Klaidos knygoje

Heru i Million: J.R.R.Tolkien'o kūryba.
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Sidabrinė Plunksna
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 123
UžsiregistravoCOLON 04 Rgp 2006, 22:42
MiestasCOLON radiacine zona

#21 Standartinė Sidabrinė Plunksna » 05 Spa 2007, 21:28

Vakar baigiau skaityt antrą kart Hobitą ir buvau nustebinta keliais ten rastais faktais. Vat vienas iš jų:
"The master of the house was an elf-friend-one of those people whose fathers came into the strange stories before the beginning of History, the wars of the evil goblins and the elves and the first men in the North. In those days of our tale there were still some people who had both elves and heroes of the North for ancestors, and Elrond the master of the house was their chief."
Iš pradžių galvojau, kad lietuviškas vertimas čia nusišneka, bet angliškame tas pats. Ar aš čia kažko nesupratau ar nežinau? :)

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#22 Standartinė Indraja » 08 Spa 2007, 09:43

Na... Tolkinas tikslią Elrondo genealogiją sugalvojo kur kas vėliau ;) Nors vis tiek panašu, jei "one of those people" suprasime kaip "vienas iš tų", o ne kaip "vienas iš žmonių" (beje, Tolkinas konkrečiai žmones vadintų veikiau Men).
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Sidabrinė Plunksna
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 123
UžsiregistravoCOLON 04 Rgp 2006, 22:42
MiestasCOLON radiacine zona

#23 Standartinė Sidabrinė Plunksna » 08 Spa 2007, 18:03

Tai, kad jis viską sugalvojo vėliau net ir man aišku ( :D ) bet galima gi buvo pataisyt jau per tiek metų :roll:

Vartotojo avataras
Elentari
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1567
UžsiregistravoCOLON 26 Bir 2005, 04:19
CONTACTCOLON

#24 Standartinė Elentari » 11 Spa 2007, 00:07

Man atrodo, Indraja čia teisi ir klaidos nėra. People pavadinti galima kad ir, pvz., hobitų "atstovus", turint omeny kažkurios rasės/tautos "žmones". Geresnio žodžio to/tų vieneto/ų įvardijimui nerandu. Pažiūrėjus fantastinius filmus irgi juk ateiviai, kurie tai jau tikrai ne žmonės, sako "our people", sakydami, kad jie "vieni iš mūsų", ar "mūsų tautiečiai" ar tos pačios rasės atstovai. Todėl taisyti IMO kaip ir nėra ką...
---

BUTTON_POST_REPLY