Knygų lentyna

Laurië lantar lassi: įvairi literatūra.
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Elleth
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 311
UžsiregistravoCOLON 29 Bal 2006, 11:55

#161 Standartinė Elleth » 01 Rgs 2006, 18:54

Laurien rašėCOLON Darau išvadą - kam patinka rebusai - skaitykit Volesą ir Konan-Doilį, o kam patiko idėja apie prarastą mūsų teisėtą matriarchatą - skaitykit "Gunlodos sagą"...
Volesą skaitau, man tai labai patinka. Bet jau tuoj teks baigti, nes baigsiu skaityt visas išverstas į lietuvių kalbą. Štai dabar skaitau "Vikruolį" ir galutinai pasimečiau, kas čia nusikaltėlis :oops:
[size=75]"Toji akimirka, kai neteisingai pasielgi, gali būti gražiausia tavo gyvenime."[/size]

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#162 Standartinė Aiquen » 06 Spa 2006, 14:40

Po dviejų metų moralinio pasirengimo galų gale įveikiau Kazuo Ishiguro "Dienos Likučius". Taip, savaime suprantama, kad į pabaigą apsižliumbiau- ko dar iš manęs tikitės? :mrgreen:

Nuostabi knyga, išversta nuostabiai kerėplišku, nuotaiką idealiai atitinkančiu stiliumi (beveik įmanoma pajusti kiekvieno žodžio skonį). Pasigėrėtinas gėris, pareikalavęs daug kantrybės ir truputuką kilstelėjęs už pakarpos savigarbos trupinėlius kažkur po kairiu paslėpsniu.
Kas neskaitė- nuoširdžiausiai rekomenduoju. :!:
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#163 Standartinė Indraja » 25 Lap 2006, 15:04

Kai pažiūrėjau „Septyniolika pavasario akimirkų“, buvau nusivylusi, jog rašytojas Julianas Semionovas rašė tęsinius. Pagal filmo meninę logiką man būtų buvusi labiau priimtina greita pabaiga - o režisierė ir sakė, kad turėjo omenyje tokią. Bet rašytojas, sulaukęs pertvarkos laikų, visgi parašė Štirlico istorijos pabaigą - ir daug niūresnę, tikslesnę istoriniu požiūriu, nei tai, ką galima nujausti iš visgi patriotiškai - SSRS atžvilgiu - romantiško filmo. Pagarba... Žinia, jog tais laikais sugrįžtančių į plačiąją tėvynę žvalgų ar net paprastų žmonių, net kareivių, kurie buvo paimti į vokiečių nelaisvę, džiugiai nelaukė. Norint visiškai gerai suprasti "Neviltį", praverstų kiek detaliau nei žinau žinoti aprašomojo laiko SSRS istoriją. Bet šį tą visgi žinau, o ir paaiškinta yra. Skaityti tikrai sunku psichologiškai, atmosfera tikrai niūri. Apie pagrindinį veikėją kartais net ir nebekalbama daug. Tokius dalykus geriau pasakyti lakoniškai. Siužetas sukasi apie tarybiniuose kalėjimuose prapuldytą diplomatą Raulį Valenbergą, karo metu išgelbėjusį tūkstančius. Deja, nežinomas net tikrasis jo likimas.
Ačiū rašytojui, ačiū filmo kūrėjams už stiprią ir teisingą - истина prasme - legendą.
Gadiklis: Isajevas lieka gyvas. Ir dabar pagal meninę logiką tai - teisinga. Žūti jam derėjo aname, režisierės, variante, o tokiuose siužetuose, kai mirties šešėlis užgožia visą šviesą, gyventi reikia, vienaip ar kitaip.

<hr>
Pradėjau Eidinto "Ieškok Maskvos sfinkso". Va šitaip istorija man įdomi. Taigi tiesą sakant, pirmas kartas, kai pamačiau, kad ji tokia gali būti, ir buvo, kai perskaičiau J.Urbšio atsiminimus.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#164 Standartinė Exon » 11 Sau 2007, 22:52

Jeigu jūs, kaip ir aš, ir daugelis šiais laikais, mėgstate pasityčioti iš perdėto politkorektiškumo, pavadinti tolerantiškumą šėtoniška dorybe ar panašiai pajuokauti, reiškia, jums irgi ne pro šalį susipažinti su Orianos Falači knyga “Įniršis ir išdidumas” (“The Rage and the Pride”
)
. Tai yra po rugsėjo vienuoliktosios įvykių parašytas pamfletas, nukreiptas prieš islamą ir prieš pernelyg minkštą daugelio Europos šalių, ypač autorės gimtosios Italijos, politiką arabų emigrantų atžvilgiu. Falači iš vienos pusės demonstruoja išsamias šiolaikinės arabų šalių istorijos bei politikos žinias, iš kitos pusės kartais pritrenkia, ypač šių žinių fone, teiginių šališkumu bei išankstiniu nusistatymu (ne veltui "fallacy" angliškai reiškia "klaidingas teiginys"). Knyga yra labai emocionali – kaip byloja pavadinimas, emocijomis ji ir pagrįsta. “Įniršį ir išdidumą” reikia perskaityti, kad pajustum – politkorektiškumo lazda yra perlenkiama ne šiaip sau. Nes, kai lazda yra perlenkiama į kitą pusę, tai yra baisu. Vienas dalykas, kai savo nepakantumą, neapykantą išreiškia vos liežuvį pajudinantis bukas skustagalvis jaunolis, ir visai kas kitą – kai savo pasipiktinimą išlieja ant puslapių protinga, ryški, iškalbinga ir ne šiaip labai suerzinta moteris. Jos knygą sukels pritarimą, pasišlykštėjimą, baimę, bet abejingas neliks niekas.
Įniršis ir išdidumas – tai labai gražu. Tai užvaldo… Bet neverta pamiršti, jog įniršis ir išdidumas neretai palieka po savęs kraują ir pelenus.
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
Laurien
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 230
UžsiregistravoCOLON 18 Rgs 2005, 17:35
MiestasCOLON Valinoras

#165 Standartinė Laurien » 09 Geg 2007, 17:28

Ha ha, draugė man vis kiša "Madam" serijos knygas, jau perskaičiau "vaikinas nuo gretimo kapo" (žavus dviejų realybių paralelumas, realybių ta prasme, kad mes kiekvienas gyvename savojoje), dabar skaitau "Arbūzą". Šiaip serija gal ir nieko, nors aš labiau veržiuosi perskaityti visas "Tyto albos" ar kaip ten (na, tipo "Sofijos pasaulis", "Teo kelionė", "Čiapajevas ir Pustota" (viena iš mano biblijų)), toks pastebėjimas, kad dabar ant bangos moters, pasigimdžiusios vaiką ar jo trokštančios tema.
Miegu žiemos miegu, nežadinti iki pavasario (apytiksliai iki kol braškės ims nokti)
Braškės jau raudonuoja, o aš miegosiu toliau - iki Kalėdų...
Kalėdos praėjo - nežadinti iki alyvinių obuolių!
O paskui - iki žibučių...
Žibučių prirankiojau, gal palaukti grybų...
Laukiu, kol vanduo sušils...

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#166 Standartinė Exon » 09 Geg 2007, 20:41

toks pastebėjimas, kad dabar ant bangos moters, pasigimdžiusios vaiką ar jo trokštančios tema.
Tiesą sakant, nepastebėjau tokios tendencijos. Gal tiesiog tokios knygos išpuolė?
O "Čiapajevas ir Pustota" yra šedevras :) .
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

shlykshtukas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 846
UžsiregistravoCOLON 04 Spa 2004, 11:19

#167 Standartinė shlykshtukas » 16 Geg 2007, 09:59

Turiu klausimą skaičiusiems Pullmano trilogiją lietuviškai: kaip vertimas? Bo jau seniai noriu ją perskaityti, ale paimu knygyne kurią iš knygų, pavartau, susiraukiu ir padedu atgal, bo...nu neskani kalba.
[size=75]Mes, elfai, nesame rasistai, ir tenepamiršta šito žemesniosios rasės! [/size]
[img]http://img.photobucket.com/albums/v605/shlykshtukas/47.gif[/img]

Vartotojo avataras
ancalima
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 117
UžsiregistravoCOLON 28 Bal 2006, 16:52
MiestasCOLON lietaus debesis

#168 Standartinė ancalima » 20 Geg 2007, 22:21

Perskaičiusi tavo žinutę, nuėjau ir vėl persiskaičiau visą tą trilogiją :D
Iš tikrųjų, pamenu, kai skaičiau pirmą kartą, man irgi kažkaip kliuvo kalba, sausoka atrodė. Be to, ten įvairių keistokų terminų yra. Bet dabar beskaitant man taip įdomu, kad neberūpi nė tas vertimas. Tik mano kukli nuomonė... :oops:

Vartotojo avataras
Sidabrinė Plunksna
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 123
UžsiregistravoCOLON 04 Rgp 2006, 22:42
MiestasCOLON radiacine zona

#169 Standartinė Sidabrinė Plunksna » 21 Geg 2007, 16:56

Kad pasakyt ar geras vertimas, reiktų, tikriausiai būt english versiją skaičiusiai, bet šiaip skaitant labai kokių nesamonių nesimato.Kalba tikrai sausoka, bet kai perskaitai tai labai perdžiūvęs nesijauti, tad... :)

Maja
Tamsioji Magistrė
PranešimaiCOLON 1154
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 19:20
MiestasCOLON Musdaubė
CONTACTCOLON

#170 Standartinė Maja » 30 Geg 2007, 15:33

Ech, užlopiau vieną išsilavinimo spragą - netyčią aptikau nukainotą Karą ir taiką (lietuviškai) tai ir nusipirkau. O knygų neskaitymui neperku, tai teko perskaityti.

Labai apsidžiaugiau, kad neteko skaityti mokykliniais metais, nes tikrai pusę bučiau praleidusi (t.y. Karą). Dabar gi labai įdomiai perskaičiau visas "neįdomias" vietas, o visa kita apskritai be priekaištų.
Pirma mintis apie rašytoją ta, kad žmogus turėjo nepaprastai platų akiratį. Darbštumo irgi būtų galima pavydėti.

Tik va pabaigoje (antra epilogo dalis) supratau, kad mane kamuoja intelekto nepakankamumas - supratau, KAIP nereikia žiūrėti į istoriją. Bet KAIP reikia, man vis dar mįslė.
:)

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#171 Standartinė Indraja » 30 Geg 2007, 15:36

Lietuviškai??? Suprantu, kad ne poezija, bet visgi rusų prozos niekad neskaityčiau lietuviškai.

Apie epilogą: va va, būtent! Ką ten vargšai Lukjanenkos, jei net tikrai išmintingas žmogus Tolstojus mąstė šitaip. :(
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Nifredil
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 71
UžsiregistravoCOLON 11 Kov 2007, 21:15
MiestasCOLON Where the heart is

#172 Standartinė Nifredil » 11 Bir 2007, 01:59

Vakar teko laimė pasiknisti tetos knygų spintoje, tai net žioptelėjau pamačiusi, koookius lobius ji ten laiko! Radau seniai skaitytą Borutos "Baltaragio malūną", J. Vaičiūnaitės "Vaikystės veidrody", o svarbiausia- Granausko apsakymų rinkinį bei "Gyvenimą po klevu" 8O Apsvaigusi iš tos laimės, dar mėginau ieškoti kur nors užsislėpusio "Dievų miško", bet veltui... Aiškiai ne tetos stilius. Parsitempiau visą tą lietuvišką gėrį namo ir dabar kažkelintą kartą skaitau, nors kaip sąžininga studentė turėčiau graužti neurofiziologijos vadovėlį ](*,) Bet taip primena mokyklinius laikus ir senas geras literatūros pamokas... :roll:
[size=75]Memory shifts in a positive direction with time.[/size]

Vartotojo avataras
Tomas :P
Lietė Žiedą ++
PranešimaiCOLON 303
UžsiregistravoCOLON 07 Bal 2004, 11:51
MiestasCOLON Skeletų krantas

#173 Standartinė Tomas :P » 23 Bir 2007, 21:06

Granauskas turi mirti, už visus Lietuvos moksleivius, kurių likimus jo kūryba sužaloja per Lietuvių kalbos egzaminą :)
Nekenčiu rasizmo ir elfų

Vartotojo avataras
Legolas86
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 128
UžsiregistravoCOLON 15 Rgp 2007, 20:39
MiestasCOLON LORIEN
CONTACTCOLON

#174 Standartinė Legolas86 » 02 Rgs 2007, 14:28

Nu laikykitės 8O pas mane knygų ohohoho kiek. Pabandysiu išvardyti:
INTREPRISE 3,4 +GRAMMER'IAI.
TAIKOMOJI DEKORATYVINĖ DAILĖ
PASAUKIO ISORIJA 5,6,8,9, 10,11 KL.
LIETUVIŲ KALBA 7
KAITINIAI 7
MATIEKOS 5, 7, 11,12 KL.+ UŽDAVINYNAS 11 KL.
R. GRANAUSKAS "SU PETELIŠKE ANT LŪPŲ"
J.B.THEILACKER, V. WIESINGER :IQ KELIA Į SĖKMĘ.
"KĄ TURI ŽINOTI"
ŠĖTONO/ SATANISTINĖ BIBLIJA
"HUDOŽESTVENYJ OBRAZ V ANATOMIČESKOM RESOVANIJE"
"BODY ART IR GRAFITI"
DAILĖS VADOVĖLIAI 7,8,9,10,11,12(YRA IR ČIURLIONYTĖS)
"KLIMT"
V.SURIKOV "WATER COLORS"
JAPONŲ KALBA PER TRIS SAVAITES(RUSIŠKA)", JAPONŲ K. ŽODYNAS, JAPONŲ KALBOS PASIKALBĖJIMAI
E TIOMKINAS. V.ERMANAS"SENOVĖS INDIJO MITAI"
"YOGOS TOBULYBĖ"
"JAPONIJOS MITAI IR LEGENDOS"
"RUSKO KITAISKIJ RAZGAVORNIK"
"ITALŲ KALBA PASKUTINĘ MINUTĘ"
"LIETUVIŠKI- ISPANIŠKI PASIKALBĖJIMAI"
"BHAGAVADGYTA"
365 DZEN
JO ŠV. DALAI LAMA"KETURIOS TAURIOSIOS TIESOS" "ATVERTA ŠIRDIS"
P.VITEBSKY "ŠAMANAI"
ANATOMIJA ŽYVOTNYH DLIA HUDOŽNIKOF"
ARKLIAI:ENCIKLOPEDINIS ŽINYNAS
"MEIKĖS MAGIJA"
"AR MOKI RUSŲ?
"AR MOKI ISTORIJĄ:
"AR MOKI BIOLOGIJĄ"
T. HILLERMAN "LAIKO VAGIS"
SAPNŲ LABIRINTAI
"BHAGAVAD-GITA; KOKIA JI YRA"
"LIETUVIŠKI-VOKIŠKI PASIKALBĖJIMAI"
J.BOISSELIER "BUDOS IŠMINTIS"
J. BEINORIUS "BIOLOGIJA"
"Į PAGALBĄ ABITURIENTUI, BIOLOGIJA"
S.S. MADER"BIOLOGIJA"1D.
14 ENGLISH TOPICS EXAM PRACMICE"
K.RECHEIS. G BYDLINSKI "INDĖNŲ IŠMINTIS"
"RUSKO ARABSKIJ RAZGAVORNIK"
"MANO GITARA"
FIZIKA 7KL.

J.DUMČIUS"GRAIKŲ KALBA"
A.BUTKUS "LATVIŲ KALBA"
LOTYNŲ KALBA 10-11 KL.
S.SCHNEIDER "TAVO MAGIŠKOS GALIOS"
J.K.ROWLING. :HARIS POTERIS IR PASLAPČIŲ KAMBARYS" "-//- AZKABANO KALINYS" .,-//- PASLAPČIŲ KAMBARYS"
J.R.R TOLKIEN "ŽIEDŲ VALDOVASDVI TVIROVĖS" o kitas dar neatsispauzdinau :oops:
V.KAZLAUSKAS"POKALBIAI SU MIRUSIAIS"
ASTRONOMIJOS ABC
B.DE LAS HERAS "KELIONĖ METŲ RATU"

žinoma ir kompe yra pas mane labai daug knygų, bet vat atsauzdint reik :cry:

ir toliau eina istorijos visokie veikalai.(parašysiu vėliau)

Maja
Tamsioji Magistrė
PranešimaiCOLON 1154
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 19:20
MiestasCOLON Musdaubė
CONTACTCOLON

#175 Standartinė Maja » 04 Rgs 2007, 14:17

Kas tie KAITINIAI ir PASAUKIO ISTORIJA? Kokie mandri dabar dalykai dėstomi mokyklose. 8O
O šiaip tai siūlyčiau nevargti ir viso turimo spausdinto žodžio čia nevardinti - užtektų pvz., bendro skaičiaus ar užimamo ploto kubiniais metrais/kilometrais/ ir mėgstamo skaitalo žanro ;)
:)

Vartotojo avataras
grumlinas
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 113
UžsiregistravoCOLON 02 Lie 2007, 22:17
MiestasCOLON Pelargiras, Sirith'o ir Anduin'o santaka

#176 Standartinė grumlinas » 04 Rgs 2007, 15:52

Maja rašėCOLONO šiaip tai siūlyčiau nevargti ir viso turimo spausdinto žodžio čia nevardinti - užtektų pvz., bendro skaičiaus ar užimamo ploto kubiniais metrais/kilometrais/ ir mėgstamo skaitalo žanro ;)
va-va... kitaip forumui skirtos vietos HDD gali pritrūkt ;) nes kai pagalvoju apie savo 2-3tūkst knygų ir kokį 1,5tūkst žurnalų, tai surašyt net ranka nekyla... :roll:
gyvenimas - ne tai, ko tu nori, o tai, ką tu gali
http://www.grumlinas.lt/?cat=13 - šiek tiek Tolkinizmo

Vartotojo avataras
Legolas86
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 128
UžsiregistravoCOLON 15 Rgp 2007, 20:39
MiestasCOLON LORIEN
CONTACTCOLON

#177 Standartinė Legolas86 » 05 Rgs 2007, 21:11

(( Rašant padariau klaidą, ten ne kaitiniai o skaitiniai, pasaulio istorija. :lol: , tai kad aš ne viską ir rašiau, čia tiesiog netilptų ir neištverčiau tiek rašyt...))
Paskutinį kartą redagavo 1 Legolas86. Iš viso redaguota 7 kartus.

Vartotojo avataras
Morta
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 471
UžsiregistravoCOLON 20 Rgp 2007, 15:05

#178 Standartinė Morta » 05 Rgs 2007, 21:28

Legolas20 rašėCOLON, pasalio istorija. )
:D PASALIO? :D

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#179 Standartinė Aiquen » 05 Rgs 2007, 22:50

Kas čia do vieta tokia- Pasalys? Kažkur palei salą? Skamba hobitiškai... :roll: Ar Pasvalys? Apie pasvalio istoriją jau cielas knygas leidžia? Ūūū, kietai. Ar visgi pašalio? M? ;)
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Vartotojo avataras
Laurien
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 230
UžsiregistravoCOLON 18 Rgs 2005, 17:35
MiestasCOLON Valinoras

#180 Standartinė Laurien » 07 Rgs 2007, 15:05

Joou, Legolas20, skamba įspūdingai, nors buvo galima ir paprasčiau, pvz.,
"Domiuosi/turiu knygų daile, biologija, kalbomis ir įvairiais tikėjimais" ir pavardyti kelias mylimiausias (man patiko tavo dailės knygos, mielai pati tokias turėčiau savo lentynoje),
nes pagalvok, kas jei visi pradės vardinti visą makulatūrą iš savo lentynų? O aš kai kurias knygas laikau ir spintoj, ir po lova dėžėj, dar pats dalykas "lentyna", kaip platesnė sąvoka, pas mane egzistuoja "mano knygų lentyna" pas mane namie, ir "mano knygų lentyna" pas tėvus (ten lentynos palėpėje...).
O šalia mano darbo yra biblioteka, beveik kasdien ten įkišu nosį - kartais ant staliuko prie durų galima rasti knygų (kaip po eglute per Kalėdas... :D ), ten ar žmonėms nebetelpa, ar vietos nebeturi, ar gal koks žmogeliukas pasimiršta (brrr...) ir jas ten suneša - labai gražu, tikrai, žymiai geriau, nei į konteinerį sumesti. Tai va,
pastaruoju metu mano knygų lentyna pasipildė dar keliom "Zenito" ir "Drasiųjų kelių" knygom, keliom įvairių tautų pasakų, keliom knygiūkštėm apie Dž.Bondą, įdomus veikaliukas "Augalai ir kosmetika" (1987m), Ž.Verno "15m. kapitonas", Vinetu III, "Aukso veršis" ir "12 kėdžių" (naujos knygos, siaubas, kodėl jas išmetė, beje jos jau dubliuojasi su "knygų lentyna" pas tėvus), na dar "Kaip grūdinosi plienas" (why not?) ir "Nuotykiniai užs.rašytojų kūriniai" su E.A.Po ir A.K.Doliu....
Tik laiko skaityt nelabai. :cry:
Miegu žiemos miegu, nežadinti iki pavasario (apytiksliai iki kol braškės ims nokti)
Braškės jau raudonuoja, o aš miegosiu toliau - iki Kalėdų...
Kalėdos praėjo - nežadinti iki alyvinių obuolių!
O paskui - iki žibučių...
Žibučių prirankiojau, gal palaukti grybų...
Laukiu, kol vanduo sušils...

BUTTON_POST_REPLY