Forumo renginių perspektyvos

Ardassë: Tolkien Lietuvos renginių organizavimas ir aptarimas
Žinutė
Autorius
Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#1 Standartinė Indraja » 11 Bal 2006, 21:53

Nagi ir prirašyta Ne Toje Gijoje... (Šiuo momentu kilnot nelabai galiu, o ir sudėtinga – visgi tai susiję su gimtadieniu). Tad trumpai: „Mums jau treji! Forumo gimtadienio gija“ maždaug 15-o psl. vidury prasideda pamąstymai apie mūsų forumo tolkinėjimų perspektyvas. Toliau prašyčiau čia. Arba, jei ir pati ne ton gijon pataikiau – kelkit kitur :)

Kelios citatos:

Starlin:
„ar nepavirtom bulvėm ir kefyru?“ (apie forumo susitikimuose vyraujančias linksmybes)

Laiqualasse:
„Kitas dalykas - skirtingi interesai tame pačiame tolkinizme ir jo supratime. Man, pavyzdžiui, įdomios kalbos ir raštai bei tolkinistinis metalas, kam nors kitam - hobitų virtuvės paslaptys, trečiam - būtent tie ryšiai su krikščionybe ir kitos "aukštosios materijos" (Eru apsaugok, tikrai nenoriu sumenkinti tokio pomėgio). Sunku suorganizuoti kažką, kas būtų tikrai rimta ir įdomu bent didesnei pusei susirinkusiųjų. Linksmi dalykai įdomesni didesnei daliai“
„galėčiau į tolkinizmą gilintis ir vienas ar su, tarkim, Starlin, bet tai greitai nusibostų. O va kokių 10 žmonių kompanijoje tai jau būtų kur kas įdomiau.
Tiesa, susidariau įspūdį, jog būtent Rusijoje tolkinizme tokios tendencijos yra labai gyvos. Galbūt susipažinusieji giliau galėtų pasiūlyti kažkokių idėjų, kurias galėtume pritaikyti ir sau?“
„man, kaip eskapistui, labai svarbu turėti kažkokį pasaulį, kuriame galėčiau pasislėpti. Arda tam puikiai tinka. Bet čia jau asmeniniai dalykai, į kuriuos per daug gilintis nereikia.“

Starlin:
„Sakydama "rimta", turėjau omeny ne konkrečiai knygų knisinėjimą, o tiesiog truputį kitokį požiūrį ir veiklą. Atleisk, Folkai, pakartosiu tuos pačius žodžius: mano galva, "ne bulvės" yra sakmės prie laužo, trivia troleibuse, net viktorinos, nors joms yra pavojus tapti nuobodžioms. Ne pats pats aukso viduriukas, bet kažkas panašaus. Tai va to dar labiau panašesnio aš ir norėčiau paieškoti.“

Aiquen:
„O va čia pritariu visom keturiom. Nors mano idealaus tolkinizmo vizija šiek tiek radikalesnė ir "ūkiškesnė" (Viduržemė žemėje), palaikau Star. Kad ir kaip smagu linksmintis, būtų gerai tas linksmybes labiau susieti su tuo, kas mums brangu, ane?“

Taigi... Dėl „darymo“ prašom nesinervinti, ypač Starlin: jau vertimas yra labai rimtas darymas. O „sakmių prie laužo“ ir pan. taigi būna, a ne? Gimtadieny nebuvau, naujausių vėjų nežinau, bet manyčiau, jog dar ne tragedija. Linksmybėse neretai yra rimtų dalykų (Zilas, pvz., yra humoristinis kūrinys, betgi protas – nors gal ne išmintis – iš jo tiesiog varva). Tik reik tokių veiklų nepamiršt, o jei ir ką įdomesnio rasim – šaunu.

Rusijoje, kiek supratau, yra ir tekstologų, ir mistikų, ir būtent tolkinistinių žaidėjų. Kuklia nuomone, viena iš priežasčių gali būti ta, jog TSRS griuvimo laikotarpiu mes ir taip turėjom kuo „užsiimt“ (t.y. romantizuotu tautiškumu), o vėliau po ganėtinai negilaus „nusivylimo“ gavome pačiupinėti ir tikrų permainų vaisių. Ten dėl visgi, mano labai kuklia nuomone, „nacionalinių mitų ypatumų“ ar kaip tai pavadint pasikeitimus lydėjo kur kas ryškesnis pesimizmas ir atsirado palankesnė dirva eskapizmui į visas puses. Tekstologų ir Vakaruose yra, bet lyg psichologinis, emocinis požiūris labiau būdingas Rusijai. Tarkim, ten žmonės neretai kalba apie tuos „asmeninius dalykus“, ką pas mus daryt kažkaip lyg ir nepatogu. Dar ateis šlykštukas ir suvalgys su grybukų padažu :D Betgi:

Laiqua minėjo „bendro vardiklio“ paieškų sunkumus. Jis yra – visiems patiko. (Ir dar vienas, labai labai žavingas, bet susijęs ne su JRRT, o su fandomo buvimu: mes – grupelė tokių įvairių žmogėnų – susipažinom!). Betgi matau išvardintus beveik tik loginius patikimo aspektus (kalba „gerai sukalta“, krikščionybė „gerai pririšta“). Nematau emocinių. Man „tolkinizmas“ pirmiausia yra tos aitrios meilės pasauliui jausmo dalelė. Nejaučiu poreikio jį nuo to atskirti ar išskirti. Ginke, jokiu būdu nemanau, jog pageidautina pasiekti rusiškojo misticizmo aukštumas su „įsikėlėliais“ ir nistanizmu, bet. Galit ruošti šaukštus ir šakutes, tačiau norėtųsi, jog būtų progų (gal teisingiau sakyt – daugiau progų) kartu padainuoti ar patylėti ne tik po žvaigždėmis, bet ir žvaigždėms. Ir galit pakritikuoti, jog nukrypau nuo temos: gi tam tolkinizmas net nebūtinas... :)
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Exon
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1883
UžsiregistravoCOLON 02 Kov 2004, 19:32
MiestasCOLON Vilnius
CONTACTCOLON

#2 Standartinė Exon » 11 Bal 2006, 21:58

"Prilipinsiu" ir savo atsakymą :p :

Kaip ir pratęsiant šia kritika paliestą klausimą, palaikau Starlin, kad ne pro šalį būtų ir biški rimtumo (esminis žodis biški :wink: ). Kai susirenkam pailsėti, gi negulim visą dieną pilvą išvertę? Palakstom, pasimušam…Tad ir smegenims nėra ko per daug sudribti. Nereikia pamiršti, kas mus visus susiejo, nors ir užsiciklinti per daug, be abejo, nereikia, juolab, kad tą patį tolkinizmą visi skirtingai suprantam.

OFF :p
Beje, sveika sugrįžus :!:
Mergaitė Gyvatė

[i]Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?[/i]

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#3 Standartinė Starlin » 11 Bal 2006, 22:09

Šiaip mano padūsavimai tiko tiek į šią giją, tiek į "tolkinistinę veiklą", bet visų pirma jis buvo skirtas dalyvavusiems gimtadienyje - nes taip pasijutau būtent po gimtadienio.

Vartotojo avataras
KRONAS
Forumo barzdyla
PranešimaiCOLON 617
UžsiregistravoCOLON 20 Bal 2005, 11:47
MiestasCOLON Vežimas Pietiniam kely...
CONTACTCOLON

#4 Standartinė KRONAS » 04 Sau 2007, 18:11

Gal pasikartosiu su kai kuriais čia pasisakiusiais, bet 9 psl perskaityt tingiu...

Viskas kas čia bus išsakyta tėra mano nekukli subjektyvi ir chaotiška nuomonė. Nepatinka - neskaitykit.

Taigi nors šis forumas ir buvo kurtas tikintis kaip interneto vieta, tikintis sutraukti čia kuo daugiau tikrųjų tolkinistų ir duoti galimybę jiems bendrauti ir diskutuoti, tačiau dabartinė situacija yra kiek kitokia.
Susidarė forumo bendruomenė, kurią būtų galima suskirstyt į tris dalis:
troo tolkinistus (šitie pvz pasiryžę perskaityt 2000+ puslapių, kad sužinotų ar Legolaso senelio brolio plaukai buvo tiesūs ar banguoti);
Žmones, kuriems Viduržemės pasaulis patiko ar kažkiek įtakojo pažiūras ar veiklą.
Ir žmones, kuriems nei Tolkinas nei Viduržemė nevaidina ypatingos reikšmės ir jie šiame forume sėdi dėl bendruomenės/linksmybių/kita...

Aišku, kaip visada atsiras žmonių, esančių tarp šių kategorijų ir žmonių, kuriems nei viena kategorija netinka.
Kaip visada vidurinysis sluoksnis yra gausiausias. Tačiau viskas merdėtų be trečiojo sluoksnio taip pat, kaip ir viskas subyrėtų nesant pirmojo.

Ką aš noriu pasakyt?..
Ogi tai, kad norint, jog bendruomenėje nekiltų maištų, reikia labiausiai atsižvelgti į vidurinį sluoksnį. T.y. tie troo snobiški tolkinistai jei nori labai rimtų diskusijų ir kitų "nuobodybių", tai tegu daro tai atskirai.
Tarkim dalinai trečiąjai kategorijai priklausantys Warhammerio žaidėjai daro savo žaidimus atskirai, tačiau kviečia visus norinčius.
O darant TL renginius, kokie jie bebūtų, reikėtų atsižvelgti į viduriniąją klasę. T.y. turi būti kažkokia vienijanti tematika, bet neturi būti brukami visokie kanoniniai dalykai, paliekama pakankamai erdvės ir laiko bendruomenės nariams tiesiog "socialiuotis". Nes dabar susidarė įspūdis, kad kai kurios personos, net nedalyvaujančios forume, nori forumo bendruomenės renginius organizuoti pagal savo kanonus.
HAU!!

//Kronas prisipila ragą alaus ir įdėmiai perskaito ką prispango.//
If you kill one man you are murderer.
If you kill ten you are a monster.
If you kill a hundred you are a hero.
If you kill ten thousand you are a conqueror!
[size=75] Boyar Aleksandr of Kislev[/size]

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#5 Standartinė Indraja » 04 Sau 2007, 18:19

Berods mūsų renginiai taip ir vyksta :wink: Gi valandos trukmės paskaitos, ar geriau rašyti "Ereseja", ar "Eresėja", jūs dar tikrai neturėjote klausyti gyvai :p

Nieko blogo nepasakei, tik kaip visada primenu - telepatų jei ir yra, tai - ne aš. Susitarkime pasistengti neįsižeisti, jei kas nors ką nors įvardins konkrečiai. O dabar, kai susitarėme ( :sm4: ), prašau konkrečiau paaiškinti paskutinius sakinius.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
KRONAS
Forumo barzdyla
PranešimaiCOLON 617
UžsiregistravoCOLON 20 Bal 2005, 11:47
MiestasCOLON Vežimas Pietiniam kely...
CONTACTCOLON

#6 Standartinė KRONAS » 04 Sau 2007, 18:31

Jei konkrečiai, tai visa ši tirada yra įkvėpta Hild... :D
Kai ji piktinosi dėl ano forumadienio, kaip ten didžioji dalis visko ne pagal kanonus ir ne troo, ir kaip visa tai reikėtų keisti arba užraukti....
tai tiek šiam vakarui...

P.S. Kartais būti toliaregiu, aiškiaregiu, telepatu visai naudinga ir tikrai kenkia mažiau, negu buvimas troo... :wink:

//Kronas medituoja siekdamas suvaldyti savo vidinį demoną.//
If you kill one man you are murderer.
If you kill ten you are a monster.
If you kill a hundred you are a hero.
If you kill ten thousand you are a conqueror!
[size=75] Boyar Aleksandr of Kislev[/size]

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#7 Standartinė Indraja » 04 Sau 2007, 18:33

Na - ne jai vienai ten tai nepatiko. O jai ne šiaip nepatiko - ją įskaudino. Apie tokius variantus irgi reikia pagalvoti iš anksto, jei norima renginio "visiems".
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Aredhel
Dešimtmečio Boromiras
PranešimaiCOLON 2155
UžsiregistravoCOLON 28 Bal 2004, 19:10

#8 Standartinė Aredhel » 04 Sau 2007, 19:35

Kadangi jau pradėjot liesti šią temą, tai įkišiu savo trigrašį ir aš...
IMHO renginių "visiems" nėra, nebuvo ir nebus. Gali būti tik renginys daugumai, o mažuma kurią tai skaudina ar kuriai tik nepatinka visada bus.
Gaila, kad Hild įskaudino mūsų renginiai. Gerai, kad žmogus taip atsidavęs profesoriaus pasauliui ir tiek daug apie jį žino, obetačiau yra dar ir kiti, kurie negyvena vien tik Tolkieno pasaulyje.
(Čia manau, kad Kronas labai teisingai suskirstė mūsų bendruomenę į grupes), taigi kiti, priklausantys viduriniąjai grupei arba tarp jos ir trečiosios grupės IMO yra dauguma. Asmeniškai save priskiriu tarpiniam variantui tarp viduriniosios ir trečiosios grupių ir nenorėčiau, kad renginiai ar susiėjimai būtų maksimaliai pritraukti prie Tolkieno. Manau teisingas pasiūlymas, jog galbūt reikalingi atskiri renginiai tskant "true tolkienistams" ir visiems likusiems (kitoms dviems grupėms). Tačiau rekalingi ir renginiai kartu, nes kas gi tuomet apšvies likusius jeigu ne tie kurie "true" (čia manau tinkamas pvz yra šių metų stovykla) :lol: Tačiau jei ketinama prie Tolkieno ir jo pasaulio traukti renginius kiek tik tai įmanoma, IMHO iš forumo pasitraukusių tik padaugės, tame tarpe ir aš.
Tokių žmonių kaip Hild mums reikia, tačiau jie turi suprasti, kad yra ir kitokių, kuriems Tolkienas nėra viskas. :)
Raganauju –
Saulėj garuoja džiūdamos
žolelės nuo nemigos, širdies dieglių –
žolelės, kad pavirstum vilkolakiu –
žolelės, kad prašvistų aptemę akys,
žolelės, kad aptemtų šviestos akys,
žolelės, žolelės...
ir driežai.

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#9 Standartinė Indraja » 04 Sau 2007, 21:27

...O man atrodo, jog mums reikia nors vieno žmogaus, kuriam Tolkinas - aišku, ne viskas, bet daug daugiau, nei turbūt bet kam kitam iš mūsų... :wink:

Beje, troo irgi galima padaryti ką nors, kas smarkiai nepatiks kitam troo - puikus ir jums bent viena ausim girdėtas pavyzdys yra "Finrod Zong". Na ir ką - mes ją dainavom tada, kai nemėgstančiųjų dar nebuvo (ir sąmoningai), o nesuprantantieji jau rado kitos veiklos. Tiesiog trupučiukas jautrumo kitam niekad nepakenkė.

Papildymas: o kaip tamstos įsivaizduojate atskirus renginius pirmajai grupei - tarkim, su penkiais dalyviais? Tokių tiesiog nereikia, užtenka atsitiktinių pasikalbėjimų, misterijų (į kurias, beje, ir vidurinieji galėtų ateiti kuo puikiausiai).

Dar vienas papildymas: ar čia tik nevyksta triukšmas dėl nieko. Visų pirma, pirmąkart girdžiu, kad nepatiko renginiai (nepatiko kažkokie eementai viename iš jų). Visų antra, net ir didžiausiomis pastangomis nebūtų įmanoma padaryti renginio, kuriame nebeįmanoma šiaip socializuotis - juk net tikrose rimtose gyvenimiškose konferencijose būna sudaryta progų būtent tam. Visų trečia - na pagalvokit, visgi "nuobodu" ir "skaudu" nėra dalykai, kuriais galima mainytis...
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8381
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#10 Standartinė Laiqualasse » 04 Sau 2007, 21:43

Truputėlį nukrypdamas į šalį norėčiau užduotį klausimą pačiai Hild (nors gal galės atsakyti ir ne tik ji).

Štai Hild pasakė, kad ją įskaudino (ar labai nepatiko - dabar neatsimenu tikslios frazės) "tas žaidimas praeitame gimtadienyje". Pirmiausia - gal galima patikslinti, kuris būtent - orientacinis, improvizacijos, ar dar kažkas? Toliau - kai jau tai bus pasakyta, gal galite paaiškinti man, kaip tikrai nuoširdžiai nesuprantančiam, kuo balrogė, turinti vaikų nuo Gandalgo, nazgūlas, važinėjantis paspirtuku, nazgūlai - Luftwaffe ir BOMŽ-Agronomas Aragornas yra tolkiniškiau ir geriau už hipį Bereną, forsus, saugančius Grafystės sienas, arba Tomą Bombadilą, vedžiojantį hobitus po Kauno senamiestį? Ar čia problema slypi kažkur žymiai giliau, ir aš tiesiog to nematau?
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#11 Standartinė Indraja » 05 Sau 2007, 09:45

Giją išskyriau, ten jau tikrai buvo ne į temą...

Tiksliai neįsivaizduoju, bet nepamačiusi ir negaliu įsivaizduoti. Man asmeniškai aišku, jog tai gali būti nemalonu - jei iš pateiktųjų pavyzdžių, toli gražu ne visas Goblino humoras man buvo "skanus". O ne ką santūresnė "Sumaištis dėl žiedų" buvo skani. Tai priklauso ne tiek nuo pokštų netikėtumo, kiek nuo skoningumo - o tą kiekvienas savaip supranta. Ir fanai supranta kitaip nei ne fanai.
:roll:

Iš dalies problema gali būti pokštų skoningumas. O kita vertus, pravartu žinoti, jog fandomuose paprastai egzistuoja puristai. Ir niekas nesako, kad jiems lengva arba kad su jais lengva - tačiau fandomas be puristų yra žinduolis be stuburo.

Ntaip, kažką naudingo reiktų pasakyt. Renginių perspektyvos...

Krono pasiūlymas rengti atskirus rimtus renginius iš principo yra labai neblogas. Bent jau kitų šalių tolkinistai juos rengia :) Tik skirtumas tarp jų ir mūsų yra fandomų dydis. Lietuvoje, kuklia nuomone, įmanoma:
a) Renginiai keliems žmonėms, kurie ir taip prisibendrauja "rimtose temose" forume ir panašiai.
b) Renginiai su užsienio tolkinistais. Tikiuosi, jog kada nors jiems pribręsime, bet labai abejoju, ar tai įvyks greitai.
c) Rimtos temos kaip bendrų renginių dalis (šis punktas, kaip matot, prieštarauja pačiam Krono siūlymui tai daryti atskirai). Man tai dabar atrodo perspektyviausia. Kadangi tai būtų tik dalis, mirtinai nusibosti negalėtų, o šiokio tokio rimtumo visi berods kartais irgi nori?
Aredhel rašėCOLONTačiau jei ketinama prie Tolkieno ir jo pasaulio traukti renginius kiek tik tai įmanoma, IMHO iš forumo pasitraukusių tik padaugės, tame tarpe ir aš.
O jeigu renginiai būtų diferencijuoti ("būtų" čia kvailai skamba, nes jie ir taip tokie)? Tarkim, neformalūs susitikimai prie arbatos puodelio tinkami visiškai laisvam bendravimui bet kokiomis temomis. O juos ne tik Vilniuje galima rengti. Didieji renginiai galėtų būti tokie: Naujieji - skirti labiau linksmybėms, tačiau visgi su tolkinistiniu atspalviu; Forumo gimtadienis - skirtas pirmiausia forumo tematikai ir specifikai (Tolkinui, kaip bebūtų gaila :lol: ), stovykla - linksmybėms, kuriomis Tolkino pasaulis pristatomas pakankamai lengvabūdiškai ir neįpareigojančiai.
O kad didieji renginiai būtų būtent tolkinistiniai - aš už. Kaip minėta, šiaip bendravimui be tolkinizmo tikrai galima rasti kitų būdų, o ir tokiame renginyje progų tikrai atsiras.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8381
CONTACTCOLON

#12 Standartinė Laiqualasse » 05 Sau 2007, 11:02

Indraja rašėCOLONIš dalies problema gali būti pokštų skoningumas. O kita vertus, pravartu žinoti, jog fandomuose paprastai egzistuoja puristai. Ir niekas nesako, kad jiems lengva arba kad su jais lengva - tačiau fandomas be puristų yra žinduolis be stuburo.
Kaip Kronas parašė aukščiau, mes išmirsime tiek be pirmosios grupės (puristų), tiek be trečiosios (tų, kuriems svarbi kompanija). Man asmeniškai kiekvienas forumo narys yra vienodai svarbus, ir jei reikėtų rinktis, ar iš forumo pasitrauks Hild, ar 10 narių nepuristų, pasirinksiu kiekybę.
Krono pasiūlymas rengti atskirus rimtus renginius iš principo yra labai neblogas. Bent jau kitų šalių tolkinistai juos rengia :) Tik skirtumas tarp jų ir mūsų yra fandomų dydis.
Niekas nesako, kad turime surengti po 20 renginių per metus, kurių kiekviename dalyvauja po 200 žmonių.
Lietuvoje, kuklia nuomone, įmanoma:
a) Renginiai keliems žmonėms, kurie ir taip prisibendrauja "rimtose temose" forume ir panašiai.
Juk tai dabar ir vyksta - Silo RPG ir LARP. Ne toks ir retas reiškinys, o daugiau sričių, kurias propaguotų tik ypatingai rimti tolkinistai, kaip ir nėra. Ntaip, yra vertimai, o kaip jie patiktų liaudžiai - reikia pažiūrėti.
b) Renginiai su užsienio tolkinistais. Tikiuosi, jog kada nors jiems pribręsime, bet labai abejoju, ar tai įvyks greitai.
Į praeitą gimtadienį lyg ir kvietėme latvių bei estų atstovus...
c) Rimtos temos kaip bendrų renginių dalis (šis punktas, kaip matot, prieštarauja pačiam Krono siūlymui tai daryti atskirai). Man tai dabar atrodo perspektyviausia. Kadangi tai būtų tik dalis, mirtinai nusibosti negalėtų, o šiokio tokio rimtumo visi berods kartais irgi nori?
O dėl šito ir nesiginčijame (bent jau man taip atrodo). Tik reikia rasti balansą.
Aredhel rašėCOLONTačiau jei ketinama prie Tolkieno ir jo pasaulio traukti renginius kiek tik tai įmanoma, IMHO iš forumo pasitraukusių tik padaugės, tame tarpe ir aš.
O jeigu renginiai būtų diferencijuoti ("būtų" čia kvailai skamba, nes jie ir taip tokie)? Tarkim, neformalūs susitikimai prie arbatos puodelio tinkami visiškai laisvam bendravimui bet kokiomis temomis. O juos ne tik Vilniuje galima rengti.
O pažiūrėkime į situaciją iš nevilniečio, nekauniečio pusės. Artimiausias kitas tolkinistas gyvena už 100 km. Tiesiog susibėgti prie arbatos puodelio galimybių nėra. Vienintelė proga pabendrauti nevirtualiai - tokie dideli suorganizuoti susitikimai. Ko dalyvis iš tokio susitikimo nori? Pabendrauti su bendrabepročiais, pasilinksminti. Taip, mes neturime pakankamai didelio fandomo, kad galėtume rengti mokslines konferencijas apie kvenjos vartojimo kvantinės mechanikos vadovėlių rašymui perspektyvas artimiausią penkmetį. Bet paklauskime kiekvienas savęs - ar to tikrai norime? Ir ar nėra kaip tik geriau daryti susibėgimus tai mažumai daugiau mažiau puristų, o ne tai daugumai, kuriai svarbiau maloni kompanija ir galimybė padiskutuoti apie Tolkiną kaip vienas iš (kad ir pagrindinis) programos elementų, bet ne vienintelis toks.
Didieji renginiai galėtų būti tokie: Naujieji - skirti labiau linksmybėms, tačiau visgi su tolkinistiniu atspalviu; Forumo gimtadienis - skirtas pirmiausia forumo tematikai ir specifikai (Tolkinui, kaip bebūtų gaila :lol: ), stovykla - linksmybėms, kuriomis Tolkino pasaulis pristatomas pakankamai lengvabūdiškai ir neįpareigojančiai.
O kad didieji renginiai būtų būtent tolkinistiniai - aš už. Kaip minėta, šiaip bendravimui be tolkinizmo tikrai galima rasti kitų būdų, o ir tokiame renginyje progų tikrai atsiras.
Aš irgi už tai, kad didieji renginiai būtų tolkinistiniai. Aš prieš tai, kad jie būtų vien tolkinizmas daugumai nuobodžiausia įmanoma to prasme.
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#13 Standartinė Indraja » 05 Sau 2007, 11:17

Tik patikslinu apibrėžimą: vargu ar Krono pirmoji grupė = puristams. Tikras puristas mūsuose labai retas paukštis ir netgi Hilda galbūt neatitiktų visų kriterijų, nors to jau jos reiktų klaust. O kad retas - tai ir Raudonojoje knygoje (na, ne toje RK), ir saugot reik. O čia ne tas klausimas, ar pasitrauks, o tas, ar pagaliau pavyks įtraukti :wink:
Aš prieš tai, kad jie būtų vien tolkinizmas daugumai nuobodžiausia įmanoma to prasme.
Ir kas gi paprieštarautų? :p

Iš vis man atrodo, kad Kronas truputį persūdytai suprato situaciją. O kas tame gimtadienyje vyko - gal yra nufilmuota? Nes visgi ir St. po to buvo nepatenkinta, ir kitų ne super patenkintų buvo. Tad gal ir ne idealiai tąkart pavyko visgi.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8381
CONTACTCOLON

#14 Standartinė Laiqualasse » 05 Sau 2007, 11:40

O aš nesakau, kad pavyko idealiai. Galima padaryti geriau. Bet reikia, kad visi suprastų, jog niekas negali būti gerai visiems, ir visada liks nepatenkintų.

Vartotojo avataras
uruk-hai
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 334
UžsiregistravoCOLON 31 Rgp 2006, 18:58
MiestasCOLON vilnius

#15 Standartinė uruk-hai » 05 Sau 2007, 12:57

As aisku naujokas, ir kol kas dar niekur nedalyvavau, del to viska ka rasau tai IMHO (aciu Elentari. (ar Elementari?))

Gal reiketu viskas placiau organizuoti. Turiu omeny kad per visa rengini, turetu buti ka daryti skirtingiems grupems zmonems. Tada zmones patys gali pasirinkti ka daryti, ir kada pvz vyksta kaskokia labai rimta paskaita apie Tolkina ir elfu pasauli, kad salia vyksta dar kitus dalykus, kurie gali buti idomu tiems zmoniems kuriems tokia paskaita neidomu.

Galima pvz taip padaryti:
- Visa diena vyksta stalo zaidimus, RPG zaidimus viska su LOTR tematika.
- Visa diena vyksta Aiquen darbo paroda. (labai noreciau matyti)
- Visa diena vyksta 'kavine' pagal Tolkino pasaulio virtuve. (pagaliau galiu paragauti lembasa)
- Ir t.t.

Be to vyksta paskaitu, (rimti ar ne taip rimti), ir kitus dalykus.

Tada zmones patys gali pasirinkti kur nori dalyvauti, ir visiems tokia ivyki tampa patrauklesne.
Be to galima paskelbti plastesne auditorijai, ir taip patraukti naujus forumo dalyvus.

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#16 Standartinė Indraja » 05 Sau 2007, 13:14

Kai mūsų ateina tiek, kiek ateina, tai gal truputį labiau norisi visus matyti krūvoj... Dabar per Naujuosius savaime gavosi tokie atskiri srautai. Man visai patiko, vieni kitiems netrukdėm, bet visgi kitąkart jau norėtųsi, tarkim, puikią "Žiedų Valdovo" parodiją žiūrėti jau ne keturiese (žmogai, taigi jums būtų buvęs sinchroninis vertimas iš rusų ](*,) O titrų dabar ieškau, net rašysiu laišką platintojams).
Be to galima paskelbti plastesne auditorijai, ir taip patraukti naujus forumo dalyvus.
O, tai skamba kaip atgaivintasis ir savo paskirtį atgavęs Tolkienicon... Bet tam tikrai reikėtų ilgai ir uoliai ruoštis.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8381
CONTACTCOLON

#17 Standartinė Laiqualasse » 05 Sau 2007, 13:20

uruk-hai rašėCOLONGalima pvz taip padaryti:
- Visa diena vyksta stalo zaidimus, RPG zaidimus viska su LOTR tematika.
- Visa diena vyksta Aiquen darbo paroda. (labai noreciau matyti)
- Visa diena vyksta 'kavine' pagal Tolkino pasaulio virtuve. (pagaliau galiu paragauti lembasa)
- Ir t.t.
Kaip jau Indraja sakė. Tik pridursiu - tai galima padaryti Lituanicon'e, kuriame dalyvauja 200 žmonių. Sunku padaryti 3 srautus iš 15 dalyvių. be to, ir programos elementų gal ne tiek daug sugalvojame.
Taip, tai būtų Tolkienicon'as. Dar vienas didelis renginys, kurį surengti šiuo metu neturime nei aktyvistų, nei galimybių, nei ypatingo pasiryžimo. Be to, tarp fantastų požiūris į tolkinistus dažnai yra neigiamas ("sektantai, bū"), taigi abejoju, ar toks darbas atsipirktų.

Vartotojo avataras
uruk-hai
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 334
UžsiregistravoCOLON 31 Rgp 2006, 18:58
MiestasCOLON vilnius

#18 Standartinė uruk-hai » 05 Sau 2007, 17:02

Jeigu 'tik' 15 zmoniu ateina, tada tikrai tai neapsimoka. Kita verte jeigu mes organizuosime tokiams dalykus kuri yra patrauklus platesne auditorijai, butent tada galima irodyti kad tolkinistai tikrai ne sektantai. Kaip anksciau jau buvo parasyta, is musu daug kam patinka Tolkino pasauli, ta pasauli turi jiems ribota itaka, ir jiems labiausia patinka bendrauti ir pazaisti.

Nemanau kad pora sesiju stalu RPG organizuoti daug pastangu kainuoja. Tas pats organizuoti stalo zaidimus pagal Tolkino darbus. Daugiausia laiko kainuoja paruosti rimtesne darba, kaip paskaita, discusija, workshop ir pan. Bet kiek suprantu tai bet kokia atveju bus suorganizuota.

Vartotojo avataras
nassa
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 815
UžsiregistravoCOLON 20 Sau 2006, 18:05
MiestasCOLON urbanistinis rojus...

#19 Standartinė nassa » 05 Sau 2007, 17:12

hmm... man patiko uruk-hai mintis.. aš norėčiau pamatyt Aiquen darbus..
o kodėl Vilniečiai negali nuvažiuot pasisvečiuot į Šiaulus, Kauną ar panevėžį? taigi fainai būtų...
man patiko per gimtadienį kauniečiai, svetingi žmonės.. norisi ir kitų pamatyt...
don't read my AURA!!!

Vartotojo avataras
Senasis Gollumas
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1618
UžsiregistravoCOLON 15 Bal 2004, 20:15
MiestasCOLON vis ten pat
CONTACTCOLON

#20 Standartinė Senasis Gollumas » 05 Sau 2007, 20:34

Jee...į Šiaulius..Jee... :supz: :sm10: :rock:
- Пап, а Лукьяненко существует ?
- Нет, сынок, это фантастика.