Žiedų valdovas

Heru i Million: J.R.R.Tolkien'o kūryba.
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2004, 15:55
MiestasCOLON agūp ilautriv
CONTACTCOLON

Žiedų valdovas

#1 Standartinė Elfhild » 28 Kov 2004, 12:55

“Žiedų valdovas” – žinomiausia Dž.R.R.Tolkino knyga

Informacijos apie trilogiją galite rasti daug kur internete įvairiausiomis kalbomis (žr. nuorodas skyriuje "Ardos metraščiai"). Paskaitykite jos aprašymą mūsų puslapyje.

Šioje gijoje galite rašyti savo įspūdžius pirmą arba n-tąjį kartą perskaičius knygą bei užduoti įvairius klausimus, į kuriuos tuoj pabandysime atsakyti :) O gal radote internete, laikrašytje ar žurnale įdomią recenziją arba šiaip straipsnelį? Čia kaip tik vieta jį aptarti…
Hrrrr

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
CONTACTCOLON

Archyvas

#2 Standartinė Elfhild » 28 Kov 2004, 12:58

Letter2 klausia:
Aš esu naujokas, knygom susidomejau dėl filmu,nes niekada prieš tai apie jas net girdėjęs nebuvau.
Prašau,atsakykit vargšui naujokui į keletą klausimų:
1. Kokio amžiaus žmonėms skirta ši knyga? Tikiuosi, ne mažiems vaikams?
2. Kas ten taip žavi, ar iš tikro ši knyga tokia Oi Oi Oi Kokia!!!
3. Ar yra pirkti kur nors Vilniuj ši knyga,maždaug kokiuose knygynuose?
4. Ar galima skaityti tik iškart Trilogiją,nes kaip žinau dar kažkokia įžanginė knyga "Hobitas" yra. Tai yra, ar suprasiu neskaitęs "Hobito"?

Aiquen:
1. Trilogija- visoms amžiaus grupėms, Hobitas- rašyta kaip vaikiška, bet daug rimtesnė, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.
2. Kas ten taip žavi????? Neįmanoma atsakyti nei keliais žodžiais, nei keliais sakiniais, nei 1000 000 žodžių. Kai perskaitysi, suprasi. Paskaityk, kas parašyta gijoje "Ligos Istorija"
3. Kur Vilniuje ją pirkt, negaliu pasakyt, nes nežinau. tikriausiai, visuose knygynuose turėtų būt, bent aš taip įsivaizduoju.
4. Jei netingi, siūlau pradėti nuo Hobito.

Exon:
1. Pažįstų fanatus nuo 10 iki 50+ metų
2. Sunku net pasakyti, nes kiekvienas atranda kažką savo. Svarbiausia, turbūt, kad knyga yra tikrai gerai parašyta. Tolkienas rėmėsi daugiausia epais, todėl, turbūt, tai, apie ką knygoje pasakojama, tiesiog yra kiekvieno mūsų kraujyje...
3. Lietuvškai mačiau beveik visuose, tiesa, nesigylinau, kokios dalys. O angliškai neseniai mačiau pilną trilogiją už 64lt Nekropolyje.
4. Man "Hobitas" yra visiškai kitokia knyga, nei ŽV. Yra, žinoma, ir panašumu, bet iš esmės tai yra du savarankiški kūriniai.

Lady of the Rings:
1. Manyčiau, Trilogija nėra skirta kurioms nors amžiaus grupėms, kas nori - tas skaito.
2. Į šį klausimą negalėčiau užtikrintai atsakyti. Gal draugystės galia, pasiaukojimas, narsa...
3. Nžn, aš ne iš Vilniaus.
4. Senesniame Brolijos leidime buvo trumpas "Hobito" aprašymas, bet, deja, naujame leidime jo nebėra. Jei tingi skaityti "Hobitą", tai paieškok senesnio ŽB leidimo.

Starlin:
1. Anot paties Tolkino, ŽV skirtas ne jaunesniems nei 15 metų. Atvirai pasakius, kai perskaitai būdamas jaunesnis, kaip aš, tai paprasčiausiai priimi šį kūrinį kitaip, kitaip jį supranti... arba net nesistengi suprasti. Bet jeigu tau patinka ir "užsikabini", tai, skaitydamas vėliau, tikrai nenusivilsi. Kuo žmogus vyresnis, tuo jis daugiau atranda ŽV.
2. Žavi tai, kad tai - ir pramoga, ir filosofijos, mitologijos, įvairių žinomų ir nelabai siužetų prigrūstas didingas fentezi šedevras. Čia galima rasti šimtus temų ir skirtingai jas interpretuoti. Tol, kol nusibosta. Tikiuosi, kad man niekad nenusibos. Bet ne visiem patinka. Filmai patraukė prie knygų daugiau žmonių, bet irgi - ne visiem skirta tolkinisto dalia.
3. Lietuvišką vertimą galima rasti bet kur, tik jis dažniausiai būna prie vaikiškų knygų. O angliškai dabar būna bet kokiam didesniam knygyne, ypač Baltų Lankų, Vagos, mačiau ir Pegase. Lobynas - Masiulio knygynas (prie Halės). Ten galima nusipirkti Hob, LotR, Sil angliškai, t.p. nebrangiai užsisakyti per internetą kitų knygų.
4. Vis tik patarčiau pirmiausiai perskaityti Hobitą. Ten vaikiškesnė knyga, bet labai reikalinga norint suprasti ŽV. Juolab kad lietuviškam vertime nėra išsamaus prologo, kuriame paaiškinta ŽV priešistorė. Nors šiaip įmanoma suprasti... bet geriau perskaityk.
Hrrrr

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
CONTACTCOLON

#3 Standartinė Elfhild » 28 Kov 2004, 13:06

Klausimėlis pradžiai: pabandykit suskaičiuoti, kiek kartų skaitėte ŽV :) Jei labai sunku, tai bent kas kiek laiko perskaitote nuo pradžių iki galo?

Aš lietuviškai skaičiau pirmas dvi dalis, atrodo, du kartus, o trečiąją - vieną (dabar joje gėlytes džiovinu ;)) Angliškai rimtai skaičiau kokius 3 kartus, bet dažnai šiaip paskaitinėju mėgstamiausius skyrius ir pan. Nuo ŽV ir prasidėjo skaitymas angliškai. neįsivaizduoju, kaip būčiau įveikusi Silą, jei nebūčiau pasipraktikavusi su LotRu :shock: :D
Hrrrr

Maja
Tamsioji Magistrė
PranešimaiCOLON 1154
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 19:20
MiestasCOLON Musdaubė
CONTACTCOLON

#4 Standartinė Maja » 28 Kov 2004, 14:18

Oooo, skaičiau tiek kartų, kad nebesuskaičiuoju. Pakartoju kas du, tris mėnesius. O šiuo metu skaitau anglišką variantą (pirmą kartą). Ir atrodo, kad čia tikrai tas atvejis, kai geriausia skaityti originalo kalba.
Tik eiles skaitydama kiek pasigendu lietuviško varianto. Gal todėl, kad anglų nejaučiu taip kaip gimtos kalbos. Labiausiai gaila eilėraštuko apie lokio uošvės koją :!: Pasirodo viskas ten kiek kitaip buvo...
:)

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#5 Standartinė Laiqualasse » 28 Kov 2004, 14:29

O aš (kol kas) ŽV skaičiau tik vieną vienintelį kartą... Išskyrus kelis fragmentus, kuriuose ieškojau informacijos ar mokiausi (eilėraščius).
Bet skaitysiu dar kartą. Arba kelis. Tik jau nebe lietuviškai, o angliškai. Nors esu sau pasižadėjęs vasarą išmokti Bilbo poemą apie Earendilą (lietuvišką). Mane veža Strielkūno eilėraščių vertimai :)
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#6 Standartinė Starlin » 28 Kov 2004, 15:10

Na jau, Laiqua, - galėtum ir angliškai...Matei, kaip LothLe moka angliškai deklamuoti, tai kodėl gi tu negalėtum? :)

Aš skaičiau tiek kartelių:
FotR - lietuviškai 3 kartus, angliškai 1.5 karto
TTT - lietuviškai 2 kartus, angliškai 2 kartus
RotK - lietuviškai 1 kartą, angliškai 2 kartus

Plius dar paskaitinėju karts nuo karto, kai ko nors prireikia, atskirus skyrius. Ir skaitau "atidžiai" (neklauskit, vis tiek nesakysiu) FotRą (kol kas neskaitau, nes ruošiuosi egzams).

gilthoniel
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 328
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:12
MiestasCOLON Kaunas
CONTACTCOLON

#7 Standartinė gilthoniel » 28 Kov 2004, 15:18

Haha, aš Trilogiją skaičiau nerealiai daug kartų... maždaug taip: kartą prieš premjeras, kartą po jų, maždaug kartą į mėnesį ir tiksliai kas pusmetį :lol:
Angliškai skaičiau visą Trilogiją kartą... Ne, tikriausiai du. O dabar apskritai mečiau lietuvišką vertimą, nes nebepakenčiu jo [-( Ir skaitinėju tik angliškai. (Na taip, kartais mokausi Strielkūno vertimus, nes jie man irgi labai patinka) Ir dar skaičiau Trilogiją vokiškai \:D/ Tik jų vetimas oi kaip blogesnis nei lietuviškas.
Va, ir pagaliau perskaičiau Sil'ą (buvau rimtai pastrigus) ir dabar skaitau UT :lol:
Na va. Tokia tat istorija :D
"Aš esu lietuvis kaukas didžiausiame New York'o viešbutyje" - A.Š.

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#8 Standartinė Laiqualasse » 28 Kov 2004, 15:22

Angliškai mokysiuos Lay of Leithian... kai perskaitysiu :)
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#9 Standartinė Indraja » 29 Kov 2004, 09:21

[Hobitas: lietuviškai 1 k. (kada nors būtinai reik ir angliškai)]
LotR: angliškai 2 k., rusiškai 2/3 k. (G&G vertimas)
[Silm: angliškai 2 k. (dabar kartais pasimokau, kai reik žaidimams)]

Maja: a, va kodėl nesuprantu, ką žmonės apie uošvės kojas šneka. Reiks paskaityt :)
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
CONTACTCOLON

#10 Standartinė Elfhild » 30 Kov 2004, 20:37

Indraja, nori pasakyti, kad nė karto neskaitei ŽV lietuviškai? :shock: nei vieno menko skyrelio? :prayer:
Hrrrr

Vartotojo avataras
smeli
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 2162
UžsiregistravoCOLON 29 Kov 2004, 13:06
MiestasCOLON Vilnius

#11 Standartinė smeli » 30 Kov 2004, 23:30

He he, mokykites is manes - ne karto nesu perskaites iki galo ZV
Nors pradejau ne viena karta :)))
ROTW - Return of The Warlord

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#12 Standartinė Indraja » 31 Kov 2004, 08:56

Porą lietuviškų pastraipų knygyne nusirašinėjau ant popieriuko, mat Skaitytoj buvo pasiūlyta priekaištus vertėjams paremti pavyzdžiais. O šiaip - negaliu lietuviškai: ima elektra krėsti. Kas iš to, jog vertėjas nekaltas, tik aplinka ir aplinkybės :?
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
CONTACTCOLON

#13 Standartinė Elfhild » 31 Kov 2004, 10:10

Pritariu. Pirmą kartą skaitant man buvo viskas gerai, bet po to, kai angliškai perskaičiau, lietuviškai į rankas nebuvau paėmus. kažkada užmečiau akį ir nusprendžiau, kad jokio ten įdomumo :roll: ;)
Hrrrr

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#14 Standartinė Aiquen » 31 Kov 2004, 10:30

Ot niekad neskaičiavau, kiek kartų skaičiau... Gal kokius 4 lietuviškai ir tiek pat kartų rusiškai... Dabar skaitau angliškai, bet labai lėtai einasi, nes gerokai primiršau kalbą, o ir laiko skaitymui nėra:(
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Vartotojo avataras
Volir
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 135
UžsiregistravoCOLON 01 Bal 2004, 12:57
MiestasCOLON Drenanas, skojos kalnai

#15 Standartinė Volir » 02 Bal 2004, 22:53

as ZV skaiciau labai daug kartu.si knyga man sukelia nora ne kuo greiciau ja perskaityti, o kaip tik-skaityti nors iki gyvenimo galo.ir aciu Dievui, kad dave J.R.R.Tolkien'ui siela, nes niekas niekada nebutu sukures tokio meno kurinio.man tik 13 metu, bet as pirma karta ZV perskaiciau budamas 9-eriu.nuo tada man glvoje tik ir skamba zodziai.....Ziedu Valdovas......

Maja
Tamsioji Magistrė
PranešimaiCOLON 1154
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 19:20
MiestasCOLON Musdaubė
CONTACTCOLON

#16 Standartinė Maja » 03 Bal 2004, 10:47

Gerai skamba :D
:)

Vartotojo avataras
Lothlorien Leaf
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 198
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 22:33
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#17 Standartinė Lothlorien Leaf » 03 Bal 2004, 11:33

O man kažkuo primena mano lėtąjį skaitymo būdą - išsirenki skyrių bet kurioje knygos vietoje ir perskaitai... laaabai atidžiai... (primena Rašto skaitymo metodiką, ar ne? :wink: )

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#18 Standartinė Starlin » 03 Bal 2004, 13:27

LothLe, aš darau tą patį, tik iš eilės. Šiuo metu esu FotR 10 skyriuje, tik dabar FotR paskolintas, o aš mokausi, todėl lėtasis skaitymas atidėtas mažiausiai iki birželio 16d. O tai atrodo taip:
1) Perskaitai, išsirenki visus nežinomus žodžius.
2) Išsiverti nežinomus žodžius, pabandai daugumą jų išmokti (čia jau anglų kalbos mokymosi politika. Žinokit, padeda!)
3) Skaitai dar kartą, dabar jau viską supranti ir bandai rasti tokius jums, ko gero, nuobodžius dalykus: veikėjų charakterių vystymąsi, kalbos ypatumus ir kitimą, humoro pasireiškimus, siužeto konstravimo būdus, paslėptas prasmes, stilistines priemones ir t.t. Svarbiausius dalykus užsirašai.

Man, pvz. tai labai įdomu. Kitiems gal atrodytų laiko gaišimas, bet man įdomu. :oops:

Vartotojo avataras
Volir
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 135
UžsiregistravoCOLON 01 Bal 2004, 12:57
MiestasCOLON Drenanas, skojos kalnai

#19 Standartinė Volir » 03 Bal 2004, 15:07

starlin teisus.Tai nera laiko gaisimas, tai labai idomu!!!!!o ypac ten kur nykstukai..... :D

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#20 Standartinė Aiquen » 03 Bal 2004, 15:53

Starlin ką? :shock: Teisus? Mamyte, berods, ką tik tapai Tėtuku! :lol:

Mano skaitymo būdas labai paprastas- jei skaityti, tai tvarkingai, nuo pradžios iki galo, nestabčiojant, nesiknaisiojant, gyvenant pačioje knygoje... Nesimokant atskirai žodžių (mano manymu, svarbiausia tai, kas natūraliai užsilieka galvoje). Čia turbūt kvailas požiūris, bet negaliu ŽV skaityti gabaliukais. 8-[ :oops:
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

BUTTON_POST_REPLY