Haris Poteris [HP6 ir HP7! (nuo p.7) spoileriai / gadikliai]

Laurië lantar lassi: įvairi literatūra.
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
shlykshtukas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 846
UžsiregistravoCOLON 04 Spa 2004, 11:19

#21 Standartinė shlykshtukas » 21 Lie 2005, 15:05

Niekaip jis nemirs, tas Haris. Čia gi knyga vaikams (nors ir va, suaugusios tetos skaito, bet vaikams ir viskas), o tos turi savo taisykles, kaip kad, a)gėris nugalės, b)pagrindinis herojus išgyvens. 8)
[size=75]Mes, elfai, nesame rasistai, ir tenepamiršta šito žemesniosios rasės! [/size]
[img]http://img.photobucket.com/albums/v605/shlykshtukas/47.gif[/img]

Vartotojo avataras
Palantira
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 59
UžsiregistravoCOLON 19 Lie 2005, 20:47

#22 Standartinė Palantira » 21 Lie 2005, 15:26

Nors as irgi norėčiau kad mirtų Haris tačiau garantuoju kad jis nugalės Voldemortą o pats laimingai sau gyvens. Arba geriausiu atveju mirs abu... Nes vistik Rowling mėgsta žudyti savo herojus.

Vartotojo avataras
Velnio nuotaka
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 33
UžsiregistravoCOLON 11 Vas 2005, 19:32

#23 Standartinė Velnio nuotaka » 21 Lie 2005, 17:19

Na, aš ir nesakiau, kad Haris iš tikrųjų mirs, tik kad jis turės mirti (t.y. spėju, kad tam tikru momentu jis sužinos nemalonią staigmeną, kad Voldemortą gali pribaigti tik paaukodamas save - tuo atveju, jeigu - Eru apsaugok - Voldis jam kartu su randu įdėjo ir savo varganos sielos dalelę. Tačiau gal, artėjant prie epopėjos pabaigos, atsitiks dar kažkas, dėl ko Hariui vis dėlto nereikės atiduoti savo gyvybės. :wink:

Exon, galim lažintis dėl ko nors - kad ir dabar - nors dar bent keletas metų, kol sužinosim rezultatus... :D

Vis dėlto labai rimtai manau, kad vargšas Haris pats yra Horcrux'as. Tokia situacija suteiktų pabaigai daug daugiau dramatizmo...

*Velnio nuotaka žiūri į savo krištolinį rutulį ir nesistemingai mojuoja rankomis*

P.S. hm... knyga vaikams? Apie šeštąją to pasakyti nebelabai galima :p

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2004, 15:55
MiestasCOLON agūp ilautriv
CONTACTCOLON

#24 Standartinė Elfhild » 22 Lie 2005, 22:01

Iš principo neskaičiau šitos gijos, nes bijau rasti kokių nors žudančių gadinklių, NES šiuo metu esu giliai įsiknisusi į tiksliai 383 puslapį. Su Starlin vakar nusipirkom HP Vienoje (ten pigiau nei Lietuvoj, tarp kitko) ir teko gadinti akis visą kelią dardant bjauriais Lenkijos keliais - nieko negaliu padaryti, HP skaitymas priklauso prilipimo-prie-knygos-ir-jos-perskaitymo-per-minimalų-valandų-skaičių žanrui :lol: :supz:

O šiaip tai nekantrauju sužinoti, ar mano tvirtas įsitikinimas dėl puskraujo princo tapatybės pasitvirtins :mrgreen:
Hrrrr

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#25 Standartinė Starlin » 22 Lie 2005, 22:05

Aš irgi tik Velnio nuotakos žinutėn užmečiau akį, nes esu vos pusantro šimto perskaičius (ilga naktis prieš akis...) - Lenkijos keliai mano akutėm ir vestibiuliariniam aparatui vis tik pernelyg didelis išbandymas... Bet aš noriu, kad Haris mirtų! Žiauru, bet taip yra :twisted: Būtų įdomiau. Turbūt. Tikiu, kad Rowling sugebėtų išlaviruoti.

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#26 Standartinė Exon » 23 Lie 2005, 00:40

Ir ko jums vargšas Haris įkliuvo, kad mirties linkite? Visai fainas bičas :).
Velnio nuotaka rašėCOLONNa, aš ir nesakiau, kad Haris iš tikrųjų mirs, tik kad jis turės mirti (t.y. spėju, kad tam tikru momentu jis sužinos nemalonią staigmeną, kad Voldemortą gali pribaigti tik paaukodamas save - tuo atveju, jeigu - Eru apsaugok - Voldis jam kartu su randu įdėjo ir savo varganos sielos dalelę. Tačiau gal, artėjant prie epopėjos pabaigos, atsitiks dar kažkas, dėl ko Hariui vis dėlto nereikės atiduoti savo gyvybės. :wink:
Xe, čia jau kas kita... Dėl šito lažintis neskubėsiu.
Iš esmės, Hario - Horkrukso teorija nėra neįmanoma. Galima pamedituoti virš pranašystės teksto ir Dambldoro spelionių penktoje knygoje, su devaisų, iš kurio gyvačių pavidalo dūmai kilo...

Baineth, pritariu, potion'as tikrai nėra Horkruxas. Tiesiog man tekste kai kas buvo pasivaidenę...
Paskutinį kartą redagavo 1 Exon. Iš viso redaguota 9 kartus.
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#27 Standartinė Starlin » 24 Lie 2005, 14:59

Ha, Velnio nuotaka, mudvi nepriklausomai priėjom prie tos pačios išvados: aš irgi manau, kad Haris-horkruksas yra labai tikėtina teorija. Kaip tik norėjau pasipuikuot šituo savo atradimu, bet, pasirodo, ne aš pirma :p

Va, o dėl Princo tapatybės tai pirmas mano spėjimas buvo teisingas. Paskui jis pasikeitė į Voldemortą, bet galiausiai vis tiek apsistojau prie savo brrrrangiaussiojo (*nualpsta ir atsibunda tik kai sesutė sušunka Levicorpus*).

Ką aš manau? Manau, kad motušė Rowling užsimojo parašyti heptalogiją apie berniuko virtimą vyru su visais privalomais atributais: išmėginimais skausmu, netektimis, draugyste, pasiaukojimu, savarankiškumo išbandymais... Todėl Rowling knygos pabaigoj labai logiškai ir gerai pasirengia paskutiniam septintosios knygos spurtui. Atleiskit, bet manau, kad jeigu ji sutiktų parašyti dar ir aštuntą, butų nei šis, nei tas. Ne tik todėl, kad septyni - labai magiškas skaičius ((C) Lordas Voldemortas), bet ir todėl, kad taip būtų logiškiausia, geriausia ir t.t. Beveik lažinuosi, kad septinta knyga turėtų vadintis kaip nors panašiai į Haris Poteris ir Lordas Voldemortas - bent jau taip būtų logiškiausia kulminacijai.

Skaitydamas, aišku, negali atskiratyti įspūdžio, kad šį bei tą Rowling nusirašė nuo Tolkino :p A, bala nematė. Šiaip jai toli iki Tolkino rašymo technikos prasme - taip, rašo ji gražiai ir sklandžiai, bet vietomis pradeda kartotis (gal čia tik šiaip deja vu, bet sakinį, panašų į "he couldn't talk during lunch because he could've been overheard, so he filled them up afterwards when..." mačiau bent porą kartų). Karkasas sustatytas labai gerai, kulminacija ir katarsis vietoj ir tinkamas (gal norit pasiginčyti: paskutiniai knygos žodžiai man primena egzistencializmą...), bet, atrodo, net pačiai Rowling pradeda nusibosti aprašinėti pamokas ir panašius dalykus - juk tą patį darė jau penkiose knygose. Todėl septintosios knygos veiksmas ir vyks ne Hogvartse - šiaip būčiau užganėdinta, jeigu tai būtų perdėm psichologinė knyga, kuri koncentruojasi ties herojumi ir jo antagonistu. Šiaip pagal visus kanonus Haris neturėtų pralaimėti Voldemortui: jeigu knyga apie brandą ir tapsmą, branda ir virsmas tradiciškai turi įvykti. Bet galimas dar variantas, kad vis tik mirs abu - Haris ir Voldemortas. Pranašystė šiuo atveju vis tik yra niekinis dalykas, kaip galima spėti iš šeštosios knygos. O jeigu Haris ir nugalės, jis liks frodiškai pralaimėjusiu herojumi - instinktyviai linkstu į šitą variantą, bet tokiu atveju "nusirašymas nuo Tolkino" man, kaip tolkinistei, bus per daug diegiantis, nors Rowling tuo, žinoma, nebūtų galima apkaltinti - Tolkinas irgi nusirašė... O labiausiai norėčiau, kad Rowling nustebintų mane kuo nors netikėtu. Šiaip ar taip, manau, kad, kaip ir su LotR, susidomėjimas HP ilgai nenuslūgs.

Vartotojo avataras
Ellorion
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 856
UžsiregistravoCOLON 06 Rgs 2004, 16:48
MiestasCOLON Krokuva

#28 Standartinė Ellorion » 24 Lie 2005, 22:37

nu aš čia jūsų komentarų neskaičiau visų nes ilgi... bet aš tai norėčiau irgi kad Haris mirtų. ar bežudydamas Voldemortą ar jau nužudęs... :) nežinau... aš linkęs į tragedijas :p
[size=84][b]Žengiu žingsnį ir krentu į bedugnę, nors prieš porą sekundžių ten buvo Džomolungma.[/b][/size]

Maja
Tamsioji Magistrė
PranešimaiCOLON 1154
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 19:20
MiestasCOLON Musdaubė
CONTACTCOLON

#29 Standartinė Maja » 25 Lie 2005, 15:40

Sadistai :evil: Nors su Starlin viskas aišku - išretėjęs kalnų oras sukėlė negeras haliucinacijas. Kiti gal kur saulutėje persikaitino. Haris ne toks personažas, kad galėtų mirti. Kad ir ką darytų visi kiti, nesvarbu, bet negalima taip negražiai atsikratyti personažu, kad jis taptų tikrai lyriškai tragišku, ar dar kokiu nors tokiu...
O šiaip tai galim totalizatorių suorganizuoti :D Tik rezultatų teks ilgokai palaukti.
:)

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#30 Standartinė Starlin » 26 Lie 2005, 22:17

Kodėl "negražiai atsikratyti"? Jeigu žus garbingoj kovoje, tai nieko čia negražaus... Ana Karenina, va, pati po traukiniu palindo - ir nieko, visi prisimena, visiems įdomi ;)

Vartotojo avataras
Toma
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 758
UžsiregistravoCOLON 04 Geg 2004, 16:27

#31 Standartinė Toma » 26 Lie 2005, 23:08

Aha, Karenina dar paliko ir indėly madai - batus ant platformos.
Skaitau kaip tik HP. Tikėjausi, kad greičiau eisis, nėra noro prilipti prie knygos, bet įdomu įdomu... Ir kol kas svarbiausias klausimas - ar Sneipas visgi blogiukas ar ne? Labai nusivilčiau, jei jis pasirodytų beesąs Voldemorto pakalikas. Banalu kažkaip... A, o dėl Hario - man irgi visai patiktų, jei jis didvyriškai žūtų. Šiaip, įtikinamesnė pabaiga :)

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
CONTACTCOLON

#32 Standartinė Elfhild » 26 Lie 2005, 23:46

Toma, NEskaityk šitos mano žinutės, nes pagadinsiu: ( ;) )

Dėl Sneipo, mane šiek tiek nuvylė, kad jis pasirodė besąs blogiukas. Man labai patiko tokio dvilypio personažo koncepcija, kokia iki šitos knygos buvo - elgiasi kaip blogiukas, herojai jo nekenčia ir vyksta visokios psichologinės kovos, bet iš tikrųjų Sneipas yra gerųjų pusėje. Netgi šiek tiek golumiškai išeina. Nei banalus geriukas, nei banalus blogiukas, o toksai savo tvirtą nuomonę turintis geriukas (žavėjausi, kokios tvirtos valios turėjo būti Sneipas ir koks išmintingas, kad iš Voldžio gretų pereitų į Dumbldoro pusę!), o dabar vis tik pasirodo, kad jis yra suktas ir pakankamai tipinis blogiukas (sakyčiau, gana sumanus, kad jau Dumbldorą apgavo). Nebėra knygoje gražios idėjos, kad ne pagal asmenines simpatijas reikia spręsti, kieno pusėje žmogus yra :roll: Aišku galbūt mes dar ne viską žinome... Juk kaip Sneipas dvejojo, kai reikėjo prisiekti Unbreakable Vow. Galbūt būtent ta priesaika jį staiga paskatino pereiti į Voldemorto pusę? Gal iki tol jis tikrai buvo geras? Abejoju, bet viskas įmanoma :roll:

Idėja, kad Haris yra horkruksas, labai patraukli, bet matant, kad ji kilo vos ne kiekvienam skaitytojui (man irgi), abejoju, ar taip ir bus. Per daug tikėtina. Turėtų būti kas nors visai netikėto...
Hrrrr

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#33 Standartinė Starlin » 26 Lie 2005, 23:50

Toma, ir šitos neskaityk :p

Man buvo kilusi mintis, kad Sneipas ir Dumbldorui Unbreakable prisiekė. Jeigu taip, tai kaip su priesaikų anihiliacija? Toks faktas Sneipą padarytų dar įdomesniu ir prieštaringesniu personažu. Įtariu, kad su juo dar ne viskas baigta.

Vartotojo avataras
Toma
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 758

#34 Standartinė Toma » 27 Lie 2005, 00:03

Viskas, sėdėsiu visą naktį, kol pabaigsiu skaityt ir galėsiu peržiūrėti visas žinutes :lol:
Oho, kuo toliau, tuo įdomiau darosi. Atrodo, kad būsiu kiek suklydusi, sakydama, kad nėra nenoro atsitraukti nuo knygos. Jis randasi pamažu.
Beje, būdama Londone, per žinias girdėjau, kad T. Bleiras sakęs, jog su juo, deja, kol kas niekas iš Magijos ministerijos nesusisiekęs, bet jis vis dar tikisi :D

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
CONTACTCOLON

#35 Standartinė Elfhild » 27 Lie 2005, 00:14

Aš irgi įtariu, kad dar nebaigta su Sneipu. Vis dar nežinom paslaptingos priežasties, kodėl Dumbldoras taip absoliučiai Sneipu pasitikėjo. Na, tarkim, Unbreakable Vow - prisiekė, kad bus Dumbldoro pusėj. Bet tada prisiekęs, kad Dumblą nužudys, turėjo sulaužyti pirmąją priesaiką, o sulaužęs priesaiką žmogus žūva. Jeigu dėl tokių prieštaringų priesaikų būtų įvykęs koks nors pakitimas, logiškiausia būtų, jog tiesiog nei vienos iš priesaikų neliktų - pliusas ir minusas duoda nulį. Tada Sneipas iš viso būtų laisvas paukštis. Bet man tokia versija neatrodo tikėtina. Atsakymo turbūt teks laukti iki 7 knygos pasirodymo.
Hrrrr

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#36 Standartinė Starlin » 27 Lie 2005, 10:34

Bet mirus užkeikimo autoriui, užkeikimas pasitraukia - kaip Hario sustingimas. Gal Sneipo Vow formuluotė kiek kitokia buvo, tokia, kad jis spragą sugebėjo rasti?

Vartotojo avataras
Toma
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 758

#37 Standartinė Toma » 28 Lie 2005, 03:00

Tai va, perskaičiau viską - ir knygą, ir žinutes... Pagaliau.
Na, trupučiuką buvau šokiruota, kad Sneipas taip pasielgė. Visgi pritariu, kad su juo dar ne viskas baigta. Pati J.K. Rowling kol kas vengia tiesių atsakymų, kiek supratau. Paklausta apie Sneipą, meta frazę "juk jūs skaitėte knygą" ir tiek. Kartais man atrodo, kad Sneipo siužeto linija ji viso labo žaidžia, norėdama paerzinti. Žmonės kuria visokias nerealiausias teorijas, kodėl gi Dumbldoras taip pasitikėjo Sneipu, o Rowling gal tik nori parodyti, kad pirmasis turėjo silpnybę per daug pasitikėti kitais. Ir viskas. Visgi gal dar pavyks jai ką nors paslaptingo iš Sneipo personažo išpešti.
Beje, informacija, pasirodo, iš tikrųjų buvo nutekėjusi. Dumbldoro mirtis nebuvo netikėta. Netikėta tik tai, kaip jis mirė/žuvo. Gal dėl to, kad iš anksto buvo pasirodžiusi info apie jo mirtį, pabaiga man pasirodė mažiau liūdnesnė nei penktosios knygos. Na, ir gal dar dėl to, kad net ir prie praradimų priprantama. O jų dar bus, kiek supratau. Ir aš, kaip jau minėjau, visai būčiau nieko prieš, jei didvyriškai žūtų Haris :twisted: Manau, kad ir pati Rowling neprieštarautų, nes tada būtų mažiau reikalavimų rašyti pratęsimus :wink:

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

?

#38 Standartinė Aiquen » 01 Rgp 2005, 12:57

Pamintyjimai Sneipo tema: jis ne išdavikas. Unbreakable vow, savaime suprantama, privertė jį pribaigti Dumbldorą, bet IMHO tas senuko "Severus, please" buvo ne maldavimas pasigailėti, bet atvirkščiai- prašymas nelaužyti priesaikos, nes- kaip spėju- Sneipas pats yra prisiekęs Dumbldorui saugoti Harį ir padėti jam užbaigti Voldžio sunaikinimo misiją. Abi priesaikos nesikerta, o ta mintis, kad jos galėtų panaikinti viena kitą, yra absurdiška- jei vow būtų taip lengvai anuliuojamas, tai koks jau čia be unbreakable? Senukas D, manau, jau pats buvo save nurašęs.
Apskritai, manau, kad mažulis Sneipis ir bus tas tragiškai žūstantis septintosios knygos didvyris. Beje, dar manau, kad jis turi asmeninių sąskaitų su Voldžiu, ir kad jo motušė nebuvo paminėta atsitiktinai. ;)

Ok, trumpiau tariant- Sneipulis :heart: , Drakiukas- vau :shock: , pasirodo, irgi žmogus, o bendrai paėmus- prognozuojamos nerealios lomkės iki pat sekančios knygos pasirodymo ;)

P.S. Pritariu spėjimui, kad sekančios knygos veiksmas vyks ne Hogvartse, bet galutinė kova ir visa atomazga tiesiog NEGALI būti kur kitur. Jie dar grįš į senąją mokyklėlę... ;)

P.P.S. esu įsitikinusi, kad Haris pats netyčia tapo Horkruksu, ir va kodėl- todėl, kad visi apie tai pagalvojo, o tai reiškia, visi atšmetė šitą variantą, kaip per daug paprastą ir akivaizdų. Rowling, manyčiau, pasistengs tuo sužaisti, ir visą septintą knygutę kreips priešinga linkme ir painios faktus taip, kad nepasigėdytu pati Agata Kristi. O va dėl to, mirs Haris ar ne, nesiryžčiau lažintis. Abu variantai atrodo labai galimi. Nors man norėtųsi labiau tragiškos pabaigos (vizija: *Haris nusisuka nuo Voldžio bei savo draugų lavonų ir lėtai nupėdina saulėlydžio link... *).

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#39 Standartinė Starlin » 01 Rgp 2005, 17:27

Aiquen - respect dėl šitos Sneipo teorijos. Labai tikėtina!

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
CONTACTCOLON

#40 Standartinė Elfhild » 01 Rgp 2005, 18:44

Mhm, Sneipo teorija nebloga. Man irgi užkliuvo tas paskutinis Dumblio "please", galima labai įvairiai interpretuoti. Bet kol kas aš neatmetu jokių galimybių :)
Sugalvojau vieną faktą, prieštaraujantį Hario-horkrukso teorijai. Vargu, ar Voldis būtų netyčia jį padaręs savo horkruksu (vis tiek turbūt reikia kažkokio specialaus burtažodžio ar pan., o burdamas Avada Kedavra kaži ar stebuklingai išbursi visai ką kita), vadinasi, Voldis žinojo, kad Haris yra jo horkruksas. Jei žinojo, tai kodėl ne kartą bandė jį nužudyti? Jei, tarkim, nebuvo tikras, ar tą naktį jam pavyko Harį padaryti horkruksu, tai vis tiek turbūt nebandytų jam pakenkti...
Hrrrr

BUTTON_POST_REPLY