Hobbit v.s. LotR

Heru i Million: J.R.R.Tolkien'o kūryba.
Žinutė
Autorius
Tror
Mūvėjo Žiedą +
PranešimaiCOLON 280
UžsiregistravoCOLON 24 Kov 2004, 19:38
MiestasCOLON Priešų šešėliai

Hobbit v.s. LotR

#1 Standartinė Tror » 05 Bir 2004, 12:40

Kaikuriems labiau patinka Hobb, bet as uz ŽV. Man iš vis sunku lyginti Tolkieno kurinius... :?
Tūkstančiaias nematomų siūlų slėgia tave pasaulis. Perkirsi vieną-nusikaltėlis. Dešimt-pasmerktas miriop. Visas-Dievas.

Vartotojo avataras
Dreanor
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 16
UžsiregistravoCOLON 30 Geg 2004, 17:42
MiestasCOLON Vilnius, Naujasis Khazad Dumas

#2 Standartinė Dreanor » 05 Bir 2004, 13:32

As uz LotR. :!:
Aš-mėlynasis Khazad Dumo balsas!
Terem Hart!

woodberry
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 581
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 21:23
MiestasCOLON irštva
CONTACTCOLON

#3 Standartinė woodberry » 05 Bir 2004, 17:52

Gijos apie "Hobitą" gal ir trūko, bet gal nereikia jo priešinti su ŽV? :roll: ..

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#4 Standartinė Laiqualasse » 05 Bir 2004, 18:23

Sakot, Hobbit vs. LotR?
Mano nuomone, reikėtų sakyti 'Hobbit + LotR'.
Tai, šiaip ar taip, yra viena istorija ir vėliau sukurtas jos tęsinys. Ta istorija 'augo' iš dalies kartu su JRRT vaikais, kartu su jo skaitytojais, kartu su su juo pačiu.
Kaip pats JRRT rašė (laisva citata), 'The readers and publishers wanted a sequel to the Hobbit success. I wanted heroic romance and mythical perils. The result was the Lord of the Rings'.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Tror
Mūvėjo Žiedą +
PranešimaiCOLON 280

#5 Standartinė Tror » 06 Bir 2004, 11:11

Šiaip įdomu sužinoti-kas laikoma geriausia Tolkieno knyga (tiek to-Silmarillionas vis tiek neišverstas...)... :?
Tūkstančiaias nematomų siūlų slėgia tave pasaulis. Perkirsi vieną-nusikaltėlis. Dešimt-pasmerktas miriop. Visas-Dievas.

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#6 Standartinė Laiqualasse » 06 Bir 2004, 12:41

Kiek žinau, perkamiausia pasaulyje JRRT knyga yra 'Hobitas'.
O knygos 'gerumas' priklauso nuo vertintojo. Man asmeniškai ŽV įdomesnis už 'Hobitą', o Sil'as - išvis viršūnė. Bet kitam gal viskas atrodo priešingai - Sil'as nuobodus, ŽV - žiaurus, o 'Hobitas' - puikus.
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high

Tror
Mūvėjo Žiedą +
PranešimaiCOLON 280

#7 Standartinė Tror » 06 Bir 2004, 12:43

Voliro nuomonė.Tikrai... :lol: :lol:

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#8 Standartinė Exon » 06 Bir 2004, 14:37

Man tas lyginimas atrodo beprasmiškas, juk tai yra tiesiog tris skirtingos, nepaisant bendros istorijos knygos. "Hobitas" - žavinga pasakaitė, Silm - nors ir kiek eklektiška, bet vis vien puiki epinė stilizacija, o LotR - aukščiausios rūšies fantasy. Nors čia yra IMNSHO, tikrai yra tolkinistų dėl vienos ar kitos priežasties nemėgstančių kurios nors iš šitų knygų :roll:
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Tror
Mūvėjo Žiedą +
PranešimaiCOLON 280

#9 Standartinė Tror » 06 Bir 2004, 15:01

Pagal ishsirinkta knyga galima spresti koks zmogus... :? 8) :lol:

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#10 Standartinė Laiqualasse » 06 Bir 2004, 16:12

Tror rašėColonPagal ishsirinkta knyga galima spresti koks zmogus...

O ką tada spręsti apie tuos, kurie iš viso yra nusistatę prieš Tolkiną ir fentezi apskritai? :wink:

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2004, 15:55
MiestasCOLON agūp ilautriv
CONTACTCOLON

#11 Standartinė Elfhild » 06 Bir 2004, 19:09

Nėra kaip lyginti. abi savotiškai tobulos ;) Be to, jeigu Hobbitas ir LotR būtų sudėta į vieną storą storą knygą ir koks nors žmogelis viską skaitytų iš eilės, turbūt ir nepastebėtų, kur pasibaigė Hobbitas, o kur prasideda LotRas. Iš esmės ŽV buvo rašytas kaip Hobito tęsinys, todėl pirmuose ŽV skyriuose ir stilius su Hobito sutampa - panašiau į vaikišką pasaką negu mitą. Bet (kaip Laiqua sakė) paskui LotRas ima augti (vis tik 10 metų rašė) ir RotKo pabaigoje rašymo stilius gerokai atitolęs nuo Hobito ir daug panašesnis į Silo. ŽV pirmi ir paskutiniai skyriai - tarsi iš skirtingų knygų.
Kažin, ar tai jaučiasi lietuviškame vertime :roll:
Hrrrr

Tror
Mūvėjo Žiedą +
PranešimaiCOLON 280

#12 Standartinė Tror » 06 Bir 2004, 20:45

O ką tada spręsti apie tuos, kurie iš viso yra nusistatę prieš Tolkiną ir fentezi apskritai? :wink:[/quote]
As geriau patylėsiu. Jeigu pasakysiu savo nuomone tai forume man niurzgulai neleis buti koki menesi. :lol: :lol:

Vartotojo avataras
Coranar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1138
UžsiregistravoCOLON 17 Bal 2004, 23:43
MiestasCOLON http://diary.ru/~ya-coranar/

#13 Standartinė Coranar » 06 Bir 2004, 22:14

O ką tada spręsti apie tuos, kurie iš viso yra nusistatę prieš Tolkiną ir fentezi apskritai? :wink:

Jis neturi fantazijos ir pasąmonės suvokimo apie dalykus, kurie geba būti kartu materialūs ir dvasiniai.Jei tik prieš Tolkiną-na, gal jie randa kokį nevykusį pakaitalą, o jei prieš visą fentezi-užuojauta.Jokio gyvenimo tikslo, o jei koks ir yra, tai tik banalus, materialus ir bedžiaugsmis.

Fantasy-pasaulio valdovė, valdovų valdovas-Tolkinas!
Po šiuo dangumi gimsta labai mažai būtybių, kurių norai turi kokią nors reikšmę.

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
CONTACTCOLON

#14 Standartinė Elfhild » 06 Bir 2004, 23:28

Visiškai nesutinku su Coranar [-( kur tolerancija? kur platus pasaulio suvokimo akiratis? Yra daugybė gyvenimo tikslų, ir tai, kokio žanro knygos tau patinka, visiškai neapsprendžia, koks žmogus tu esi. Anaiptol. Ir tolkinistai gali būti banalūs. Ir tikrai pasaulis nenumirtų, jei nebūtų buvę Tolkino... sakykim, tai mūsų pomėgis, tačiau jis juk neprivalomas visiems.
Hrrrr

Vartotojo avataras
Alatar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1969
UžsiregistravoCOLON 09 Bal 2004, 10:36

#15 Standartinė Alatar » 06 Bir 2004, 23:57

Elfhild dar stebisi Coranar :shock: , o aš jau senai nebesistebiu :wink:
Tai jau išeina nukryptemė(tad didžiai besilenkdamas :prayer: persiprašau nazgulų)
Cora,vieną dieną suprasi,jog pasaulis egzistuoja ir be Tolkieno..jis nėra vienalytis stabas,be kurio visi kiti yra tamsūs ir neišmanėliai,neturintys fantazijos. Yra begalės kitų autorių,skaitytojų,užsiėmimų ir pan. kurie nesusiję su Tolkienu,bet pabendravus su jais tikrai nepasakysi,jog tas ar anas žmogus yra tamsus ir be fantazijos.Tolkienas sužavėjo tave.Bet yra ir kitų.Kada nors tave sužavės koks vaikinas :wink: :oops: ,trumpam išgaruos ir Tolkienas su visu pasauliu,kurie atrodys pakankamai blyškūs ir apytamsiai,palyginus su "svajonių princu" ar pan. tikrai per anksti sprendi...
kita vertus yra krislas tiesos tavo žodžiuose..nemaža dalis(ypač tai liečia filmus) skeptiškai(švelniai tariant) žiūri į fentezy kūrybą,Tolkieną,jo darbus, bei LOTR filmus...daugelis iš jų pakelia galvas ir išdidžiai pareiškia:"tai ne man,tai- vaikams [-( aš jau nebevaikas ir tokių niekų neskaitau,nesidomiu,nežiūriu..aš mėgstu realybę,nusileiskit į realų pasaulį..kažkokie čia burtai,elfai =; ...vaikų žaidimai..tai nerimta.."
tokie "suaugę" neretai yra pilkosios žmonijos masės atstovai,neretai primityvai,turintys skurdžią fantaziją..neretai menkai išsilavinę(arba nesidomintys aukštesnėm kultūros formom)..juos dažniausiai mielai patenkina masinės kultūros pusfabikačiai(įv. snukiadaužiai,reklaminiai filmukai pilni spec efektų ir pan.), jie įpranta ir todėl kreivai žiūrį į kitokį pasaulį..ta fantazija,tas pasaulis,kuris yra kažkur....t.y. suvokiamas(arba bent kiek užčiuopiamas) tik pakrutinus smegeninę(ko masinėje kultūroje didžiai vengiama)- o tai šiems individams yra kažkas nepriimtino..tačiau jokiu būdu negalima teigti,jog visi arba net dauguma,kurie neskaito Tolkieno arba jį smerkia yra tamsūs..galbūt jie turi savų priežąsčių,verta pasidomet,prieš išvadinant tamsuoliais :roll: Absoliutinimas-blogas požymis :!: reikia ieškoti argumentų,gilintis,domėtis,analizuoti, o ne tėkšt per veidą iškart šlapiu skuduru,ok? :wink:

gilthoniel
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 328
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:12
MiestasCOLON Kaunas
CONTACTCOLON

#16 Standartinė gilthoniel » 07 Bir 2004, 00:34

O, mano nuomone JRRT kūrinių lyginti tikrai neišeina, nes jie tokia autentiški, visi labai skirtingi ir tuo pačiu visai panašūs. Man "Hobitas" - nepakeičiamai mielas (ypač angliškas), iš visų vaikiškų knygų su juo konkuruoja nebent Mašioto "Rainiukas" (nors aš nelaikau "Hobito" knyga vaikams, o jei ji ir skirta ar bent įsivaizduojamai skiriama vaikams, whatever, svarbu, kad tokia nuostabi :wink: ), "Hobitas" yra labai nuotaikingas ir gana dinamiškas (galima prisiminti pradžią su nelemtaisiais hobituką užgriuvusiais nykštukais - "Žaibas nutrenkė! Žaibas nutrenkė!", ir galą, kur Bilbas skendėjo nevilty.)
LotR'as man patinka labiau, gal dėl to pasakojimo stiliaus, o gal dėl to, jog klaikiai dievinu Semo veikėją ir laikau jį geriausiu ever :oops:
Silmas - jį nuostabiai gerai apibūdino Exon -"eklektiškas". Man jis patiko, bet tikrai ne tap, kaip Hobbitas ar LotRas, nes man pabodo tie mūšiai ir šiaip įvykiai, aprašyti istorijos vadovėlio stiliumi :-k Aš visąlaik skaitydama Silmą kažkaip ilgėjausi labai gilių ir išplėtotų veikėjų, tokių, kaip LotRe. Tuo gal man jis labiausiai ir nepatiko - tokiu negilumu, kur pasakojama bendra istorija, ir atskiriems veikėjams beveik nelieka laiko (aš neminiu tokių perliukų, kaip Bereno ir Luthien istorija arba Turinas Turambaras ir kt.).
"Aš esu lietuvis kaukas didžiausiame New York'o viešbutyje" - A.Š.

Tror
Mūvėjo Žiedą +
PranešimaiCOLON 280

#17 Standartinė Tror » 08 Bir 2004, 19:27

Coranar rašėColonO ką tada spręsti apie tuos, kurie iš viso yra nusistatę prieš Tolkiną ir fentezi apskritai? :wink:

Jis neturi fantazijos ir pasąmonės suvokimo apie dalykus, kurie geba būti kartu materialūs ir dvasiniai.Jei tik prieš Tolkiną-na, gal jie randa kokį nevykusį pakaitalą, o jei prieš visą fentezi-užuojauta.Jokio gyvenimo tikslo, o jei koks ir yra, tai tik banalus, materialus ir bedžiaugsmis.

Fantasy-pasaulio valdovė, valdovų valdovas-Tolkinas!

VISIŠKAI sutinku. (O, Cora, stebiuosi kaip tai Tu žodžiais sugebėjai tai pasakyt 8) 8)

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
CONTACTCOLON

#18 Standartinė Elfhild » 08 Bir 2004, 21:54

ech, ką padarysi, rodos, jauniausieji forumo nariai linkę viską suabsoliutinti. nieko, paaugs, supras, kad pasaulis didesnis, nei atrodo (neįsižeikit) ;)

Beje, man būtų įdomu paskaityti pirmąją Hobito versiją. Kiek girdėjau, ten Riddle in the Dark buvo kitaip - taip, kaip Bilbas paskui pamelavo, kai pasakojo Gandalfui. gal kas žinot daugiau? ar įmanoma tą versiją kur nors internete gauti? :roll:
Hrrrr

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#19 Standartinė Laiqualasse » 08 Bir 2004, 22:43

Ar internete įmanoma gauti, tai nežinau. Bet man atrodo, kad kažkuriame HoME tome yra sudėtos visos Hobito versijos (nepamenu, kurioj). Kaip ir LotR'o (Return of the shadow, Treason of Isengard, Sauron defeated). Ir Sil'o (Morgoth's ring, War of the jewels).

Targus
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 9
UžsiregistravoCOLON 28 Geg 2004, 18:40
MiestasCOLON Vilnius, Naujasis khazad dumas

#20 Standartinė Targus » 27 Bir 2004, 14:00

Man jie abu labai patiko juk jie rulezz :twisted:
Khazad dumas tai yra vieta kur susitinka blogis ir geris.

BUTTON_POST_REPLY