Haris Poteris [HP6 ir HP7! (nuo p.7) spoileriai / gadikliai]

Laurië lantar lassi: įvairi literatūra.
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#141 Standartinė Laiqualasse » 23 Lie 2007, 12:31

Atsisiunčiau tekstą. Pradžia tokia, kaip tikro, užkliuvo sakinys penktoje pastraipoje:
You should confident that your reception will be good?”
Akivaizdi gramatikos klaida, nebent "confident" gali būti ir veiksmažodis, ko neteko girdėti. Ar čia skanavimo/nuskaitymo klaida, ar atsisiunčiau fake'ą, tik su teisingu pirmu sakiniu?

Taisa: per kelis puslapius radau gal 10 smulkių rašybos bei skyrybos klaidų. Gal kas galėtų patvirtinti, ar visgi tikrai tikrą dalyką skaitau?
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Tomas :P
Lietė Žiedą ++
PranešimaiCOLON 303
UžsiregistravoCOLON 07 Bal 2004, 11:51
MiestasCOLON Skeletų krantas

#142 Standartinė Tomas :P » 23 Lie 2007, 14:52

Tikrą, va kad scano kokybė prastoka tai kitas dalykas
Nekenčiu rasizmo ir elfų

woodberry
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 581
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 21:23
MiestasCOLON irštva
CONTACTCOLON

#143 Standartinė woodberry » 23 Lie 2007, 18:27

Man tai keista, kad nors ir pagrindiniai personazai yra "suauge", taciau elgiasi kartais taip vaikiskai Turiu galvoj pokabi su Phineas Nigellus... ](*,)

Ir aisku, kaipgi neissiversim be tradicines Dumbldoro paskaitos knygos pabaigoje, kur viska paaiskina, kas ir kaip...

Ir kas cia? 8O "Wands are only as powerful as the wizards who use them. Some wizards just like to boast that their are bigger and better than other poeple's" Ar cia Rowling poshla, ar cia tik as?

Beje, o kaip jus taip greit jas perskaitot? Per 10 val? sunku patiketi.
Ar cia as vienintele, kuri grudosi i knygyna vidury nakties laukti, kol prades knygeles dalinti. Siaip tusas visai nieko buvo ;)

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#144 Standartinė Exon » 26 Lie 2007, 18:59

Ar cia as vienintele, kuri grudosi i knygyna vidury nakties laukti, kol prades knygeles dalinti. Siaip tusas visai nieko buvo
O kur dalijo?! Aš tai ryte praeijau pro "Akademinę" – tuščia, uždaryta, po 10-tos pasiekiau "Oksfordą" – uždaryta. Atsigeriau kavkės, grįžau į "Oksfordą" – beviltiška. Susinervinau. Naktį JKR su Fraju paskaitė knygos pradžia – nu gi sutampa su skanais, bet vis tikėjausi, gal tik pradžia sutampa… Gerai, nueijau "Akademinės" link, pakeliui sutikau LL su dar pora bendrabepročių. Pasidalinome naujienomis, paskambinome į Nekropolį, "Baltas lankas" – sako, knygos yra, bet jau baigiasi. Gerai, LL kompanjonai su mašina buvo. Nieko nelaukiant nuvarėme į Nekropolį, bevažiuojant dar pažvengėme iš savęs, ir pagaliau gavome hor… tai yra, sunkiai užtarnautas Knygas #-o .

Laiqua
Erm… gramatinės klaidos skane? Tu dar pasidarytum automatinį vertimą ir apskųstum kalbą bei stilių :mrgreen:

<hr>
Taigi… Pritariu Shly dėl deux-ex-machinizmo, be to, sakyčiau, vietomis užtęsta. Užtat suvesta į sistemą daugybė smulkmenų, kurie net įžvalgiausiems HP teoretikams, kiek esu skaičiusi, nebuvo kluvę į akis. Bendras įspūdis: rašyta, aišq, skubotai ir vietomis pasitaiko smulkių nelogiškumu, bet ideja ir nuotaika išlaikyta. Ir šiaip, JKR valdo!

Ech, gadikliai, gadiklėliai…

Apie Dambldorą tikrai faina buvo paskaityti. Nors vėl gi: sunki vaikystė, jaunystės klaidos – be štampų neapsieita. Bet Aberfortas valdo! (O kokia medžiaga slešeriams…)
Šleikšti Sneipo istorija turėtų gerokai sumažinti sneipomanijos lygį :finger: . Nors Rowling suprantu: brandi romantiškos ištroškusi moteriškė pagaliau gavo progą atitaisyti mėgstamo veikėjo įvaizdį… ir kiek perlenkė lazdą. Bent jau fraze: "Nužudyti jus dabar ar duoti kelias minutes epitafijai sukurti?" kiek praskaidrino nuotaiką :) .
Sneipo ir MakGonagal dvikova įspūdingą. Nuo įsiūtusios škotų ledi tikrai tik pro langą buvo likę šokti :p.

Nevilas valdo! Nors nžn, ar apsidžiaugtų sužinojęs, jog atkeršijo Sneipo žūti :lol: . Kita vertus, tai galėjo būti ne šaltakraujiška gyvatžudystė, o Sneipu apsinuodijusio gyvūno kančių palengvinimas :upside: .

woodberry
nors ir pagrindiniai personazai yra "suauge"
Pirma, ne suaugę, o 17-mečiai. Antra, čia gi Grifindoras :p.
Ir kas cia? "Wands are only as powerful as the wizards who use them. Some wizards just like to boast that their are bigger and better than other poeple's" Ar cia Rowling poshla, ar cia tik as?
Mama mia, ar tik vieną poshlybę pastebėjai? Aš tai keliose vietose vos nežagtelėjau (…Potter-Dumbledore relationship. It's been called unhealthy, even sinister :vom: ). Ne, JKR akivaizdžiai atsilošė pasityčiojo iš pletkininkų.

"Not my daughter, bitch!" net neiškentėjusi paspoilinau mamai. Čia tikrai geras: Belos žutis nuo Vizli-motinos rankos.

Beje, patiko, kad Voldemortas gale ne visišku psichu buvo vaizduojamas, o susimastė, kad tokiais tempais tikrai išžudys visą taip garbinamą burtininkų padermę.

Beje, o kaip jus taip greit jas perskaitot? Per 10 val? sunku patiketi.
Pasitreniruok su kokiu Dostojevskiu ar Prustu per dieną vienu ypu, ir Haris Poteris paskui skaitysis, kaip karštu peiliu per sviestą.
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
Sidabrinė Plunksna
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 123
UžsiregistravoCOLON 04 Rgp 2006, 22:42
MiestasCOLON radiacine zona

#145 Standartinė Sidabrinė Plunksna » 26 Lie 2007, 22:22

Galima klausimą? O ar čia visi nusipirkę po knygutę ar yra bent vienas atsisiuntęs iš interneto? Jei yra tai iš kur siuntėt? Aš jau per tris skirtingas programas esu atsisiuntus šešias versijas, bet didžiausias laimėjimas kažkieno perfotografuota knyga. Tik kad pusė raidžių išsiliejusios :sm8:

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#146 Standartinė Laiqualasse » 26 Lie 2007, 23:57

Torrentais mėgink. Yra n+k variantų, dauguma iš jų - tikri. Skiriasi turbūt tik skanų kokybė.
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high

Vartotojo avataras
Sidabrinė Plunksna
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 123
UžsiregistravoCOLON 04 Rgp 2006, 22:42
MiestasCOLON radiacine zona

#147 Standartinė Sidabrinė Plunksna » 27 Lie 2007, 10:30

Laiqualasse rašėCOLON Yra n+k variantų
pastebėjau

Vartotojo avataras
grumlinas
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 113
UžsiregistravoCOLON 02 Lie 2007, 22:17
MiestasCOLON Pelargiras, Sirith'o ir Anduin'o santaka

#148 Standartinė grumlinas » 27 Lie 2007, 23:25

skaitau aš čia apie tą HP ir niekaip nesuprantu šito ažiotažo ar net pasaulinės beprotystės :roll: susidaro toks įspūdis, kad užgimė mažų mažiausiai naujas Balzakas ar Azimovas.
kažkadaise, pasiskolinęs iš jaunesnių giminaičių, įveikiau pirmas dvi dalis, paskui iš Ineto parsipūčiau trečią, bet jau nebaigiau... yra toks rusiškas žodis мура, kuris man preciziškai apibūdina šitą muilo operos tipo "šedevrų" seriją. na ir dar asmeninis įspūdis: autorė užuodė pinigingą gyslą ir štampuoja knygeles, kol paklausa yra :D
P.S. šiaip aš prieš HP nieko prieš neturiu - yra parašyta ir silpnesnių dalykų, kurie gerai perkami. iš tikrųjų turim veiksmo serialą be gilesnės idėjos, tinkamą paskaitinėjimui, važiuojant traukiniu. nes kai palyginu "šedevrą' su Le Guin "Jūržemės burtininku" (burtininko tapsmo analogija), tai...
P.S.2 vienintelis asmeniškas pliusas iš HP - LEGO nusipirko licenciją leisti šita tematika savo konstruktorių seriją, tai man labai pravertė - aibė naujų gerų įvairiaspalvių detalių bei figūrėlių - labai papildė mano kaladėlių atsargas ;)
gyvenimas - ne tai, ko tu nori, o tai, ką tu gali
http://www.grumlinas.lt/?cat=13 - šiek tiek Tolkinizmo

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#149 Standartinė Aiquen » 28 Lie 2007, 01:20

grumlinas rašėCOLONyra toks rusiškas žodis мура, kuris man preciziškai apibūdina šitą muilo operos tipo "šedevrų" seriją.
Ghy, pirmiausia, knyga subalansuota "paauglystės dūšioje" atgaivinimui- neįmantri ir lenvgai virškinama, užkabinanti pačias kvailiausias ir giliausiai paslėptas sentimentalumo ir stygelas, kurios dar nespėjo atrofuotis didelio, darnaus ir protingo gyvenimo eigoj. Nesuprantu, kaip galima pas Poterių ieškoc gilių minčių ar genialaus siužeto, ar super rašymo stiliaus... Tamsta neradot čia nieko "sau", nu ir būna, pasitaiko... Nėra nieko, kas patiktų visiems. :) Mane asmeniškai VEŽA. Ir netgi labai.

*pagaliau baigia paišyti piktą šerną viršininko šventiniams marškinėliams ir puoa į 'poteriauti'- reikia galų gale išlipti iš kažkeliasdešimto puslapio ir išsiaiškinti, kame ten ta anonsuota nelogika gale...*
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Vartotojo avataras
grumlinas
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 113
UžsiregistravoCOLON 02 Lie 2007, 22:17
MiestasCOLON Pelargiras, Sirith'o ir Anduin'o santaka

#150 Standartinė grumlinas » 28 Lie 2007, 01:47

Aiquen rašėCOLONTamsta neradot čia nieko "sau", nu ir būna, pasitaiko... Nėra nieko, kas patiktų visiems. :) Mane asmeniškai VEŽA. Ir netgi labai.
neradau... :( be abejo, pasaulinė reakcija rodo, kad "vežamų" daugybė. o aš turbūt esu toks
gyvenimas - ne tai, ko tu nori, o tai, ką tu gali
http://www.grumlinas.lt/?cat=13 - šiek tiek Tolkinizmo

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#151 Standartinė Aiquen » 28 Lie 2007, 02:03

[neinformutė] :thumbup: :mrgreen: [/neinformutė]
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#152 Standartinė Indraja » 05 Rgp 2007, 23:35

liepos 31, 2007
Hannon, Exon!
...Bet visgi – kiek laukimo, o tik viena para malonumo... Bijau, man prireiks pasakainių.

Visas ciklas taptų kiek geresnis, jei būtų sutrumpintas ir gerokai patvarkytas pasakojimo tempo, ritmo prasme. O šiaip – labai graži socialinė fantastika. Kad vaikai (ir ne tik) nepamirštų senų ir amžinų tiesų.

Kažkaip labai nemažai mirčių ir šiaip siužeto buvo daugmaž atspėta. Tikrai nelauktos buvo turbūt tik detalės apie Dambldoro jaunystę (ir jos man labai, labai patiko – įdomu matyti personažą, kuris turėjo nueiti sudėtingą kelią, kol tapo Žmogumi).

O iš lauktų detalių visgi kai kurių sulaukti buvo labai smagu. Nevilis - liuks, pvz.! Sneipo byla – pagal mano pageidavimus. Rouling visgi mokytoja – ir neiškentėjo nepamokiusi vaikučių, kad net jų nekenčiamiausias mokytojas gali pasirodyti esąs didvyris. O kad dvigubas agentas labai didvyriškai atrodo taip, vos ne atsitiktinai, žuvęs – visiškai sutinku.

Ei, kam pabaiga per mažai tragiška – įsiskaitykite į žuvusiųjų vardus... Nors viskas taip, kaip gerbėjai seniai apskaičiavę, bet yra skaudžių atvejų. O man dar interferencija iš HoME...

Ech. Su tolkinistų padėtimi poterininkų nepalyginsi – „Lietuvių vardų kilmės žodyne“, t.y. rekomendaciniame jų sąraše, yra beveik viskas. O ko nėra – vis vien iš lotynų, ne nuodėmė būtų vartoti.
<hr>
Nežinau, gal čia tai jau minėta - gadikliniai paaiškinimai apie įvykius "prieš" ir "po", įv. kalbom tekstas skiriasi.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#153 Standartinė Exon » 05 Rgs 2007, 22:54

"Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?"

Aaaa! Būtent, būtent, mane kartais apima ekstazė nuo Rouling tikrai hobitiškai sveiko proto apraiškų tokiais klausimais, kurių proga kiti priskaldytų vežimą šlamšto! O šitą įžvalgą iš vis reikėtų užrašyti didelėmis raidėmis, nežinau ant ko, bet kad visi perskaitytų! Oi... Taigi HP knyga yra kaip tik ta vieta, kur reikia rašyti tai, ką turi perskaityti kuo daugiau žmonių! Viskas OK!
Man visas skyrius apie Kings Kros yra labai matriciškas, dėl veiksmo "galvoje", dėl tikrovės ir šio veiksmo santykio.

Pvz., stebina, kaip žmonės nesuprato, kodėl Haris atseit nepadėjo ir negalėjo padėti kūdikiui-Voldemortui. IMNSHO, JKR vaizduoja čia pomirtinį gyvenimą būtent kaip realaus gyvenimo pasekmę, žmogaus nuopelnų projekciją. Čia – pasekmė, čia jau nieko neįmanoma pakeisti, keisti reikėjo realiame gyvenime – ir Haris nuoširdžiai bando padėti Voldemortui vėliau, reale, kai aiškina: "Mačiau, kuo tu tapsi […] atgailauk, pabandyk nors truputį…"

JKR valdo :).

<hr>
Beje, pasigirsiu, jog pagaliau prabilome apie HP lietuviško vertimo kokybę garsiai:
http://www.culture.lt/satenai/?leid_id= ... st_id=5403
Atsiprašysiu žmonių, kurių pastabomis pasinaudojau be leidimo: stengiausi juk iš idejos, bendro labo vardan. Per kokį realų susitikimą statau :drinkers: . Ir aš tyčia duodu nuorodą, kai diskusija Šatenų forume jau aprimo: prašau nekurstyti aistrų, jei kils toks noras, neturiu įpročio prisidengti bendrabepročiais, su kritikeriais kuo puikiausia susitvarkiau pati; atsibodo, galų gale. Tik Indraja juos paerzino savo nepriekaištingu korektiškumu :p. Jei tikrai norisi aptarimo, rašykite pastabas čia, forume.
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#154 Standartinė Laiqualasse » 06 Rgs 2007, 00:13

Tai nesusiję su pačia straipsnio tema, bet šiaip krito į akis kai kurių komentatorių nuolatinis amsėjimas, kad visus teigiamus komentarus apie straipsnį rašo pati straipsnio autorė. Netgi kyla mintis, jog gal taip amsi vienas asmuo keliais slapyvardžiais. Bet faktas tas, kad net per ilgus Delfi komentarų skaitymo metus nebuvau susidūręs su tokia taktika - reikės išbandyti :)

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#155 Standartinė Indraja » 06 Rgs 2007, 18:29

Kad jau prakalbome apie vertimą - gal kas nors turi po ranka penktąją knygą ir galėtų pacituoti, kaip išversta ta vieta, kur "Sirius Black, Harry's godfather, passes Harry's door singing 'God Rest You, Merrye Hippogriffs' toward his pet hippogriff, Buckbeak" - t.y. kur Sirijus kažką niūniavo hipogrifui (ar apie jį)? Būčiau dėkinga. Citatų nusirašinėjimas prekybos centruose turi savos romantikos, bet man jos jau pakanka...

P.S. Tai knygos vidurys, skyrius nr.23, arčiau jo pradžios, Sirius tramping past their door towards Buckbeak's room, singing 'God Rest Ye, Merry Hippogriffs' at the top of his voice.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Toma
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 758
UžsiregistravoCOLON 04 Geg 2004, 16:27

#156 Standartinė Toma » 06 Rgs 2007, 18:54

Ogi išversta taip: "...jis net panūdo pritarti Sirijui, mat šis, eidamas pro šalį į Kietasprandžio kambarį, traukė "Bėkit, bėkit, hipogrifėliai"."
Paskutinį kartą redagavo 1 Toma. Iš viso redaguota 6 kartus.

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#157 Standartinė Indraja » 06 Rgs 2007, 18:57

Ačiū - tai turbūt "Bėkit, bėkit, piemenėliai, duokit garbę Kūdikėliui, šiąnakt mums užgimusiam". Taigi, vertėjai šįkart pliusas - vienos kalėdinės giesmės parodiją išvertė į kitą. O klausiu todėl, kad matau kažkur diskusiją, kilusią dėl to, kad versdami į ivritą tai išvertė į Chanukos giesmės parodiją. Truputį sudėtingesnis atvejis :lol:
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Toma
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 758

#158 Standartinė Toma » 07 Rgs 2007, 07:50

Galim tai nurašyti toms retoms vertėjos įkvėpimo akimirkoms :) O šiaip senokai buvau varčiusi lietuvišką vertimą. Šv. Skutelio ligoninė? Kas čia per...?
Kalbant apie 7 knygą - ar visi skaičiusieji iškart suprato visus tuos reikalus su lazdelėmis ar čia tik man vienai atrodo, kad reikės "pasikartoti" ir išsiaiškinti? Manęs klausia, tai kaip ten viskas atsipainiojo, o aš tegaliu atsakyti, kad labai jau ten viskas sudėtinga :D
Ir dar - Albus Severus... Pf...
Spoileriai mažu šriftu!

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#159 Standartinė Indraja » 20 Spa 2007, 21:54

Beje, apie Albus Severus.
Štai čia (gadikliuota!).
<hr>
Rouling - didmoterė. Gadikliai.
...O slešeriams juk visas smagumas prapuls!
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Toma
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 758

#160 Standartinė Toma » 20 Spa 2007, 22:53

Mhm, smagu. Nepasakyčiau, kad labai nustebau - kažkas galvoj kirbėjo jau tada, kai skaičiau DH pirmą kartą. Dabar skaitau vėl, ir prieš kelias dienas buvo šovusi tokia pati mintis.
Tik truputį gaila, kad, beveik neabejoju, šitas JK Rowling atskleistas faktas bus tampomas visur, kur reikia ir kur nereikia, ir išnaudojamas iki negalėjimo...
Šiaip labai miela sužinoti kai ką daugiau apie herojus. Liko tiek daug klausimų...

BUTTON_POST_REPLY