Sori už trydė, t.y. 3D, bet prašyčiau palikti šitą žinutę. Tataigis... kaip ir tikėjausi niekas čia nepypsi ir nerašo, tai pasikalbėsiu pati su savim, vis smagiau.

Nutariau čia padaryti "online" workšopą. Tiksliau "pravesti" vieną... jei išeis, visų pirma ir jei neprapuls entuziazmas po pirmų nesėkmių ar tiesiog šiaip. Bet pradėsiu nuo pradžių.
Kaip jau buvau seilėjusis anksčiau, man labai patiko Torino kostiumas, vertas dėmesio daikčiukas. Po parašytos anos žinutės kurį laiką galvojau ar tikrai verta, kiek durnai su tokiu atrodyčiau (turint omeny, kad nesu bernas) ir pan. Vis tik galiausiai nutariau, kad netgi jeigu ir neišdrįsčiau juo apsirengti, tai bent gražiai pakabėtų kur nors.

Juo labiau, kad noras tuo užsiimti kol kas nesumažėjo.
Taigi nutariau apie tai čia pasigirti ir visiems paskelbti, kad paskui būtų pačiai didesnis stimulas padaryti tuos darbus, apie kuriuos parašysiu, jei ką. Ir kaip jau sakiau, tai bus lyg "vorkšopas", taigi gal kažkiek naudinga ir kitiems, jei kas norės ką nors tokio ar kitokio gaminti. Žodžiu pasidalijimas pirma patirtimi, problemomis, niuansais ir t.t. Kadangi tai lyg ir pirmas vieno iš mūsų bandymas pasigaminti ne tiesiog kostiumėlį, o būtent kostiumo kopiją, kiek tai įmanoma buitinėmis, plius minus kasdienėmis, priemonėmis.
Kai pradės normaliai vykti procesas padėsiu čia ir vizualinės medžiagos.
Taigi pradžiai pastebėjimai/pamąstymai ir planas.
Po įvairių Torino nuotraukų analizės ir filmo žiūrėjimo (nors čia nelabai buvo laiko žiūrėti į kostiumus) atrodo, jog kostiumas sudarytas iš keturių sluoksnių. Apatinės tunkos, "šarvinės" tunikos, viršutinės tunikos ir "apsiausto"/iiilgos liemenės ar kaip geriau pavadinti tą ilgą objektą su kailiu aplink apykaklę. Po to aišku eina breiseriai ir batai, bet geriau pradėti nuo pagrindinės dalies.
Nusprendžiau pradėti nuo šarvinės tunikos, nes jos gamyba turėtų užimti daugiausiai laiko. Ir tuo pat metu skautinti medžiagų kitoms dalims. Čia aišku kalba eina apie akcijų skautinimą...
Taigi, Torino šarvinė tunika. Atidžiai ištyrinėjus įvairias nuotraukas ir kadrus, kurių yra šiek tiek nete iš filmo, matyti, jog ta tunika turi juodą arba labai tamsiai mėlyną/beveik juodą pagrindą ant kurio geležiniai žvyneliai. Pagrindas atrodo, jog yra iš vilnos arba atitinkamo pakankamai tvirto audinio. Vilna atrodo logiškiausia, nes tokiu atveju pagrindas turėtų veikti ir kaip šioks toks pošarvis.
Žvyneliai yra šešių rūšių/formų. Šešiakampiai, kvadratiniai ir trikampiai, kiekvieno po pora variantų. Apgalvojusi įvairias alternatyvas, iš ko būtų galima juos pagaminti (nes metalo lydyti namų sąlygomis nelabai), prisiminiau polimerinį molį. Kitaip dar vadinamą modelinu. Jo yra įvairių rūšių, įskaitant atsparų smūgiams ir pan., bei spalvų, įskaitant metalo spalvas. Neaišku kiek lengvai tų įvairių rūšių jo galima gauti Lietuvoje, bet pabandysim - tai kol kas atrodo geriausia alternatyva. Begooglindama apie modeliną atradau, jog man ne pirmai tokia idėja kilo. Kažkas amerikose jau pasidarė Torino kostiumą šarvams naudodami būtent polimerinį molį, aišku nebuvo atsiliepimo apie to kostiumo naudojimą ir praktiškumą, bet nebuvo ir nusiskundimo. Kostiumas beje laimėjo kažkokį tai apdovanojimą ir tas asmuo su juo buvo filmo premjeroje. Žodžiu, polimerinis molis it is.
Taigi pirma užduotis - formelės žvyneliams. Dar kartą peržiūrėti keletą nuotraukų, apytikriai nustatyti žvynelių dydį, kiek įmanoma išsiaiškinti/pasitikslinti jų raštą (kas viduje - atrodo, jog pagrindinių, šešiakampių, viduje yra po dvi keturkampes žvaigždutes), pasidaryti juos iš popieriaus, susiskaičiuoti kiek apytikriai reikia. Tada iš to pačio, tik kitokio nei bus patys žvyneliai, polimerinio molio pasigaminti formeles. Po to susišaudyti sidabro/balto metalo spalvos polimerinio molio ir pradėti "lieti" žvynelius.
Kitos idėjos, pasiūlymai laukiami. Pasiūlymai dėl medžiagų parduotuvių, jei žinote neblogų ir nebrangių Vilniuje (ne Kalvarijų gatvėje), taip pat laukiami.
