JRRT sukurtos kalbos

Tanor Quettaron: J.R.R.Tolkien'o sukurtos kalbos ir Tolkien'o kūrinių vertimai.
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Ellorion
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 856
UžsiregistravoCOLON 06 Rgs 2004, 16:48
MiestasCOLON Krokuva

#21 Standartinė Ellorion » 01 Bir 2005, 22:34

aišku mes nereikalaujam :) juk vis dėlto čia daug darbo...
[size=84][b]Žengiu žingsnį ir krentu į bedugnę, nors prieš porą sekundžių ten buvo Džomolungma.[/b][/size]

Vartotojo avataras
Aleksandra
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 129
UžsiregistravoCOLON 29 Bal 2005, 17:50
MiestasCOLON Fletas didžiuliame Lotlorieno melirne

#22 Standartinė Aleksandra » 02 Bir 2005, 13:00

Aha,o tas jūsų Sindarin kursas angliškas tame puslapyje :cry: :cry: *isteriškai raudoja ir prakeikia anglų kalbos puslapius*.Būtų rusų nors,pusė bėdos dar...Nu bet jei Starlin liepą mums išvers,tai gerai :D Vis tiek per vasarą namų darbų pasiilgsiu.

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#23 Standartinė Starlin » 02 Bir 2005, 19:16

neversiu jokio kurso. Per vasarą (kuri man prasidės maždaug už savaitės) paskaitysiu atidžiai Renką, Fauskangerį, dar ką rasiu, ir pabandysiu sukurpti ką nors... Kaip gi aš jus palikt galėčiau :mrgreen: Bet sindų kalba, turėkit omeny, sunkesnė už kvenją... Žodžiu, pažadu liepos mėnesį pasakyti, kaip man sekasi, bet labai greit nesitikėkit, gerai? Be to, su kvenja jum dar reikia pabaigt.

Vartotojo avataras
Ellorion
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 856
UžsiregistravoCOLON 06 Rgs 2004, 16:48
MiestasCOLON Krokuva

#24 Standartinė Ellorion » 02 Bir 2005, 21:56

tai tu neskubėk :-) kaip tau išeina taip ir daryk . mes čia visi labai supratingi :wink:
[size=84][b]Žengiu žingsnį ir krentu į bedugnę, nors prieš porą sekundžių ten buvo Džomolungma.[/b][/size]

Vartotojo avataras
Mithrandir
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 132
UžsiregistravoCOLON 28 Rgp 2005, 12:59
MiestasCOLON Edinburgh, UK

#25 Standartinė Mithrandir » 13 Spa 2005, 14:26

Taip. Aš šitą kursą truputį skaičiau. Iš tikro, tai pirmiausią jį aš ir radau.

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#26 Standartinė Indraja » 20 Bal 2006, 16:37

Atrodo, radau, iš kur JRRT ištraukė protu nesuvokiamus ir liežuviu neištariamus dvibalsius ae ir oe. Štai senovinis lotynų kalbos kursas amerikonams (tikėtina, jog ir angliškieji galėjo būti panašūs).
The following pronunciation (often called Roman) is substantially that employed by the Romans at the height of their civilization; i.e., roughly, from 50 B.C. to 50 A.D.
...
2. Diphthongs.
ae like ai in aisle;
oe like oi in oil;
...
O pagal vokiškąją pas mus dėstomą tradiciją tai juk tariama kaip ilgoji e, ar ne? (ar kaip ė :roll: )?
Tasgatės, jei JRRT mintims postūmį davė lotynų kalbos interpretacijos, galima pamąstyti apie ai ir oi sulietuvintuose žodžiuose (beje, gi yra jo paties adaptuotas anglų kalbai Maidros). Bet duomenų svarumas turbūt nepakankamas - visgi aiškiai priede parašyta, kad tai panašu į ai ir oi, tačiau turėta omeny kas kita.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Folkas
Nazgūlas
PranešimaiCOLON 1843
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2005, 19:15
MiestasCOLON Narnia

#27 Standartinė Folkas » 23 Bir 2006, 13:22

Ai nenorėjau atskiros temos kurt.
Ar tariant elfiškus žodžius garsai "T;K;P;.." turi sprogstamąjį garsą? Kaip ten tas dalykas vadinasi... Na, kaip anglų kalboje. Mes kažkaip su sprogimais vadindavom :)
[img]http://i2.photobucket.com/albums/y37/folkas/Vaipukai/veliava.gif[/img]

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#28 Standartinė Indraja » 23 Bir 2006, 13:33

Čia ir važiuok iki The question of aspiration. Rodos, kad ne, bent jau kvenjoje. Turbūt ir sindiškai - ne.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

BUTTON_POST_REPLY