Mokykis anglų kalbos, skaitydamas JRRT :)

Tanor Quettaron: J.R.R.Tolkien'o sukurtos kalbos ir Tolkien'o kūrinių vertimai.
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

Mokykis anglų kalbos, skaitydamas JRRT :)

#1 Standartinė Starlin » 27 Geg 2008, 00:09

Kažkada seniai seniai turėjau idėją padaryti anglų kalbos pamokėles, naudojantis JRRT. Kadangi pati laisvai angliškai išmokau tik tada, kai pradėjau skaityti angliškas knygas (o pirma rimta iki galo perskaityta knyga buvo RotK), tai, pagalvojau, būtų visai neblogai pasidalinti savo patirtimi su kitais.

Dabar žiūrau, kad forume yra nemažai moksleivių, kuriems kliūna anglų kalba ir todėl jie, tarkim, Silo negali perskaityti... Be to, man įdomūs visokie kalbų mokymo būdai (mieliau mokyčiau kinų kalbos, bet... 8)). Taigi šiandien einant gatve šovė į galvą aną idėją atgaivinti.

Būtų du tikslai:
1) pasinaudojant JRRT tekstais, padėti norintiems forumiečiams patobulinti anglų kalbos žinias. Taip, mokymosi sesijas būtų galima daryti ir prie arbatos puodelio gyvai, taigi tai neapsiribotų virtualiu mokymu :)
2) padėti skaityti forumiečiams tokius dar neišverstus tekstus kaip Silmarillion.

Taigi... ar būtų norinčių? :) Kol kas dar neturiu konkretaus plano, bet jei bus norinčių, jis atsiras. Čia juk daug naudingiau nei mokytis kažkokių elfų kalbų :twisted: Be to, jei pasakai tėvams "einu į anglų kalbos pamokėlę", jie daug mieliau tave išleis nei pareiškus "einu į kaboką pasėdėt su tolkinutais" :p

Vartotojo avataras
Nimrodel
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 932
UžsiregistravoCOLON 12 Rgp 2007, 11:41
MiestasCOLON Pilaitė

#2 Standartinė Nimrodel » 27 Geg 2008, 07:16

Aš už.
helou

Vartotojo avataras
Hurinas
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 458
UžsiregistravoCOLON 11 Bal 2007, 19:10

#3 Standartinė Hurinas » 27 Geg 2008, 11:48

Aš irgi už, tik gaila, kad Vilniuj negyvenu, būtų geriau... Bet jeigu virtualiai...
Nes tavo jėga, turtai, valdžia
Turėjimas nieko, nieko neturėjimas,
Turėjimas nieko...

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#4 Standartinė Starlin » 27 Geg 2008, 16:39

Aš jau turiu porą idėjų :) Kol laukiam daugiau norinčių, siūlau nueiti į puslapį www.dialang.org ir įsidiegti kalbos lygio tikrinimosi programą Dialang. Ten yra testų, skirtų nustatyti keliolikos kalbų mokėjimo lygį (daryta ES Lingua programai, pagal ET/ES kalbų mokėjimo standartus), taigi siūlyčiau pažaisti su tais testais anglų kalba ir parašyti čia, į kokį lygį (A1, A2, B1, B2...) pakliuvote :) Jei kils problemų diegiant - sakykit.

Vartotojo avataras
Legolas86
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 128
UžsiregistravoCOLON 15 Rgp 2007, 20:39
MiestasCOLON LORIEN
CONTACTCOLON

#5 Standartinė Legolas86 » 27 Geg 2008, 21:45

AŠ VISOM KETURIOM UŽ :)
VISA YRA TAI IR NE-TAI, TAI IR NE-TAI SYKIU, NEI TAI, NEI NE-TAI
Alassenya ná alat sinomë

Vartotojo avataras
Elentari
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1567
UžsiregistravoCOLON 26 Bir 2005, 04:19
CONTACTCOLON

#6 Standartinė Elentari » 28 Geg 2008, 21:03

I'm in.
Visi tie mano LCCI Business english egzai geriausiais rezultatais akivaizdžiai neatspindi realybės... :roll:

TAISA: Starlin, o tu tikra, kad ši programa saugi? Nepriveis kokių bug'u kompe?.. :-k Kol kas neskubu instaliuot...
---

Vartotojo avataras
Alatar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1969
UžsiregistravoCOLON 09 Bal 2004, 10:36

#7 Standartinė Alatar » 28 Geg 2008, 23:35

Elentari rašėCOLONI'm in.
Visi tie mano LCCI Business english egzai geriausiais rezultatais akivaizdžiai neatspindi realybės... :roll:
nesutinku - atspindi. Galbūt ne bendrąją, vartojamąją ar juo labiau Yorkshire kalbą, bet atspindi.

Galbūt I'm in irgi retais atvejais arbatėlei. Bus kaip senais laikais per Tele 3 kalbos pamokėlės :)

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#8 Standartinė Starlin » 28 Geg 2008, 23:44

Elentari rašėCOLONTAISA: Starlin, o tu tikra, kad ši programa saugi? Nepriveis kokių bug'u kompe?.. :-k Kol kas neskubu instaliuot...
Man kol kas nieko nepadarė :) Jeigu ką, ne šiaip iš kažkur ištraukta, o pakankamai oficiali (nors programeriai galėjo ir labiau pasistengt su dizainu beigi patogumu, bet čia kitas klausimas...)

Vartotojo avataras
Elentari
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1567
CONTACTCOLON

#9 Standartinė Elentari » 29 Geg 2008, 00:30

Alatar rašėCOLONnesutinku - atspindi. Galbūt ne bendrąją, vartojamąją ar juo labiau Yorkshire kalbą, bet atspindi.
Tik nereikia... Pats kuo puikiausiai galėjai tuo įsitikinti, kai normaliai sakinio suregzti neišeina, tuo labiau, kad žodynas nerealia skurdus, reikia kas antro žodžio klausti, kaip tas, kaip anas...
Starlin rašėCOLONMan kol kas nieko nepadarė [smile] Jeigu ką, ne šiaip iš kažkur ištraukta, o pakankamai oficiali (nors programeriai galėjo ir labiau pasistengt su dizainu beigi patogumu, bet čia kitas klausimas...)
OK, pasitikėsim :) Jei ką, tai Erendis man galvą nuneš...
---

Vartotojo avataras
ancalima
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 117
UžsiregistravoCOLON 28 Bal 2006, 16:52
MiestasCOLON lietaus debesis

#10 Standartinė ancalima » 29 Geg 2008, 20:13

Sveiki, aš visai norėčiau, nes tikrai Silo nedrįstu imti. Net Hobito angliškai nebaigiau, matyt, man dar anksti anglų literatūrą skaityt...

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#11 Standartinė Starlin » 30 Geg 2008, 15:06

Nice.

Fun starts next week (hopefully)... be ready!

And, I'd really love to know something about your current level of English. If you don't want to go through the Dialang installation process, I recommend something else: go to this page (it's a pdf file; all Lithuanian) and self-evaluate your knowledge of English according to the Council of Europe levels as described inside (see Priedas). Here's a complete version of all the documentation in English: http://www.coe.int/T/DG4/Portfolio/docu ... ork_EN.pdf (see 3. Common Reference Levels)

It's really important to know where everyone is before starting to actually do something :) I could of course come up with a test myself, but right now I have no time for that, so self-evaluation would speed up the process.

Does everyone understand what I just wrote? Ar visi supranta, kas parašyta aukščiau?

Vartotojo avataras
Nimrodel
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 932
UžsiregistravoCOLON 12 Rgp 2007, 11:41
MiestasCOLON Pilaitė

#12 Standartinė Nimrodel » 30 Geg 2008, 15:17

Should we write here in English? I understood :mrgreen:
helou

Vartotojo avataras
sielagaudys
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 539
UžsiregistravoCOLON 02 Lie 2007, 19:14
MiestasCOLON kartais Vilnius, kartais kitur, dažniausiai negyvenu

#13 Standartinė sielagaudys » 30 Geg 2008, 15:24

I does understands, precioussss...but i'll try to evaluate my knowledge with Dialang as soon as possible :) .
I'm a leaf on a wind. Watch how i soar.

The planet is fine...the people are FUCKED! - George Carlin

Vartotojo avataras
ancalima
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 117
UžsiregistravoCOLON 28 Bal 2006, 16:52
MiestasCOLON lietaus debesis

#14 Standartinė ancalima » 30 Geg 2008, 16:02

I've done that and I think I'm at B2 level.

Vartotojo avataras
Elentari
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1567
CONTACTCOLON

#15 Standartinė Elentari » 30 Geg 2008, 20:12

Starlin rašėCOLONDoes everyone understand what I just wrote?
Ahm, taip.

Bet aš būsiu totalus stabdis, iš karto perspėju... :oops: Priežastys juk suprantamos...
---

Vartotojo avataras
Onodrim
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 20
UžsiregistravoCOLON 24 Geg 2009, 18:19
MiestasCOLON Gūdi giria
CONTACTCOLON

#16 Standartinė Onodrim » 02 Bir 2009, 10:45

Count me in. I'll show my English experience later.
Siauruose sluoksniuose plačiai žinomas kaip Buu

BUTTON_POST_REPLY