Žiedų valdovas

Heru i Million: J.R.R.Tolkien'o kūryba.
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Coranar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1138
UžsiregistravoCOLON 17 Bal 2004, 23:43
MiestasCOLON http://diary.ru/~ya-coranar/

#61 Standartinė Coranar » 25 Bal 2004, 14:27

Gerai sakai, Elbereth.O dėl orkų medžioklių tai vargu...Verčiau jau apie Balrogo sparnus, o verčiausia išvis imti ką naujo ir vėl gvildenti kažin kiek laiko kažin kiek forumų.

O šiaip manau, kad ŽV nusipelnęs kur kas didesnės šlovės nei yra.Tai tikrai nėra paprasta knyga, tai greičiau antgamtinis reiškinys-knyga, persikelianti į realybę.Ji išmoko žmones pajusti nepaprastą žavesį.Gyvenime matai stebuklus.Net paprastas pilkas lietus atskleidžia savo tikrąjį grožį ir mistinį žavesį.Tai neišreiškiama žodžiais, bet didelė dovana mokėti tai pajusti.Tikrieji tolkinistai-žmonės, turintys nuostabią fantaziją.Tokių nėra daug, bet gerai, kad yra.

Kažkokia elfiška-tolkinistiška poema... :shock:
Po šiuo dangumi gimsta labai mažai būtybių, kurių norai turi kokią nors reikšmę.

Vartotojo avataras
elbereth
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 70
UžsiregistravoCOLON 24 Kov 2004, 22:25
MiestasCOLON Hornburgas

#62 Standartinė elbereth » 26 Bal 2004, 11:24

atsimenu,kai tik baigiau skaityti pirma karta knyga, visa nakti praverkiau.Labai man jau Frodo gaila buvo, bet po to supratau, kad kitaip pasielgti jis paprasciausiai negalejo.Nes isaugo pats save ir visa savo aplinka. po to dar keleta dienu vaiksciojau ir greziojausi per peti, man pasirodydavo, kad uz mano nugaros hobitai begioja.jug ir pats Tolkienas rase, kad jie dabar vengia pasirodyti zmonems i akis, todel labai gerai slepiasi..

Vartotojo avataras
Coranar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1138

#63 Standartinė Coranar » 02 Geg 2004, 15:33

Taip, ir man kažkas panašaus buvo.Aš ir gyvenime dėkoju ar prašau mane nuo to ar ano apsaugoti Eru.Tuoj jam melstis pradėsiu....
Po šiuo dangumi gimsta labai mažai būtybių, kurių norai turi kokią nors reikšmę.

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2004, 15:55
MiestasCOLON agūp ilautriv
CONTACTCOLON

#64 Standartinė Elfhild » 11 Geg 2004, 17:07

Akropolyje Baltose lankose užvežta nemažai knygų (angliškų). keli LotR komplektai (įvairūs leidimai, įskaitant gražųjį juodą :) ) bei UT gražus juodas leidimas už 29 lt.
atrodo, padėtis Lietuvoje gerėja. prieš porą metų apie tokius lobius net pasvajoti negalėdavai :roll:
Hrrrr

Vartotojo avataras
Volir
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 135
UžsiregistravoCOLON 01 Bal 2004, 12:57
MiestasCOLON Drenanas, skojos kalnai

#65 Standartinė Volir » 11 Geg 2004, 17:58

O ar kas nors turi bent kazkha panashaus i Hobbit originala angliskhai???O wa brolis troras ir turi.mes pernai su ta knyga stove jome akropoly, kai laukeme jusu, bet jus nepasirodet.....*prisiminimu asharos*

Maja
Tamsioji Magistrė
PranešimaiCOLON 1154
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 19:20
MiestasCOLON Musdaubė
CONTACTCOLON

#66 Standartinė Maja » 11 Geg 2004, 18:25

Ką turi omeny sakydamas originalą? Turiu aš du angliškus Hobito variantus. Ir ne aš viena. :wink:
:)

Vartotojo avataras
Volir
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 135
UžsiregistravoCOLON 01 Bal 2004, 12:57
MiestasCOLON Drenanas, skojos kalnai

#67 Standartinė Volir » 11 Geg 2004, 18:27

Tiesa pasakius, nelabai ir zhinau, ka turiu omeny.dabar man pasaulyje uzh forumo ribu taip dazhnai reikalingas zhodis originalas, kad..... :wink:

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2004, 15:55
MiestasCOLON agūp ilautriv
CONTACTCOLON

#68 Standartinė Elfhild » 18 Geg 2004, 19:19

Pasirodo, Baltose lankose akropoly jie ir rusiškų ŽV turi, net du didelius gražius leidimus (o kol aš išslebizavojau tas raides, kad ten būtent ŽV :lol: ). vienas toks juodas, panašus į angliškus, kitas su pieštais paveiksliukais ant viršelio. abiejuose visos trys knygos į vieną sudėtos - Tolkinui patiktų ;)
Angliškas, atrodo, išgraibsto, nes tai turi, tai vėl neturi. neseniai mačiau atskirą žalią Leaf by Niggle leidimą.
Hrrrr

Vartotojo avataras
elbereth
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 70
UžsiregistravoCOLON 24 Kov 2004, 22:25
MiestasCOLON Hornburgas

#69 Standartinė elbereth » 03 Bir 2004, 12:14

Kaune "Tukstantis ir viena knyga" si knyga jau senokai dulka, dar kompanijoje ir Ukininkas Dzailsas.
Pesimistas - tai toks žmogus, kuris iš dviejų blogybių pasirenka abi.
- Oskaras Vaildas

Vartotojo avataras
Toma
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 758
UžsiregistravoCOLON 04 Geg 2004, 16:27

#70 Standartinė Toma » 03 Rgs 2004, 14:42

Su viena drauge, kuri neseniai perskaitė ŽV, pradėjome diskusiją, kuri iš trijų knygų kam labiausiai patiko. Žinau, kad ŽV yra vienas kūrinys, bet taip jau nutiko, kad jis buvo padalintas į tris knygas ir iš tikrųjų kiekviena turi tam tikrą nuotaiką ar net, sakykim, aurą. Man artimiausia yra pirma knyga, net sunku paaiškinti kodėl. Turbūt pritraukia pasakojimo tempas, mistiškumas (kaip beje ir pirmame filme, kurį žiūrėjau daugybę kartų iki antros dalies pasirodymo)
Ar jums irgi knygos paliko skirtingus įspūdžius? Ar visgi traktavote jas kaip vientisą kūrinį ir nesukote galvos?

gilthoniel
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 328
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:12
MiestasCOLON Kaunas
CONTACTCOLON

#71 Standartinė gilthoniel » 03 Rgs 2004, 16:50

Man trys knygos palieka skirtingus įspūdžius. Manau, kad tiems, kurie skaitė jas išleistas atskirai, sunku kitaip. Nebent turi visą LotR'ą viename leidime. Man irgi labiausiai patiko pirma dalis, žinoma, labai puiki ir trečia, ir antra, bet pirmoje yra kažkas tokio, kas pavilioja. Nežinau kodėl; o beveik labiausiai man patinka keturių hobitų kelionė iš Grafystės, kaip jie hobitiškai nakvoja pušynėlyje ir pan. :)
Ir filmas pirmas man puikiausias. Ypač EE. Nes ten yra tokių idealių hobitiškų scenų :D Ir begėdiškai iškirptas gabalas iš Pasitarimo pas Elrondą, kuris yra toks stilingas :(
"Aš esu lietuvis kaukas didžiausiame New York'o viešbutyje" - A.Š.

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#72 Standartinė Indraja » 03 Rgs 2004, 18:12

Įspūdžiai skiriasi, nes stilius ir nuotaika palaipsniui kinta. Per pirmąjį skaitymą labiausiai "veikė" scenos, kuriose nazgūlai persekioja Frodą ir kopimas į Orodruiną (manau, ši vieta stipriausia meniniu požiūriu). Antroji knyga ties Helmo Dauba pasirodė kiek "užstrigusi".
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Maja
Tamsioji Magistrė
PranešimaiCOLON 1154
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 19:20
MiestasCOLON Musdaubė
CONTACTCOLON

#73 Standartinė Maja » 03 Rgs 2004, 18:23

gilthoniel rašėCOLONketurių hobitų kelionė iš Grafystės, kaip jie hobitiškai nakvoja pušynėlyje ir pan. :)
Man irgi atrodo, kad tai puikiausia knygos vieta. Kiekvieną kartą pagalvojus apie knygą man prieš akis pirmiausia iškyla būtent hobitų kelionė iš Grafystės. Kartais neskaitau visos knygos ištisai, o atsiverčiu tik šitą dalį.
Beje, kai skaičiau anglišką varianta, pastebėjau, kad labiau atkreipiu dėmesį į kiek kitus dalykus, nei lietuviškame variante, tarsi akcentai būtų kiek kitaip sudėlioti. Bet kelionė iš Grafystės - abiem atvejais be konkurencijos.
:)

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#74 Standartinė Laiqualasse » 03 Rgs 2004, 21:59

Seniau nemaniau, kad rasiu bendraminčių, labiausiai mėgstančių būtent FotR :) O pasirodo, tokių esama :)
Man FotR labiausiai patinka dėl kelių dalykų: pirma - eilėraščiai; antra - Lorienas; trečia - Bombadilas. Žinoma, nereikia pamiršti ir visos knygos atmosferos ir pasakojimo stiliaus, kintančių nuo gana buitiško, 'hobitiško', iki galingo ir didingo epinio.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Coranar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1138

#75 Standartinė Coranar » 04 Rgs 2004, 21:06

Man labiausiai patiko antra dalis.Veikiausiai dėl to kad ŽB per nerimta, KS-per rimta, DT-aukso viduriukas.... Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#76 Standartinė Laiqualasse » 05 Rgs 2004, 14:04

Na jau, ŽB - per nerimta? :shock: :evil:
Atsargiau su tokiais komentarais ;)
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high

Vartotojo avataras
Alatar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1969
UžsiregistravoCOLON 09 Bal 2004, 10:36

#77 Standartinė Alatar » 05 Rgs 2004, 17:24

manau,jog Cora tenorėjo išreikšti savo susižavėjimą žirgais(taigi ir Rohanu),kuris dominavo "Dvejose tvirtovėse" ..
man pirma dalis atrodo labiausiai užburianti,fantastiškiausia..antroji gana niūroka ir greitesnė,bet kartu ir didinga su Rohano tema,o trečioji tikrai tokia...itin didinga,su lemties taškais,kuriuos paspausus suvirpa širdis,kai kam gal ašara ištrykšta...tokia riteriškiausia iš visų..

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#78 Standartinė Laiqualasse » 05 Rgs 2004, 18:33

Manau, jog kiekviena dalis atrodytų fantastiškiausia ir labiausiai užburianti, jei būtų pirma. Ta prasme, FotR atrodo labiausiai užburianti dėl to, kad tai pirmoji knyga ir kažkas netikėto, o skaitydamas kitas, jau esi iš dalies apsipratęs su Viduržeme, JRRT kalbėsena ir pan., todėl jos atrodo lengviau suprantamos ir natūralesnės.

Vartotojo avataras
Simbelmyne
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 116
UžsiregistravoCOLON 09 Bir 2004, 18:19
MiestasCOLON Kaunas
CONTACTCOLON

#79 Standartinė Simbelmyne » 05 Rgs 2004, 19:49

Man labiausiai patiko antra dalis, turbūt taip pat dėl Rohano temos :). Be to, skaitydama antrą dalį jau buvau įsijautus į knygą ir dar nekirbėjo mintis "lėčiau skaityk, nes per greit baigsi" :D . Pirmos dalies viršūnė man - Lorienas, o trečios - Pelenoro mūšis. Galima skaityt ir skaityt, ir vis tiek širdelė sukirba...
Kur dabar žirgas ir raitelis? Kur dabar karo ragas?
Kur grandininiai šarvai ir šalmas, besiplaikstantys šviesūs plaukai?
Kur yra rankos, laikančios arfas ir žėruojanti raudona ugnis?
Kur pavasaris ir rudens derlius ir, ir aukšti javai?
Viskas pranyko kaip vėjas pievoje, kaip lietus, nuprausęs kalnus...

Vartotojo avataras
Toma
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 758
UžsiregistravoCOLON 04 Geg 2004, 16:27

#80 Standartinė Toma » 06 Rgs 2004, 11:04

Ko gero Laiqualasse yra teisus, sakydamas, kad visos knygos būtų vertinamos kitaip kaip pirmos dalys. Pirmas įspūdis turi savo žavesio, juo labiau, kad su lietuviškais leidybos tempais buvo užtektinai laiko tam įspūdžiui įsisenėti. Beje, kalbant apie pirmuosius įspūdžius perskaičius ŽV, labai patiko paties profesoriaus mintis, kodėl taip svarbu, kad ŽV pirmą kartą skaitytum išaugęs iš vaikiško amžiaus. Skaitant knygą labai svarbus pirmas įspūdis. Vaikas, skaitydama ŽV, nesuprastų šito kūrinio. Galbūt po kažkiek metų, skaitant knygą antrą kartą, daug kas būtų aiškiau, tačiau jau nebetektų patirti pirmojo skaitymo žavesio.

BUTTON_POST_REPLY