"Hobitas" jau ne už kalnų...?

Elenion Ancalima: filmai pagal J.R.R.Tolkien'o kūrybą.
BUTTON_TOPIC_LOCKED
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
le_golas
Dešimtmečio Pipinas
PranešimaiCOLON 1349
UžsiregistravoCOLON 27 Spa 2005, 23:06

Re: "Hobitas" jau ne už kalnų...?

#221 Standartinė le_golas » 25 Gru 2011, 00:07

Vargšas holivudas... Žiūriu, keiksmažodžiu jau visiškai yra tapęs. :D Aš, iš savo subjektyvios (bet žiauriai objektyvios, su kuria visi turi sutikti) pozicijos, lengvai priimu į smegenis didžiąją dalį holivudinių klišių, YPAČ kai kalba eina apie epinius history/fantasy action filmus. Jūs pabandykit, nusimetę visą išankstinę priešpriešą "holivudui", pasakyti, ar neturi tas amerikietiškas prieskonis to, ko ir reikia žiūrovui? Žinoma, neteisinu visiškai.. Nemažai amerikiečių filmams būdingų klišių yra juokingos ir dažnai nelogiškos, bet manau, kad reikia su tuo susitaikyti. Galiu išvardinti daug puikių man nuoširdžiai patikusių holivudinių filmų.

Kitas dalykas - jei ne tas baisusis holivudas, tai kas dar? Britai? Taip, čia užskaitau.. Britai kiną daro gerai, to paties iš pirmo žvilgsnio holivudinio siužeto filmą jie net sugeba pateikti kažkaip kitaip, kad pažiūrėjus tu jauti, jog čia buvo gerai. Bet ties čia turbūt ir reiktų sustoti. Prancūzų hobitas būtų, pripažinkime, nepavykęs, vokiečių - juokingas, japonų - baisus... jei duotum lietuviams, tai pirmoji scena truktų dvi valandas, o kainuotų LKS'ui trejų metų biudžetą. Mano nuomone, klausimas, ar ŽV reikėjo duoti į rankas tiems režisieriams/prodiuseriams dar gali būti diskutuotinas, bet klausimas "ar jis turėjo būti pastatytas holivude?" net neturėtų kilti. Paprasčiausiai tokio, koks jis buvo, niekas daugiau nebūtų pastatęs.

Anyway, kad šitas filmas nebus joks stebuklas - faktas. Nieko naujo nuo ŽV mes nepamatysim. Bet, manau, faktas ir tai, kad žiūrėdami vistiek būsim patenkinti. Aš ne snobas, man bus gerai. :D
What have I got in my pocket?

Vartotojo avataras
Košmaraitė
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 282
UžsiregistravoCOLON 07 Vas 2008, 11:37
MiestasCOLON Mordoro mūrai
CONTACTCOLON

#222 Standartinė Košmaraitė » 25 Gru 2011, 00:42

Exo rašėCOLONIr Elrondas ten vienintelis nesėdėjo medyje (nes gal būt jau Tolkienas žinojo jog jis ne elfas, čia gal Laiqua pakomentuotų kompetetingiau)
Nu taip, bet tu supratai, ką turėjau omenyje. Kad tokie rimti padarai, kaip ŽV elfai medyje atrodytų apgailėtinai mano nuomone.

(Ir mes visi žinome, kad Elrondas buvo užsislaptinęs agentas Smitas, nes viskas yra matrica :D Atsiprašau, negalėjau to nepasakyti.)

Pritariu le_golo nuomonei apie holivudą.
"This is. And thou art. There is no safety. There is no end. The word must be heard in silence. There must be darkness to see the stars. The dance is always danced above the hollow place, above the terrible abyss."

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#223 Standartinė Laiqualasse » 25 Gru 2011, 01:54

"Hobite" Elrondas dar buvo elfas. Tiesa, parašęs ŽV, Tolkinas pakeitė keletą detalių "Hobite", tarp jų lygtai buvo pašalinti tiesioginiai teiginiai, jog Elrondas - elfas. Bet nepasakyta, kad jis ne-elfas, jei neklystu.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Aredhel
Dešimtmečio Boromiras
PranešimaiCOLON 2155
UžsiregistravoCOLON 28 Bal 2004, 19:10

#224 Standartinė Aredhel » 25 Gru 2011, 14:10

Mano nuomone, klausimas, ar ŽV reikėjo duoti į rankas tiems režisieriams/prodiuseriams dar gali būti diskutuotinas, bet klausimas "ar jis turėjo būti pastatytas holivude?" net neturėtų kilti.
O aš kaip tik manau, kad ŽV pateko į rankas būtent TIEMS režisieriams/prodiusems. Jei ne jie, nebūtų tokio rezultato koks buvo. Tai IMHO faktas. (Dėl holivudo irgi faktas, bet dėl statytojų taip pat neabejoju). Tas dar stipriau pasimato žiūrint apendiksus - kaip buvo priimami sprendimai, kaip buvo sprendžiamos problemos, kodėl buvo tokie sprendimai ir kaip vyko visas procesas.
Šiuo klausimu įrodinėsiu šitą "tiesą" visada, iki nukritimo. :D

P.S. Pirmą kartą oskaras už geriausią filmą buvo suteiktas fantastiniam filmui. Pirmą kartą apskritai. Tai šį tą pasako apie kūrėjų "teisingumą" (Holivudo irgi, bet dabar kalbu apie kūrėjus). :)

TAISA:
Be to iš pirmo treilerio spręsti apie dvorfų komiškumą dar kiek gal ankstoka. Taip, ten jie atrodo komiškai vienoje scenoje, o kitoje atrodo labai rimtai. Gimlis Žiedų valdove visada buvo šiek tiek komiškas, šalia rimtumo. Ir tai buvo nuostabu, kitaip dvorfų ir neįsivaizdavau ir neįsivaizduoju.

TAISA2:
Andrius labai teisingai pastebėjo, jog Hobitas nebus stebuklas. "Stebuklų", tokių koks buvo ŽV prieš dešimtmetį, nebus dar kurį laiką. Tačiau man Hobitas, neabejoju - patiks. Net ir su kirviu Bifur'o kaktoj. :)
Raganauju –
Saulėj garuoja džiūdamos
žolelės nuo nemigos, širdies dieglių –
žolelės, kad pavirstum vilkolakiu –
žolelės, kad prašvistų aptemę akys,
žolelės, kad aptemtų šviestos akys,
žolelės, žolelės...
ir driežai.

Vartotojo avataras
Exo
Dešimtmečio Gimlis
PranešimaiCOLON 518
UžsiregistravoCOLON 15 Gru 2008, 00:24
MiestasCOLON Kažkur anapus!
CONTACTCOLON

#225 Standartinė Exo » 25 Gru 2011, 14:26

Aredhel rašėCOLONBe to iš pirmo treilerio spręsti apie dvorfų komiškumą dar kiek gal ankstoka. Taip, ten jie atrodo komiškai vienoje scenoje, o kitoje atrodo labai rimtai. Gimlis Žiedų valdove visada buvo šiek tiek komiškas, šalia rimtumo. Ir tai buvo nuostabu, kitaip dvorfų ir neįsivaizdavau ir neįsivaizduoju.
O aš manau ne ankstoka, ten viskas juodu ant balto parašyta, aš dėl to ir užsiciklinau dėl to holivudiškumo, jog filmas bus stiliaus ale "Karibų jūrų piratai". Nors mano nuomone, filmo esmė tūrėtų būti ale Bilbo išgyvenimai kelionės metu ar kažkas panašiai....
---
www.rastai.info - teisingas puslapis :)

Vartotojo avataras
Morta
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 471
UžsiregistravoCOLON 20 Rgp 2007, 15:05

#226 Standartinė Morta » 25 Gru 2011, 17:09

O man nereikia kažko naujo, kad filmas būtų stebuklas, tai yra būtų tikrai geras. :)
Treileris man labai patiko, tikiuosi ir filmas patiks. Ir man nesvarbu ar jis bus pavadintas "holivudišku",
"ne pagal knygą" ar kitais keiksmažodžiais, laukiu nesulaukiu filmo pasirodymo ir esu pasiruošusi nesikabinėti :) Pasitikiu kūrėjais.

Exo, neičiau su Tavim žiūrėt Hobito filmo :D :P sugadintum visą filmo malonumą kritikuodamas :D

Vartotojo avataras
Gedeonas
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 386
UžsiregistravoCOLON 12 Lie 2006, 10:28

#227 Standartinė Gedeonas » 25 Gru 2011, 20:09

Šiaip neseku tų video pristatymų bei kitų vaizdų iš filmavimo aikštelės. Kad nesusigadint pirmo vaizdo, pirmo įspūdžio pirmajai filmo peržiūrai. Taip ir prieš ŽV dariau, tikrai nenusivyliau :). Šį kartą nesusilaikiau, dirstelėjau. Ką gi, dar kartą įsitikinau jog PJ eina teisingu keliu laviruodamas tarp knygos ir visų gerbėjų nuomonės :).
Jau dabar laukiu kada pasirodys ne pats filmas, bet režisieriaus versija diskuose :).
Išėjau aš rasotais takeliais, gauruotom kojelėm mindamas lapus..

Vartotojo avataras
Exo
Dešimtmečio Gimlis
PranešimaiCOLON 518
CONTACTCOLON

#228 Standartinė Exo » 26 Gru 2011, 01:51

Morta rašėCOLONExo, neičiau su Tavim žiūrėt Hobito filmo :D :P sugadintum visą filmo malonumą kritikuodamas :D
Specialiai dėl tavęs, užsiklijuočiau savo žabtus izoliacija :D
---

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#229 Standartinė Indraja » 19 Vas 2012, 23:43

Žiūriu BBC "Šerloką" ir džiaugiuosi, kad Martin Freeman - Bilbas ir Benedict Cumberbatch - Smaugas (tarimas būtent toks!) "Hobite" pasireikšti gali ne tik kaip geri, bet ir kaip gerai susivaidinę aktoriai - nebe pirmasis įspūdingas "peiringas", tsakant!..
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Nifalath
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 14
UžsiregistravoCOLON 22 Vas 2012, 10:38
CONTACTCOLON

#230 Standartinė Nifalath » 27 Vas 2012, 17:25

Na, iš komentarų susidaro įspūdis kad pažėjus traumą gausim :D :D
na manau su Hobitu persistengė gal biškutį..... nors.... reik visą filmą peržiūrėt...gal ir nieko visai bus..... tikiuos :oops:
Noriu namo.....

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#231 Standartinė Laiqualasse » 27 Vas 2012, 18:38

Nebus jokios traumos :) Tiesiog nereikia per daug kabinėtis prie detalių atitikimo knygai, ir viskas pasidaro gerai.
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high

Vartotojo avataras
Alma
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 127
UžsiregistravoCOLON 24 Bir 2011, 21:37
MiestasCOLON Vilnius

#232 Standartinė Alma » 27 Vas 2012, 20:26

Visiškai pritariu. Svarbu kaip žiūrėsi. Man knygų ekranizacijos įdomiausios kaip tik tuo, kad galima pamatyt kaip kažkas kitas (t.y. režisierius & co) įsivaizduoja tai, kas yra aprašyta, ir ką aš jau įsivaizdavau savaip skaitydama. Kartais dar įdomiau kai filmas šiek tiek nutolsta nuo konkretaus teksto. Sveiko proto ribose, aišku.

Aethe, near my heart.
Without vanity, the ribbon.
Without duty, the wind.
Without blood, the victory.

Vartotojo avataras
Nifalath
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 14
UžsiregistravoCOLON 22 Vas 2012, 10:38
CONTACTCOLON

#233 Standartinė Nifalath » 28 Vas 2012, 10:42

:) na dabar tenka tik sulaukt tos dienos kai "Hobitą" parodys :) tada jau galima bus kritikuot :D
bet vat dėl aktorių man kažkaip gaila kad bus kiti o ne tie kur buvo LOTR
Noriu namo.....

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#234 Standartinė Laiqualasse » 28 Vas 2012, 11:22

Kad vienintelis tikrai kitas aktorius - tai Bilbas. Kitur tuos pačius vaidmenis tie patys aktoriai atlieka, kas yra maloniai keista :)

Vartotojo avataras
Exo
Dešimtmečio Gimlis
PranešimaiCOLON 518
CONTACTCOLON

#235 Standartinė Exo » 02 Kov 2012, 23:16

Kuo toliau žiūriu aš tuos PJėjaus filmukus, tuo labiau man atrodo jog aš teisus bent jau dėl "Karibų jūrų piratų", o tai manau yra blogai ... Ir man kilo toks durnas klausimas pažiūrėjus 6 berods dalį - jie turi dvi komandas filmuojančias du filmus... wtf? ką jie ten žada rodyti antram... kyla negeras įtarimas jog su hobitu, tai bendra neturi nieko....
---

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#236 Standartinė Laiqualasse » 03 Kov 2012, 13:35

Jie turi dvi komandas, filmuojančias skirtingas scenas. Nėra taip, kad viena komanda filmuotų vieno filmo medžiagą, o kita - kito.

Vartotojo avataras
Exo
Dešimtmečio Gimlis
PranešimaiCOLON 518
CONTACTCOLON

#237 Standartinė Exo » 03 Kov 2012, 22:45

Nu aš tai supratau priešingai... nu tikiuosi klydau...
---

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#238 Standartinė Laiqualasse » 04 Kov 2012, 00:20

Yra First Unit, režisuojamas PJėjaus, kuris daugiau filmuoja svarbias detalias scenas, ypač studijoje; ir Second Unit, režisuojamas Serkiso, kuris daugiau filmuoja ne tokias svarbias scenas, didelio mastelio vaizdus (iš straigtasparnių ir pan.) ir taip toliau.

Vartotojo avataras
Aredhel
Dešimtmečio Boromiras
PranešimaiCOLON 2155
UžsiregistravoCOLON 28 Bal 2004, 19:10

#239 Standartinė Aredhel » 04 Kov 2012, 02:32

Nu aš tai supratau priešingai... nu tikiuosi klydau...
Tai su anglų kalba prastai ;)
O apie du junitus jau nuo pradžios kalba eina (turiu omenyje tuos filmukus)
Raganauju –
Saulėj garuoja džiūdamos
žolelės nuo nemigos, širdies dieglių –
žolelės, kad pavirstum vilkolakiu –
žolelės, kad prašvistų aptemę akys,
žolelės, kad aptemtų šviestos akys,
žolelės, žolelės...
ir driežai.

Vartotojo avataras
Strėlė
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 445
UžsiregistravoCOLON 13 Sau 2006, 19:11

#240 Standartinė Strėlė » 27 Lie 2012, 12:15

Laiqualasse rašėCOLON"Hobite" Elrondas dar buvo elfas. Tiesa, parašęs ŽV, Tolkinas pakeitė keletą detalių "Hobite", tarp jų lygtai buvo pašalinti tiesioginiai teiginiai, jog Elrondas - elfas. Bet nepasakyta, kad jis ne-elfas, jei neklystu.
Neklysti, ten jis iš vis vadinamas "Elfų draugu", ir visaip kitaip didvyriškai ir išgirtai, bet, kad jis elfas ir elfų valdovas, ko tai nemini... Matyt dar nebuvo iki galo apsispręsta dėl jo :)

BUTTON_TOPIC_LOCKED