Lietuvių literatūra

Laurië lantar lassi: įvairi literatūra.
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#21 Standartinė Starlin » 28 Geg 2004, 12:46

Aukščiau minėtas S.T.Kondrotas ir jo ,,Žalčio žvilgsnis". Lietuviškas magiškasis realizmas... Prisimenu, skaičiau Kroatijoje - negalėjau atsitraukti. Beje, Kondrotas yra parašęs novelių rinkinį "Kentauro herbo giminė" - turėtų patikti visiems lietuvių fantastams.

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#22 Standartinė Laiqualasse » 29 Geg 2004, 17:27

Senasis Gollumas rašėColonIr kas galėtų pagalvoti, kad veikalą parašė branduolinės fizikos profesorius.

Kas ne lyrikas - tas ne fizikas ;) Gyvenimo tiesa :)
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Palantira
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 59
UžsiregistravoCOLON 19 Lie 2005, 20:47

#23 Standartinė Palantira » 20 Lie 2005, 00:34

Seip as nlb daug esu Lietuviu knygu skaicius... Taciau kazkuriam fore kakzas yra sakes bet kakzaip man neuzstrigo, gal kartais kas nors zino kaip vadinasi ankstesnes dvi Kosto Kauko "Paskutinis kaifas" dalys?

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#24 Standartinė Laiqualasse » 23 Lie 2005, 21:24

Pastebėjau šitą seną žinutę ir užsinorėjau pakomentuot, nes kaip tik visai neseniai turėjau garbės perskaityt minėtąją 'Kentauro herbo giminę'. Negaliu nepasakyti, kad S.T.Kondrotas rašo neblogiau, o dažnai ir geriau už daugumą šiuolaikinių ypatingai liaupsinamų vakarų fantastų, o tai - netgi labai gerai. Kai kur gal kiek per daug nusifilosofuojama, arba svarbiausia mintis sukramtoma ir išspjaunama kūrinio pabaigoje, tačiau bendrai išgaunama ypatingai pagauli nuotaika - sunku atsitraukti :)
O va 'Žalčio žvilgsnio' neskaičiau. Bet mama sakė, kad jis savo nuotaika panašus į toje pačioje 'Giminėje' esantį 'Kabantį namą'. Jei taip, tuomet ir džiaugiuosi, kad neskaičiau. Buvęs nebuvęs tas magiškasis realizmas, bet mėgavimasis kraujo kerštu, skerdynėmis ir panašiais dalykais man yra nesuprantamas. Ir, manau, niekad nebus.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Laurien
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 230
UžsiregistravoCOLON 18 Rgs 2005, 17:35
MiestasCOLON Valinoras

#25 Standartinė Laurien » 06 Kov 2006, 20:42

Senasis Gollumas rašėCOLONO gal kas skaitėte K.Almeno "Šienapjūtę"? Tikrai gera knyga apie Tą Lietuvos istorijos laiko tarpį, kuris beveik neaprašinėjamas.
Gal kas prisimena teleserialą "Marius"? Taigi jis pastatytas pagal Almeno "Šienapjūtę"...

Pamenu, kai rodė, buvau tą Marių t.y. Storpirštį tiesiog įsimylėjusi, net sprendžiau dilemą - ar eiti į diskoteką, ar žiūrėti "Marių"...

Beje, Almenas pasinaudojo savo giminės istorija. O aš turiu namie ir laikau nebloga knyga Almeno detektyvą "Sauja skatikų"... :roll:
Miegu žiemos miegu, nežadinti iki pavasario (apytiksliai iki kol braškės ims nokti)
Braškės jau raudonuoja, o aš miegosiu toliau - iki Kalėdų...
Kalėdos praėjo - nežadinti iki alyvinių obuolių!
O paskui - iki žibučių...
Žibučių prirankiojau, gal palaukti grybų...
Laukiu, kol vanduo sušils...

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#26 Standartinė Exon » 27 Kov 2006, 14:47

Jurga Ivanauskaitė “Miegančių drugelių tvirtovė”

Sakyčiau, jeigu knygoje būtų bent perpus mažiau vaginalinio-depresivinio sąmonės srauto ir truputį daugiau humoro ar šiaip kokio gyvybės ugnelio, gautusi visai šaunus romanas apie moteris. Bet tokia kaip yra knyga man pasirodė esą užtęsta ir nuobodoka. Vienoje vietoje Ivanauskaitė nepraleidžia progos pasityčioti iš lietuviškų pasakų: gaidelis vištelei akį išdūrė, našlaitė pamotę į žarijas nustumė, senis su sene liko prie suskilusios geldos (nors visad buvau įsitikinus, jog čia A. Puškino pasaka…); turiu pastebėti, jog panašios tendencijos taikytinos ir šiam romanui: nors ir nemėgiami, archetipai valdo veikėjų gyvenimą. Taip, knygos pabaigoje Monika yra nusiteikusi pradėti gyvenimą iš naujo, tačiau panaši nuotaika lydi ir visas ankstesnes nepasisekusias jos avantiūras; detalės pasikeitė, tačiau esmė – ta pati. Jos patologiškas domėjimasis katastrofomis primena veikiau kriminalines kronikas godžiai ryjančių senučių emocijas, nei apokalipsės vizijų didybę. “Drugelio efekto” temos, kol neperskaičiau pačios autorės komentarų, nepagavau; bijau kad šiuo atveju visai taikytinas posakis: “Kuo gilesnė mintis, tuo daugiau vandens”.
Ir vis dėl to neblogų epizodų ir šiaip paskirų minčių knygoje yra nemažai. Bet su ankstesne Ivanauskaitės kūryba šis romanas, dėja, nelygintinas.

X-posted http://ekzon.livejournal.com/
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
Morta
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 471
UžsiregistravoCOLON 20 Rgp 2007, 15:05

#27 Standartinė Morta » 29 Rgp 2007, 00:04

na aš pavasarį perskaičiau "Altorių šešėly", ir nors daugelis sakė jog tai š... knyga, man lengvai sulindo, ir nebuvo taip blogai, kaip tikėjausi:)

-----------

Na, aš neseniai, prieš porą dienų, baigiau skaityti "Žalčio žvilgsnį".
Keista knyga. Skaitėsi labai lengvai. iš pradžių atrodė, kad bus paprasta kaimiška istorija, bet yra ne visai taip. Knyga ypatingai nesužavėjo, nu gal kaip Lietuvos rašytojo visai nieko. Įdomus rašymo stilius. Buvo vietų, kur skaičiau eilutę po kelis kartus, kad pasitikrinčiau ar ten tikrai taip parašyta, nes galvojau, kad ne taip perskaičiau.

Vartotojo avataras
Legolas86
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 128
UžsiregistravoCOLON 15 Rgp 2007, 20:39
MiestasCOLON LORIEN
CONTACTCOLON

#28 Standartinė Legolas86 » 18 Lap 2007, 22:40

"Altorių šešėly" ir aš kažkada skaičiau. Kažkoks košmaras...vos ne vos perskaičiau. Man jau geriau koks nors "Brisiaus galas" ar Granausko "su peteliške ant lūpų"......(čia mano nuomonė, kai kurie galėtų ir nesutikti...kiekvienam skirtingai)
VISA YRA TAI IR NE-TAI, TAI IR NE-TAI SYKIU, NEI TAI, NEI NE-TAI
Alassenya ná alat sinomë

Vartotojo avataras
Nimrodel
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 932
UžsiregistravoCOLON 12 Rgp 2007, 11:41
MiestasCOLON Pilaitė

#29 Standartinė Nimrodel » 17 Geg 2008, 12:55

Gal kas žino, kur galima surasti Skomanto knygų? Arba kada būna atidaryta mini suvenyrų krautuvėlė prie Valdovų Rūmų?
helou

Vartotojo avataras
Mablung
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 4
UžsiregistravoCOLON 15 Geg 2008, 20:40
MiestasCOLON Vilnius...

#30 Standartinė Mablung » 18 Geg 2008, 02:14

Pora Skomanto knygų kažkada(tas kažkada buvo gan seniai, tad didelė tikimybė, kad ten jų nebėra) mačiau tokiam knygyne savanoriu prospekte(koks puskilometris į vakarus nuo telekomo, netoli maksimos), taip pat neseniai(lygtais) keletą dalių mačiau knygine prie universiteto. Šiaip jų dažnai būna bibliotekose, vaikų literatūros skyriuose....

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#31 Standartinė Starlin » 19 Geg 2008, 10:50

Apie naujieną lietuvių fantastinės literatūros padangėje - Giedriaus Vilpišausko "Vėją nuo jūros": mano atsiliepimai čia. Iš karto perspėju, kad su spoileriais. O jei keliais žodžiais knygą apibūdint - gerai skaitoma, nenuobodus siužetas, puikiai parašyta... siūlau peticiją "Pastatykite filmą pagal šitą romaną" 8)

Vartotojo avataras
Darla_Jr
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 635
UžsiregistravoCOLON 11 Lie 2004, 14:44
MiestasCOLON Barsukų g. 23, Hobitonas
CONTACTCOLON

#32 Standartinė Darla_Jr » 22 Geg 2008, 21:43

Trys knygos: "Dievų miškas", "Altorių šešėly" ir "Balta drobulė". 8)
Iš poezijos: H.Radauskas ir V.Mačernis.
R.Granauską interpretuoti patikdavo.
J.Ivanauskaitės skaičiau tik knygas "Pragaro sodai" ir "Sapnų nublokšti". Paliko gilų įspūdį.
O visi Vaižgantai, Vaičiulaičiai ir Vienuoliai...na, iš dainos žodžių neišmesi, jie buvo r jie yra lietuvių klasika, bet man priverstinis jų kūrybos skaitymas malonumo nesuteikė.

Vartotojo avataras
grumlinas
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 113
UžsiregistravoCOLON 02 Lie 2007, 22:17
MiestasCOLON Pelargiras, Sirith'o ir Anduin'o santaka

#33 Standartinė grumlinas » 23 Geg 2008, 09:46

kadaise, kai grybai buvo žymiai didesni ir dar skaičiau lietuvių rašytojų knygas, vienareikšmiškai vežė Jonas Mikelinskas ir Algimantas Baltakis ;)
gyvenimas - ne tai, ko tu nori, o tai, ką tu gali
http://www.grumlinas.lt/?cat=13 - šiek tiek Tolkinizmo

Vartotojo avataras
Morta
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 471
UžsiregistravoCOLON 20 Rgp 2007, 15:05

#34 Standartinė Morta » 23 Geg 2008, 12:06

Darla_Jr rašėCOLON Iš poezijos: H.Radauskas ir V.Mačernis.
Dėl V.Mačernio pritariu, geras :) Iš poezijos man dar V.Mykolaitis Putinas patinka, "Vivos plango Mortuos voco" .
O šiaip dar labai smagi Justino Marcinkevičiaus drama "Mažvydas".

BUTTON_POST_REPLY