Fantasy

Laurië lantar lassi: įvairi literatūra.
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#121 Standartinė Exon » 26 Rgp 2004, 15:09

"Ambero" pirmoji pentalogija yra šedevras. Zelazny aplamai yra (tiksliau, buvo [-o< ) talentingas fantastas, nors labai nepastovus - tai jau tookį kliše iškeps, o tai šedevrą. Šiaip dar labai rekomenduočiau "A Night in the Lonesome October", "Lord Demon", "Roadmarks" (labai amberiška :wink: ), "Donnerjack".
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
Darla_Jr
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 635
UžsiregistravoCOLON 11 Lie 2004, 14:44
MiestasCOLON Barsukų g. 23, Hobitonas
CONTACTCOLON

#122 Standartinė Darla_Jr » 26 Rgp 2004, 19:50

Gal dar įsiskaitysiu ;) Visgi tai pirma mano skaitoma fantasy, kur pagrindiniai veikėjai yra suaugę žmonės :D

Kažkas panašaus į GADIKLĮ:
man nelabai patinka, kad tie broliai taip žiauriai kovoja dėl Ambero sosto ir nori vieni kitus nudėti, kad vienas laimėtų. :? Bet pirmą knygą pabaigsiu, o gal tada norėsiu ir tęsinius paskaityt.

Beje, šiandsuen knygyne mačiau "Artemido Faulo" tęsinį "Amžinybės kodas".Kadangi šis veikėjas nėra mano mylimiausias, tai dar dvejoju, ar verta skaityti.Gal kas nors jau skaitėte ir galit pasakyt savo numonę, verta ar ne? :)

Maja
Tamsioji Magistrė
PranešimaiCOLON 1154
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 19:20
MiestasCOLON Musdaubė
CONTACTCOLON

#123 Standartinė Maja » 26 Rgp 2004, 20:28

Dar neteko skaityti. O Amberą pabandyk perskaityti iki galo - pabaiga ir sosto paveldėjimo reikalai tave dar tikrai nustebins. Bent mane nustebino :wink:
:)

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8381
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#124 Standartinė Laiqualasse » 02 Rgs 2004, 22:06

Prieš keletą dienų įveikiau visą 'Sargybų' trilogiją. Turiu pripažint, jog mano nuomonė apie Lukjanenko kūrybą smarkiai pagerėjo. Žinoma, anksčiau nuomonę buvau susidaręs iš vienintelio kūrinio - 'Svajų linijos', kurios komentuoti nenorėčiau ne vien dėl to, jog tai - SF, o ne F kūrinys.
Tačiau, nepaisant gero įspūdžio, yra ir kritiškų pastebėjimų. Visų pirma - nevientisumas. Vienas iš nemažo kiekio pavyzdžių - 'Dienos' ir 'Sutemų' Sargybose kone visi Kiti paprasčiausiai žvilgteli į padarą 'pro Sutemas' ir pamato, ar tai žmogus, ar Kitas, ar neįšventintas/potencialus Kitas. Keista, kad 'Nakties Sargyboje' to niekas nedarė, nors keliose situacijose toks, atrodytų, paprastas sprendimas būtų išgelbėjęs ne vieną gyvybę ir brangaus laiko minutę ar net valandą. Kitas dalykas, jau minėtas 'Skaitytos' recenzijoje - neva gilios filosofiškos mintys, iš tiesų nepasakančios nieko naujo ir šiek tiek nervinančios. Geriau pagalvojęs, turbūt ir daugiau parašyčiau, bet nenoriu sudaryti neteisingo įspūdžio. Kūrinys tikrai geras. Viena iš geriausių pastarųjų metų fentezi knygų (tiksliau, serijų).
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
SNOWCOW
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 205
UžsiregistravoCOLON 01 Rgs 2004, 00:16
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#125 Standartinė SNOWCOW » 02 Rgs 2004, 22:38

as siandien kaiptik baigiau SUTEMU SARGYBA :D
Kurinys kaip kurinys, tikrai patiko, itrauke, sudomino.
Nepatiko man visi pavadinimai: TAMSIEJI< SVIESIEJI<KITI... Zodziu labai jau durnai skamba. Ir jei as pats buciau KITAS, tai butent zmones, o ne kitus vadinciau KITAIS.

Kas suzavejo: humoras ir buitiskumas. Jokiu: NUNESK ZIEDA< ISGELBEK PASAULI.

no offence
Netrukdyk priešui, kai jis daro klaida. Tai - blogos manieros.

Vartotojo avataras
Darla_Jr
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 635
CONTACTCOLON

#126 Standartinė Darla_Jr » 03 Rgs 2004, 19:16

Na, atrodo, Ambero kronikų neįveiksiu.Tai tokia serija, kurią reikia skaityti vienu ypu.O aš perskaičiau pirmas dvi knygas ir po keleto dienų pasiėmiau trečią, per tą laiką įspūdžiai išblėso ir dingo noras tęsti skaitymą ir kilo mintis grąžinti knygas neperskaitytas. :?

Bet iš Zelazny apsakymų man labiausiai patiko "Dieviška beprotybė", ar kaip ten vadinasi.Ir "Amžinas įšalas" taip pat.

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8381
CONTACTCOLON

#127 Standartinė Laiqualasse » 03 Rgs 2004, 21:48

Niu negerai, negerai, sakyčiau. Bet kiekvienam savo, kaip sakoma :roll: :wink:
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#128 Standartinė Aiquen » 03 Rgs 2004, 21:54

Kas negerai? Kad po poros dienų pertraukos sunku iš naujo pagauti nuotaiką? Hm, man tas pats- tiek Amberą, tiek Juodają Gvardiją skaitau urmu- arba visai neskaitau. :p Ir nieko tame nematau blogo ;)
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8381
CONTACTCOLON

#129 Standartinė Laiqualasse » 03 Rgs 2004, 22:53

Negerai, kad Amberas nebus perskaitytas ir jo grožis liks nesuprastas šios asmenybės ;)

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#130 Standartinė Aiquen » 03 Rgs 2004, 22:55

Neperskaitys šį sykį- perskaitys kitą... ;) Geros knygos turi įprotį karts nuo karto sugrįžti į rankas ir maišytis po akim, kol nebus perskaitytos ;)
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8381
CONTACTCOLON

#131 Standartinė Laiqualasse » 03 Rgs 2004, 23:01

Visai gali būti. Tikėkimės, kad šis kartas nebus taisyklę patvirtinanti išimtis. Nes Amberas - gėris :)

Vartotojo avataras
Darla_Jr
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 635
CONTACTCOLON

#132 Standartinė Darla_Jr » 04 Rgs 2004, 14:21

Tikrai bus perskaitytas kitą sykį, kai sugrįš tinkama nuotaika.Būna, užeina, kai labai norisi skaityti fantasy, o kartais nesinori net į tą pusę pažvelgt.Bet dar beveik mėnesis iki grąžinimo, taigi tikiu, kad per tą laiką perskaitysiu.

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8381
CONTACTCOLON

#133 Standartinė Laiqualasse » 04 Rgs 2004, 17:57

Tuomet puiku :) O jei per šį mėnesį neperskaitysi, juk turbūt galėsi pasiskolinti iš naujo? :)

Vartotojo avataras
Darla_Jr
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 635
CONTACTCOLON

#134 Standartinė Darla_Jr » 04 Rgs 2004, 20:15

Oi, žinoma :D Gal per tą laiką atsiras ir ketvirta dalis, nes kol kas pasiėmiau tik trečią, o dar buvo penkta.

Ar tik nenukryptemiaujam, mielieji? Juk gija skirta fantasy knygom, o ne skaitymo ypatumams aptarinėti :?

Vartotojo avataras
Milda
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 98
UžsiregistravoCOLON 31 Rgp 2004, 14:12

#135 Standartinė Milda » 07 Rgs 2004, 22:03

Ambero kronikos viena iš pačių įdomiausių fentezy knygų. Gaila, kad perskaičiau kažkada tik pirmas dvi knygas, nes kitų bibliotekoje vis negaunu paskaityti. Beje, labai patiko ir Kasandra. Ją kaip tik skaičiau, kai filmą TROJA pradėjo rodyti. Labai įdomu taip yra palyginti: romaną, filmą ir tikrus mitus.

Kažkas čia buvo užsiminęs apie Fajetus. Labai labai patiko. Įdomus siužetas, ir šiaip pati knyga parašyta man labai priimtinu stiliumi.

Jo, reikia prisipažinti, šiaip jau fantastika susižavėjau labai nesenai, taigi ir daugumos knygų esu neskaičiusi. Vat teko malonumas Goblinų veidrodį paskaityti :cry: Po tokios knygos sunku imti vėl kažką skaityti.

Beje, neprisimenu kam dėkoti, bet ten geros nuorodos į angliškas knygas internete.

Dabar tik skaityti reikia, ten ir Amberas berods visas sudėtas :D :D :D

Tikrai 3d. Prašom nerašyti pranešimų iškart vieno po kito. - Chamūlas

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8381
CONTACTCOLON

#136 Standartinė Laiqualasse » 07 Rgs 2004, 22:57

Ojoj, ar tik ne 3d) pažeidimas?

Labas, Milda, malonu matyti forume naujokę :) Draugiškai patarčiau pasiskaityti taisykles, nes jų nesilaikymas gali pakenkti sveikatai ;)

Ir pritariu tai minčiai, kad viena bloga knyga gali sugadinti visą įspūdį apie fantastiką (ar kurį kitą žanrą - man taip turbūt atsitiko su realizmu). Goblinų veidrodžio neskaičiau, bet ko 'verti' tokie šedevrai, žinau iš 'Liuciferio kometos' ir 'Aštuntojo įsakymo posūnių' pavyzdžių.

shlykshtukas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 846
UžsiregistravoCOLON 04 Spa 2004, 11:19

#137 Standartinė shlykshtukas » 06 Spa 2004, 20:56

Laiqualasse rašėCOLON Ir pritariu tai minčiai, kad viena bloga knyga gali sugadinti visą įspūdį apie fantastiką (ar kurį kitą žanrą - man taip turbūt atsitiko su realizmu). Goblinų veidrodžio neskaičiau, bet ko 'verti' tokie šedevrai, žinau iš 'Liuciferio kometos' ir 'Aštuntojo įsakymo posūnių' pavyzdžių.
Kaip keista matyti kažką lyginant "Liucifieriaus kometą" ir "Įsakymo posūnius". :roll:

Čia nepastebėjau minint Terry Pratchett, galbūt dėl to, kad publika jauna ir nelabai skaito užsienio kalbom. Pratchett yra gėris, be to, kai kuriose jo knygose yra referensų į JRRT. Tiesa, jo elfų interpretacija labai nervina kai kuriuos elfofilus, bet mano supratimu, čia ne minusas. :twisted:

Kažkas paminėjo Salvatorę. Nusipirkau Drizto trilogiją po to, kai atžaidžiau Baldur's Gate, bo norėjosi kad ir kokio nors tęsinio. Antras po Tolkieno? Pft. Nėr taip jau visai tragiškai, bet nuobodoka. Beje, ar drow - tai Salvatorės išradimas ar pasiskolinti iš kokios nors mitologijos?

Tikiuosi, paskutinis sakinys - ne OT. Jei bogu, pas jus tų taisyklių, lyg būtumėt koks jungtinis auditorių ir buhalterių forumas.
[size=75]Mes, elfai, nesame rasistai, ir tenepamiršta šito žemesniosios rasės! [/size]
[img]http://img.photobucket.com/albums/v605/shlykshtukas/47.gif[/img]

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8381
CONTACTCOLON

#138 Standartinė Laiqualasse » 06 Spa 2004, 21:09

Nagi, kiekvienam savaip. Apie "VIII įsakymo posūnius" esu girdėjęs daug teigiamų atsiliepimų, tačiau man jie pasirodė tragiškas, lėkštas kičas. Just IMHO ;)

Pratchett'as buvo minėtas, bet senokai. Kažkaip čia nėra daug jo gerbėjų (lyg ir), nors tai TIKRAI gėris. Referencijas į JRRT turėjai omeny tas, kaip (gana laisva citata) "this book might help to explain why Gandalf never got married <...>"? :D

shlykshtukas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 846
UžsiregistravoCOLON 04 Spa 2004, 11:19

#139 Standartinė shlykshtukas » 06 Spa 2004, 21:23

Laiqualasse rašėCOLONNagi, kiekvienam savaip. Apie "VIII įsakymo posūnius" esu girdėjęs daug teigiamų atsiliepimų, tačiau man jie pasirodė tragiškas, lėkštas kičas. Just IMHO ;)

Pratchett'as buvo minėtas, bet senokai. Kažkaip čia nėra daug jo gerbėjų (lyg ir), nors tai TIKRAI gėris. Referencijas į JRRT turėjai omeny tas, kaip (gana laisva citata) "this book might help to explain why Gandalf never got married <...>"? :D
Na IMHO tai IMHO, ką čia padarysi. ;) O citata iš kur? Nepamenu šitos. Referencijas turėjau omeny, pvz, iš 'Witches Abroad':

"We put writing on the door," it said sulkily. "In invisible runes. It's really expensive, getting proper invisible runes done."
"I don't go around readin' doors," said Granny.

Two pale glows appeared at the edge of the lamplight. Eventually they turned out to be the eyes of a small grey creature, vaguely froglike, paddling towards them on a log.
It reached the boat. Long clammy fingers grabbed the side, and a lugubrious face rose level with Nanny Ogg's.
"'ullo," it said. "It'sss my birthday."
All three of them stared at it for a while. Then Granny Weatherwax picked up an oar and hit it firmly over the head. There was a splash, and a distant cursing.
"Horrible little bugger," said Granny, as they rowed on. "Looked like a troublemaker to me."
[size=75]Mes, elfai, nesame rasistai, ir tenepamiršta šito žemesniosios rasės! [/size]
[img]http://img.photobucket.com/albums/v605/shlykshtukas/47.gif[/img]

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8381
CONTACTCOLON

#140 Standartinė Laiqualasse » 06 Spa 2004, 21:27

Geros citatos, geros... O maniškė iš 'Equal rites' pačios pradžios.

BUTTON_POST_REPLY