Nik Perumov

Laurië lantar lassi: įvairi literatūra.
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#61 Standartinė Exon » 26 Bal 2004, 15:03

Vienintelis kriterijus pagal kurį pati nustatau, gera ar bloga (variantai: šedevras, šlamštas ir kiti gerumo/blogumo laipsniai :wink: ) yra knyga/filmas: perskaityti/pažiūrėti pačiai. Ir kitiems tą patį rekomenduoju. Žinoma, galima atsižvelgti į autoritetų (draugų, tevų, kritikų ir tt.) nuomonę, pasirenkant, ką skaityti, bet galutinę nuomonę būtina sudaryti pačiam. Ir posakiai "neskaičiau, bet žinau, kad blogis ir šlamštas" mane tiesiog siutina :evil: (nebent knygos turinį galima nusakyti 90 % tikslumu pagal viršelį ir santrauką). IMNSHO, jei žmogus būtų sutvertas tam, kad gyventų svetimu protu, tai ir tas protas būtų duotas vienas kelioms galvoms, o ne kiekvienam savo (na, beveik kiekvienam :P ).

"Tamsos Žiedas" yra ŽV tęsinys. Nereikia alpti ar metytis visokiais sunkiais daiktais - tai yra laisvas literatūrinis tęsinys. Jei "Eridanas" ar kitos leidyklos nežino, kas yra laisvas literatūrinis tęsinys, tai yra jų moralinė problema, o NP, kai ir bet koks normalus vidutinio šventumo žmogus vargu ar atsisakys nemokamos reklamos. Kitiems paaiškinu - laisvas literatūrinis reiškia tęsinys be pretenzijų į teisėtą oficialų originalo tęsinį, autoriaus fantaziją tam tikros knygos motyvais, fanfikšenas galų gale. Taip, už fanfikšeną paprastai pinigų nemoka ir neišleidžia jo storais viršeliais, bet šiuo atveju gavosi taip, kaip yra.
Tiems, kas galvoja, ar skaityti verta skaityti TŽ, galiu pasakyti tik tą, kad tai jokiu būdu nėra ŽV tęsinys, nei pagal pagrindines mintis, nei pagal stiliu. Tai yra ganėtinai gera fentezi, geresnė už kai kurias mano skaitytas originalias fentezi (nors tikrai nesu fentezi ekspertė), tik kad veiksmas vyksta Viduržemės pasaulyje, kuo toliau, tuo mažiau primenančiame seną gerą JRRT Viduržemę :roll: . Trečia dalis yra nusivažiavimas, bet pirmosios dvi skaitosi neblogai; autorius turi savo idėją ir nuosekliai ją vysto. Kai kurios mintis, pvz., apie "trečiąją jega", virš gerio ir blogio, šiandien, gal nuskambės ir ne taip šviežiai, kaip prieš kokius 5 metelius, bet iš kitos pusės, ir geresnėje fantastikoje nedažnai sutiksi šviežių filosofinių minčių.
Vertimo, tiesa, neskaičiau, iš kitų komentarų nieko naujo apie "Eridano" vertėjus nesužinojau :P ; bet originalas parašytas kokybiškai, nors vietomis NP ir piknaudžiauja gana dirbtinai skambančiais a la tolkieniškais išsidirbinėjimas (pvz., tokiu šuoliu didžiuotusi ir pats Berenas :lol: ).
Beje, prie argumentų už TŽ turėčiau pridėti ir tą nenuginčijamą faktą, kad tiek triukšmo nėra sukėlęs nei vienas iš kitų ŽV apokrifų, nors ir N. Vasiljevos "Juodoji Ardos knyga", ir Es'kovo "Paskutinis Žiedo nesėjas" buvo išleisti, ir gal net ne po vieną kartą. Bet pirmoji, nors ir gražiai parašyta, ilgainiui atsibosta dėl pastovias atsikartojančio tų pačių minčių ekspluatavimo, o Es'kovas aplamai rašyti niekada nemokėjo. NP, iš kitos pusės, parašė ir įdomiai, ir kokybiškai, todėl ir puolamas yra aršiausiai.
Vienžie, tai yra, vienžo, skaitykite patys, ir darykite savo išvadas. IMNSHO, pirkti gal ir nelabai, bet perskaityti TŽ verta (nors, prisipažinsiu esu skaičius šį opusą ne vieną kartą. Gal du :D Bijau, kad mūsų forume tas faktas automatiškai padaro mane perumoviste… :oops: ). O jei kas mano, kad neverta, prašyčiau išdėstyti logiškus argumentus, bo emocijų ("NP - genijus" vs dešimtys "NP - blogis) gijoje jau ir taip per akis. Panašus posakiai daugiau pasako apie jų autorių, nei apie knygą; be to, faktais nepagrįstas šmeižtas sukelia įspudį, kad paprasčiausia nėra ko jį pagrįsti \:D/ .

Paveikslėlis
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#62 Standartinė Indraja » 26 Bal 2004, 17:45

Pasaulinės intelektinės nuosavybės dienos proga galima padėkoti pirmiesiems NP leidėjams - jei ne jie, daug kam ta nuosavybė būtų tik kasdien mindžiojama bevertė sąvoka O:) :oops:
Gali būti, kad kada nors perskaitysiu. Tiesa, prieš tai - HoME (nesuklyskit, nemanau, kad HoME literatūriniu požiūriu vertingesnė už NP!).
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#63 Standartinė Exon » 26 Bal 2004, 18:35

HoME tiesiog labai nevienalyte. Su kokiais Lays of Beleriand NP, sure, ner ko ir lyginti :wink: .
Bet tavo "kai HoME perskaitysiu" vertėtų jau į forumiečių citatas įtraukti su (C) Indraja. Pasaulinės intelektinės nuosavybės dienos proga :D
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
Coranar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1138
UžsiregistravoCOLON 17 Bal 2004, 23:43
MiestasCOLON http://diary.ru/~ya-coranar/

#64 Standartinė Coranar » 30 Bal 2004, 11:44

O NP kartais ne Tolkieno palikuonis?Savo ligos istorijoje aš aprašiusi, kaip mane keri ir žavi Tolkieno knygos, ir kad tai vienintelis toks kurinys, kuris taip veikia.Panašiai galiu pasijausti, ir skaitydama ED.Taip kerėti tesugebėjo tik vienas rašytojas, tad kodėl taip gali ir NP?
Po šiuo dangumi gimsta labai mažai būtybių, kurių norai turi kokią nors reikšmę.

Maja
Tamsioji Magistrė
PranešimaiCOLON 1154
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 19:20
MiestasCOLON Musdaubė
CONTACTCOLON

#65 Standartinė Maja » 30 Bal 2004, 13:34

Matai, dėl Tolkien kūrinių žavesio visi sutinka šimtu procentų, o dėl NP kyla nemažai ginčų. Vienus jis žavi ir keri, o kitiems, pvz., man - kelia baisų nuobodulį ir žiovulį varo. Todėl apie jų giminystę - tikrą, ar sielų - kalbėti nelabai galima :? Nes jei tarp jų būtų kas nors bendro, manau, visi tai pajustume :wink:
:)

Vartotojo avataras
Demetra
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 20
UžsiregistravoCOLON 06 Bal 2004, 00:44

#66 Standartinė Demetra » 30 Bal 2004, 14:40

ED as dar neskaičiau,bet kiek knygyne teko pavartyt , pasirodė nuobodokas...NP rašybos stilius kitoks nei Tolkieno...(tai tik mano mažytė nuomonė)
We'll roll and we'll roll and we'll roll till we run out of reason to try.....

Vartotojo avataras
Coranar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1138

#67 Standartinė Coranar » 02 Geg 2004, 15:29

Nemanau, Maja.Juk ir ŽV poveikio kai kurie nelaimėlai nejaučia, ir tai baisus nuostolis, kad jiems ŽV knygos atrodo nuobodžios.O ED knyga visa tikrai nėra nuobodi.
Po šiuo dangumi gimsta labai mažai būtybių, kurių norai turi kokią nors reikšmę.

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2004, 15:55
MiestasCOLON agūp ilautriv
CONTACTCOLON

#68 Standartinė Elfhild » 02 Geg 2004, 18:30

Kam nuobodi, kam ne :roll: Čia ne pomėgiais remtis reikia, o svariais argumentais. Pavyzdžiui, mano argumentas, kodėl man nepatinka NP, būtų toks, kad ten nuo pat knygos pradžios į Viduržemės erdvę skaitytoją įveda labai dirbtinai, t.y. tarsi specialiai prikaišioja žodžių ir faktų, kurie ten nelimpa ir todėl pats stilius gerokai skiriasi nuo Tolkino, trūksta profesionalumo. Dabar konkrečios citatos nepateiksiu, bet kalbu apie tokį variantą, kaip pavyzdžiui mes sėdim prie stalo, valgom, ir aš paprašau: "Coranar, gal gali man paduoti duonos, kuri padėta ant lentelės, išgraviruotos Antrojo amžiaus Lorieno elfų tengvomis?" :lol: Tos runos visai ne prie ko, todėl man NP rašymo stilius ir atrodo toks dirbtinis :?
Hrrrr

Vartotojo avataras
Coranar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1138

#69 Standartinė Coranar » 02 Geg 2004, 22:08

Čia tavo pavyzdžio rašymo stilius dirbtinis, o aš ten nieko v etom rode nematau.

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2004, 15:55
MiestasCOLON agūp ilautriv
CONTACTCOLON

#70 Standartinė Elfhild » 02 Geg 2004, 22:11

Tai aš apie tai ir kalbu, kad Elfų durkle irgi dirbtinai viskas. paieškosiu, jei dar rasiu, parašysiu citatėlę. Čia ką aš parašiau tai buvo tiesiog hiperbolizuotas pavyzdys.
Hrrrr

Tror
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 280
UžsiregistravoCOLON 24 Kov 2004, 19:38
MiestasCOLON Priešų šešėliai

#71 Standartinė Tror » 03 Geg 2004, 21:03

Laiqualasse rašėCOLONStupid blind me... Tikrai parašyta ta Domeikienė...

Perverčiau ED, kai kuriose vietose, kur tikrai minimas Sarumanas, paieškojau, bet neradau nei Kurunyro, nei Kuruniro, nei ko nors panašaus - visur tik Sarumanas. O visos knygos iš naujo jau tikrai nežadu skaityti :)
Taaaip...Pažiurėsiu originale...
Oi!kad jus kur Durino prakeikimas, vos nuo kėdės nenuvirtau, bet buvo verta. Išversta Kurumo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Taigi čia vertėja net pagrazino... :lol: :lol: :lol:
Coranar rašėCOLONŠiaip man ED labai patinka, NR visai nekaltas dėl to (pyyyyp pyyyyyp) vertimo, nors aš visą viską skaičiau taip-Hobitas,ŽV, ED, dabar bandau perskaityt Silmą ir dar kartą ŽV, kitas Perumovo knygas irgi visai norėsiu skaityti.
NR tai tikriausiai NP (Nik Perumov)
Tūkstančiaias nematomų siūlų slėgia tave pasaulis. Perkirsi vieną-nusikaltėlis. Dešimt-pasmerktas miriop. Visas-Dievas.

Maja
Tamsioji Magistrė
PranešimaiCOLON 1154
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 19:20
MiestasCOLON Musdaubė
CONTACTCOLON

#72 Standartinė Maja » 03 Geg 2004, 21:42

Elfhild rašėCOLONKam nuobodi, kam ne :roll: Čia ne pomėgiais remtis reikia, o svariais argumentais. Pavyzdžiui, mano argumentas, kodėl man nepatinka NP, būtų toks, kad ten nuo pat knygos pradžios į Viduržemės erdvę skaitytoją įveda labai dirbtinai, t.y. tarsi specialiai prikaišioja žodžių ir faktų, kurie ten nelimpa ir todėl pats stilius gerokai skiriasi nuo Tolkino, trūksta profesionalumo. Dabar konkrečios citatos nepateiksiu, bet kalbu apie tokį variantą, kaip pavyzdžiui mes sėdim prie stalo, valgom, ir aš paprašau: "Coranar, gal gali man paduoti duonos, kuri padėta ant lentelės, išgraviruotos Antrojo amžiaus Lorieno elfų tengvomis?" :lol: Tos runos visai ne prie ko, todėl man NP rašymo stilius ir atrodo toks dirbtinis :?
Šimtu procentų teisybė. Nuo pat pirmų puslapių tas dirbtinumas lenda. Prikaišiota tokių ale autentiškų detalių. Tolkino dvorfui nereikia kas antram sakiny minėti kirvių ir barzdų, kad suprastum, jog tai tikras dvorfas. O perumovišką tik iš to ir atpažinsi...
:)

Vartotojo avataras
Coranar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1138

#73 Standartinė Coranar » 04 Geg 2004, 10:21

Sorry, bet aš NP(:oops:) kūriniuose niekada nieko tokio nepastėbėdavau, neįtikinsit.
O Kurinyrą radau ED 346 puslapyje, ketvirta eilutė nuo viršaus.Kam patinka, kam ne-spręskite patys.

Tror
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 280

#74 Standartinė Tror » 04 Geg 2004, 10:40

Ne, dirbtinumo vis delto šiek tiek yra, bet nedaug. Bet dirbtinumas yra tik todl , kad jis rašo nesavo pasaulyje. Kitose jo knygose nieko panašaus nėra, o "Dievų mirtis" išvis šedevras.
Ir dar kol neuzmiršau, Perumovui iškart po Tamsos Žiedo išejimo Rusijoje tolkienistai išmušė porą dantų- nebukit barbarai!
Tūkstančiaias nematomų siūlų slėgia tave pasaulis. Perkirsi vieną-nusikaltėlis. Dešimt-pasmerktas miriop. Visas-Dievas.

Vartotojo avataras
Coranar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1138

#75 Standartinė Coranar » 04 Geg 2004, 10:46

Šitą žinome.Gerai, kad vargšelis neskaito visų diskusijų apie jo knygas, tai kojas pakratytų nuo nuomonių.
Kas geriau-dirbtinumas ar kad matytusi ir jaustusi, kad ne tame pasaulyje rašo ir tęsiniu tituluojasi? :-k

Tror
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 280

#76 Standartinė Tror » 04 Geg 2004, 10:55

Galėsit teisėtai pulti Perumovą tik kai perskaitysit nors vieną jo knygą be TŽ (išskyrus žeme be džiaugsmo ir kardus)

Vartotojo avataras
Volir
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 135
UžsiregistravoCOLON 01 Bal 2004, 12:57
MiestasCOLON Drenanas, skojos kalnai

#77 Standartinė Volir » 04 Geg 2004, 12:34

ohhh, nu ir ilgai nebuvau forume:)) taj ka praleidau:)
as visiskai sutinku su tror nuomone, kad NP yra geras rasytojas ir jo kitos knygos(ne TŽ) yra idomios.nors pats ju neskaiciau, bet man tror pasakojo...pasakojo..pasakojo..IR PASAKOJO!!!! :evil: bet veliau as pripratau...

Vartotojo avataras
Senasis Gollumas
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1618
UžsiregistravoCOLON 15 Bal 2004, 20:15
MiestasCOLON vis ten pat
CONTACTCOLON

#78 Standartinė Senasis Gollumas » 04 Geg 2004, 13:35

Volir rašo: as visiskai sutinku su tror nuomone, kad NP yra geras rasytojas ir jo kitos knygos(ne TŽ) yra idomios

Kai ką skaičiau. Nepasakyčiau, kad blogai parašyta. Bet į Tolkieno pasaulį jam nevertėjo lįsti.
- Пап, а Лукьяненко существует ?
- Нет, сынок, это фантастика.

Tror
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 280

#79 Standartinė Tror » 05 Geg 2004, 20:20

Man daug labiau patiko kai Perumovas rase Eviale, Hjervarde arba Meline, negu Vidurzemyje...

Vartotojo avataras
Volir
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 135
UžsiregistravoCOLON 01 Bal 2004, 12:57
MiestasCOLON Drenanas, skojos kalnai

#80 Standartinė Volir » 11 Geg 2004, 19:48

Senukas rasho<Bet į Tolkieno pasaulį jam nevertėjo lįsti.

visi shiame forume isikando ta savo tolkiena.zinau, kiti tikrai neparasys kaip jis, bet kodel neverta bandyti???? :?
[/b]

BUTTON_POST_REPLY