Hobbit v.s. LotR

Heru i Million: J.R.R.Tolkien'o kūryba.
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#21 Standartinė Starlin » 04 Lie 2004, 17:32

Pasirodo, Hob versijų buvo net ne 2. Tolkienas taisė ne tik 1955(?) leidimą, t.y. tą, kuris išėjo jau po ŽV, bet ir 1966, gal ir vėlesnius. Tačiau ryškiausi pakeitimai antrame - perrašytas "Riddles in the Dark".

Vartotojo avataras
Milda
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 98
UžsiregistravoCOLON 31 Rgp 2004, 14:12

#22 Standartinė Milda » 03 Lap 2004, 11:13

Skaitau aš HOBITĄ dabar. Pradėjau rugsėjo pradžioje, tai tik dabar įpusėjau. Man kažkaip nelabai pavyksta knygas perskaityti labai greitai.

Pradžia man nepatiko. Su turiniu viskas OK, bet pasakojimo stilius, toks labai vaikiškas. Bet po truputi, po truputi viskas įsivažiuoja. Ir dabar tikrąja to žodžio prasme, aš kaifuoju. Skaitau aš tas knygas biški nelogiškai, pirmiausiai perskaičiau pirmą ŽV dalį, ir tik po to pradėjau Hobitą. Todėl apie visą ŽV kaip ir nelabai galiu garsiai rėkti. Bet bent jau šiuo momentu Hobitas man labiau patinka. Jis kažkoks šviesesnis, labiau optimistiškas. O ŽV pirma dalis buvo tokia niūri ir slegianti. Žinoma, galutinis vaizdas susidarys tik viską perskaičius.

shlykshtukas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 846
UžsiregistravoCOLON 04 Spa 2004, 11:19

#23 Standartinė shlykshtukas » 03 Lap 2004, 11:36

Tai todėl, kad 'Hobitas' -- knyga vaikams. Jai ir priklauso būt šviesiai ir optimistiškai. Man asmeniškai visos knygos patiko savaip, bet 'Hobitas', kaip skaitytas vaikystėje, visada liks ypatingas. Ir dar, būtent 'Hobito' įtaka yra, kad dwarfai - mano mėgstamiausia Viduržemio rasė. ;)

Joooo...paskaičiau aš čia coranar, khm, manifestą. Vat dėl tokių fanų aš kartais ir bijau prisipažinti padoriose kompanijose, kad mėgstu Tolkieną.
[size=75]Mes, elfai, nesame rasistai, ir tenepamiršta šito žemesniosios rasės! [/size]
[img]http://img.photobucket.com/albums/v605/shlykshtukas/47.gif[/img]

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#24 Standartinė Indraja » 03 Lap 2004, 11:41

O man "Hobitas" buvo gana baisi ir niūri knyga (buvau 7m.). ŽV irgi buvo niūrokas, ir džiaugiuosi, kad neteko paskaityti apie gražuolę Šelobą vaikystėje :D Bet ŽV "skaidresnis", viltingesnis. "Hobitas" iki tokių aukštumų tiesiog nekyla.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

shlykshtukas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 846

#25 Standartinė shlykshtukas » 03 Lap 2004, 11:48

Na, man buvo gal 10, bet aš visokių baltų ir pūkuotų pasakaičių niekad nemėgau, todėl visi tie vorai ir ypač slibinas buvo oooi kaip gerai. :mrgreen:

Atsimenu, po 'Hobito' tėvai pasiūlė skaityti 'Mikę Pūkuotuką'. Reakcija: "Knyga apie kažkokius suknistus pliušinius žaislus?! Jie ką, galvoja kad man 5 metai?!
[size=75]Mes, elfai, nesame rasistai, ir tenepamiršta šito žemesniosios rasės! [/size]

Vartotojo avataras
Toma
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 758
UžsiregistravoCOLON 04 Geg 2004, 16:27

#26 Standartinė Toma » 03 Lap 2004, 11:54

Man "Hobitas" niekada neatrodė šviesus ir optimistiškas, bet tuo jis mane ir patraukė, kai buvau vaikas. Gal pasakojimo stilius ir skiriasi nuo ŽV, bet, mano nuomone, bendra nuotaika tikrai yra. Tiesa, skaičiau "Hobitą" tik lietuviškai. Angliško varianto kažkodėl niekaip neįveikiu...

P.S. O Mikė Pūkuotukas irgi valdo. Ten istorijos pasakojamos su super jumoro jausmu :mrgreen:

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#27 Standartinė Indraja » 03 Lap 2004, 12:01

Tiesa, "Hobitas" mane irgi kažkuo traukė. Bet iš dalies - kaip Eidrigevičiaus paveikslai: jie buvo itin nejaukūs, bet užhipnotizuodavo ir versdavo į juos ilgai žiūrėti :lol: Kita traukos dalis - normali įdomios istorijos trauka. Be to, užkabino kažin kokiu būdu gana "teisingai" išverstų eilėraščių dvasia (tai įsisąmoninau visai neseniai).
Psichologiškai kopimas į Orodruiną gerokai juodesnis už visus "Hobito" vorus. ŽV, sakyčiau, didesnė svyravimo amplitudė - juodesnės juodumos ir šviesesnės, nors liūdnokos, šviesumos...
Paskutinį kartą redagavo 1 Indraja. Iš viso redaguota 3 kartus.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Toma
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 758
UžsiregistravoCOLON 04 Geg 2004, 16:27

#28 Standartinė Toma » 03 Lap 2004, 12:08

"Hobitas" iš tikrųjų yra puikiai papasakota istorija. Taip sakau dėl to, kad tada, kai skaičiau šią knygą, labiausiai mėgau pasakas apie princeses. Tai, kad patraukė istorija, kurioje princesių nerasta, o tik pilna kažkokių neaiškaus plauko vyriokų, daug pasako :mrgreen:

P.S. Beje, kiek pamenu, savo niūrumu ir pasakojimo stiliumi man labai įsiminė anglų pasakos iš "Pasaulio pasakų" serijos. Gal anglai turi specifinį pasakojimo stilių, kuris taip įsimena ir patraukia?

shlykshtukas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 846

#29 Standartinė shlykshtukas » 03 Lap 2004, 12:11

Toma rašėCOLON P.S. Beje, kiek pamenu, savo niūrumu ir pasakojimo stiliumi man labai įsiminė anglų pasakos iš "Pasaulio pasakų" serijos. Gal anglai turi specifinį pasakojimo stilių, kuris taip įsimena ir patraukia?

Turbūt kažką tokio turi, bo ir man, ir seseriai tos "Anglų pasakos" buvo pati superduper tos serijos knyga. :mrgreen: Kitos nei iš tolo prilygti negalėjo...na, nebent norvergų pasakos apie trolius buvo dar-dar-beveik, bet vis tiek ne tai. ;)

Vartotojo avataras
Alatar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1969
UžsiregistravoCOLON 09 Bal 2004, 10:36

#30 Standartinė Alatar » 03 Lap 2004, 15:50

Ak,stai paliesta temele apie "Hobito" iliustracijas :shock: man jos irgi..hmmm..padare kazkokia keista itaka vaikysteje..blaske demesi,tiksliau trauke ji nuo pacio teksto turinio..nenuostabu,jog man nuo to laiko nepatinka Torinas and co.(ir netgi Bilbas iki Ian Holm nelabai patiko)-iliustracijos kazkokios neigiamos..juoda spalva,visi piktais veidais..kazkokiais...na kaip Hitlerio laikais buvo vaizduojami zydai,(arba prie sovietu-vakaru imperialistai)..Bilbas-is akies luptas propogandinio plakato zydelis...o vilkai bei plaukuoti vorai tai isvis nekas...nenuostabu,jei naktimis kosmarai sapnuodavosi..
O del turinio,ar jis vaikiskas ar ne,tai manau,jog yra kelis svarbus momentai:
1. Tolkienas Hobita kiek pakeite is grynos fairy-tale vaikams i kazka,kas sietusi su bendru kontekstu(tiek ZV,nes tai svarbiausia,tiek dar platesniu,Vidurzemes istorijos kontekste). O gautas mixas yra siek tiek keistas..lyg ir vaikiskas,bet kartu uzburiantis kiek ne vaikiskai...
2. Vertimas. Tiek Hobitas,tiek ZV is pradziu buvo skirti britams arba angliskai kalbantiems zmonems,o su vertimu,patys zinome kokios problemos kyla... :?

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#31 Standartinė Indraja » 03 Lap 2004, 15:57

Na, kalbėjau ne apie H iliustracijas. H - visai įdomios. Elfai berods nesiskutę, Bilbas - labai smagus. O angliškame leidime - paties JRRT piešinukai, visai neblogi.
Vertimas labai pakenčiamas. Aišku, sudarkyta (kartais neatpažįstamai) neangliškų vardų rašyba. Aišku, parašyta, kad elfai būtų gyvenę dar "tiek ir tiek", o ne "dar amžių amžius", "dar šimtmečius". Atidžiai neanalizavau, bet, jei ten būtų tokių perlų, kaip ŽV atveju, turbūt būčiau pamačiusi ir be analizės.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
UžsiregistravoCOLON 29 Kov 2004, 13:06
MiestasCOLON Vilnius

#32 Standartinė smeli » 02 Gru 2004, 16:38

Hobitas yra jega. Vien sis gabalas ko vertas (atpasakoju is atminties):

[pries tai jau buvo ateje. 1sambutis: 1 dworfas, 2 skambutis 2 dworfai]
"skambutis baisiausiai skambejo, tikriausiai kokie 4 dwarfai atejo. Ne, ju buvo penki"

arba:
[kai iejo 2 dworfai]
"ziurek vienas apsiaustas jau kybo. jau po truputi renkasi.... Bilbo pakraupo: nieko gero nereiksia tas 'po truputi renkasi'"

aisku is salies nieko cia ipatingo. bet isijautus i Bilbo personaza tai atrodo ispudingai
ROTW - Return of The Warlord

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#33 Standartinė Exon » 19 Rgp 2008, 23:49

Ar niekas negalėtų šitai svetainei nuskenuoti ir išsiųsti 1985 m. "Hobito" viršelio:
http://www.tolkienguide.com/modules/wiw ... ge=Hobitas

(Ir paaiškinti, kaip rašosi "apyysaka" :) ).
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

SuNsnukis
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 2
UžsiregistravoCOLON 03 Lap 2008, 20:39

;)

#34 Standartinė SuNsnukis » 05 Lap 2008, 16:52

Man abu geri ;)

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#35 Standartinė Exon » 05 Lap 2008, 21:00

Žinoma, abi knygos savaip geros ir skirtingos. Lyginimas "kas geriau" biški ne į tema ;).

Kelionei geriau pasiimti "Hobitą", nes lengvesnė, o ilgam išvažiavimui - ŽV, nes ilgam užteks :D .
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
le_golas
Dešimtmečio Pipinas
PranešimaiCOLON 1349
UžsiregistravoCOLON 27 Spa 2005, 23:06

#36 Standartinė le_golas » 05 Lap 2008, 21:03

Exon rašėCOLONKelionei geriau pasiimti "Hobitą", nes lengvesnė, o ilgam išvažiavimui - ŽV, nes ilgam užteks :D .
Mano Hobitas tas senas ir didelis, sveria turbūt kaip dvi ŽV knygos. :)
What have I got in my pocket?

roborix
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 1
UžsiregistravoCOLON 31 Gru 2008, 23:21

#37 Standartinė roborix » 31 Gru 2008, 23:31

Abuda yra labai puiku kuriniai

BUTTON_POST_REPLY