Žiedų valdovas

Heru i Million: J.R.R.Tolkien'o kūryba.
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Volir
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 135
UžsiregistravoCOLON 01 Bal 2004, 12:57
MiestasCOLON Drenanas, skojos kalnai

#21 Standartinė Volir » 03 Bal 2004, 16:39

Niekas gabaliukais ir neskaito :) tiesiog po truputį ir wiskas, kad labiau įsigilintum

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#22 Standartinė Laiqualasse » 03 Bal 2004, 20:03

Kaip jau minėjau, po kelis kartus esu perskaitęs kone kiekviena ŽV esantį eilėraštį (dar pasikartosiu, kad Strielkūno vertimai mane veža :)). Kai kuriuos iš jų mokėjau... o ar dabar moku, tikrai negaliu garantuoti. :(
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

woodberry
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 581
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 21:23
MiestasCOLON irštva
CONTACTCOLON

#23 Standartinė woodberry » 03 Bal 2004, 21:32

Aš atsimenu prieš kokius metus kažkas licėjuj kažkokio renginio metu dainavo dainą pagal vieną eilėraštį iš ŽV - ten kur "Mes kreipiamės į dangų ir medžius,/Praleiskit mus, išleiskit mus!"

BirdOfPrey
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 192
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 21:21
MiestasCOLON nėra

#24 Standartinė BirdOfPrey » 03 Bal 2004, 23:56

Aš irgi angliškai skaitau gabaliukais, ne dauigau 30 psl. į dieną, nes jei imčiau daugiau, turbūt nusprogčiau nuo viso to gėrio :) nežinomus žodžius verčiuosi tada, kai jau nesuprantu kokio pobūdžio ten buvo ta Semo nuotaika, ar koks tos pelkės smarvės laipsnis :) Kadangi negalvodamas įsimenu maždaug kas penkta žodį, tai laikau neblogu rezultatu. Tik tas "įsimenu" yra toks sąlyginis - tai reiškia kad kitą karta skaitydamas tą žodį, aš jau turiu vaizdinį pasamonėje, ir jis man yra visiškai suprantamas, bet jei reiktų pasakyti jį paprastam gyvenime, kai mąstymas yra lietuvių>anglų, tai nesugebėčiau prisiminti, labai nedidelį procentą žodžių taip įsimenu, kad po to juos dar ir vartoju rašydamas rašinius ar kalbėdamas :( O Starlin kaip suprantu yra vaikščiojantis sinonimų žodynas? :lol:

Vartotojo avataras
Volir
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 135

#25 Standartinė Volir » 04 Bal 2004, 07:58

Ne tau vienam taip būna, BirdOfPray.Pavyždžiui:kartais grįžęs iš mokyklos būnu pavargęs, bet vistiek skaitau ŽV, o kitą dieną nieko neatsimenu, ir būtent todėl, kad skaičiau iškarto 3 skyrius.Tai dar kartą įrodo, kad knygas reikia ne graužti, kaip žiurkėms, o skaityti po truputį, įsigilinant.

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#26 Standartinė Aiquen » 04 Bal 2004, 09:53

Na, kaip kam :wink: Negaliu į ŽV gilintis lėtai, man reikia, kad Viduržemė užgriūtų mano smegeis, kaip lavina. I want it alll, And I want it NOW...Jei skaitau, tai skaitau. Ir galva į gabalus dar neišlakstė, nor nedaug jau trūko :lol: O visas gilinimasis, smulkmenų ir žodžių analizavimas vyksta vėliau, jau iš atminties. Dabar neskaitau, nes neturiu laiko praryti visą knygą per kelias naktis, bet sulauksiu geresnių laikų... Gal dar sulauksiu.... :oops: :cry:
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Vartotojo avataras
Lothlorien Leaf
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 198
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 22:33
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#27 Standartinė Lothlorien Leaf » 04 Bal 2004, 12:24

Sulauksi, aišku sulauksi :D

Jei ką, galėsi skaityti prie laužo :wink:

Starlin: o gal pasidalintum savo atrastais perliukais? Bent jau man tai ŽIAURIAI įdomu. :wink:

Vartotojo avataras
Volir
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 135

#28 Standartinė Volir » 04 Bal 2004, 13:44

Man todėl galva ir nesprogsta, kad skaitau po truputį:D:D:D:D

Tror
Mūvėjo Žiedą +
PranešimaiCOLON 280
UžsiregistravoCOLON 24 Kov 2004, 19:38
MiestasCOLON Priešų šešėliai

#29 Standartinė Tror » 04 Bal 2004, 17:28

Kaip tai imanoma? POtruputi , as tai atsiplesti minutei negaliejau.
Tūkstančiaias nematomų siūlų slėgia tave pasaulis. Perkirsi vieną-nusikaltėlis. Dešimt-pasmerktas miriop. Visas-Dievas.

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2004, 15:55
MiestasCOLON agūp ilautriv
CONTACTCOLON

#30 Standartinė Elfhild » 04 Bal 2004, 17:38

Aš atsimenu prieš kokius metus kažkas licėjuj kažkokio renginio metu dainavo dainą pagal vieną eilėraštį iš ŽV - ten kur "Mes kreipiamės į dangų ir medžius,/Praleiskit mus, išleiskit mus!"
:D Tai buvo per praeitų metų šimtadienį. Ir spėk, kodėl ten tokie dainos žodžiai buvo... žinoma, Starlin nagus prikišo ;)

Paskutinį kartą kai stengiausi skaityti lėtai ir viską gerai persvarstydama ir suprasdama, uždaviau sau tokį tikslą - suskaičiuoti veikėjų vardus, t.y. kiek kartų rašo "bilbo", "frodo" ir t.t. Atrodo jau kažkur minėjau. Tai va, suskaičiavau visas 3 knygas. kantrybės nepritrūko, bet dabar niekaip negaliu prisiversti tų duomenų suvesti į kompą :oops: :lol:

Verstis kiekvieną žodį labai tingiu, todėl paprastai tiesiog skaitau ir bandau suprasti. Žodyną čiumpu tik visiško nesupratimo atveju. kai taip skaitau, po kiek laiko svaaime susidarau vaizdą, ką tas ar kitas žodis reiškia, ir taip daug geriau atsimenu.
Hrrrr

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#31 Standartinė Indraja » 04 Bal 2004, 17:45

Antro skaitymo pradžioje bandžiau verstis ir susirašyti nežinomus žodžius. Neilgai :D Šiaip visas knygas skaitau beveik be žodyno - neturiu kantrybės į jį žiūrėti. Nebent tada, kai tikrai svarbaus žodžio nesuprantu iš konteksto - kaip BoP. Aišku, kai ir knyga, ir žodynas kompiuteryje, pasižiūrėti lengviau.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#32 Standartinė Starlin » 04 Bal 2004, 20:21

Taip, woodberry, ten buvau aš :twisted: Pasiūliau žodžius, o paskui su Gabriele kūrėme muziką. Šitaip licėjus tapo Tolkieno garbinimo įstaiga. :twisted: Beje, tą pačią dainelę RotKe dainuoja Billy...

Savo mintelėmis galėsiu pasidalinti. Kai grįšiu iš filologų konkurso, peržvelgsiu užrašus ir ką nors įmesiu.

gilthoniel
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 328
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:12
MiestasCOLON Kaunas
CONTACTCOLON

#33 Standartinė gilthoniel » 07 Bal 2004, 21:08

Ooo taip, Starlin, aš irgi labai laukiu tavo užrašėlių... :oops: Gėda, kad pati tokių niekad nepasidarau. Nes analizuojuosi sau mintyse :oops: O keista, bet į žodyną irgi nežiūriu. Po antro karto, kai skaičiau Trilogiją angliškai, kažkaip net nebereikia :roll:
"Aš esu lietuvis kaukas didžiausiame New York'o viešbutyje" - A.Š.

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#34 Standartinė Starlin » 08 Bal 2004, 11:18

Tų užrašėlių labai daug, ne visi įdomūs. Tarkim, peržvelgsiu vieną aspektą (aš darau taip: skaitau ir konspektuoju, paskui pagal temas pasižymiu viską spalvotais pieštukais). Taigi - skaičiai ir numerologija ŽV:

Bilbo amžius, kai įsūnijo Frodą - 99
Hobito suaugimo amžius - 33
Bilbo amžius per Puotą - 111
111 + 33 = 144 (skaičius, svarbus tiek hobitams, tiek elfams. Ir šiaip 12x12 - magija)
Apie BIlbo išnykimą Gandalfas sako: 'You have <...> given the whole Shire something to talk about for nine days, or ninety-nine more likely."
Bilbas., norėdamas atkreipti dėmesį pre Kalbą, pučią ragą triskart.
Bilbo išnykimas 'was discused in Hobbiton <...> for a year and a day'
Žiedų pasiskirstymas: 3, 7, 9

Visi šie skaičiai paaiškinami kad ir remiantis numerologinėmis teorijomis. Bet dabar aiškinti neturiu laiko. Jeigu norite, galime šią skaičių diskusiją išplėsti į atskirą giją, įtrauktume ir daugiau informacijos (šita - tik iš pirmųjų ŽV skyrių), paaiškinčiau ką nors daugiau, ką manau apie šituos.

Vartotojo avataras
Gutruna
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 59
UžsiregistravoCOLON 26 Kov 2004, 21:12
CONTACTCOLON

#35 Standartinė Gutruna » 08 Bal 2004, 15:07

Tikriausiai man teks slėpti po lapais, nes ŽV skaičiau tik lietuviškai, Hobitą irgi lietuviškai, bet 2 kartus...... :oops: Žaviuosi žmonėm, kurie skaitė tik angliškai. Kitą kartą, kai skaitysiu tai būtinai angliškai :D
Suplanuok buti spontaniskas.

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#36 Standartinė Aiquen » 08 Bal 2004, 19:37

Mano gatvėj šiandien šventė ;) Suradau labai gerą būdą skaityti ŽV angliškai taip, kad niekas netrukdytų... Stomatologiniai kabinetai- gėris, ypač kai riekia palaukti kokią valandą prie durų... :P Niekas namie nepasigenda, niekas nezirzia į ausį, kad per daug skaitai... [-o<
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Maja
Tamsioji Magistrė
PranešimaiCOLON 1154
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 19:20
MiestasCOLON Musdaubė
CONTACTCOLON

#37 Standartinė Maja » 08 Bal 2004, 20:58

Aš šiandien irgi šį tą suradau :wink: Užėjau į vadinamąjį second handą, nes prieš porą dieną užtikau ten labai įdomų ale elfišką drabužį (kaip tik neturėjau pinigėlių :? ). Ir aišku neberadau... Dar pasidairiau prie prekystalio... ir man net akys ant kaktos iššoko, kai pamačiau aptrintą knygelę su užrašu J. R. R. Tolkien "The Hobbit" :heart:
Tiesa, be pirmų puslapių... prasideda nuo 17-to, bet vis tiek :heart:
Sakau, gal pradėti kolekcionuoti įvairius leidimus :D
:)

Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
UžsiregistravoCOLON 29 Kov 2004, 13:06
MiestasCOLON Vilnius

#38 Standartinė smeli » 09 Bal 2004, 12:10

Del anglu kalbos tai skaitydamas LOTR as buvau sustojes ties tokiu issireiskimu:

"Weather Mountains"

kalnai-pirdunai???

toliau skaiciau jau rusiskai, nes ten visai ne kalnai-perdunai
ROTW - Return of The Warlord

BirdOfPrey
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 192
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 21:21
MiestasCOLON nėra

#39 Standartinė BirdOfPrey » 09 Bal 2004, 13:06

Radai ant ko sustoti, Smeli :) Kam kvaršinti galva dėl keistų pavadinimų? Jų išvis galima nesiversti, jei nepatinka.

Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
UžsiregistravoCOLON 29 Kov 2004, 13:06
MiestasCOLON Vilnius

#40 Standartinė smeli » 09 Bal 2004, 13:37

tai as dziaugiuosi kad strigau ant tokio nelabai fundamentalaus dalyko, vienok su anglu k. dviprasmybem teko susidurt verciant "gurps lite"
todel tiesiog nenoriu suprast neteisingai/neitema
o tai gausis kaip kazkur rusijoje - gincijasi 2 tolkienistai ir abu rodo i ta pacia LOTR pastraipa.
ROTW - Return of The Warlord

BUTTON_POST_REPLY