be to kovą dar žemė neatšilus :(
Hrrrr

Vartotojo avataras
Aredhel
Dešimtmečio Boromiras
PranešimaiCOLON 2155
UžsiregistravoCOLON 28 Bal 2004, 19:10

#5 Standartinė Aredhel » 29 Lap 2004, 19:13

Dėl žiedo sunaikinimo pasiūlymukas, bet jei nėra vietos medžiui, tai vargiai ar ir šitai idėjai atsirastų:
padaryt didesnę žiedo kopiją iš degių medžiagų ir įmest į lauzą.
Raganauju –
Saulėj garuoja džiūdamos
žolelės nuo nemigos, širdies dieglių –
žolelės, kad pavirstum vilkolakiu –
žolelės, kad prašvistų aptemę akys,
žolelės, kad aptemtų šviestos akys,
žolelės, žolelės...
ir driežai.

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#6 Standartinė Starlin » 29 Lap 2004, 19:15

Galima ir taip. O galima ir kitaip :) Kaip paprastai :mrgreen: Jeigu Exon sutiks, žinoma. Jeigu ne, teks mokytis man...

Vartotojo avataras
SNOWCOW
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 205
UžsiregistravoCOLON 01 Rgs 2004, 00:16
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#7 Standartinė SNOWCOW » 29 Lap 2004, 19:58

ot snagos!!!! Nereikia cia jokiu zoliu sodint. O vecerinka darom pas Tapina, kaipo pirma verteja Tokieno :twisted:
Netrukdyk priešui, kai jis daro klaida. Tai - blogos manieros.

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#8 Standartinė Indraja » 29 Lap 2004, 20:10

Jeigu jis sutiks :mrgreen:
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

shlykshtukas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 846
UžsiregistravoCOLON 04 Spa 2004, 11:19

#9 Standartinė shlykshtukas » 29 Lap 2004, 21:21

Kaip tik atvirkščiai - Turino šaikos pavyzdžiu iškrėskit jam malonų netikėtumą. :sm4:
[size=75]Mes, elfai, nesame rasistai, ir tenepamiršta šito žemesniosios rasės! [/size]
[img]http://img.photobucket.com/albums/v605/shlykshtukas/47.gif[/img]

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#10 Standartinė Exon » 29 Lap 2004, 22:30

Siūlau pasodinti kur nors, mūsų visų bendrai išrinktoje vietoje kokį nors medį,
GLUOSNĮ, GLUOSNĮ !!!

Dėl Žiedo - kodėl gi ne :?: Kaip paprastai turiu omeny :yawinkle:
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
Aldarion
Dešimtmečio Meris
PranešimaiCOLON 1519
UžsiregistravoCOLON 10 Geg 2004, 14:17
MiestasCOLON Rumšiškės/Kaunas

#11 Standartinė Aldarion » 30 Lap 2004, 15:07

Gluosnis daugiau asocijuojasi su hobitais, Kurių čia žinoma ne tiek ir mažai. Man kaip žmogui, tai labiau norėtųsi turėti Lietuvoje augantį Baltajį Gondoro medį, Valinoro medžių medžio palikuonį [-o< . Nažinau, kaip elfams :? ?
"Few now remember them ... yet still some go wandering, sons of forgotten kings walking in loneliness, guarding from evil things folk that are heedless."

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#12 Standartinė Indraja » 30 Lap 2004, 16:59

O gluosnio lapeliai iš išvirkščios pusės kartais būna sidabriški. Be to, jis čia ne tik dėl hobitų, bet ir dėl foruminio RPG "Po Gluosniu" :heart:
O kokios rūšies buvo Baltasis Medis? :shock:
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#13 Standartinė Starlin » 30 Lap 2004, 17:51

Baltasis Medis buvo... na, Baltųjų Medžių rūšies :roll:

Aš už gluosnį. Bet va vietos jam taip paprastai nerastume.

Vartotojo avataras
SNOWCOW
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 205
UžsiregistravoCOLON 01 Rgs 2004, 00:16
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#14 Standartinė SNOWCOW » 30 Lap 2004, 19:52

pasodinkim maja! zemyn galva :twisted:
Netrukdyk priešui, kai jis daro klaida. Tai - blogos manieros.

gilthoniel
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 328
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:12
MiestasCOLON Kaunas
CONTACTCOLON

#15 Standartinė gilthoniel » 30 Lap 2004, 21:03

8) Na, tskant galėčiau paprašyti Perkūnnamio antrą kartą, bet aš visiškai neįsivaizduoju, kokia bus reakcija :roll: Šiaip mandagiai buvom pakviesti dar kartą, ypatingai, kai aš papasakojau apie visą turiningą laiko leidimą ir pan., tai gal ir pavyks.
Šiaip būtų smagu, kad toks įvykis vyktų Kaune, o ne pas jus :) Tik tada kuo anksčiau reikia apsispręsti, ar tikrai man prašyti, nes ta vieta labai populiari ir po naujako paprašę šnipštą gausim.

Dėl žaidimuko senamiesty tai tikrai nebloga idėja, nes Kauno senamiestis yra lankomas tik kelių subkultūrų atsotovų (bet netreninguotų), apskritai mažai apkrautas fotikais pleškinančiais turistais, tai man net pačiai būtų įdomu. Tik tiek, kad viena aš nieko nepadarysiu, todėl reikia kaip nors įtraukti visus nevisai ir aktyvius kauniečius. :yawinkle:
"Aš esu lietuvis kaukas didžiausiame New York'o viešbutyje" - A.Š.

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2004, 15:55
MiestasCOLON agūp ilautriv
CONTACTCOLON

#16 Standartinė Elfhild » 30 Lap 2004, 22:13

gilthoniel :prayer: Jeigu taip, manau, kad reikia iškart pradėti galvoti apie laiką, kol nevėlu. Savaime suprantama, kad visi negalės, o tuo labiau dabar dar nežino, ar galės, bet...
Pažiūrėjau į kalendorių, ir kovui turiu du pasiūlymus: kovo 19d. ir kovo 26d. Abu šeštadieniai, nes šeštadienis, man atrodo, geriausias laikas susitikimams.
Man asmeniškai abi tos datos kol kas atrodo tinkamos. yra dar kovo 12 šeštadienis, bet prieš tai kovo 11 ir per tokį pailgintą savaitgalį turbūt daug kas išvažiuoja ar šiaip švenčia. nors... :roll:

O dėl programos aš dar vėliau grįšiu su šiek tiek pasiūlymų, pasistengsiu sugeneruoti naujų idėjų :) tam, ką Starlin pasiūlė, visiškai pritariu.
Hrrrr

Vartotojo avataras
Coranar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1138
UžsiregistravoCOLON 17 Bal 2004, 23:43
MiestasCOLON http://diary.ru/~ya-coranar/

#17 Standartinė Coranar » 01 Gru 2004, 09:26

Žinau, kur auga toks mažiukas medeliukas...Iš pradžių buvo visai žili lapai, dabar žalsvi, bet kraštas ir vidurys-baltai sidabriški :shock: 8)
Po šiuo dangumi gimsta labai mažai būtybių, kurių norai turi kokią nors reikšmę.

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#18 Standartinė Starlin » 02 Gru 2004, 11:36

Gilthoniel, prašyk, prašyk :!:

Aš būčiau už vėlesnę datą. Naujieji Metai dvidešimt penktą.

gilthoniel
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 328
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:12
MiestasCOLON Kaunas
CONTACTCOLON

#19 Standartinė gilthoniel » 02 Gru 2004, 16:16

Gerai, šį šeštadienį kaip tik turėsiu progą apie tai užsiminti.
Aš irgi už vėlesnę datą. Jeigu nėra smarkiai nepritarančių, aš ją ir pasakysiu, vis tiek turėsim derintis prie patalpų, nebent pasiseks, kad tądien laisva (na, nebent kas nors nori mokėti už ten praleidžiamą dieną, tai tada prašom :) ).
Bet apskritai tai kovo mėnesį, taip?
"Aš esu lietuvis kaukas didžiausiame New York'o viešbutyje" - A.Š.

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#20 Standartinė Starlin » 03 Gru 2004, 11:19

Taip, kovo mėnesį, į galą.

Beje, spektakliuko idėją iš Lituanicono galime perkelti į jubiliejų... Tik tada būtų, tarkime, brolijos išvykimo iš Lotlorijeno inscenizacija (kvenjistai choru skaito Ai laurie lantar... :twisted: ), o ne Silas... Gali būti labai nedidelis projektėlis, kokių keturių-penkių žmonių.

BUTTON_POST_REPLY