Silmarillion

Heru i Million: J.R.R.Tolkien'o kūryba.
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Tror
Mūvėjo Žiedą +
PranešimaiCOLON 280
UžsiregistravoCOLON 24 Kov 2004, 19:38
MiestasCOLON Priešų šešėliai

Silmarillion

#1 Standartinė Tror » 05 Bir 2004, 12:26

Kuo daugiau skaitai tuo labiau patinka. Man ypac idomu buvo suzinoti apie Valarus ir Morgota (Melkora). 8) 8)
Tūkstančiaias nematomų siūlų slėgia tave pasaulis. Perkirsi vieną-nusikaltėlis. Dešimt-pasmerktas miriop. Visas-Dievas.

Vartotojo avataras
Dreanor
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 16
UžsiregistravoCOLON 30 Geg 2004, 17:42
MiestasCOLON Vilnius, Naujasis Khazad Dumas

#2 Standartinė Dreanor » 05 Bir 2004, 13:34

O man Beleriando istorija... :? :D
Aš-mėlynasis Khazad Dumo balsas!
Terem Hart!

Vartotojo avataras
Coranar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1138
UžsiregistravoCOLON 17 Bal 2004, 23:43
MiestasCOLON http://diary.ru/~ya-coranar/

#3 Standartinė Coranar » 05 Bir 2004, 15:17

O man Miriel Serinde istoriją.Kaip tai-yra forume elfė Silmo veikėjos vardu, o tu jos net istorijos nežinai. :? Negerai, negerai.Todėl man ta vieta ir patiko.
Po šiuo dangumi gimsta labai mažai būtybių, kurių norai turi kokią nors reikšmę.

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#4 Standartinė Laiqualasse » 05 Bir 2004, 15:23

Na, man iš Sil'o, taip pat ir iš UT bei Lays of Beleriand, labiausiai patiko istorija apie Turiną Turambarą. Bet kitos irgi savaip įdomios ir už širdies griebiančios.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#5 Standartinė Starlin » 06 Bir 2004, 17:19

Jau šimtąkart esu minėjusi, bet dar sykį priminsiu, kad Tūrinas - Kalevalos personažo Kulervo interpretacija, todėl man jo istorija ir įdomi (ypač šiuo aspektu, t.y. kaip Tolkienas naudojosi jau esama medžiaga kurti savo pasauliui). O iš labiausiai įstrigusių įvaizdžių - Javana medžio pavidalu, Laurelino ir Telperijono aprašymas, detalė, kad po Nūmenorės nuskendimo liko tik Meneltarmos viršūnė... Ir tai, kaip Varda nukalė žvaigždes. Kaip atsibudo elfai. Helcaraxe ir Doom of Mandos... Oi, daug :roll:

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2004, 15:55
MiestasCOLON agūp ilautriv
CONTACTCOLON

#6 Standartinė Elfhild » 06 Bir 2004, 19:03

Na, turiu prisipažinti, kad man neišpasakyčiausias žavesys - Ainulindale ir visa, kas apie Pirmą amžių. tiesiog dvelkia tokia senove... O kuo arčiau šių dienų (Antras amžius...), tuo labiau viskas įprasta darosi. Bet vis tiek įdomu. Įdomu Sile aptikti detalių, susijusių su LotR. Ir į LotR įvykius čia žvelgiama visai kitokiu kampu, negu LotRe - nebe iš mažo hobito pusės.
Žodžiu, Silas - toks didelis mielas mitas :) visas tas heroiškumas ir autentiškumas - tiesiog žavinga.
Kol kas skaičiau tik du kartus, bet planuoju vasarą dar kartą perskaityti. Šį kartą labai atidžiai :)
Hrrrr

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#7 Standartinė Laiqualasse » 06 Bir 2004, 21:23

Starlin rašėCOLONJau šimtąkart esu minėjusi, bet dar sykį priminsiu, kad Tūrinas - Kalevalos personažo Kulervo interpretacija, todėl man jo istorija ir įdomi (ypač šiuo aspektu, t.y. kaip Tolkienas naudojosi jau esama medžiaga kurti savo pasauliui).
Norėjai pasakyti, įdomu, kaip suomiai nukopijavo Viduržemės mitus, rašydami savąjį heroinį epą? :lol:
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#8 Standartinė Indraja » 07 Bir 2004, 09:44

"Silmarillion" man didžiausią įspūdį padarė "romantinės" legendos (kaip tas stilius taisyklingai vadinamas?). Iš jų - apie Bereną ir Lūtieną. Gražiausia, kai "romantizmas" sujungiamas su "mitiniu" klodu, kaip šios legendos pabaigoje, pasakojime apie Earendilį. Noldų išėjimo iš Valinoro istorija taip pat įspūdinga: autorius sugeba parodyti elfų nuopuolį nemoralizuodamas, kurdamas stiprių, bet ne tiesiog teigiamų ar neigiamų personažų paveikslus (Tūrinas irgi toks). O Ainulindale man pirmąsyk "suskambėjo", kai redaguotą vertimą perskaičiau garsiai :) Nors savaime pasakojimai apie pasaulio kūrimą bei valas gana įdomūs, bet man visgi reikia "melodramų" :)
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Aiquen
Ardos bamba
PranešimaiCOLON 4087
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:35

#9 Standartinė Aiquen » 07 Bir 2004, 20:12

Kaip jau kažkada sakiau Tūrino- fanui- pirštais- nerodysim ;) , man jo istorija patiko mažiausiai. Nežinau, kodėl- gal mano nerviukai per silpni tokiam tragizmui... :oops: Bereno ir Lūtienos istorija, savaime suprantama- gėris, grožis, žavuma :) Bet, kaip ir Coranar, mane labiausiai 'veža' Feanoro mamytė- Miriel Adatinė (nevalingai išverčiau, sorry)... O Ainulindale- toks gėris, kad ir apsakyti sunku, ir visiškai nėra skirtumo, kokia kalba skaityti- net rusiškai tai skamba nepakartojamai ;)
Kind of makes you go crazy, you know. Whacko. Really out there, CUCKOO! You bring any apples?

Vartotojo avataras
elbereth
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 70
UžsiregistravoCOLON 24 Kov 2004, 22:25
MiestasCOLON Hornburgas

#10 Standartinė elbereth » 08 Bir 2004, 11:56

man graziausia istorija Ardos sukurimas, koks nuostabus pasaulis gimes is muzikos!!!
Pesimistas - tai toks žmogus, kuris iš dviejų blogybių pasirenka abi.
- Oskaras Vaildas

Tror
Mūvėjo Žiedą +
PranešimaiCOLON 280

#11 Standartinė Tror » 08 Bir 2004, 19:30

Man LABAI gaila buvo vargšo Morgoto... :cry: :cry: :lol:

Vartotojo avataras
Alatar
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1969
UžsiregistravoCOLON 09 Bal 2004, 10:36

#12 Standartinė Alatar » 08 Bir 2004, 23:15

Nieko jis nevargšas :twisted: jam dar suteikta galimybė prisikelt kartu su ar Farazono armija kai pasaulis baigsis.. :shock:
Išties,galvojau ar kurt naują giją,ar tik čia užsimint..kaip jūs manot:
O kas nutiko po to?..paskutiniai įrašai metraščiuose daryti berods, 172 m. IVa.Eldarionas valdo,bet kas nutinka(nieks net nebandot man kišti NP snukio :evil: )jam valdant,po jo?ar žmonės(gondoro ir kiti) toliau plinta?pasuka industralizacijos,centralizacijos keliais?o kas vyksta? karai su rytais?ROTKe bene pasakyta,jog Eomero kavalerija dundėjo toli toli už Narno...berods..o kaip dingę išminčiai?likę elfai..kas nutiko visam pasauliui?ir kada buvo/bus the end of all things?kai pasaulis baigsis/kaip ir kada..?ar galima būtų apie tai padiskutuot,pasidalint(ne perumoviškom) mintim,pasvarstymais..?ar verta :?

Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2004, 15:55
MiestasCOLON agūp ilautriv
CONTACTCOLON

#13 Standartinė Elfhild » 09 Bir 2004, 10:35

O po to - istorijos pabaiga :) Žinoma, Viduržemės istorija tuo nesibaigė, bet kažkada Tolkinas turėjo nustoti rašyti.
Man rodos, elfai pamažu nyko, žmonės įsigalėjo visoje Viduržemėje, hobitai taip pat išsislapstė, dvorfai užsikasė savo urvuose ir po daugelio metų matome tai, kas yra dabartinis mūsų pasaulis (na, gal nebūtinai viskas išsivystė į dabartinį pasaulį, bet gal į panašų, dabar egzistuojantį paraleliai su mūsiškiu).
Kitaip sakant, mano manymu, Tolkinas nustojo rašyti istoriją tada, kai iš jos dingo visas įdomumas, visas paslaptingumas ir stebuklingumas. Now comes the age of Men - o tai jau mūsų amžius.
:roll:
Hrrrr

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#14 Standartinė Laiqualasse » 09 Bir 2004, 14:02

Viename iš savo laiškų JRRT minėjo, kad dabartinis pasaulis yra Septintasis Amžius.
Čia visa mano žinoma 'patvirtinta' informacija apie tai, kas buvo 'po to'.

Vartotojo avataras
Noldofinve
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 27
UžsiregistravoCOLON 22 Geg 2004, 21:14
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#15 Standartinė Noldofinve » 12 Bir 2004, 13:22

Aš skaičiau kelis kartus. Pirmą kartą ne patiko - "Fu! Kažkokia Biblija!" Paskui nuomonė pasikeitė, ypač kai pradėjau rinkti kitus Tolkieno kūrybos gabaliukus, susijusius su "Silmarilionu" - "Nepaigtus apsakymus", juodraštinius variantus. O dabar patinka lyginti originalą su "perdirbimais" - "Juodąja Ardos knyga" bei "Zvirmarilionu".

Tror
Mūvėjo Žiedą +
PranešimaiCOLON 280

#16 Standartinė Tror » 12 Bir 2004, 13:26

Girdejau kad tolkienistu daugumai ish pradziu irgi nepatiko..
O kas sake, kad biblija neidomu? :lol: :lol: :wink:
Tūkstančiaias nematomų siūlų slėgia tave pasaulis. Perkirsi vieną-nusikaltėlis. Dešimt-pasmerktas miriop. Visas-Dievas.

Vartotojo avataras
Noldofinve
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 27
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#17 Standartinė Noldofinve » 12 Bir 2004, 13:30

Tror
Girdejau kad tolkienistu daugumai ish pradziu irgi nepatiko..
Leidėjams, kai Tolkinas parodė jiems savo kūrinį, tikrai nepatiko. :D

O kas sake, kad biblija neidomu?
Aš sakiau. Prieš 3 metus, kol vienoje paskaitoje neišnagrinėjome jos kaip istorinio šaltinio. :wink:

Tror
Mūvėjo Žiedą +
PranešimaiCOLON 280

#18 Standartinė Tror » 12 Bir 2004, 13:34

Bet dabar Silmarillionas kai kuriu megstamiausia Tolkieno knyga... 8)

Vartotojo avataras
Noldofinve
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 27
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#19 Standartinė Noldofinve » 12 Bir 2004, 13:48

Na, mano topas jau gerą pusmetį yra romanas "Silmariliono" motyvais "Anapus aušros" (По ту сторону рассвета). Pasakojimo centre - Berenas ir Luthien. :) Aplink juos - Feanoringai, Fingonas, Sauronas, Morgotas, krūva kitų įdomių veikėjų.

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#20 Standartinė Laiqualasse » 12 Bir 2004, 16:06

O mam Silas patiko iškart, tik perskaičius.
Tačiau dabar norėčiau skaityti dar kartą, nes jau daug ko neprisimenu. Ir greičiausiai daug ko nesupratau, skaitydamas pirmą kartą.

BUTTON_POST_REPLY