Zvirmariljonas

Laurië lantar lassi: įvairi literatūra.

Ar skaitėte "Zvir'marillion?"

Ne ir neketinu skaityti.
12
26%
Ne, bet ketinu perskaityti.
29
62%
Pradėjau.
1
2%
Taip, skaičiau, bet antrąkart neskaityčiau.
0
Balsų nėra
Taip, skaičiau ir dar skaitysiu arba jau skaičiau daugiau nei kartą.
5
11%

Viso balsųCOLON 47

Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
UžsiregistravoCOLON 29 Kov 2004, 13:06
MiestasCOLON Vilnius

Zvirmariljonas

#1 Standartinė smeli » 06 Gru 2004, 14:19

He. Tokiam dalykui, manyčiau, net apklausa yra adekvati garbinimo priemonė. Taigi pridedu.

smeli:

apie ka jis? detaliu prasom :)

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#2 Standartinė Indraja » 06 Gru 2004, 14:28

Tai tiesiog laisvokas Silmarillion vertimas į Homo modernus sovieticus perestroicensis mentalitetą. Šiaip jau viskas yra čia: http://www.lib.ru/ANEKDOTY/zwirmrlon.txt Skaitydama (popierinę knygą su Tolkinu, reklamuojančio Snikerį, ant viršelio) 3/4 laiko praleidau tiesiogine žodžio prasme besiraitydama ant grindų iš juoko (hannon le, Ex, kaip ir visada).
Labai padeda versti Silą. Neseniai stebėjausi, kodėl Morgotui aistra gimsta mintyse, o ketinimai širdyje, kai mes sakome atvirkščiai. Visgi nutariau, kad kalta ne anglų mąstysena, o vališka Morgoto prigimtis, mat Zvirmariljone pasakyta, kad jie pasižymi įvairiais ypatumais: "разница между валаром и валаршей иная, чем между мужчиной и женщиной, и поэтому многочисленные похабные анекдоты из валарской жизни мы отметаем как несуразные."
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

shlykshtukas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 846
UžsiregistravoCOLON 04 Spa 2004, 11:19

#3 Standartinė shlykshtukas » 06 Gru 2004, 14:42

Parodija, ypatingai taikliai ir dygliai susidorojusi su Silmarilliono pompa. :mrgreen: Į Goblino vertimus nepanašu, beje, tačiau l. ir l. juokinga.
[size=75]Mes, elfai, nesame rasistai, ir tenepamiršta šito žemesniosios rasės! [/size]
[img]http://img.photobucket.com/albums/v605/shlykshtukas/47.gif[/img]

Vartotojo avataras
Ellorion
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 856
UžsiregistravoCOLON 06 Rgs 2004, 16:48
MiestasCOLON Krokuva

#4 Standartinė Ellorion » 06 Gru 2004, 16:47

kad aš mokėčiau rusų kalbą bučiau bobutė su ratais-autobusas...:roll:
[size=84][b]Žengiu žingsnį ir krentu į bedugnę, nors prieš porą sekundžių ten buvo Džomolungma.[/b][/size]

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#5 Standartinė Indraja » 30 Geg 2005, 17:15

Khm. Įdomu, kiek mūsiškių susipažino su šiuo didingu kūriniu (pagal kurį galima padaryti daug spektaklių, žaidimų ir filmų). Prašyčiau žvilgtelėti į gijos pradžioje atidarytą balsadėžę :)
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Ellorion
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 856
UžsiregistravoCOLON 06 Rgs 2004, 16:48
MiestasCOLON Krokuva

#6 Standartinė Ellorion » 30 Geg 2005, 17:27

man tai nei vienas netinka atsakymas :) noriu skaityt bet nemoku rusų taip gerai kad skaytyčiau :) nebent kad išverstų į LT
[size=84][b]Žengiu žingsnį ir krentu į bedugnę, nors prieš porą sekundžių ten buvo Džomolungma.[/b][/size]

Folkas
Nazgūlas
PranešimaiCOLON 1843
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2005, 19:15
MiestasCOLON Narnia

#7 Standartinė Folkas » 30 Geg 2005, 17:33

Na jeigu mokėčiau rusiškai skaityt pakankamai gerai, kad sugebėčiau suprast knygą, gal kadanors gyvenime. Bet ir tai kažkaip abejoju. Kažko nežavi, netraukia. Nežinau, bauskit, žudykit, deginkit mane, bet neskaitysiu. :) Dar turint omeny, kiek tomų HoME, tai Zvilas nusikelia į 2150 metus. :sm12:
Vienas sakinys prieštarauja kitam, bet nuomonę, tikiuosi, supratot.
Tai pala nebesupratau- popierinė versija yra ar ne? :) Nes gal surasčiau kam padovanot.
[img]http://i2.photobucket.com/albums/y37/folkas/Vaipukai/veliava.gif[/img]

Vartotojo avataras
Aleksandra
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 129
UžsiregistravoCOLON 29 Bal 2005, 17:50
MiestasCOLON Fletas didžiuliame Lotlorieno melirne

#8 Standartinė Aleksandra » 30 Geg 2005, 18:13

O aš moku rusų kalbą,skaityti irgi puikiai,taigi tuoj pradėsiu.Ačių,kad radai,Indraja :mrgreen:

Folkas
Nazgūlas
PranešimaiCOLON 1843
MiestasCOLON Narnia

#9 Standartinė Folkas » 30 Geg 2005, 18:15

Aleksandra, o jau The Silmarillion perskaitei, nes kaip supratau ten be Silo nieko gero neperskaitysi.

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#10 Standartinė Indraja » 30 Geg 2005, 18:28

Oooi.... Atsargiai - neskaičiusiems Silmarillion tai gali būti labai, labai kenksminga ir nė kiek nejuokinga :!: Nekartokit mano klaidos - aš pažiūrėjau "Space balls" prieš "Star Wars" :toimonster: :lol:
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#11 Standartinė Laiqualasse » 30 Geg 2005, 19:16

Indraja rašėCOLONOooi.... Atsargiai - neskaičiusiems Silmarillion tai gali būti labai, labai kenksminga ir nė kiek nejuokinga :!: Nekartokit mano klaidos - aš pažiūrėjau "Space balls" prieš "Star Wars" :toimonster: :lol:

Čia jau nukryptemė, bet pasireikšiu šiuo klausimu. "Space Balls" taip pat mačiau anksčiau, nei "Star Wars" (tiesą sakant, išvis neatsimenu, ar mačiau "Star Wars" - turiu omeny originaliuosius 3 epizodus). Buvo juokinga. Labai. Gal vieno kito internal joke ir nesupratau, bet bendras įspūdis dėl to nebuvo sugadintas.

Apie 'Zvir' galiu pasakyti tiek - jei kada per stebuklą išmoksiu rusiškai (arba Zvir išvers į man suprantamą kalbą), būtinai skaitysiu. Jei ne - tada liks jis man žinomas tik iš menkų nuogirdų.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#12 Standartinė Indraja » 30 Geg 2005, 19:22

Tuo atveju man irgi buvo juokinga, bet reikėjo keleto metų, kol į senuosius SW sugebėjau pažiūrėti visiškai rimtai.

Ajetau vajetau... Tai gal reiks verst, kai Silą baigsim :lol: Tik bėda ta, kad gali pasenti ta karta, kuriai ten dar viskas aišku - ta, kuri nors labai daug girdėjo apie sovietinį gyvenimą.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Folkas
Nazgūlas
PranešimaiCOLON 1843
MiestasCOLON Narnia

#13 Standartinė Folkas » 30 Geg 2005, 19:30

Tas ir yra, kad "girdėjo", o ne "gyveno. Na mokiausi per istoriją. Ir beje tuos skyrius išmokau labai gerai, bet kažin ar viską suprasčiau skaitydamas Zvilą. :)

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#14 Standartinė Indraja » 30 Geg 2005, 19:53

Tarkim, ar aišku, kas čia turėta omeny, su kuo kyla asociacijos:
Сначала этот закрытый город назывался "Эгладор-16", а потом в режимных целях название было сменено на "п/я Дориат". - Pirma šis uždaras miestas vadinosi Egladoras-16, o vėliau režiminiais tikslais pavadinimas pakeistas į p.d. (pašto dėžutė) Dorijatas (pažodžiui verčiu...).

Arba kas yra (sulietuvintai) "Kventa Viduržemlagas"?

(O tai dar paaiškinimus tektų rašyt... :roll: )
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2004, 15:55
MiestasCOLON agūp ilautriv
CONTACTCOLON

#15 Standartinė Elfhild » 30 Geg 2005, 20:09

Indraja, o tikrai, nebūtų galima pridėti dar vieno varianto? Man nei vienas netinka, nes mano situacija irgi "skaityčiau, jei mokėčiau rusiškai".
Apie tą parodiją tiek esu girdėjusi, kad belieka graužti nagus dėl kalbos barjero. reiks imti ir išmokti, ar ką :roll:

Tai kad jau labai daug pribalsavo. Ši situacija turbūt vaidntųsi "ketinu"...
Hrrrr

Folkas
Nazgūlas
PranešimaiCOLON 1843
MiestasCOLON Narnia

#16 Standartinė Folkas » 30 Geg 2005, 20:18

Na suprantama suprantama... Bet man tas šaipymasis iš socializmo niekad nepatikdavo. Na jei siužetas Silmarillion gal kaip nors... Kažkaip abejingai žiūriu ir nežinau, kas priverstų perskaityti.
Indrajos propaganda :supz: Matosi, kad tikrai patiko.

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#17 Standartinė Indraja » 30 Geg 2005, 20:22

šaipymasis iš socializmo niekad nepatikdavo
Nu bet kai paskaitai atsiminimus mokslininko, uždaryto į tokį slaptą miestelį kaip į kalėjimą ir turėjusio visuose popieriuose vietoj "radis" rašyti "natris", nors iš konteksto vis tiek viskas aišku, - tai ima patikti. Bet ten yra ir dabar aktualių dalykų, tarki, "Berenas buvo vienišas teroristas"... (Dabar net liūdna šypsenėlė gaunas...).
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#18 Standartinė Exon » 09 Bir 2005, 13:55

Taisyklės, ataskaitos ir nuotraukos iš Rusijoje vykusio LARP "Zvirm" motyvais:
http://www.alexander6.ru/alexander6/zvirm
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
Aleksandra
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 129
UžsiregistravoCOLON 29 Bal 2005, 17:50
MiestasCOLON Fletas didžiuliame Lotlorieno melirne

#19 Standartinė Aleksandra » 10 Bir 2005, 11:59

Folkas rašėCOLONAleksandra, o jau The Silmarillion perskaitei, nes kaip supratau ten be Silo nieko gero neperskaitysi.
Ne,neperskaičiau,nes neturiu,bet pirksiu kokią vasarą(na,blogiausiu atveju per Kalėdas).O į parodijas aš niekada rimtai nežiūrėjau ir jos man ypatingai mintyse neįstringa.Tad Zvilas man neturės jokio poveikio,aš tik šiaip,kad nors kažkiek žinočiau apie ką tikrasis Silas.Vo kaip :D
"Aš gyvensiu ilgiau už jus"-,pasakė Gendalfas Žiedo Brolijai,krisdamas nuo Morajos tilto.

Astaldor
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 167
UžsiregistravoCOLON 13 Rgp 2005, 16:50

#20 Standartinė Astaldor » 14 Rgp 2005, 20:41

Skaitysiu,jeigu kada nors išmoksiu rusiškai ir būsiu perskaitęs visas dėdės Tolkien'o knygas,tik tada. Į visokias parodijas žiūriu paviršutiniškai..

BUTTON_POST_REPLY