Nusiinterpretacijos Žiedovaldovine tematika

Heru i Million: J.R.R.Tolkien'o kūryba.
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Bombadilas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 785
UžsiregistravoCOLON 01 Bir 2009, 16:24
MiestasCOLON Old Forest

#21 Standartinė Bombadilas » 17 Lap 2009, 19:36

KARVĖ Į MĖNULĮ ŠOKO!!! :D štai kas labiausiai įsiminė 8)

Vartotojo avataras
le_golas
Dešimtmečio Pipinas
PranešimaiCOLON 1349
UžsiregistravoCOLON 27 Spa 2005, 23:06

#22 Standartinė le_golas » 17 Lap 2009, 19:37

Aš gal apie Frodą su Elrondu, Balrogą su Gendalfu ir Denetorą su pomidorais čia nenusiinterpretuosiu. Tai jau nebebūtų nekaltas flūdas, tai - juodieji puslapiai.
What have I got in my pocket?

Vartotojo avataras
Hurinas
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 458
UžsiregistravoCOLON 11 Bal 2007, 19:10

#23 Standartinė Hurinas » 17 Lap 2009, 19:58

Man labai patiko skyrelis apie Brylių. Kažkaip mielai ir jaukiai aprašyta. Vat būtent man ir įstrigo (iš kone visos ŽV knygos) Bryliaus kaimas. Toks jausmas, kad ten kažkada gyvenau ir dabar tereikia tik prisimint :)
Nes tavo jėga, turtai, valdžia
Turėjimas nieko, nieko neturėjimas,
Turėjimas nieko...

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#24 Standartinė Starlin » 17 Lap 2009, 22:58

Aš dar apie trečią skyrių:

LAPĖ!!!

Čia mano mėgstamiausias personažas iš ŽV 8)

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8381
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#25 Standartinė Laiqualasse » 28 Sau 2010, 12:04

Lapės kažkaip neatsimenu... Ten ji kažkur šmirinėju palei miegančius hobitus?

Man turbūt labiausiai įsiminė du epizodai: susitikimas su Gildoru ir Elen sila lumenn' omentielvo; ir Bombadilo dainelės. Ir bendrai eilėraščiai buvo didžiausias pirmos knygos grožis.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
greitmintis
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 162
UžsiregistravoCOLON 30 Spa 2009, 13:18
MiestasCOLON PC

#26 Standartinė greitmintis » 29 Sau 2010, 18:38

Matyt, tai bus pirmas susidūrimas su pavojumi(kalbu apie skyrių "Rūkas virš Pilkapių", ne apie Senolį Gluosnį, nes tas pavojus man pasirodė... ehm..."durnas"). Tada Frodas pirmąkart įrodo drąsą, kai ankščiau jis pasirodydavo tik bailiai(nenoriu už tai jo kaltinti), norėdamas pasislėpti nuo piktų juodų dėdžių, ir beviltiškai, kai ėmė koja spardyti medį(nors nepamenu, ar tai darė jis, ar Semas).

Vartotojo avataras
Nilde
Dešimtmečio Gandalfas
PranešimaiCOLON 492
UžsiregistravoCOLON 06 Bal 2006, 12:55

#27 Standartinė Nilde » 02 Vas 2010, 02:38

"Rūkas virš pilkapių" buvo jau rimtai šiurrrpusss pavojus... Ir tų Tomo Bombadilo pasakojimo apie pilkapius nuotrupų buvo taip per mažai. Žinoma, įsiminė pats TB - visiškai iškrentantis iš konteksto, toks hobitiškas pagal manieras, toks elfiškas/burtininkiškas pagal galias, beje, pirmą kartą skaitydama galvojau "kurių galų...?", o dabar jis man taip patinka!
Mėgstamiausia dalis - visas veiksmas Bryliuje ir susitikimas su Strideriu (man nepatinka žodis platžengys, hrr).
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8381
CONTACTCOLON

#28 Standartinė Laiqualasse » 02 Vas 2010, 12:27

O kuo tau Platžengys nepatinka? ;)

Brijus man patiko tuo, kad iš užuominų susidariau jo vaizdą, kaip kone idiliško viduramžiško miestelio. Ir aplink kažkokie miesteliai bei dirbami laukai yra. Žodžiu tokia malonios civilizacijos oazė seniai prarastų karalysčių sandūroje :)
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high

Vartotojo avataras
Rohon
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 9
UžsiregistravoCOLON 19 Bal 2008, 21:05

#29 Standartinė Rohon » 02 Vas 2010, 21:48

Šitą gi, tikiuos į temą, jei jau apie Pilkapius, turiu čia vieną klausimą. Koks būtų Auksauogės atitikmuo mūs pasaulio mitologijoj?

Vartotojo avataras
allegro
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 123
UžsiregistravoCOLON 27 Lap 2009, 10:59
MiestasCOLON butas Vilniuje

#30 Standartinė allegro » 02 Vas 2010, 22:24

Na, jei kam būtų mano nuomonė įdomi, tai galėčiau pasakyti, kad manau, kad Auksauogė, kaip ir jos vyras, tokio tikslaus atitikmens kaip ir neturi. Jie tiesiog yra. Auksauogėje galima įžvelgti Javanos ir Ulmo (kartu ir Osės ir Uinenos) bruožų, atitinkamai tiktų graikų ir romėnų Cloridė ir Flora, Demetra ir Cerera (tiktų ir lietuvių Medeina), Poseidonas ir Neptūnas, nes juk ji yra 'Upės Dukra', Tomas jai nešė vandens lelijų – vanduo ir augalai. Auksauogė tikslios funkcijos neatlieka, kaip, pavyzdžiui Manvė valdo viską Ardoje apskritai ir vėjus konkrečiai, tad, kaip sakiau, nelabai galimą ką priskirti, nors apskritai, Auksauogė, jei laikytume ją Maja arba Vale, susijusi su gyvąja gamta. Kitu požiūriu, kad Auksauogė nėra priskiriama prie Ardą valdančiųjų panteono, vargu ar atsirastų koks atitikmuo pasaulio mitologijoje.
Tiek mano kuklia nuomone. Ne itin nusimanau pasaulio mitologijoje, bet...Teiskit.
Jei manai, kad blogiau būti negali, nenusimink – bus...

Vartotojo avataras
greitmintis
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 162
MiestasCOLON PC

#31 Standartinė greitmintis » 03 Vas 2010, 00:22

Tikslaus atitikmens nera-nerandu nieko geresnio nei Michelle Obama

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8381
CONTACTCOLON

#32 Standartinė Laiqualasse » 03 Vas 2010, 00:28

Nebūtinai visi mitologiniai padarai yra dievai :) Mūsų pasaulio mitologijose pilna padarų, kurie nieko nevaldo - faunai ir pan. Panašūs gali būti ir Bombadilas su Auksauoge.

greitminti - :lol:

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#33 Standartinė Indraja » 03 Vas 2010, 15:11

Laiqualasse rašėCOLONPirmoji knyga baigiasi Frodo atsibudimu pas misterį Smitą, t.y. Elrondą. Kas labiausiai įstrigo iš šitos dalies?
Nazgūlų kuriama įtampa (rekomenduojama skaityti gūdžiais rudens vakarais).
Giesmė "O Elbereth!" - ar tik ne pirmąkart prasivėręs elfiškasis, būtent toks elfiškasis, koks jis atrodo pirmąkart skaitančiajam ŽV klodas - žvaigždės, miškas, tyrumas, šviesus liūdesys, kažkas "ne iš čia", tik nujaučiama.
Senasis Miškas. Tolkinas įgijo visą mano pagarbą ir pasitikėjimą, parodęs, kad miškas jam - tai ne vieta, kur daug medžių. Ypač Merio kalbos apie medžių būdą ir pats įėjimas į mišką.
Akmuo ant pilkapio. It was cool, as if the sun had had no power to warm it; but at that time this seemed pleasant. Rodosi, galima paliesti... Kaip jis moka kurti įtampą!
Frodo sužeidimo progresavimas, ypač kai jis pamažu ima matyti kitą pasaulio sluoksnį (Kjmkį!)
Pats sprukimas - nusibaigęs besipriešinantis Frodas.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8381
CONTACTCOLON

#34 Standartinė Laiqualasse » 03 Vas 2010, 15:19

Indraja rašėCOLON Frodo sužeidimo progresavimas, ypač kai jis pamažu ima matyti kitą pasaulio sluoksnį (Kjmkį!)
Kjmkį?

Labai įdomu skaityti forumiečių mintis - matyti, jog kone kiekvienas knygoje atranda kažką savo ir toli gražu ne tie patys epizodai visiems įstringa. :)

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#35 Standartinė Indraja » 03 Vas 2010, 15:22

Kjmkį! - Kaip jis moka kurti įtampą!

O Auksauogė, įtariu, yra maja. Turbūt ji būtų kiek įtakingesnė už paprastą mūsų pasaulio nimfą, bet dievybei dar neprilygtų.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
greitmintis
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 162
MiestasCOLON PC

#36 Standartinė greitmintis » 03 Vas 2010, 15:23

Taip pat įstrigo momentas, kai Frodas su Aragornu stebi blyksnius rytuose, kas iš tikrųjų yra Gendalfo žaibai. Gaila, kad to nebuvo filme.

Vartotojo avataras
DarkElf
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 6
UžsiregistravoCOLON 31 Sau 2010, 20:44
MiestasCOLON Kaunas

#37 Standartinė DarkElf » 03 Vas 2010, 19:00

Viskas, einu vel skaityt ziedu valdova :)
Pamenu, kai pirma karta skaiciau tas knygas. O taip.. Tada buvau tokia laiminga. :) Veliau perskaiciau ir angliskai, ir liko dar didesnis ispudis.. Tada ir tapau Tolkieno kurybos gerbeja.
Tavo realybe man yra iliuzija.

Vartotojo avataras
Nilde
Dešimtmečio Gandalfas
PranešimaiCOLON 492

#38 Standartinė Nilde » 03 Vas 2010, 20:00

Indraja rašėCOLONSenasis Miškas. Tolkinas įgijo visą mano pagarbą ir pasitikėjimą, parodęs, kad miškas jam - tai ne vieta, kur daug medžių. Ypač Merio kalbos apie medžių būdą ir pats įėjimas į mišką.
Taip, Miškas! Kaip galėjau pamiršti. Ir kiekvienas iš aplankytų miškų vis kitoks, savitas, ypatingas. Gyvas. O juk UK visai mažai miškų, ypač Anglijoj.

Apie Auksauogę su TB pagalvojau - dievai paprastai valdo ar globoja tam tikras pasaulio ar žmonių veiklos sritis globaliu mastu, o žemesnio rango būtybės turi galių tam tikrai teritorijai, kurioje gyvena: savo upeliui, savo kalnui, savo miškui. Gal klystu, bet iš sakmių toks įspūdis susidaręs.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8381
CONTACTCOLON

#39 Standartinė Laiqualasse » 04 Vas 2010, 00:53

Na Tolkino laikais gal dar buvo tų miškų - kažkur biografijose mačiau minėtas vienas kitas miškas, nors detalių ir neatsimenu. Ir šiaip Tolkinas daug svajojo apie senuosius laikus - o jei sugebėjo sufantazuoti elfus ir dvorfus, tai gyvus miškus sufantazuoti turbūt nėra taip jau sudėtinga :)

Man miškai kažkodėl labai neįstrigo. Gal todėl, kad pats realiuose miškuose irgi jaučiu charakterio bruožus (Labanoras - didingas ir ramus, Dzūkvudas prie Marcinkonių - nedraugiškas, Pabradės miškai - linksmi ir gyvybingi ir taip toliau), tad panašių aprašymų sutikimas knygoje nepasirodė labai netikėtas.

Nilde, tavo įspūdis apie Auksauogę ir Bombadilą panašus į manąjį - mitinės būtybės savo nedideliame pasaulėlyje, kuriame jos gali viską, bet už jo ribų neeina, nes tiesiog negalima.

DarkElf - tiesiog nuostabu, jei forumas "privertė" vėl imti skaityti Tolkiną! :)

Vartotojo avataras
Nilde
Dešimtmečio Gandalfas
PranešimaiCOLON 492

#40 Standartinė Nilde » 04 Vas 2010, 01:11

Žinoma, jis galėjo sufantazuoti miškus, bet toks gilus pajautimas, atrodytų, būdingas tiems, kas užaugę šalia tikrų gūdžių girių.
Labai taikliai sucharakterizavai miškus :) O apie nedraugiškąjį Dzūkvudą prie Marcinkonių lygiai tokius pačius įspūdžius kaip mūsų girdėjau ir iš kitų keliautojų. Fangorniškas miškas...
Paveikslėlis

BUTTON_POST_REPLY