Nik Perumov

Laurië lantar lassi: įvairi literatūra.
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Hurinas
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 458
UžsiregistravoCOLON 11 Bal 2007, 19:10

#341 Standartinė Hurinas » 19 Geg 2008, 22:03

sielagaudys rašėCOLONPerumovas pažvelgė į viską kitu kampu. Kai kam(na gerai, daug kam) tai nepatinka. Tačiau varymas vien pagal principą "kitoks - reiškia negerai" yra, nu persiprašau, juokingas ir apgailėtinas. Iki ašarų. Betrūksta tik šventosios tolkinvizicijos, kuri kitaip mąstančius ant laužo degintų. Pakūrento Perumovo knygomis.
O ką? :lol:

Taip, esu skaitęs ir man nepatiko, ramiau?

Ale čia žiūriu, ant perumovo gerai stumias :D

Perkelta

Starlin rašėCOLONKalevalą perkūrė Tolkienas :twisted:
O tai ką, blogai? :D Kuo tau Tolkinas užkliuvo? :lol:

Gi labai gerai :D Nors išlaikė epą (jeigu man leis taip pasakyti), o peris, kiek mano durna galva supranta, nelabai...
Nes tavo jėga, turtai, valdžia
Turėjimas nieko, nieko neturėjimas,
Turėjimas nieko...

Vartotojo avataras
grumlinas
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 113
UžsiregistravoCOLON 02 Lie 2007, 22:17
MiestasCOLON Pelargiras, Sirith'o ir Anduin'o santaka

#342 Standartinė grumlinas » 20 Geg 2008, 00:47

Starlin rašėCOLONKalevalą perkūrė Tolkienas :twisted:
drąsiai tu čia mostelėjai, vienok... 8O galbūt korektiškiau būtų tegti, kad jis panaudojo kai kuriuos motyvus. nors visa ta Europos mitologija turbūt iš vienų šaknų išaugusi, tad kas iš ko ką nufirfino - nedėkingas darbas ieškoti ;)

Ir vis tik - grįžkit prie Perumovo. O nukryptemes prašau forminti mažuoju šriftu. ~E.~

dėl mažo šrifto - tai nei kitiems akių gadint nesiruošiu, nei kad man gadintų pageidauju. no offence - just comment :)
gyvenimas - ne tai, ko tu nori, o tai, ką tu gali
http://www.grumlinas.lt/?cat=13 - šiek tiek Tolkinizmo

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#343 Standartinė Starlin » 20 Geg 2008, 18:31

Grumlinai, aš tik norėjau atsikirst jaunuoliui, su ta mintimi, kad nereikia čia laikyti literatūros kažkokiu šventu lauku, kuriame nieks iš nieko nevagiama ir neperdirbama :) Vagia visi nuo neatmenamų laikų, kaip dideli. Dauguma senųjų epų visai nėra kokie autoriniai kūriniai, nuo kurių homerai galėtų nusiplėšt solidžius royalties, kaip ir pats ką tik kad parašei. Apskritai, tas noras pasirašyti "savo" kūrinį tikrai ne visiems ir ne visada buvo būtinas. Apie autorystės istoriją nedaug išmanau, bet pamenu, tarkim, kad tik Renesanse atsirado ta mada žinoti, kad štai būtent _aš_ šito paveikslo kūrėjas. Bet ne apie tai kalba. Trumpai tariant, visa kūryba - vagystė. Iš pasaulio patirtį vagiam ir užrašom popieriuj - o kodėl gi ne? Juk ir taip galima pasakyti. Jei neskaitai kitų knygų, pats savosios gerai neparašysi - čia faktas. Sąmoningai ar nesąmoningai visada iš kitų skoliniesi. Tai gali išsivystyti iki įvairių laipsnių: pvz. XV a. (regis, ir IIIa.) Kinijoje literatūros (taip pat tapybos) kūrinio šedevru buvo laikomas tas, kuris sugebėdavo tobulai atkartoti kokį nors senovės klasiką. Jokio išskirtinumo - svarbiausia senovės atkartojimas. Naujalis savo "Svajonę" pasiskolino iš Schuberto (?). Ir vis tiek grojam, nes velniškai gražu.

Am... ką aš čia norėjau pasakyti. Norėjau pasakyti, kad nereikia čia dabar karščiuotis, Lewisas vat Bibliją savaip interpretavo, Tolkienas - Kullervo istoriją iš "Kalevalos", Perumovas - Tolkieną. Nori - skaitai, nori - ne. Aš neskaičiau Perumovo, nes po pirmų 30 puslapių užmigau, štai ir viskas. O kad ant viršelio parašyta "Tolkino mokiniai", kad NP apskritai išleido savo knygas - tai čia Tolkien Estate garbės nedaro, kad taip aršiai saugodami autorines teises šito dar nepastebėjo, plius, tai yra "Eridano" rinkodaros strategija, na ir ką tu jiems padarysi - tas pats kaip "Vėją nuo jūros" lyginant su S.Kingu. Žiūrėt ne į viršelį reikia, o į tai, kas po juo.

Elentari, plyz, nepersistenk moderuodama.

~Star, GMD ir KKP kovų praplautomis smegenimis~

Vartotojo avataras
grumlinas
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 113

#344 Standartinė grumlinas » 20 Geg 2008, 19:25

Starlin, ačiū už SAVO pozicijos išdėstymą. nes, ko aš pasigedau vykstančioje diskusijoje - bent kiek aiškesnio požiūrio į Perumovo rašinius tų Lietuvos tolkinistų, kuriems Tolkinas prasidėjo ne nuo ŽV filmuko ir ne juo baigiasi :)
Tiesiog šiek tiek komentarų: Mane purto nuo "Eridano" išmislo apie "Tolkieno mokinių" seriją, nes tokių realių mokinių nėra. Yra aibė rašytojų, stipresnių ir silpnesnių, kuriems Tolkinas padarė įtaką, ir iš jų kūrybos daugiau-mažiau kyšo Tolkino pypkė. Tarp jų ir Perumovas, šiaip neblogai valdantis plunksną. Tai, kas man jame nepatinka - įžūli šustriako, vienintelio sugebėjusio pratęsti Tolkino kūrybą, poza. Šiaip ar taip, Tolkiną (turbūt) derėtų laikyti fantasy srities pradininku (arba bent jau vienu iš pradininkų) pasaulyje. Todėl, kai vaikėzas matuojasi tėvo batus - tai kelia juoką; tačiau jei jis po to bando ir užsirūkyti senelio pypkę - jam tiesiog reikia kirsti šiknon.

Vartotojo avataras
Hurinas
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 458

#345 Standartinė Hurinas » 20 Geg 2008, 19:41

grumlinas rašėCOLONTodėl, kai vaikėzas matuojasi tėvo batus - tai kelia juoką; tačiau jei jis po to bando ir užsirūkyti senelio pypkę - jam tiesiog reikia kirsti šiknon.
Vaaaaat, čia tai šauniai pasakyta :!:

Laikykis, perumovai, tuoj bus užpakalis mėlynas (nuoširdžiai atsikrapštau sielagaudžio)
Nes tavo jėga, turtai, valdžia
Turėjimas nieko, nieko neturėjimas,
Turėjimas nieko...

Vartotojo avataras
sielagaudys
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 539
UžsiregistravoCOLON 02 Lie 2007, 19:14
MiestasCOLON kartais Vilnius, kartais kitur, dažniausiai negyvenu

#346 Standartinė sielagaudys » 20 Geg 2008, 21:17

Hurinas rašėCOLONLaikykis, perumovai, tuoj bus užpakalis mėlynas (nuoširdžiai atsikrapštau sielagaudžio)
:twisted:

kas dėl Tolkino mokinių, mane labiausiai nužudė tai, kad Eridanas į tą seriją įdėjo "Nevono magiją" ar kaip ten.

Kaip minimum, Perumovas pasiekė, kad apie jo kūrinį būtų kalbama. O tai jau daug.
I'm a leaf on a wind. Watch how i soar.

The planet is fine...the people are FUCKED! - George Carlin

Vartotojo avataras
Mablung
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 4
UžsiregistravoCOLON 15 Geg 2008, 20:40
MiestasCOLON Vilnius...

#347 Standartinė Mablung » 20 Geg 2008, 23:48

sielagaudys rašėCOLON\
Kaip minimum, Perumovas pasiekė, kad apie jo kūrinį būtų kalbama. O tai jau daug.
Čia panašiai kaip Herostratas sudegino Artemidės šventykla tam, kad išgarsėtų...

Šiap man pačiam Perumovs ne itin patiko, jo knygos žinoma nėra prastos kaip paprasti fantastikos kūrinai... Tačiau jeigu jau išdrįsai pratęsti Žiedų Valdovą tai privalai tai padaryt tobulai... Be to Tolkinas buvo nevien rašytojas, bet ir lingvistas, istorikas bei filosofas, todėl jo kūriniai yra itin detalus, o Perumovas parašė eilinę faintastinė knygą su visokiausiais demonais ir panašiais padarais kurie velnias žino iškur atsirado viduržemėj...

Vartotojo avataras
sielagaudys
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 539

#348 Standartinė sielagaudys » 21 Geg 2008, 00:02

Siūlyčiau apsvarstyti galimą forumo adreso pakeitimą į bash-perumov.org :twisted:

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#349 Standartinė Starlin » 21 Geg 2008, 00:41

Mablung rašėCOLONTačiau jeigu jau išdrįsai pratęsti Žiedų Valdovą tai privalai tai padaryt tobulai...
O kur dingo žmogaus teisė gudriu pavadinimu "bandyti niekam nedraudžiama"? :roll:

Ne nu rimtai, žmonės. Pasakyčiau kiniškai - xiangkai yi dianr, "mąstykit atviriau", atverkit smegenis, trumpai tariant. Kam dabar užsiciklint... ar tikrai reikalingi pompastiški pareiškimai...

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#350 Standartinė Exon » 21 Geg 2008, 11:50

Не то беда, Авдей Флюгарин,
Что родом ты не русский барин,
Что на Парнасе ты цыган,
Что в свете ты Видок Фиглярин:
Беда, что скучен твой роман.
(C)А.С. Пушкин

Puškino neversiu, kas supras - tas supras :) .

Nepritariu analogijai dėl mitų ir autorinių kūrinių perdirbimo analogijos. Mitas yra... mitas :) , apytikris siužetas, kuris vienoje kultūroje interpretuojamas vienaip, kitoje kitaip. Turiu omeny ir senovės mitus, ir miesto folklorą, kurį interpretavo Šekspyras ir kt.
Autorinių kūrinių ir pasauliu atveju autorių mes žinome, ir daugiau ar mažiau tiksliai žinome, kaip viskas klostėsi (priklauso nuo autoriaus; vieni palieka daugiau vietos interpretacijai, kiti - mažiau), kas gerietis, o kas - blogietis. Tuo autoriniai kūriniai skiriasi nuo epo ir nuo realaus gyvenimo. Tolkino atveju mes dar turime ir Tolkien Estate, kuris visada pasiruošęs papildomai išaiškinti, kam priklauso Viduržemės atributika, tik Rusijos jo rankos nesiekia.
Kita vertus, aš pati domiuosi fanfikšenu: antrine kūryba kitų kūrinių motyvais. Tegu ten būna visko: alternatyvios istorijos, "viskas buvo ne taip" siužeto, humoro, sle... erm, ir taip toliau. Su dviem sąlygom:
1. Fikraiteris pripažįsta, jog Viduržemio pasaulis priklauso Tolkinui. Todėl jis, ką berašytų, gerbia autorių, o gerbdamas autorių - nesiekia iš savo rašliavos pelno.
2. Fikraiteris rašo išmanydamas kalbą ir aprašomo pasaulio ypatumus.

Esu skaičiusi palyginus nemažai fanfikšeno ir turiu pažymėti: Perumovo kūriniai Viduržemės tematika siekia vidutinio 14-16 metų fikraiterio fantazijas, ir jei jam tektų kurti dabar, niekas per daug į jį dėmesio nekreiptų. Tolkino pasaulį jis interpretavo labai paviršutiniškai. Tad Perumovui paprasčiausia pasisiekė parašyti tinkamų laiku, kai dar nebuvo interneto, o ir mūsų kraštuose dar nebuvo taip giliai domimasi Tolkinu.
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
grumlinas
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 113

#351 Standartinė grumlinas » 21 Geg 2008, 12:45

Exon rašėCOLON<...>Perumovo kūriniai Viduržemės tematika siekia vidutinio 14-16 metų fikraiterio fantazijas, ir jei jam tektų kurti dabar, niekas per daug į jį dėmesio nekreiptų. Tolkino pasaulį jis interpretavo labai paviršutiniškai. Tad Perumovui paprasčiausia pasisiekė parašyti tinkamų laiku, kai dar nebuvo interneto, o ir mūsų kraštuose dar nebuvo taip giliai domimasi Tolkinu.
mumi jumi pritaria, plius - jo kūryba lietuvius lietuviškai po "Tolkieno mokinių" maskuote pasiekė tik dabar, po ŽV filmuko, tad gavo palankią dirvą užteršti mažiau/ne-taip-giliai besidominčių smegenis :)

Enya
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 216
UžsiregistravoCOLON 28 Rgp 2008, 08:47
MiestasCOLON Kaunas, Šilainiai

#352 Standartinė Enya » 08 Rgs 2008, 21:40

O kur būna Perumovo knygų pirkt? Įdomu būtų sužinoti, ka jis ten parašė... :lol:

Simba
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 21
UžsiregistravoCOLON 06 Rgs 2008, 00:41
MiestasCOLON Klp

#353 Standartinė Simba » 08 Rgs 2008, 22:10

Enya rašėCOLONO kur būna Perumovo knygų pirkt? Įdomu būtų sužinoti, ka jis ten parašė... :lol:
"Baltos lankos", "Pegasas" ir pan.

Vartotojo avataras
Hurinas
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 458

#354 Standartinė Hurinas » 08 Rgs 2008, 22:33

Nu tai dar toks dalykas kaip bibliotekos egzistuoja ;) Nebūtina visko pirkti. Manyčiau, kad mokyklos bibliotekoje arba kurioj nors kitoj tikrai turėtų būti :)

Enya
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 216

#355 Standartinė Enya » 09 Rgs 2008, 16:33

Mano mokyklos biblioteka labai mažytė ir joje tik vaikiškos knygos...
Na bet pabandysiu paieškot, dėkui.

Vartotojo avataras
sielagaudys
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 539

#356 Standartinė sielagaudys » 09 Rgs 2008, 16:37

Gyvenantiems Vilniuje arba Panevėžy galiu paskolint prie progos...

Enya
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 216

#357 Standartinė Enya » 09 Rgs 2008, 16:42

Dėkui :D , bet gyvenu Kaune :? Tai kaip nors susirasiu ;)

Magnus
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 288
UžsiregistravoCOLON 28 Spa 2008, 20:13

#358 Standartinė Magnus » 28 Spa 2008, 20:33

Exon rašėCOLONНе то беда, Авдей Флюгарин,
Что родом ты не русский барин,
Что на Парнасе ты цыган,
Что в свете ты Видок Фиглярин:
Беда, что скучен твой роман.
(C)А.С. Пушкин

Puškino neversiu, kas supras - tas supras :) .
Aga, man irgi nuobodu, kas kitiems idomu.
Exon rašėCOLONo gerbdamas autorių - nesiekia iš savo rašliavos pelno.
Neskamba naiviai? Knygos yra biznis, kad ir kaip, jeigu jas perka, tai bent iš idomumo, jei ne iš noro skaityt. Tai šioks toks rašytojo įvertinimas, toks pat svarus (jei ne svaresnis) kaip kritiko žodis.
Exon rašėCOLON2. Fikraiteris rašo išmanydamas kalbą ir aprašomo pasaulio ypatumus.
Gink, Dieve., tie ypatumai nebūtų pakeisti logiškos laiko sąlygos!

Neseniai baigiau "Chenos adamantą", sakyčiau, pertempė su paskutiniąja knyga Perumovas, ryškiai kritęs lygis po "durklo" ir "ieties", lyg bandymas išpešti begalinę istorija, tiesa, gal ir serialas būtų nieko, visgi pertempta kaip knygos kūriniui. Istorija buvo daug aiškesnė nei pirmosiose knygose ir kažkur apie 300tuosius puslapius liko tik principo reikalas baigt knygą, kad tik sužinotum, jog tai ne pabaiga. Geriau už "nakties durų" būtų buvę nieko, unhappy ending irgi nėra taip jau blogai.
Pirmoje ir antroje dalyje buvo daug geresnis autoriaus darbas ir jos buvo išbaigtesnės už trilogiją tapusiu rinkinuku.

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#359 Standartinė Exon » 29 Spa 2008, 01:14

Labas, Magnus!
Neskamba naiviai? Knygos yra biznis, kad ir kaip, jeigu jas perka, tai bent iš idomumo, jei ne iš noro skaityt. Tai šioks toks rašytojo įvertinimas, toks pat svarus (jei ne svaresnis) kaip kritiko žodis.
Neskamba. Yra daugybė fanfikšeno saitų, iš kurių keletas - gana aukšto literatūrinio lygio, kur žmonės rašo fanfikšeną Tolkino motyvais keliom eilėm geriau už Perumovą vien iš atsidavimo Tolkino kūrybai, bendravimo tarpusavy ir šiaip įdomumo.
Biznis? Tolkino kūryba yra Tolkien Estate kopiraitas, kas nori ją naudotis, turi derėtis su firmą. Jei žiūrėsime, kaip siūlai, iš verslo požiūrio, Perumovas tėra vagis.
Gink, Dieve., tie ypatumai nebūtų pakeisti logiškos laiko sąlygos!
Pirma, Tolkino pasaulio istorija siekia apie 6000 metų. Perumovas neaprašė nieko, kas leistų paaiškinti kardinalius pokyčius, nutikusius per 300 metų (nors, kaip mokslininkė, suprantų ekstrapoliacijos pavojų ;) ). Antra, Perumovas ir su duotom praeities sąlygom nesielgė itin tvarkingai.
Laikas nėra panacėja nelogiškumui paaiškinti. Ateitis yra nulemiama praeities su tam tikru stochastiškumo elementu :p .

Dėl "Chenos adamanto" pritariu. Blogiau net už pirmas dvi.
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Magnus
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 288
UžsiregistravoCOLON 28 Spa 2008, 20:13

#360 Standartinė Magnus » 29 Spa 2008, 11:06

Exon rašėCOLONLabas, Magnus!
Nesisveikinsiu atkišdamas kardo rankeną, kaip darė Edoraso sargybiniai sutikę ketveriulę iš Fangoro.
Exon rašėCOLONNeskamba. Yra daugybė fanfikšeno saitų, iš kurių keletas - gana aukšto literatūrinio lygio, kur žmonės rašo fanfikšeną Tolkino motyvais keliom eilėm geriau už Perumovą vien iš atsidavimo Tolkino kūrybai, bendravimo tarpusavy ir šiaip įdomumo.
Biznis? Tolkino kūryba yra Tolkien Estate kopiraitas, kas nori ją naudotis, turi derėtis su firmą. Jei žiūrėsime, kaip siūlai, iš verslo požiūrio, Perumovas tėra vagis.
Kadangi aš nesidomiu tokiais dlaykais tiek dėl laiko, tiek dėl didelio noro stokos ar asmenybės, galiu pažiūrėt iš kitos pusės. Perumovas pasiūlė tai, ko trūko po Tolkieno knygų baigimo- ar jie gyveno ilgai ir laimingai ir kiek laiko? Kadangi pagal viską elfai pasitraukė iš pasaulio ir prasidėjo žmonių era, norėjosi pamatyt, kiek žmogiški yra žmonės. Tačiau tada, kai buvau susižavėjęs Hobitu ir Žiedu valdovu buvau per didelis pienburnis ieškot internete.
Vagis jis tikriausiai taip, čia šiaip teisinkų reikalai, manęs tai nedomina, domino tik, kad pirmos dvi knygos tikrai buvo idomios, iš Chenos adamanto galėjo geriau padaryt meilės istorija ir nekišti daugiau magijos. O ir šiaip man rodos, kad Perumovo tikslas buvo Tolkieną pajungti savo teorijon apie susisiejančius pasaulius. Tai man nepatinka.
Exon rašėCOLONPirma, Tolkino pasaulio istorija siekia apie 6000 metų. Perumovas neaprašė nieko, kas leistų paaiškinti kardinalius pokyčius, nutikusius per 300 metų (nors, kaip mokslininkė, suprantų ekstrapoliacijos pavojų ;) ). Antra, Perumovas ir su duotom praeities sąlygom nesielgė itin tvarkingai.
Laikas nėra panacėja nelogiškumui paaiškinti. Ateitis yra nulemiama praeities su tam tikru stochastiškumo elementu :p .
Fui, 6000 bjaurus skaičius, biblija sako, kad mum 6000 metų, tai bjauru.
Galima apie kardinalius pokyčius, asmeniškai, kažko labai kardinalaus nepastebėjau.

BUTTON_POST_REPLY