Fantasy

Laurië lantar lassi: įvairi literatūra.
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#201 Standartinė Starlin » 22 Bal 2005, 15:25

Tai prarijau ir "Sutemų sargybą"... Ką gi, visai smagu per visas tris knygas stebėti, kaip autorius moka pasinaudoti kad ir pačiais paprasčiausiais veikėjais, sukurdamas intrigą, detektyvą. Ir dar visiems žinomais įvykiais (šituo man patiko ir "Genomas"). Skaityti malonu - kaip ir sakiau, nieko "gilaus" pernelyg nematau, bet tiesiog įdomu, smagu, skaniai susivalgo. Beje, kas tikrai nervina - tai vienpusiškas požiūris į amerikiečius. Vienoj vietoj ir į postsovietinę erdvę :evil:

Vartotojo avataras
Tomas :P
Lietė Žiedą ++
PranešimaiCOLON 303
UžsiregistravoCOLON 07 Bal 2004, 11:51
MiestasCOLON Skeletų krantas

#202 Standartinė Tomas :P » 23 Bal 2005, 11:12

O dar prisiminus, kaip iš vargšo esto išsityčioja, tai ir visai baisu, ar ne?

O vat ir ne. Baikim žmonės tokius briedus. Tai jiems Perumovas rusofilas, tai jau dabar Lukjanenka juodašimtininkas. Ne literatūra, o politika gaunasi. Skelbiu savo, kaip be penkių minučių diplomuoto politologo nuomonę. Neieškokite knygose politikos, o tiesiog skaitykim ir mėgaukimės.
Nekenčiu rasizmo ir elfų

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#203 Standartinė Indraja » 23 Bal 2005, 12:04

Turint omeny, ko prirašė Tolstojus "Karo ir taikos" gale - geras patarimas. Neimsi gi pykt ant visos knygos dėl tos didybės manijos. Bet ten parašyta mandagiai ir giliau, nei daro šiuolaikiniai rašytojai. Sakyčiau, nereikia per daug pykti dėl rašytojo pažiūrų, bet visgi gerai, kai kiti informuojami apie jas. Čia kaip įspėjimas alergiškems žmonėms apie riešutus. Kitame forume mačiau paminėtus lietuviškus pavyzdžius - esą, ir "Laumės mėnesyje" didžialietuviškumo yra. Nežinau, kaip tai suprastų kiti skaitytojai, bet man tuo atveju pasirodė parašyta su šypsenėle, be jokių rimtų užmojų nukariauti pusę Europos. Tiesiog autoironija. Juk visi žinom, kaip etruskų kalbą reikia šifruoti, kas buvo trakai ir iš vis iš ko kilo visi arijai :lol: Ir dauguma iš to juokiamės, suprasdami, kad tai - tik menkavertiškumo komplekso kompensavimas. O kai tokiomis idėjomis apsikrėtusi valstybė, turinti realių galimybių kurti imperijas - daug pavojingiau ir nebejuokinga. O kai tavo seneliai ir tėvai asmeniškai daugiau ar mažiau nuo būtent to imperializmo nukentėjo - labai sunku tiesiog nekreipti dėmesio.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#204 Standartinė Starlin » 24 Bal 2005, 18:59

Na, man tai knygos skaitymo malonumo nesugadino, ir būčiau neatkreipus dėmesio, jeigu ne tas vienas epizodas su amerikiečiais Prahoje. Taip tiesmukai... Esto paveiksle, tarp kitko, nė lašelio politikos nepastebėjau. O kad Zabulonas lietuvių nepakenčia - kaip tik labai smagi užuomina.

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#205 Standartinė Exon » 02 Geg 2005, 15:48

O aš, tiesą sakant, būtent visiems užkliunančiame “epizode Prahoje” neįžiūriu ypatingo antiamerikoniškumo. Įsivaizduokite, sėdite jūs, ramiai sau alų gurkšnojate, ir staiga prieina kažkoks jaunuolis degančiomis akimis ir tokia veido išraiška, lyg jam ne čekiško alaus, o acto būtų įpilę ir patetiškai klausia: “Ar turi nors ką švento?” (ar kaip ten… Whatever…). Bijau, kad iš mano atsakymo apie musiškį jaunimą galima būtų sudaryti dar neigiamesnę nuomonę (“Orlando Blumas” būtų variantas ypatingai blaivaus proto atveju :weedman: ).
Iš kitos pusės, postsovietinės nostalgijos Lukjanenkos kūryboje tikrai netrūksta; ir iš vis jo konformistiškos pažiūros bei eilė kitų faktų man nekelia simpatijos. Tačiau tas tikrai netrukdo man gerbti jį kaip talentingą rašytoją, o “Sargybos” yra vienas geriausių mano pastaruoju metu skaitytų fantastikos kūrinių. Maloniausia, kad nepaisant visų intrigų skirtumas tarp Šviesiųjų ir Tamsiųjų visgi IMNSHO išlieka, Lukjanenko nesumėta gerio ir blogio į vieną krūvą (“сила ночи, сила дня – одинакова х**ня” © Pelevinas. Atsiprašau cenzūros, bet čia yra tiesioginė citata iš šiolaikinės literatūros šedevro), kas, kažkodėl, jau apie dešimt metų daugeliui rašytojų atrodo labai originalu ir novatoriška.

<hr>
Grįžtant prie “Ambero Kronikų”: ką besakytumėte, man “AK” visada liks šedevru (gal todėl, kad tai buvo viena pirmųjų mano perskaitytų fantastikos knygų. Gal, tačiau šioji psichologinė vaikystės trauma ypatingų nepatogumų man nekelia :p). Pasaulio modelis tikrai išskirtinis, tačiau ir veikėjai yra aprašyti nuostabiai. Kaip jau esu minėjusi, skirtingai nuo didžiosios daugumos mano skaitytų fantastikos (ir ne tik) kūrinių, “AK” veikėjai yra asmenybės, iš vienos pusės, kiekvienas pasižymi tam tikrais būdingais bruožais, turi savo stilių, iš kitos, yra išvengta šablonų, jų mąstysena ir poelgiai kaip taisyklė nėra vienareikšmiški. Rašymo stilius, taip, nėra kažkoks aukštai literatūrinis, tačiau atitinka kūrinį ir veikėjo būdą: kad ir ŽV stiliumi mąstantis Korvinas nebūtų Korvinu, prarastų savo “paprastumą” (kableliuose, kableliuose, tikrai nėra jis toks paprastas, kokiu norėtų pasirodyti esas ;) ).

Antroji penkiaknygė iš esmės tikrai nusileidžia, bet, žinoma, nėra kažkokia prasta.

[biški gadikliai]
Iš privalumų paminėčiau tikrai įspūdingą “kitos pusės” - Chaoso Rūmų ir jo papročių aprašymą, iš dalies – siužetą, iš trukumų – padaugėjusi giminių kiekį (tikroji Santa Barbara :D), išvaizdumu nusileidžiančių vyresniesiems, Pattern’o ir Chaotiško atitikmens – Logruso – dalinį suasmeninimą ir ilgainiui vos ne mano nemėgstamą visą ko sumetimą į vieną krūvą. Daug magijos – šiaip, gana smagu, tačiau kažkiek ir atbosta.
[/biški gadikliai]

Dar iš Zelazny rekomenduočiau būtinai perskaityti “A Night In The Lonesome October” (labai smagi pasakaitė, kai kurių vertinama net aukščiau už “AK”, “Roadmarks” (iš dalies panaši į “AK”, bet tikrai ne klonas), “Lord Demon” (Feng shui ir truputėlis kinų mitologijos :) ). Man dar patiko “Donnerjack” (absoliuti mitologijų ir kitokios fantazijos mišrainė, priedo dar realiame bei virtualiame pasaulyse) ir “The Black Throne” (kūrinėlis su Edgaro Po motyvais), tačiau kiek teko bendrauti, tai nėra itin populiarūs kūriniai. Pirmuosius du turiu komp.variante, angliškai, kitus – ant popieriaus, rusiškai, išversta neblogai.

“Creatures” – gardus kasnelis, man tai labiausia patiko žaliasis poetas-pofigistas. Ir agnostiko malda irgi šauni.

O čia ne Zelazny, bet susipažinti būtina :supz: .
http://castle.kulichki.net/zelazny/amber/word.shtml
http://castle.kulichki.net/zelazny/ambe ... tnik.shtml
http://castle.kulichki.net/zelazny/amber/house.shtml
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#206 Standartinė Indraja » 08 Bir 2005, 10:02

Hm hm, Narnijos kronikas ekranizuoja... Suprantu, tai reikalinga bendrajam išsilavinimui, bet jei pamiršim šį faktą - ar knygos tikrai geros (ir būtent kuo geros)? Ar įdomu nebe vaikams (na... dideliems vaikams, daug labiau už pasakas mėgstantiems mitologiškus dalykus)?

"Šviesos valdovas" kuklia nuomone - aukso viduriukas, kuriame geromis proporcijomis dera ir stilius, ir siužetas ("Ambere" stiliaus buvo kiek per mažai, o "Tvarinius" dėl stiliaus galima kad ir per pamoką analizuot, bet veiksmas, veikėjai ir pasaulis man pasirodė esą jo užgožti). Tiesa, džiaugiuosi, jog po ranka buvo "Senovės Indijos mitai" su vardų rodykle. Gal knyga būtų suprantama ir taip, bet visgi siūlyčiau prieš ją pasiskaityti tuos mitų perpasakojimus, maloniau, kai asociacijos kyla. Taigi, veiksmas yra, veikėjai yra, atmosfera netgi labai yra, taiklių posakių pilna, o humoras irgi neblogas pasirodė. Pats geriausias - pačioje kūrinio idėjoje, religinių motyvų panaudojime... Beje, dėl neapsiskaitymo turbūt pirmą kartą perskaičiau knygą, kur taip gražiai būtų sulietos fantazė ir mokslinė fantastika (gal reikėtų sakyti, jog tai tiesiog SF su labai ryškiu mitologiniu koloritu?).
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#207 Standartinė Exon » 08 Bir 2005, 13:38

"Lordo" dar neskaičiau... O dėl Narnijos, sorry, ką tik pastebėjau klausimą. Knyga yra skirta vaikams, tačiau su malonumu perskaičiau ją jau nebevaikiškame amžiuje. Sakyčiau, aukščiausios kokybės krikščioniška propaganda, bet skaityti vėl gi būtinai reikia visą "serialą" (įdomu, ar ekranizuos tik vieną knygą iš visų "Kronikų"? Tokiu atveju bijau, kad filmas atrodys, kaip pigi krikščioniška propaganda). Pirma skaitosi kaip smagios pasakos, bet veliau išsirutuliuoja sistema (sic!), na o paskutinę - tiesiog [gadiklis] apokalipsės filosofija paaugliams ir ne tik [/gadiklis], primena to paties Lewis'o kūrinius suaugusiai auditorijai (beje, nestandartinė, nors kiek užtęstą savotiška krikščioniškoji SF, su trupučiu fantazės). Rekomenduoju, kaip lengvą skaitymą, o praktikuojantiems krikščionims galima net ir vietoj vienų-kitų pamaldu pasiskaityti, jei truksta laiko, - nuodemės tikrai nebus :p .
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
elbereth
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 70
UžsiregistravoCOLON 24 Kov 2004, 22:25
MiestasCOLON Hornburgas

#208 Standartinė elbereth » 17 Rgp 2005, 22:27

kai maza buvau kazkada per lenkus visa serijala maciau,reiskia ekranizuota viskas :)
Pesimistas - tai toks žmogus, kuris iš dviejų blogybių pasirenka abi.
- Oskaras Vaildas

Vartotojo avataras
Tomas :P
Lietė Žiedą ++
PranešimaiCOLON 303
UžsiregistravoCOLON 07 Bal 2004, 11:51
MiestasCOLON Skeletų krantas

#209 Standartinė Tomas :P » 31 Rgp 2005, 12:06

Nusipirkau neseniai Harry Turtledaw "Darkness rising", toks antras pasaulinis karas su drakonais vietoj bombonešių ir begemotais vietoj tankų. Turinys gana neblogas, bet nepamiršytamą įspūdį man paliko ne tai. Kai perskaičiau apie Klaipėdos grafą, vienos iš karalysčių sostinę pavadinimu Priekulė, ar veikėją vardu Aušra tai dar nebuvo viršūnė, viršūnė buvo senovinės imperijos, kažkada valdžiusios visą kontinentą pavadinimas - Kaunian Empire. Pasijutau pagerbtas kaip kaunietis.
Matyt rašytojas niekaip negalėjo sugalvoti vardu ir pavadinimų, tad pradėjo skolintis iš žemėlapio, galvojo niekas tokios Lietuvos nežino, ir niekas jo triukų nepamatys.
Nekenčiu rasizmo ir elfų

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#210 Standartinė Starlin » 31 Rgp 2005, 23:37

Perkelta iš "Knygų lentynos"

Astaldor

Trečiadienis rugpjūčio 31, 2005 9:32 pm
--------------------------------------------------------------------------------

Neseniai nusipirkau visų giriamą Paolini "Eragoną". Perskaičiau ~200 psl. ir noras skaityti dingo. Knyga skirta 10-12 metų vaikučiams.Įvykiai labai abstraktūs,neaprašomi gamtos vaizdiniai,veikėjų aprašymai tušti.Jokių meno intarpų.Buvo "sakmė" apie Drakonų raitelius.Skaitydamas įsivaizdavau pirmoką kuris išmoko tekstą ir pliurpia.Viskas labai paprasta ir saldu kaip du medu.Nusivyliau :/ Veltui išleidau 36Lt :/

shlykshtukas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 846
UžsiregistravoCOLON 04 Spa 2004, 11:19

#211 Standartinė shlykshtukas » 01 Rgs 2005, 10:33

Tomas :P rašėCOLONMatyt rašytojas niekaip negalėjo sugalvoti vardu ir pavadinimų, tad pradėjo skolintis iš žemėlapio, galvojo niekas tokios Lietuvos nežino, ir niekas jo triukų nepamatys.
Nu nebūtinai, gal jis tyčia tokius naudojo? Va, Poul Anderson kažkurioj "Laiko patrulio" paralelinėj laiko linijoj buvo netgi didžiulė LDK per pusę Europos XX a.. Alternatyvios istorijos rašytojai turėtų bent jau kartais užmest akį į visokius istorinius žemėlapius, sakyčiau, o LDK XV-XVI a. žemėlapiuose tikrai, kheh, traukia dėmesį. 8)
[size=75]Mes, elfai, nesame rasistai, ir tenepamiršta šito žemesniosios rasės! [/size]
[img]http://img.photobucket.com/albums/v605/shlykshtukas/47.gif[/img]

Vartotojo avataras
Darla_Jr
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 635
UžsiregistravoCOLON 11 Lie 2004, 14:44
MiestasCOLON Barsukų g. 23, Hobitonas
CONTACTCOLON

#212 Standartinė Darla_Jr » 01 Rgs 2005, 14:35

Starlin rašėCOLONPerkelta iš "Knygų lentynos"

Astaldor

Trečiadienis rugpjūčio 31, 2005 9:32 pm
--------------------------------------------------------------------------------

Neseniai nusipirkau visų giriamą Paolini "Eragoną". Perskaičiau ~200 psl. ir noras skaityti dingo. Knyga skirta 10-12 metų vaikučiams.Įvykiai labai abstraktūs,neaprašomi gamtos vaizdiniai,veikėjų aprašymai tušti.Jokių meno intarpų.Buvo "sakmė" apie Drakonų raitelius.Skaitydamas įsivaizdavau pirmoką kuris išmoko tekstą ir pliurpia.Viskas labai paprasta ir saldu kaip du medu.Nusivyliau :/ Veltui išleidau 36Lt :/
sutinku...knyga visai neverta demesio.Nebent mokantis atsijoti vertinga fantasy nuo nevertingos.Esu isitikinusi, kad tesiniu neskaitysiu.

Vartotojo avataras
Coranar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1138
UžsiregistravoCOLON 17 Bal 2004, 23:43
MiestasCOLON http://diary.ru/~ya-coranar/

#213 Standartinė Coranar » 04 Lap 2005, 14:02

Neseniai aš pas tėvus ant stalo radau "Sargybų" tritomį rusų kalba.Iš neturėjimo ką veikti ėmiau skaityti, nors rusiškai skaitau toli gražu ne toookiu greičiu kaip lietuviškai.Pirmas įspūdis-įdomu, skaitysiu toliau.Juk iš čia pasprukaiu į rus. anime forumus :oops: :oops: , tai lengviau bus ta kalba bendrauti
Po šiuo dangumi gimsta labai mažai būtybių, kurių norai turi kokią nors reikšmę.

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#214 Standartinė Indraja » 05 Lap 2005, 10:13

Ach, kad man tokį kas nors paskolintų... :roll:

Paskaičiau prie Ambero žaidynių nurodytą parodiją - labai nebloga, gal tik į pabaigą kiek išsikvėpė (arba aš išsikvėpiau - visgi ne juokas beveik be perstojo kikenti). Ypač patiko Pattern vertimas Projektas (kas yra ganėtinai tikslu) bei šaipymasis ne tik iš stiliaus bei veikėjų, bet ir iš vertybos bei leidybos ypatumų.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Alatar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1969
UžsiregistravoCOLON 09 Bal 2004, 10:36

#215 Standartinė Alatar » 09 Lap 2005, 21:29

neturiu laiko kapstytis giliai po sia gija,tad klausiu tiesiai sviesiai,ir greiciausiai Tomo:
R.A. Salvatore-girdetas?(kvailas klausimas)
"The thousand orcs"-girdeta...? kokia nuomone?(jei skaityta)

shlykshtukas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 846

#216 Standartinė shlykshtukas » 09 Lap 2005, 21:38

Gal Tomas :P nesupyks, jei aš į vieną atsakysiu. :mrgreen:

Salvatorė rašo Forgotten Realms seriją. Toks standartinis RPG pasaulis, kuriam RPG-ina drow Drizztas su kompanija - viskas kaip priklauso, dvorfai, žmonės, eina, mušasi, renka skillpointus, visus nugali. Pats Drizztas ant tiek teisingas ir absoliuč viską moka, kad net nyku. Dar daug rašoma apie drow society, kas iš esmės yra piktų agresyvių bobų matriarchatas ir taipogi nykoka. IMO, geriau jau pažaisti Baldur's Gate, bet pažįstu žmonių, kuriems Salvatore labai patinka. Nors pažįstu ir sakančių, kad skaityti į anglų k. dar nykiau nei vertimą.
T'sakant, spręsk pats.
[size=75]Mes, elfai, nesame rasistai, ir tenepamiršta šito žemesniosios rasės! [/size]

Vartotojo avataras
Alatar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1969
UžsiregistravoCOLON 09 Bal 2004, 10:36

#217 Standartinė Alatar » 09 Lap 2005, 21:42

da bog/ciort s nim..(R.A. Salvatore), as pamaciau "..ORCS" ir pamaniau-hmmm..interesting.. :roll:

shlykshtukas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 846

#218 Standartinė shlykshtukas » 18 Lap 2005, 19:53

Pareklamysim: 8)

Lietuviškai išėjo Sapkovskio "Raganius". Vienas geriausių fantasy ciklų, IMO. Ignoruokit klaikią žvairą mordą ant viršelio, ale perskaitykit, (greičiausiai kad) nenusivilsit. Na, nebent nerekomenduočiau nazgirliukėms-elfofilėms, Sapo elfai visiškai ne tokie, kaip Tolkieno, teneapgauna jūsų užrašas "Tolkieno mokiniai".

Smulkiau galima paskaityti čia:

http://www.skaityta.lt/boardbin/article ... e=Raganius

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#219 Standartinė Starlin » 18 Lap 2005, 22:58

Jo, skaičiau skaitytoj atsiliepimus - kad baisus viršelis ir anotacija, kad daug kainuoja ir prie vaikų padėta... Bet perskaityt tai norisi :roll:

shlykshtukas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 846

#220 Standartinė shlykshtukas » 19 Lap 2005, 01:25

Starlin, na tau tai tikrai patiks -- bo kiek pastebėjau, mėgsti nevienaprasmiškus ir klausimus keliančius dalykus. Taip kad, kaip "Skaityta" pataria, apsilenk viršą laikraščiu ir bandyk skaityt. ;)

BUTTON_POST_REPLY