Žiedų valdovas

Heru i Million: J.R.R.Tolkien'o kūryba.
Žinutė
Autorius
Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#81 Standartinė Indraja » 06 Rgs 2004, 11:11

Aišku, ir vaikų būna įvairaus apsiskaitymo... Svarbiausia, kad tas vaikas jau porą knygų būtų skaitęs angliškai :) (Kol kas normalių lietuviškų ir rusiškų vertimų nėra). Pati džiaugiuosi, kad perskaičiau 18-os. Kai ko anksčiau tikrai nebūčiau pastebėjusi, be to, negalėčiau snobiškai girtis, kad ŽV labai patiko net po šiokio tokio susipažinimo su klasika (t.y., neblogo susipažinimo su rusų klasika).
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Toma
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 758
UžsiregistravoCOLON 04 Geg 2004, 16:27

#82 Standartinė Toma » 06 Rgs 2004, 11:21

Visiškai pritariu. Aš pirmą kartą skaičiau dvidešimties būdama, bet mano sūnėnas skaitė daug daug jaunesnis, tačiau "giliai kapsto"... Šiuolaikinis jaunimas... :lol:

Vartotojo avataras
Toma
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 758
UžsiregistravoCOLON 04 Geg 2004, 16:27

#83 Standartinė Toma » 16 Lap 2004, 14:52

Pagaliau užpildžiau dar vieną spragą - perskaičiau tą nedidelį gabalėlį kūrinio ("Naujasis šešėlis"), kuris galėjo tapti ŽV tęsiniu, bet buvo nelemta... Smalsumas taip ir liks nepatenkintas, deja. Visgi sprendžiant iš tos ištraukėlės, vadinkime taip, kūrinys galėjo būti stiprus ir stveriantis už širdies. Iš kitos pusės, puikiai suprantu profesoriaus motyvaciją neberašyti tęsinio. Juk pažvelgus į tai, kas vyksta pasaulyje, tikrai atrodo, kad geras ir ramus gyvenimas žmonėms greitai pabosta, veiksmas sukasi ratu ir galvoti apie tai, kas bus toliau, nebetenka prasmės, nes vis tiek po kiek laiko gresia istorijos pasikartojimas. Be to, labai sunku būtų parašyti kūrinį su gera pabaiga (kyla daug abejonių, ar tokia ji šiais laikais neatrodytų naivoka...).

Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
UžsiregistravoCOLON 29 Kov 2004, 13:06
MiestasCOLON Vilnius

#84 Standartinė smeli » 23 Lap 2004, 00:24

is ZV man idomus epizodas su Sarumanu
kai jis kviete Gendalfa jungtis prie ~nugaletojo~ as galvojau kad tiesiog jam patinka stipresnieji.
taciau kai Suronas numiro, Sarumanui nekilo mintis jungtis prie nauju stipresniuju
keista.....
ROTW - Return of The Warlord

Vartotojo avataras
Warrior elf
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 481
UžsiregistravoCOLON 02 Bir 2004, 20:45
MiestasCOLON Havens...
CONTACTCOLON

#85 Standartinė Warrior elf » 23 Lap 2004, 20:50

Manau, kad jis buvo pakankamai protingas, kad suprast jog naujieji stipresnieji jo nepriims.
Life is better lived together.

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2004, 15:55
MiestasCOLON agūp ilautriv
CONTACTCOLON

#86 Standartinė Elfhild » 23 Lap 2004, 21:56

Kodėlgi, o gal ir būtų priėmę. Naujieji valdovai buvo išmintingi, o juk "it was pity that stayed Bilbo's hand".
Man atrodo, Sarumanui atgailauti tiesiog neleido pamintas orumas. Per daug išdidus jis buvo. Be to, gal būt jis jau numanė, kad Vakarai jo atgal nebepriims, todėl galutinai nuėjo blogio keliu: mėgavosi, niokodamas Shire ir pan., ir iki pat mirties buvo atkaklus kenkėjas.
Nors kad jis būtų buvęs vien tik blogas, tai irgi nepasakyčiau. Kaip tik labai spalvingas personažas. Tik va, sakau, išdidumas ir ambicijos, valdžios troškimas koją pakišo... :roll:
Hrrrr

Vartotojo avataras
Ellorion
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 856
UžsiregistravoCOLON 06 Rgs 2004, 16:48
MiestasCOLON Krokuva

#87 Standartinė Ellorion » 27 Sau 2005, 21:07

nežinau kur dėt šį klausimą... bet kalendorius susijęs su ŽV, tai...
kodėl tikrosios datos nuo ŽV datų (tų visų įvykių) skirias 9d?
(čia ir naujienlaišky rašė...)
[size=84][b]Žengiu žingsnį ir krentu į bedugnę, nors prieš porą sekundžių ten buvo Džomolungma.[/b][/size]

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#88 Standartinė Indraja » 28 Sau 2005, 14:26

Viskas labai aiškiai papasakota čia: http://www.elvish.org/gwaith/calendar/calendar.htm (pakete yra failiukas su paaiškinimais).

Oho, pasirodo, Gandalfo "board is set, pieces are moving" gali būti ir ne šachmatai. Tokių žaidimų būta ir daugiau. Gal JRRT turėjo omeny šį? http://www.heorot.dk/tafl/
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#89 Standartinė Indraja » 09 Bal 2005, 13:26

Apskritai sunku lyginti "Karą ir taiką" su "Žiedų valdovu" ... apskritai skirtingos sritys
Dėl nepakankamo apsiskaitymo nieko panašesnio į ŽV neprisimenu. Kuklia nuomone, Žemjūrės, Raganiaus, Ambero serijos yra gerokai nepanašesnės į ŽV. O KT lygint visai nemokėčiau. "Panaši sritis" gal koks "Hadži Muratas" būtų, betgi tikrai nepanašus :roll:

Panašumų yra. Epopėjos su daugybe įvykių ir veikėjų. Apie karą ir pasaulį, kuriame jis vyksta (beje, ir apie karą ir taiką - va kodėl net tokio paprasto pavadinimo neįmanoma išversti), apie asmenis, kurių likimus paveikia. Apie tų asmenų vidinius ieškojimus tame fone. Apie mirtį ir gyvenimą. Abiejų kūrinių autoriams svarbus paprastas "mažas žmogus". Abu baigia siužetą perėjimu į filosofinę plotmę.

Kuklia nuomone, "Voina i mir" kol kas geriausia iš mano skaitytų.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#90 Standartinė Starlin » 09 Bal 2005, 13:58

Aš turiu omeny labiau "paviršinę" sritį: t.y. skiriasi pasakojimo būdas, pats stilius. Tolstojus - realizmas, Tolkinas - fentezi, o tai yra, išoriniu požiūriu, du priešingi poliai. Lyginau su Trieru, nes Trieras sakė: kuriu "Dogvilį" be dekoracijų, nes mane nervina tokie detalėmis perkrauti filmai kaip "Žiedų valdovas". Vėl kardinali priešingybė.

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#91 Standartinė Indraja » 09 Bal 2005, 14:09

A. Mat man Viduržemė ir to laiko Rusija - vienodai neįprasti dalykai (Viduržemė "Hobite" buvo matyta, o Rusija - irgi keliuose kituose kūriniuose) :lol: Ar patikiu tuo, ką rašo, nors tol, kol skaitau, nelabai priklauso nuo žinojimo, kad tas laikotarpis realiai buvo. Labiau - nuo rašytojo sugebėjimų. Bet Literatūros Kritikai turbūt tikrai užmintų ant šio grėblio, mat visa fantastika jiems ne itin maloniai atrodo (gal ir todėl, kad ten nemaža ne itin kokybiškų kūrinių. Aišku, mainstream'e irgi nemaža. Jei ką, net Beitas, didysis lietuvintojas, šią svetimybę kalbai pagyvinti vartoja).

P.S. Taigi abu kūriniai prasideda nuo balių, ir tik po keliasdešimties puslapių atsiranda veiksmas :!:
Paskutinį kartą redagavo 2 Indraja. Iš viso redaguota 9 kartus.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#92 Standartinė Starlin » 09 Bal 2005, 14:24

Taip taip: sugrįžtam prie senos geros minties, kad šlamšto pilna visur. Bijau, kad pilnos "Eridano" knygų lentynos bibliotekose ar knygynuose tik sustiprina prie fantastikos nepripratusių įspūdį: įsivaizduok, prieini, o ten - šimtai knygų, prastai įrištų, plonais viršeliais, paveikslėliai ant viršelių - tragiškas kičas, pavardės negirdėtos, parašyta, kad romanas, bet visi tie romanai maždaug poros šimtų puslapių ilgio... Aišku, kad ne kiekvienas atras tokį dalyką kaip "Šekspyro planeta", "Futurologų kongresas", "Šiltadaržis" ar, galų gale, ta pati "Kopa" ar "Nakties sargyba" (dabar skaitau ir, turiu pripažinti, gerai parašyta. Daugiau kai perskaitysiu). "Zenitas" nors padoriau ir rimčiau atrodo. O dabar... Jei ir išleidžia kietais viršeliais, tai su klaikiais piešiniais, spalvotus, kad niekma nekiltų klausimų - čia knyga vaikams. Kodėl "Žiedų valdovui" Lietuvoje neuždėjo panašių viršelių kaip "Ulisui"? Turiu omeny, kokybės prasme? Todėl, kad yra toks požiūris. Išankstinis požiūris. Apskritai mūsų visuomenė, nors ir skelbiasi esanti atvira bei tolerantiška (iš istorijos matyti: Lietuvoje nuo seno gerai sugyveno įvairūs tikėjimai, tautos), yra labai konservatyvi ir siauro akiračio. Nesakau, kad visi turi skaityti fantastiką, sakau, kad reikėtų atsikratyti tų kreivų žvilgsnių ir žiūrėti nors neutraliai.

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#93 Standartinė Exon » 04 Lie 2005, 15:07

Man čia kilo mintis – įdomu, o kas galėjo padaryti švytinti buteliuką, kurį Galadrijelė Frodui buvo padovanojusi? “Čia yra pagauta Earendilio šviesa…”, - technologija įtartinai primena Silmarilius (khem, vos neparašiau mūsų Silmarilius :p)…
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
snortinge
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 118
UžsiregistravoCOLON 19 Bir 2005, 01:19
MiestasCOLON Saulės spinduliuosna

#94 Standartinė snortinge » 04 Lie 2005, 20:35

Starlin, visiškai sutinku su tavo nuomone. Negaliu pasidžaiugti,kad esu perskaičiusi daug vertingų knygų :cry: Bet dar turiu juk laiko. :D Niekuomet nebuvau nusistačiusi prieš tam tikrą knygų žanrą, išbandau naujoves. Liudna tik tai, kad mokslo metais yra liepiama perskaityti krūva knygų, ir peršama viena ar kita nuomonė į galvą. Tokios , mano nuomone, lėkštos knygos, kaip "Rugiuose prie bedugnės" ar "Gyvenimas po klevu" sugebėdavo tik užmigdyti mane ir per atsiskaitinėjimą turėdavau "burti arabus" pasitelkdama subjektyvią mokytojos nuomonę. Tai atbaidydavo mane nuo knygų, kol nepradėjau skaityti savo malonumui. Su laiku pradedi vertinti tai, ko anksčiau nepastebėdavai, ir kas yra iš ties vertas dėmesio. Dabar tik sunkoka suspėti skaityti norimas knygas, o jų daug... :shock:

Exon, man irgi įdomus tavojo klausimo atsakymas :roll:
[img]http://i21.photobucket.com/albums/b300/snortinge/sunshine.jpg[/img]

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#95 Standartinė Starlin » 04 Lie 2005, 23:11

Nukryptemė: dėl "Rugiuose prie bedugnės" sutinku, dėl "Gyvenimo po klevu" - ne... Nors, žinoma, "Saulėlydžio senis" gražiau... :roll:

Gandalf
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 123
UžsiregistravoCOLON 14 Bir 2005, 21:26

#96 Standartinė Gandalf » 14 Lie 2005, 19:25

Įsikišiu,bet ne į temą,o užduosiu klausimą... Aš nesisusigaudau kuom skiriasi Lorienas nuo Lotlorieno... kuom jie skirtingi?

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#97 Standartinė Laiqualasse » 14 Lie 2005, 21:54

Na, kaip... skiriasi raidžių kiekiu, skiemenų kiekiu :D
O jei rimtai - tiek Lorienas, tiek Lotlorienas yra to paties miško pavadinimai. Tik Lorienu taip pat vadinamas vienas iš dviejų brolių Valų Vefanturų (kitas buvo Mandosas), 'atsakingas' už miegą ir panašius dalykus. Jis ilgą laiką gyveno Loriene, nuo to ir buvo taip pakrikštytas (taip taip, asmuo gavo vardą nuo miško, ne atvirkščiai). O 'Lotlorienas' pažodžiui reikštų 'Lorieno gėlelė'.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Gandalf
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 123

#98 Standartinė Gandalf » 14 Lie 2005, 22:58

Didelis ačiū Laiqua :)

TAISA: Gal kasnors galėtų paaiškinti,kaip Gandalf'as galėjo saugoti vieną iš Trijų Elfų žiedų? Juk jis buvo išminčius ,o ne elfas... Kai tai išgirdau man smegenys :rolleyes: Kaip jis jį gavo?Ir už ką? Visai susipainiojau nieko nebesuprantu :oops:

Nors eik ir :vom: iš to nežinojimo :/

Vartotojo avataras
Palantira
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 59
UžsiregistravoCOLON 19 Lie 2005, 20:47

#99 Standartinė Palantira » 21 Lie 2005, 00:04

Toma rašėColon Beje, kalbant apie pirmuosius įspūdžius perskaičius ŽV, labai patiko paties profesoriaus mintis, kodėl taip svarbu, kad ŽV pirmą kartą skaitytum išaugęs iš vaikiško amžiaus. Skaitant knygą labai svarbus pirmas įspūdis. Vaikas, skaitydama ŽV, nesuprastų šito kūrinio. Galbūt po kažkiek metų, skaitant knygą antrą kartą, daug kas būtų aiškiau, tačiau jau nebetektų patirti pirmojo skaitymo žavesio.

Nu nzn kas jum yra vaikas. Nu bet cia turbut daugumai as vaikas dar nu gal ir nelabai nzn...:roll: Ir dar LotR dar biski seniau skaicius, taigi gal tai buvo kokia 13m taciau aisku tada as per daug neisigilinau i visokias tas legendas, taciau knygos (skaitytos lietuviu kalba) paliko man ypatinga ispudi. Nu aisku ziurint ka vadinsim supratimu, taciau manau kad likau supratus si kurini. Tuo labiau kai perskaiciau antra karta (ir kitus). As seip net nemoku skaityti knygos i ja neisigilindama. Perskaicius bet kokia knyga megstu analizuoti, nu negaliu as zinoti kaip jus i viska ziurit (nu jau cia i tuos vyresnius kreipiuosi) taciau drystu teigti kad kalbant apie Z.V. kazin ar butu daug galimybiu mane uzciaupti.

Gandalf
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 123

#100 Standartinė Gandalf » 21 Lie 2005, 00:13

Beviltiškas teigynys...
Mano vaikiškumas išlenda į viršų... Vis norių jį užgniaužti,bet... Taip pat ir su LOTR. Perskaičiau pirmą kartą būdamas 13[buvo nesvarbu visos sakmės,visi veikėjai pamynėti sakmėse]. O dabar [15] viską noriu sužinoti...
Ir tame nore pasireiškia vaikiškumas...

BUTTON_POST_REPLY