Pati pačiausia iš pačių

Heru i Million: J.R.R.Tolkien'o kūryba.
BUTTON_POST_REPLY

Kuri knyga jums buvo pati pačiausia?

Hobitas
4
13%
Žiedų valdovas
17
57%
Silmarilijonas
9
30%
Nebaigtosios sakmės
0
Balsų nėra
Kita (pasisakysiu gijoje)
0
Balsų nėra

Viso balsųCOLON 30

Žinutė
Autorius
Folkas
Nazgūlas
PranešimaiCOLON 1843
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2005, 19:15
MiestasCOLON Narnia

Pati pačiausia iš pačių

#1 Standartinė Folkas » 07 Lie 2006, 11:49

Turim giją "Vienas iš trijų", o dabar turėsim ir šitokią:

Taigi, kuri knyga jums labiausiai patiko? Pavadinimo pasakyt neužtenka, papsakokit, kokie įspūdžiai būtent lyginant knygas tarpusavyje.
Kad linksmiau būtų dar ir balsavimą pridedu. :wink:

Knygoms atskirai gijas turime, bet tokia gija man patiktų. Manot, kad netinka - trinkit. :)
[img]http://i2.photobucket.com/albums/y37/folkas/Vaipukai/veliava.gif[/img]

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#2 Standartinė Laiqualasse » 07 Lie 2006, 11:53

Silas. Turbūt todėl, kad ten dera du dalykai - mitologiškumas ir išbaigtumas. ŽV ir Hob trūksta mitologiškumo, o UT bei visa HoME serija yra tiesiog JRRT raštai, ir ten nėra to išbaigtumo. Aišku, jo ir nereikia ir neturi būti, bet įspūdį jis palieka.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Folkas
Nazgūlas
PranešimaiCOLON 1843
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2005, 19:15
MiestasCOLON Narnia

#3 Standartinė Folkas » 07 Lie 2006, 11:59

Man tikriausiai irgi Silmarilijonas. Galbūt dėl to, kad pats turėjau susikurti vaizdinius personažų paveikslus. Kiekviena veiksmą/žodį/gestą interpretavau savaip ir tas tik padėjo nurungti ŽV. Dėl to iki šiol nenoriu Silo ekranizacijos.
Man ŽV atėjo kartu su filmu, taip kad nespėjau susikurti stiprių įvaizdžių, kurie nesileistų būti užgožiami filmų.
[img]http://i2.photobucket.com/albums/y37/folkas/Vaipukai/veliava.gif[/img]

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#4 Standartinė Indraja » 07 Lie 2006, 16:05

Labai sunku pasirinkti, nes ŽV ir Silmarillion patiko skirtingai. ŽV buvo ta knyga, kuri "trenkė per smegenis" (skirtingai nei daug anksčiau skaitytas "Hobitas"). Kaip literatūros kūriniui pirmą vietą skirčiau jai. Tačiau Silmarillion yra ta knyga, kuri mane įklampino iki ausų. Kai perskaičiau beveik iškart po ŽV, priblokšta nebuvau. Bet dabar man įdomu galvoti, ką jautė ir kodėl vienaip ar kitaip elgėsi veikėjai būtent iš Silmarillion, ne iš ŽV. Tikėtina, kaltas filmas (viską parodė taip ryškiai, jog tam pamiršti reiks dešimtmečių), ir Silmarillion stilius - tai ne romanas, o mitai, legendos, psichologinių ir kitokių aprašymų beveik nėra, todėl yra erdvės ir yra postūmis juos atrasti pačiai. Beje, visi mano pafantazavimai "štai esu kažkas, kažkur Viduržemėje" (ne tyčia sufantazuoti, o iškylantys tarsi savaime) yra būtent iš Silmarillion erdvės. Beje nr.2: sąmonėje neturiu nubrėžtos aiškios ribos tarp Silmarillion ir HoME fragmentų, tie jų, kurie prie Silo derinasi, man su juo sudaro vieną visumą. ŽV man - užbaigtas, net jei kokių juodraštinių variantų prisiskaitysiu, nepagalvosiu - o, štai kaip ten buvo.

Apibendrinu:
ŽV patinka išbaigtumu ir romaniškumu.
Silas patinka atvirumu ir epiškumu.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Warrior elf
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 481
UžsiregistravoCOLON 02 Bir 2004, 20:45
MiestasCOLON Havens...
CONTACTCOLON

#5 Standartinė Warrior elf » 07 Lie 2006, 17:44

Man irgi labiausiai patiko Silas, nes ten dauguma vietų yra aprašyta neplačiai, todėl paliekama didžiulė erdvė asmeninėms interpretacijoms ir pafantazavimams, o ŽV ir Hobite tuo atžvilgiu viskas yra sukramtyta ir įdėta į burną :)
Life is better lived together.

Vartotojo avataras
Nimrodel
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 932
UžsiregistravoCOLON 12 Rgp 2007, 11:41
MiestasCOLON Pilaitė

#6 Standartinė Nimrodel » 14 Rgs 2007, 22:16

Man tai lotr, nes ten dar lieka paslaptis, kas pasaulį sūkūrė, o sile viskas paaiškėja. Ir LOTR kaip epas, o man tokie patinka labai :)
helou

shlykshtukas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 846
UžsiregistravoCOLON 04 Spa 2004, 11:19

#7 Standartinė shlykshtukas » 18 Rgs 2007, 10:08

ŽV, žinoma. Silas irgi patiko, bet perskaitytas buvo tik dėl ŽV įtakos.
[size=75]Mes, elfai, nesame rasistai, ir tenepamiršta šito žemesniosios rasės! [/size]
[img]http://img.photobucket.com/albums/v605/shlykshtukas/47.gif[/img]

Vartotojo avataras
Hurinas
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 458
UžsiregistravoCOLON 11 Bal 2007, 19:10

#8 Standartinė Hurinas » 11 Lap 2007, 19:18

Nimrodel rašėCOLONMan tai lotr, nes ten dar lieka paslaptis, kas pasaulį sūkūrė, o sile viskas paaiškėja. Ir LOTR kaip epas, o man tokie patinka labai :)
Visisapusiškai pritariu Nimrodel.
Nes tavo jėga, turtai, valdžia
Turėjimas nieko, nieko neturėjimas,
Turėjimas nieko...

Vartotojo avataras
Nimrodel
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 932
UžsiregistravoCOLON 12 Rgp 2007, 11:41
MiestasCOLON Pilaitė

#9 Standartinė Nimrodel » 11 Lap 2007, 21:46

Jo, vat dar pridėsiu, kad irgi manau, kad visgi LOTR, nes jei nebūčiau skaičius LOTR nebūčiau ir apie Silą žinojus. :) Visai. Hurinai, gerai, kad man pritari ;)
helou

Vartotojo avataras
Košmaraitė
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 282
UžsiregistravoCOLON 07 Vas 2008, 11:37
MiestasCOLON Mordoro mūrai
CONTACTCOLON

#10 Standartinė Košmaraitė » 07 Vas 2008, 13:20

Sillo neteko skaityti, todėl sunkoka lyginti.
Į mano šaltas varliškas rankas tebuvo patekę tik 'Hobitas' ir ŽV. Hobitas man labai patiko kaip laisvalaikio knygutė. Be to, tai buvo pirmoji knyga, įtraukusi mane į Fantasy pasaulį.
Todėl balsuoju už 'Hobitą'. Iš pagarbos ir praeities nostalgijos.
Ir vis dėlto kaip literatūros kūrinys ŽV geresnė. <3
Platesnis siužetas, smulkesni ir įvairesni veikėjų charakteriai.
"This is. And thou art. There is no safety. There is no end. The word must be heard in silence. There must be darkness to see the stars. The dance is always danced above the hollow place, above the terrible abyss."

BUTTON_POST_REPLY