Fantasy

Laurië lantar lassi: įvairi literatūra.
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Tror
Mūvėjo Žiedą +
PranešimaiCOLON 280
UžsiregistravoCOLON 24 Kov 2004, 19:38
MiestasCOLON Priešų šešėliai

Fantasy

#1 Standartinė Tror » 24 Kov 2004, 20:15

Be Tolkieno kuriniu - jie visu labiausiai megstami taigi galit ir nerasyti.

Starlin: pritariu žemiau išsakytiems priekaištams, todėl palieku šią giją, o kitas laikinai perkeliu į slaptą kategoriją (t.y. neištrinu, jeigu išsivystys diskusija, galėsim atgaivinti).
Tūkstančiaias nematomų siūlų slėgia tave pasaulis. Perkirsi vieną-nusikaltėlis. Dešimt-pasmerktas miriop. Visas-Dievas.

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2004, 15:55
MiestasCOLON agūp ilautriv
CONTACTCOLON

#2 Standartinė Elfhild » 24 Kov 2004, 20:21

šventoji Elbereth! Tror, to jau per daug :shock: mėgstamiausia knyga, mėgstamiausias autorius.... juk tas pats per tą patį! tokios diskusijos pasmerktos mirti, nes susilauks kiekviena po 5 žinutes! jeigu apjungtum tas gijas į vieną, tai ir diskusija rimtesnė išeitų. o dabar kas iš to? ne toks didelis mūsų forumas. :-k

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#3 Standartinė Aiquen » 25 Kov 2004, 11:09

Pritariu. Čia tas pats, kas klausti- kokia mėgiamiausia sausainių rūšis. Absurdas. Iš visų tų tavo gijų drąsiai galima padaryti vieną, ir to užteks su kaupu. Raminkis, Tror :evil:
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Vartotojo avataras
elbereth
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 70
UžsiregistravoCOLON 24 Kov 2004, 22:25
MiestasCOLON Hornburgas

#4 Standartinė elbereth » 27 Kov 2004, 12:15

o man visai nieko atrodo: va gal galetumet man patart: ka gero dar butu galima paskaityti? Visas Eridano fentazy jau perskaiciau (na aisku kiek bibliotekoj radau) SF nemegstu, Kingas irgi ne prie sirdies. Tai ka dar galima tokio grazaus perskaityti... pasakas??

BirdOfPrey
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 192
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 21:21
MiestasCOLON nėra

#5 Standartinė BirdOfPrey » 28 Kov 2004, 18:01

Sunki čia situacija Lietuvoj su fantasy (lietuviškai fentezi, bet fentazy dar neteko girdėt) knygom, pasirinkimas tikrai mažas. Tau Elbereth reiktų rusiškai skaityti, (jei moki) nes rusiškos knygos pigios, arba užsisakyti angliškai susižinojus, kurios knygos to vertos, bet angliškos knygos brangios, taigi... Pvz., Pratchet'u dabar užgrūstas Vilnius, jei mėgsti Pratchet'ą reiktųa užsakinėti tik pirmasias ciklo knygas, taip pat Akropolyje yra Terry Goodkind fantasy serija (bent jau buvo).
Bet tau Vilnius gal per toli... apie Kauną reik klausti kauniečių...
O iš tikro tai aplinka kalta, kad nėra fentezi!

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#6 Standartinė Laiqualasse » 28 Kov 2004, 19:22

Pritariu, kad su fentezi situacija Lietuvoje tikrai ne kokia... Bet dar blogiau yra alternatyviosios istorijos megėjams... Kai pasižiūriu, kiek šio žanro kūrinių yra pasaulyje, ir kiek prieinama Lietuvoje, tai atrodo, kad fentezi pas mus prigrūsti pilni knygynai... Bet čia jau nukryptemė.

O apie fentezi turiu tokį klausimėlį (tiesa, jis skirtas daugiau tiems, kurie yra gerai susipažinę su fentezi literatūra, bet, žinoma, atsakinėti gali visi:)) - ką jūs manote apie kūrinius, kuriuose supinama fentezi ir mokslinės fantastikos žanrai (ar, tiksliau, požanriai)? Na, pavyzdžiui, ateities pasaulis, kuriame šalia žmonių gyvena drakonai ir pan. Arba, tarkim 'Hiero kelionių' serija (iš PFAF) - apie pasaulį, kuriame po branduolinio konflikto žemės gyvūnija bei augalija mutavo į įvairiausias, kartais netgi labai fantastiškas, gyvybės formas? Mano asmeninė nuomonė apie tai - puiku, kol ne per daug. Ta prasme, ne 'per daug kūrinių', bet 'per daug elementų'. Nenorėčiau skaityti apie kosminius laivus, kurių pilotai laido užkeikimus vienas į kitą arba orkus su protoniniais lazeriais :) Bet iki tam tikros ribos tokie 'susimaišymai' yra labai įdomūs. Tai ką manote jūs?
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
elbereth
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 70
MiestasCOLON Hornburgas

#7 Standartinė elbereth » 28 Kov 2004, 21:12

kartais ir toj pacioj Fentazy nesuprasi kas darosi ar tai SF ar ne, na pavyzdziui Cook'o Juodosios gvardijos kronikos.Nelabai ten aiski riba, bet skaityt buvo gana idomu, bet kas per daug, tas nesveika..

BirdOfPrey
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 192
MiestasCOLON nėra

#8 Standartinė BirdOfPrey » 28 Kov 2004, 23:01

ja, kokteiliai - gėris, kol jie maišomi su sveiku protu, įpylus per daug ingredientų ar visa tai užvirinus, klientams gali pasidaryti trūba.
Geriausi pavyzdžiai, kaip tat reik maišyt kokteilius yr:
Poul Anderson - Operacija "Chaosas";
Sheri S. Tepper - Dievu Saulėlydis (visi žiauriai keikia šią knygą, bet man ji labai patiko, nes yra gana originali, nors šiek tiek vaikiška, ar moteriška... ar ir tokia ir tokia);
Philip Jose Farmer - Visatų kūrėjas; Į savo prarastus kūnus sugrįšit;
dar pusė Clifford D. Simak knygų ir dar nemažai, nes tai gana dažnas reiškinys tie kokteiliai.
Hieras - puse velnio... :wink:
bet Brian Aldiss -Shiltdarzis yra kur kas geriau, velgi čia tik IMHO.
O Elbereth jau visai nusivažiavo. Atkleisk tu man, bet Juodoji gvardija yra grynių gryniausia fentezi, ir nėr čia ko... Kad ten yra skraidantys banginiai, tai nieko, viskas normalu, fantasy iš tikro labai platus žanras, jei nežinojot, net VR ir hipererdvė įmanoma, jei nori, va. O jūs omeny turbūt turėjot heroine epine fentezi-pasaka, ŽV tipo kūrybą? Na ką gi atleiskit bet man iš pradžių nedaėjo... :)

Maja
Tamsioji Magistrė
PranešimaiCOLON 1154
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 19:20
MiestasCOLON Musdaubė
CONTACTCOLON

#9 Standartinė Maja » 29 Kov 2004, 14:29

Man tai geriausias mixo variantas - Ambero kronikos. Beje, yra netgi toks terminas - mokslinė fentezi.
Nors šiaip aš už grynus produktus.

O kaip jums Fajetai? Manau yra skaičiusių.
:)

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#10 Standartinė Laiqualasse » 29 Kov 2004, 17:31

Aha, Farmer'io 'Visatų Kūrėjas' - puikus kūrinys. Man patiko. ;)
O Ambero kronikas visai buvau pamiršęs... ten tikrai yra visko - ir fentezi, ir MF, ir net siek tiek siaubo :)

O Fajetų neskaičiau ir, tiesą sakant, net neįsivaizduoju, kas tai per dalykas... Turbūt išsilavinimo spraga, bet ką jau padarysi... :)
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087

#11 Standartinė Aiquen » 30 Kov 2004, 09:41

Na jau, Laiqua, kur tu Ambero kronikose siaubą radai? :lol: Na, nebent (murmurmurmurmur) per žiauru elfiškai tavo sielai.... :heart:
Beje, vis dėlto viena iš maloniausiai skaitomų knygų man jau na vienus metus išlieka Poul Anderson'o Trys širdys ir trys liūtai" Gaila, ji jau taip suskaityta, kad puslapiai persišviečia... Gal kas turit atliekamą knygutę? :wink:
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Maja
Tamsioji Magistrė
PranešimaiCOLON 1154
MiestasCOLON Musdaubė
CONTACTCOLON

#12 Standartinė Maja » 31 Kov 2004, 08:34

Atrodo aš kaip tik turiu, reiks po lentynas pasiknisti. Labai nebloga istorija; kažkodėl vis prisimenu vieną posmelį iš ten:
Žeraras, mūsų karvedys šaunusis
Trejus metus kariavo prieš Ispaniją,
Paskui žiauri lemtis jį nubloškė
Į Didžiąją Britaniją :)
Ar kažkaip panašiai.
Jei rasiu, galima sakyti ji tavo (bet pirma reikia rasti :? )

Fajetus aš čia gal be reikalo paminėjau - dalykas geras, bet tikra mokslinė fantastika (nuo tų miksų galva susisuko, pamiršau kokioje gijoje esu :lol: ).

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087

#13 Standartinė Aiquen » 31 Kov 2004, 08:55

Yyyyyy, ačiū ačiū ačiū ačiū!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :D :D :D :heart: :heart: :heart: :prayer: :prayer: :prayer: [-o< [-o< [-o<

Maja
Tamsioji Magistrė
PranešimaiCOLON 1154
MiestasCOLON Musdaubė
CONTACTCOLON

#14 Standartinė Maja » 31 Kov 2004, 12:27

Beje, vakar nusipirkau ir iškart prarijau (gal ir gerai kad netas pastrigo) dar vieną neblogą mixa - Nakties sargyba. Čia iš PFAF. Tai dabar spirgu, kaip noriu perskaityti antrą dalį - Dienos sargyba. Tuo viskas ir pasakyta. :lol:

Maja
Tamsioji Magistrė
PranešimaiCOLON 1154
MiestasCOLON Musdaubė
CONTACTCOLON

#15 Standartinė Maja » 31 Kov 2004, 12:29

Ei, Aiquen, knygą radau :D
Tik kaip čia dabar sukontaktuoti?

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087

#16 Standartinė Aiquen » 01 Bal 2004, 12:28

Oi, Maja, dėkui dar karteli :') Susikontaktuot geriausia būtų per Laiqua, jis pirmadienį ryte važiuoja į Kauną... Bet neaišku, kada grįš iš tos olimpiados, taigi, gali ir nepavykt jo pagaut. Nebent prašyti Loth pagalbos. Mieloji, galėtum man atboginti kada prie progos tą knygutę? :wink:

Ir dar sykį klaikiai dėkui.... :prayer: :prayer: :prayer:

Vartotojo avataras
elbereth
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 70
MiestasCOLON Hornburgas

#17 Standartinė elbereth » 01 Bal 2004, 13:06

O Elbereth jau visai nusivažiavo. Atkleisk tu man, bet Juodoji gvardija yra grynių gryniausia fentezi, ir nėr čia ko...

na atleiskit...ir dar kilimai skraidantys saudantys lazeriais, ar kokiu ten spinduliu... ir dar ten biesu visokiu...zodziu vos ne Ramos tesinys..bet as nesakiau, kad cia ne Fentazy...ir niekur as nenusivaziavau... :x

BirdOfPrey
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 192
MiestasCOLON nėra

#18 Standartinė BirdOfPrey » 01 Bal 2004, 22:50

Skraidantys kilimai - fentezi, šaudo ne lazeriais, o dujomis ar kažkuo kitu, kurios susidaro tų skaraidancių banginių viduje - fentezi, nes nėra visgi aiškinama kaip tos dujos susidarė, čia gi tas pats kaip drakonas spjaudantis liepsnomis, tik kitą formą įgavęs.
Tiesa - tu nesakei, kad ten ne fantezi, aš pernelyg asmeniškai priėmiau, bet riba ten aiški :)
"Trys širdys, trys liūtai" - feeeee... "Jankis, karaliaus Artūro dvare" dešimt kart geriau, nors jos apie ta pati. O šiaip, knygos kuriuose koks netikėlis nusikelia į viduramžius, man neįdomios atrodo, neaišku ko autorius siekia: apipasakoti viduramžius, ar to žmogaus galimybes ten išgyventi, bet abejais atvejais - booooring =;

Maja
Tamsioji Magistrė
PranešimaiCOLON 1154
MiestasCOLON Musdaubė
CONTACTCOLON

#19 Standartinė Maja » 02 Bal 2004, 19:54

[quote="Aiquen"]Oi, Maja, dėkui dar karteli :') Susikontaktuot geriausia būtų per Laiqua, jis pirmadienį ryte važiuoja į Kauną... Bet neaišku, kada grįš iš tos olimpiados, taigi, gali ir nepavykt jo pagaut. Nebent prašyti Loth pagalbos. Mieloji, galėtum man atboginti kada prie progos tą knygutę? :wink:

Sakau, gal per Loth. Turiu įtarimą, kad ši visai šalia manęs (t.y. netoli gyvena). Nors nebūtinai.
Šiaip ar taip, ta knyga vistiek tave pasieks - juk ne į Mordorą nugabenti reikia :lol:

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087

#20 Standartinė Aiquen » 02 Bal 2004, 19:57

Ok, per Loth- tai per Loth :) Kaip tamstelei patogiau :)

BUTTON_POST_REPLY