Ardos gyventojai mūsų pasaulyje - kostiumai ir jų gamyba

Ardassë: Tolkien Lietuvos renginių organizavimas ir aptarimas
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Aredhel
Dešimtmečio Boromiras
PranešimaiCOLON 2155
UžsiregistravoCOLON 28 Bal 2004, 19:10

Ardos gyventojai mūsų pasaulyje - kostiumai ir jų gamyba

#1 Standartinė Aredhel » 20 Sau 2013, 00:57

Sveiki,
taigi čia bus gija skirta kostiumams ir jų gamybai. Čia galite girtis apie savo kostiumus ir kabinti jų nuotraukas, galite pasakoti savo planus ir kaip jums sekasi su vienu ar kitu kostiumu, demosntruoti "procesą". Svarbiausia - dalintis su tuo susijusiomis bėdomis, idėjomis ir kt. :)

Taip pat čia bus organizuojami vorkšopai kostiumų (ir ne tik) gamybai. Vienas toks vorkšopas preliminariai numatomas pavasarį, po mūsų gimtadienio. Norintys dalyvauti reikškitės čia. :)

Po Hobito filmo buvo iškelta idėja pasigaminti vieną kitą dvorfišką kostiumą - tokių pas mus dar nieks neturi. Tikiuosi idėja nenumirs. :)
Paskutinį kartą redagavo 1 Aredhel. Iš viso redaguota 20 kartus.
Raganauju –
Saulėj garuoja džiūdamos
žolelės nuo nemigos, širdies dieglių –
žolelės, kad pavirstum vilkolakiu –
žolelės, kad prašvistų aptemę akys,
žolelės, kad aptemtų šviestos akys,
žolelės, žolelės...
ir driežai.

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

Re: Ardos gyventojai mūsų pasaulyje - kostiumai ir jų gamyba

#2 Standartinė Laiqualasse » 20 Sau 2013, 01:00

Reiškiuosi.

(NB: Forume jau yra gija apie LARPinius/rekonstrukcinius/senovinius kostiumus. Bet ta gija skirta dalinimuisi įdomiais atrastais pavyzdžiais, o ši - būtent mūsų pačių darbams).
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Aredhel
Dešimtmečio Boromiras
PranešimaiCOLON 2155

#3 Standartinė Aredhel » 20 Sau 2013, 01:09

Aha, būtent, čia dalinamės tuo ką turim ir darom patys. :)
Šiuo metu su nemaža pagalba esu vieno kostiumo gamybos "eigoje". Trūksta šmoto medžiagos, kurios niekaip neprisiruošiu sumedžioti. Na.... tiksliau laukiu nukainojimo. 8-[ Tai būtų rohanietiškas moteriškas kostiumas.
Tačiau po susitikimo per Hobito premjerą su keliais nepažįstamais jaunuoliais Vingyje, kurie turėjo nuostabius hobitiškus kostiumus (ir vieną dvorfišką), nusprendžiau, kad po galais... reikia ir man turėti vieną tikrai gerą kostiumą. Ir tada pamačiau Toriną. Po šimts Balrogų, kaip noriu to, ką jis dėvi. Visko. And I'll have it. Eventually. :twisted:
Priklausomai nuo to kaip seksis galėsiu pasidalinti idėjomis per vorkšopą.
Raganauju –
Saulėj garuoja džiūdamos
žolelės, žolelės...
ir driežai.

Vartotojo avataras
Aredhel
Dešimtmečio Boromiras
PranešimaiCOLON 2155

#4 Standartinė Aredhel » 30 Sau 2013, 01:19

Sori už trydė, t.y. 3D, bet prašyčiau palikti šitą žinutę. Tataigis... kaip ir tikėjausi niekas čia nepypsi ir nerašo, tai pasikalbėsiu pati su savim, vis smagiau. :D
Nutariau čia padaryti "online" workšopą. Tiksliau "pravesti" vieną... jei išeis, visų pirma ir jei neprapuls entuziazmas po pirmų nesėkmių ar tiesiog šiaip. Bet pradėsiu nuo pradžių.
Kaip jau buvau seilėjusis anksčiau, man labai patiko Torino kostiumas, vertas dėmesio daikčiukas. Po parašytos anos žinutės kurį laiką galvojau ar tikrai verta, kiek durnai su tokiu atrodyčiau (turint omeny, kad nesu bernas) ir pan. Vis tik galiausiai nutariau, kad netgi jeigu ir neišdrįsčiau juo apsirengti, tai bent gražiai pakabėtų kur nors. :D Juo labiau, kad noras tuo užsiimti kol kas nesumažėjo.
Taigi nutariau apie tai čia pasigirti ir visiems paskelbti, kad paskui būtų pačiai didesnis stimulas padaryti tuos darbus, apie kuriuos parašysiu, jei ką. Ir kaip jau sakiau, tai bus lyg "vorkšopas", taigi gal kažkiek naudinga ir kitiems, jei kas norės ką nors tokio ar kitokio gaminti. Žodžiu pasidalijimas pirma patirtimi, problemomis, niuansais ir t.t. Kadangi tai lyg ir pirmas vieno iš mūsų bandymas pasigaminti ne tiesiog kostiumėlį, o būtent kostiumo kopiją, kiek tai įmanoma buitinėmis, plius minus kasdienėmis, priemonėmis.
Kai pradės normaliai vykti procesas padėsiu čia ir vizualinės medžiagos.

Taigi pradžiai pastebėjimai/pamąstymai ir planas.
Po įvairių Torino nuotraukų analizės ir filmo žiūrėjimo (nors čia nelabai buvo laiko žiūrėti į kostiumus) atrodo, jog kostiumas sudarytas iš keturių sluoksnių. Apatinės tunkos, "šarvinės" tunikos, viršutinės tunikos ir "apsiausto"/iiilgos liemenės ar kaip geriau pavadinti tą ilgą objektą su kailiu aplink apykaklę. Po to aišku eina breiseriai ir batai, bet geriau pradėti nuo pagrindinės dalies.
Nusprendžiau pradėti nuo šarvinės tunikos, nes jos gamyba turėtų užimti daugiausiai laiko. Ir tuo pat metu skautinti medžiagų kitoms dalims. Čia aišku kalba eina apie akcijų skautinimą... :lol:
Taigi, Torino šarvinė tunika. Atidžiai ištyrinėjus įvairias nuotraukas ir kadrus, kurių yra šiek tiek nete iš filmo, matyti, jog ta tunika turi juodą arba labai tamsiai mėlyną/beveik juodą pagrindą ant kurio geležiniai žvyneliai. Pagrindas atrodo, jog yra iš vilnos arba atitinkamo pakankamai tvirto audinio. Vilna atrodo logiškiausia, nes tokiu atveju pagrindas turėtų veikti ir kaip šioks toks pošarvis.
Žvyneliai yra šešių rūšių/formų. Šešiakampiai, kvadratiniai ir trikampiai, kiekvieno po pora variantų. Apgalvojusi įvairias alternatyvas, iš ko būtų galima juos pagaminti (nes metalo lydyti namų sąlygomis nelabai), prisiminiau polimerinį molį. Kitaip dar vadinamą modelinu. Jo yra įvairių rūšių, įskaitant atsparų smūgiams ir pan., bei spalvų, įskaitant metalo spalvas. Neaišku kiek lengvai tų įvairių rūšių jo galima gauti Lietuvoje, bet pabandysim - tai kol kas atrodo geriausia alternatyva. Begooglindama apie modeliną atradau, jog man ne pirmai tokia idėja kilo. Kažkas amerikose jau pasidarė Torino kostiumą šarvams naudodami būtent polimerinį molį, aišku nebuvo atsiliepimo apie to kostiumo naudojimą ir praktiškumą, bet nebuvo ir nusiskundimo. Kostiumas beje laimėjo kažkokį tai apdovanojimą ir tas asmuo su juo buvo filmo premjeroje. Žodžiu, polimerinis molis it is.
Taigi pirma užduotis - formelės žvyneliams. Dar kartą peržiūrėti keletą nuotraukų, apytikriai nustatyti žvynelių dydį, kiek įmanoma išsiaiškinti/pasitikslinti jų raštą (kas viduje - atrodo, jog pagrindinių, šešiakampių, viduje yra po dvi keturkampes žvaigždutes), pasidaryti juos iš popieriaus, susiskaičiuoti kiek apytikriai reikia. Tada iš to pačio, tik kitokio nei bus patys žvyneliai, polimerinio molio pasigaminti formeles. Po to susišaudyti sidabro/balto metalo spalvos polimerinio molio ir pradėti "lieti" žvynelius.

Kitos idėjos, pasiūlymai laukiami. Pasiūlymai dėl medžiagų parduotuvių, jei žinote neblogų ir nebrangių Vilniuje (ne Kalvarijų gatvėje), taip pat laukiami. :)
Paskutinį kartą redagavo 6 Aredhel. Iš viso redaguota 30 kartus.
Raganauju –
Saulėj garuoja džiūdamos
žolelės, žolelės...
ir driežai.

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#5 Standartinė Laiqualasse » 30 Sau 2013, 01:36

Puiki iniciatyva, lauksim tolesnių pamokų :)

(Ir vis tiek aš Elrondo kostiumą gaminsiuos, jei gaminsiuos ;))
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high

Vartotojo avataras
Morta
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 471
UžsiregistravoCOLON 20 Rgp 2007, 15:05

#6 Standartinė Morta » 02 Vas 2013, 18:52

Šiaip aš taip pat turiu idėjų gamintis kostiumą, labiau karinio tipo, tik galbūt norėčiau būti moteriškos giminės atstovė :D
Taigi variantai du arba improvizuoti ir persidaryti kažkurio filminio bičo kostiumą į moterišką, arba imti Eovynos karinę aprangą.
Dar pamąstysiu kas tinkamiau man. Dvarfu būti kažkaip nežinau ar pasiryžčiau.. :)
Aredhel, gal galėtum duoti kokių nuorodų, kaip atrodo iš modelino padaryti šarvai? :) Nes nesu tikra ar tai geras variantas šarvams.
Patvarumas abejotinas, o ir vaizdo kol kas neįsivaizduoju. O ir nesu mačiusi Lietuvoje pirkti smūgiams atsparaus modelino..

Tai Laikva Elrondas, o Aredhel - Torinas? :D hm.. Įdomus variantas :) Laikva, gausi Aredhel skolinti barzdą :D

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#7 Standartinė Laiqualasse » 02 Vas 2013, 19:01

Morta rašėCOLONLaikva, gausi Aredhel skolinti barzdą :D
Ne, čia bus mūsų ginčų priežastis - "tu pavogei mano barzdą!!!" ;)

Vartotojo avataras
Aredhel
Dešimtmečio Boromiras
PranešimaiCOLON 2155

#8 Standartinė Aredhel » 03 Vas 2013, 01:25

Vat vat... taip ir prasideda kostiumų liga. Pasidarai vieną ir nuo tada nebūna gana. :D
Taigi variantai du arba improvizuoti ir persidaryti kažkurio filminio bičo kostiumą į moterišką
Vat man tokia mintis pradžioje irgi buvo, kartais ji dar sugrįžta, bet kažkaip... nežinau. Man atrodo arba daryti kiek įmanoma tikslesnę kopiją arba daryti visiškai savaip. Pakeisti kostiumo "lytį" (juo labiau dvorfiško) kažkodėl atrodo per didelis "iškrypimas". :D (čia ne kritika, tik mano požiūris).

Šiaip pastebėjimas dėl lyčių. Jei vilki vyrišką kostiumą, tai dar nereiškia, kad "tampi" vyru. Eovynos karinis kostiumas ir yra būtent elementarūs vyriški drabužiai, įskaitant vyriškus šarvus. ;) Vienintelis moteriškas "veiksmo" kostiumas filmuose buvo Arvenos. (O ne filmuose tokių nebuvo išvis.) Taigi Torinu nebūsiu, net jei ir apsivilksiu tą kostiumą. :)

O barzdos klijuotis neketinu. :p Užtat tą lyg ir žadėjo pasidaryti Nildė - pabūti tikra dvorfų motera, labai tikiuosi, kad ta idėja ją apsės, kaip mane apsėdo šitas kostiumas. :D
Dar pamąstysiu kas tinkamiau man. Dvarfu būti kažkaip nežinau ar pasiryžčiau..
Vat tau dėl ūgio (ir itin liekno sudėjimo) dvorfiškas, manau, nelabai tiktų (no offence), kaip kad man nelabai tinka elfiški. :) Šiaip tai siūlyčiau tokį variantą, mes mazgiai, davai pasigaminam dvorfiškus arba hobitiškus, o jūs, aukštieji, elfiškus arba žmogiškus. Kito filmo premjeroje galėsim fainai ginčytis ir demonstruoti rasinę nesantaiką. :D
Vien tik dėl to pasimokyčiau keleto dvorfiškų frazių elfų atžvilgiu (kadangi bent vienas elfas, nors ir barzdotas, tikrai bus). :whistle:

Dėl modelino. Jo, to kur yra pirkti raštinėse ir knygynuose (stengsta būdamas ore), tai tas tikrai per trapus (pabandžiau). Tas kostiumas, kur minėjau, buvo darytas iš to, kur "kepamas"/degamas. Jo tvirtumas, manau, didesnis turėtų būti. Kitą savaitę pabandysiu nusipirkti. Online pirkti yra nemažai rūšių, tik kainos atitinkamos. 56 gramai - 5,50 lt. taigi pusė kilogramo būtų apie 55 lt. O tu gal esi su juo kažką darius daugiau (apie kepamą/degamą kalbu)?

Tas kur sakiau "atsparus smūgiams" tai sako, kad "nedūžtantis". Jo irgi yra online, tik su spalvomis čia jau sunkoka, reikėtų dažyti. kaina panaši. Taigi pabandysim... alternatyvos kol kas nelabai sugalvoju.
O nuoroda, nuoroda... dabar greitai nerandu ir netas labai stabdo. Įkelsiu kiek vėliau, kai būsiu Vilniuje. (Beieškodama radau kitą variantą, kur siūlo tuos žvynelius tiesiog nuspiešti ant tunikos sidabriniais dažais) :D

P.S. Jei kas turite kokių idėjų, pasiūlymų, pastebėjimų (gal kas esat labai artimai ir ilgai pažįstami su įvairiais rankdarbiais), reikškitės, siūlykite, ypač alternatyvas metalui. :)
Raganauju –
Saulėj garuoja džiūdamos
žolelės, žolelės...
ir driežai.

Vartotojo avataras
Morta
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 471

#9 Standartinė Morta » 03 Vas 2013, 14:45

Aredhel rašėCOLON Pakeisti kostiumo "lytį" (juo labiau dvorfiško) kažkodėl atrodo per didelis "iškrypimas". :D (čia ne kritika, tik mano požiūris).
Na, man tai išviso neatrodo iškrypimas, o pritaikymas pagal apimtis :D Drabužiai tiesiog turi gulėti ant žmogaus :) Manau improvizuoti lyties keitimo tema visada galima :D
Šiaip pastebėjimas dėl lyčių. Jei vilki vyrišką kostiumą, tai dar nereiškia, kad "tampi" vyru. Eovynos karinis kostiumas ir yra būtent elementarūs vyriški drabužiai, įskaitant vyriškus šarvus. ;)
Na, man pagal foto iš filmo, tai aiškiai matyti, jog Eovynos kostiumas nėra "elementarūs vyriški drabužiai" :) Nes vien iš tos odinės liemenės matosi, kad ji tikrai pagal Eovynos pečius pasiūta ir liemuo moteriškas :) Gal tu čia kalbi apie knygos variantą, nežinau. Kaip tik atrodo, kas jos kostiumas ir yra toks - lyties pakeitimas :D.
Vat tau dėl ūgio (ir itin liekno sudėjimo) dvorfiškas, manau, nelabai tiktų (no offence), kaip kad man nelabai tinka elfiški. :)
Tai būtent dėl to ir sakau, kad nesiryžčiau :) iš manęs dvorfė nekokia, aišku ir be kostiumo :D

Dėl modelino.. Na, tas kur stingsta kepamas, tai šiek tiek tvirtesnis, bet irgi ne per patikimiausias. Aišku reiktų išbandyti, nes kuo mažesnis daikčiukas (šiuo atveju šarvo gabalėlis tikrai mažas) ,tuo mažesnė galimybė jam skilti. Bet kita vertus, jei žadi tikrai tą kostiumą dėvėti, net ir toks modelinas nėra tinkamas, mano nuomone. Dėvint šarvas vistiek trinasi, linksta, susispaudžia.. Nebent planuoji darytis parodinį variantą, tada taip, modelinas išgelbės. :)

Pažiūrėjau tiksliau tą Torino kostiumą - žiauriai gražūs šarvai! :D Jei tau pavyks, bus gražu pažiūrėti ;)

Šiaip kaip variantas, mano galva labiau tiktų stora oda. Ją galima susipjaustyti tokiais gabalėliais, apdirbti su kaltukais, kad atrodytų labiau "metalinė", tada dar nupurškti metalo spalvos dažais, šiek tiek pasendinti. Ant kiekvieno dar užklijuoti, kur reikia antrą elementą ant viršaus, ir suklijavus ar susiuvus ant pagrindo, manau atrodytų gražiai. Čia tikrai daug darbo, užtat galbūt būtų labiau praktiškas :) Nežinau, čia tik mano pamąstymas :)

Vartotojo avataras
le_golas
Dešimtmečio Pipinas
PranešimaiCOLON 1349
UžsiregistravoCOLON 27 Spa 2005, 23:06

#10 Standartinė le_golas » 03 Vas 2013, 14:57

Nu ne visiems gamta juk davė Tolkino rasę pagal ūgį, ne visiems.. :D Nors ir užaugau beveik du metrus, ką man daryt, kai mano širdyje - hobitas?

Jei reikia rinktis kostiumą iš filmo - tai tik šitą: http://geekmecca.com/wp-content/plugins ... -image.jpg :p
What have I got in my pocket?

Vartotojo avataras
Aredhel
Dešimtmečio Boromiras
PranešimaiCOLON 2155

#11 Standartinė Aredhel » 03 Vas 2013, 20:07

Na, man pagal foto iš filmo, tai aiškiai matyti, jog Eovynos kostiumas nėra "elementarūs vyriški drabužiai" :) Nes vien iš tos odinės liemenės matosi, kad ji tikrai pagal Eovynos pečius pasiūta ir liemuo moteriškas :)
Kalbi apie odinę liemenę kur ant suknelės dėvi, ar kur ant šarvų? Jei ant suknelės tada taip, o ant šarvų... dabar žiūriu. Nu nestambaus vyro šarvai. Tiek grandininiai, tiek liemenė/lamelaras ant jų. (Keeperis panašų lamelarą turėjo, man tiko beveik). Nei liemens moteriško nerandu, nei ko... http://www.councilofelrond.com/albums/W ... 2_001.jpeg Lamelarų pečiai paprastai visada daromi siauri, kad būtų patogu pakelti rankas prieš save laikant kardą. Kitaip petys/ranka remiasi į kraštą ir nepatogu, arba juda lamelaras, kas dar labiau nepatogu. Užsidėjus vyrišką galėtum patogiai pakelt rankas, nebent pagaminti tikrai plačių pečių vyriškiui. Liemuo, kiek žinau, taip pat daromas trumpas, kad nesiremtų į klubus, ir nejudėtų visas (kadangi yra kietas) kai eini. Arba ilgas, kad būtų už klubų. Eovynos atveju trumpas, bet tai nėra moteriškumo požymis šiuo atveju.
Šiaip labai šaunu, kad sugalvojai pasigaminti veiksmui skirtą. Taip ir toliau. :)

Tos nuorodos apie modelininius šarvus sugebu nerasti, bet turiu kelis paveikslėlius išsisaugojus, pridedu.

Su oda variantas. Bet tai kieeeek daaaarrbo.... (Ai, tuo pačiu dar prisiminiau - kažkada apie odos vorkšopą kalbėjot. Labai tokio norėčiau.)
Šiaip sendinti juos vienaip ar kitaip reiks (iš modelino ar odos), tai be tepliojimosi dažais neišsiversiu bet kuriuo atveju. Pabandysiu dar iš to nedūžtančio. Gabalėliai tai nedideli, bet gana ploni - tame didžiausia problema. Kita vertus užklijuoti ant pagrindo net ir suskilę nenukristų, tiesiog reikėtų reguliariai keisti katrą suskilusį. Tuo atžvilgiu šiek tiek kaka.
Tiesa, ant šarvų dėvimas dar bent vienas sluoksnis minkštos medžiagos, išskyrus krūtinę ir pečius, taip pat žvynelių nėra po pažastimis ir šonuose - tai kietų dalių trynimąsi sumažina, bet vis viena.
Vienaip ar kitaip kol kas pabandysiu modelino įvairias rūšis, paskui bus matyt. Blogiausiu atveju teks stengtis per daug nesivolioti su jais. :D Iš kitos pusės, turint omeny kaip dažnai mes larpinam, tai nedidelė problema. :D
Nors ir užaugau beveik du metrus, ką man daryt, kai mano širdyje - hobitas?
Nu tai legolai, būsi peraugęs hobitas. :D Kaip Bilbo proprosenelis buvo. ;)
Prikabinti failai
Modelinas2veb.gif
Modelinas2veb.gif (129.99 KiB) Peržiūrėta 5483 kartus(ų)
Raganauju –
Saulėj garuoja džiūdamos
žolelės, žolelės...
ir driežai.

Vartotojo avataras
Morta
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 471

#12 Standartinė Morta » 03 Vas 2013, 22:17

Aredhel rašėCOLONKalbi apie odinę liemenę kur ant suknelės dėvi, ar kur ant šarvų? Jei ant suknelės tada taip, o ant šarvų... dabar žiūriu. Nu nestambaus vyro šarvai. Tiek grandininiai, tiek liemenė/lamelaras ant jų. (Keeperis panašų lamelarą turėjo, man tiko beveik). Nei liemens moteriško nerandu, nei ko... http://www.councilofelrond.com/albums/W ... 2_001.jpeg Lamelarų pečiai paprastai visada daromi siauri, kad būtų patogu pakelti rankas prieš save laikant kardą. Kitaip petys/ranka remiasi į kraštą ir nepatogu, arba juda lamelaras, kas dar labiau nepatogu. Užsidėjus vyrišką galėtum patogiai pakelt rankas, nebent pagaminti tikrai plačių pečių vyriškiui. Liemuo, kiek žinau, taip pat daromas trumpas, kad nesiremtų į klubus, ir nejudėtų visas (kadangi yra kietas) kai eini. Arba ilgas, kad būtų už klubų. Eovynos atveju trumpas, bet tai nėra moteriškumo požymis šiuo atveju.
Šiaip labai šaunu, kad sugalvojai pasigaminti veiksmui skirtą. Taip ir toliau. :)
Na nežinau, aš lyginau su Rohaniečių vyrų įprasta karine apranga, tai iškart matyti, kad Eovynos variantas vistik kitoks, tai man ji moteriška :) Galbūt tie pečiai ir liemuo, kaip sakai ir turi būti siauri, nesiginčysiu, nes nedaug išmanau apie tai:) Šiaip ar taip, tai man moteriškiausia karinė apranga, kokią randu :D Tada labai džiugu, kad vyriška karinė apranga taip gerai tinka moterims, vadinasi puikiai tiks ir man :) Nesinori atrodyti vyriškai:D O jei atrodysiu taip kaip Eovyna filme, tai būsiu daugiau nei patenkinta :) Aišku viskas dar tik svajonėse, reikia planuotis kaip viską pasidarius.. didžiausias galvos skausmas kolkas - žiedmarškės.. Kažkaip reiktų pasiryžti tam :D

Dėl to, jog sakai, kad iš odos darytis daug darbo.. Taip, tikrai daug, bet ir rezultatas būtų koks! ;)

Vartotojo avataras
Aredhel
Dešimtmečio Boromiras
PranešimaiCOLON 2155

#13 Standartinė Aredhel » 03 Vas 2013, 22:33

Rimtai tu čia užsimojai su žiedmarške. :thumbup:
Tik turėk omeny, kad tokia kaip Eovynos sveria virš 10 kg. tikrai, paprastai apie 12-15, priklausomai nuo ilgio. Tai minusas ilgai aktyviai veiklai, kai nepratęs. Aš teikčiau pirmenybę odiniams. Lengvesni žymiai, tylūs, o "žvyninis" lamelaras gali turėti didesnį atsparumą nei žiedmarškė. Varingio chebra kažkada bandymus darė (berods yr filmuota ta medžiaga jų puslapyje), šaudė iš arti su kovinėm strėlėm į įvairius šarvus ir skydą. Tai centimetro storio skydo lentas jamė kiaurai. Žiedmarškę jamė šiek tiek - įstrigo pošarvyje, bet jį vis tik truputį pramušė - būtų apdraskę dėvintį tuos šarvus. "Žvyniniam" lamelare (jis galbūt kažkaip kitaip vadinasi, bet nežinau kaip) įstrigo beveik nepažeidęs pošarvio (pošarvis ir žiedmarškei ir lamelarui buvo tas pats naudojamas).
Na bet čia, aišku, ne apie tai klaba, o apie bendrą vaizdą, ir kiekvienas renkasi pagal save. :) Taip kad, pirmyn tik. ;)

Dėl odos naudojimo Torino šarvams... man sudėtigai atrodo kaip reikėtų padaryti žvynelių reljefą. Nes ten ne įdubimai, o iškilimai. Bandyti juos (iškilimus) priklijuoti? Jei klijuoti, iš ko juos daryti (klijuojamas dalis). Irgi iš odos, ar iš ko kito... Neatrodo, kad labai gražiai atrodytų, nebūtų "vientisa". Ar gal reiktų bandyti įspausti visą "foną", t.y. didžiają dalį žvynelio, paliekant tik iškilimus - iškilimas kraštuose ir viduryje. Kraštuose "pinta" juostelė, viduryje keturkampė žvaigždutė arba trikampis arba kvadratėlis/rombas priklausomai nuo žvynelio formos. Tam reikėtų specialių įrankių naudojamų odos apdirbimui ir tuos įspaudus kažkaip reikėtų pasidaryti, kad būtų galima "įkalti". Iš geležies turėtų jie būti spėju, nes kiek žinau, odą ilgai mirkini, o paskui "kali" raštus...

P.S. O šiaip ne visai į temą "pakontempliuojant" apie šarvus, kostiumus ir progas... Tai einant į mūšį logiškiau būtų stengtis, jog tavęs neatskirtų, kad esi moteris. :)
Raganauju –
Saulėj garuoja džiūdamos
žolelės, žolelės...
ir driežai.

Vartotojo avataras
Morta
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 471

#14 Standartinė Morta » 04 Vas 2013, 01:24

Dėl žiedmarškės, tai aš jau domėjausi, ir tuos video mačiau :) Man tiesiog fainai atrodo, žinau, kad sunki. Bet čia labiau šiaip užgaida pažaisti su metalu tokia, nebūtinai prie šito kostiumo, bet kadanors pasidarysiu tas žiedmarškes :) Šiaip tai jo, praktiškiau odinė apranga, faktas.
Na, dėl atpažinimo tai nežinau, ar svarbus faktorius:) Man asmeniškai tai ne, būsiu stipri motera :D Neplanuoju slapstytis, kaip Eovyna ar atžaidinėt jos, šiaip noriu turėti kažką labiau, kaip pati sakei "veiksmui" :) Išties man nesvarbu, kad būtų kopija kažkokio kostiumo, aš tik skolinsiuos kelias idėjas, jungsiu iš kelių variantų galbūt, žinoma kažką prikursiu. Tiesiog patiko Eovynos odinė aprangos dalis, o žiedmarškės šiaip faina :). Bet man svarbiau, kad būtų bendras vaizdas geras, o kas nesigauna pasidaryt, to ir nereika, tokia mano logika :)

Taaaip.. su oda daug reikalų :) čia tektų taip pat eksperimentuoti. Aš asmeniškai tai bandyčiau iškalti/įspausti tą faktūrą. Tam aišku reiktų turėti įrankių, o jų neturint viskas sudėtingėja arba brangsta .. :/ Tai jo, gal geriau kitaip bandyti, per daug privargtum. Tik man tas modelinas toks nepatikimas daiktas atrodo - jei įrodysi kitaip, tai bus man atradimas ir tikrai džiugi naujiena :) Nu tu manau pasibandyk, pamatysi, kas išeina. Aš dar pabandysiu pasidomėti kažkokių kitokių alternatyvų šiam reikalui ;)

Šiaip labai smagu, kad užvedei šitą temą, taip ir kursto mintis, kaip čia ką pasidarius :) Visada turėjau mintyse, kad reiktų kažką tokio pasigaminti, bet trūko spyrio :D

Vartotojo avataras
Aredhel
Dešimtmečio Boromiras
PranešimaiCOLON 2155

#15 Standartinė Aredhel » 04 Vas 2013, 11:06

o kas nesigauna pasidaryt, to ir nereika, tokia mano logika
Teisinga logika, pati dažnai tokia vadovaujuos. :D

Tai vat, kad įrankių odai neturiu, bet šiaip ne mažiau sudėtinga dalis bus breiseriai. Ten tikrai reikės storos odos ir ją ornamentuoti... Nors ten ornamentavimas atrodo paprastesnis/lengvesnis, negu žvynelių. Užtektų vieno storesnio kaltuko, ar poros.
O gal kas turi tokių įrankių paskolinti?

Kas dėl pačių šarvų, vienaip ar kitaip išbandysiu pirmiau visus modelinus. Jei pavyktų rasti pakankamai tvirtą, manau būtų arčiau metalo (bent jau dėl svorio), nei oda ir kur kas paprasčiau.

Ir apskritai, jei kas turit patirties/esat dirbę/dirbat su metalais/jų liejimu dabar pats laikas prisipažinti. Tai galėtų būti visuotinai naudinga. :)
Visada turėjau mintyse, kad reiktų kažką tokio pasigaminti, bet trūko spyrio :D
Turiu gerą naujieną - tai nesibaigs. :D Kai pasigaminsi ką norėjai, užsimanysi kito, kils krūva minčių kitam kostiumui, paskui trečiam... Welcome to my world. :D Tik vat pinigėlių kartais gaila, jei jau nori kokybiškai kažką pasidaryti. :)
Raganauju –
Saulėj garuoja džiūdamos
žolelės, žolelės...
ir driežai.

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#16 Standartinė Laiqualasse » 04 Vas 2013, 13:42

Aredhel rašėCOLONTai vat, kad įrankių odai neturiu, bet šiaip ne mažiau sudėtinga dalis bus breiseriai. Ten tikrai reikės storos odos ir ją ornamentuoti... Nors ten ornamentavimas atrodo paprastesnis/lengvesnis, negu žvynelių. Užtektų vieno storesnio kaltuko, ar poros.
O gal kas turi tokių įrankių paskolinti?
Turim mes tų įrankių šiaip :) Nežinau, ar jų užteks, bet šio bei to tikrai yra.

Vartotojo avataras
Alma
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 127
UžsiregistravoCOLON 24 Bir 2011, 21:37
MiestasCOLON Vilnius

#17 Standartinė Alma » 04 Vas 2013, 15:52

Aredhel rašėCOLON Ir apskritai, jei kas turit patirties/esat dirbę/dirbat su metalais/jų liejimu dabar pats laikas prisipažinti. Tai galėtų būti visuotinai naudinga. :)
Prisipažįstam. :) Kai nustosit bandyt vašką iš šūdo spaust (turiu omeny, bandyt padaryt, kad modelinas ar oda atrodytų / elgtųsi kaip metalas), papasakosiu kaip padaryt tas plokšteles. 8)

Aethe, near my heart.
Without vanity, the ribbon.
Without duty, the wind.
Without blood, the victory.

Vartotojo avataras
Morta
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 471

#18 Standartinė Morta » 04 Vas 2013, 15:58

Laegaladh rašėCOLON
Aredhel rašėCOLON Ir apskritai, jei kas turit patirties/esat dirbę/dirbat su metalais/jų liejimu dabar pats laikas prisipažinti. Tai galėtų būti visuotinai naudinga. :)
Prisipažįstam. :) Kai nustosit bandyt vašką iš šūdo spaust (turiu omeny, bandyt padaryt, kad modelinas ar oda atrodytų / elgtųsi kaip metalas), papasakosiu kaip padaryt tas plokšteles. 8)
Tai štai kas čia tyko, tyli, ir juokiasi iš mūsų :D Prašom nesididžiuoti ir pasidalinti savo paslaptimis ;) Laukiam! :)

Vartotojo avataras
Aredhel
Dešimtmečio Boromiras
PranešimaiCOLON 2155

#19 Standartinė Aredhel » 04 Vas 2013, 17:24

Kai nustosit bandyt vašką iš šūdo spaust (turiu omeny, bandyt padaryt, kad modelinas ar oda atrodytų / elgtųsi kaip metalas), papasakosiu kaip padaryt tas plokšteles.
How about now? :D Įdėmiai klausom. :)

P.S. legolai, o tu šiaip turi fainą kostiumą, tikiuos dar kada tave su juo pamatyti. ;)
Raganauju –
Saulėj garuoja džiūdamos
žolelės, žolelės...
ir driežai.

Vartotojo avataras
Gedeonas
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 386
UžsiregistravoCOLON 12 Lie 2006, 10:28

#20 Standartinė Gedeonas » 04 Vas 2013, 20:52

Laegaladh rašėCOLON
Labai, labai laukiam visko kas su metalo apdirbimu susiję :).

Jungiuos į kostiumininkų būrį :).
Apsiaustas Nr.1 (jau matytas visiems) šiuo metu modifikuojamas truputį, bus mažesniu dobtuvu, taigi mažiau panašumo į laimingą nazgūlą :).
Apsiaustas Nr.2 turėtu būt greit jau ir matuojamas. Pilkas, šiltokas, su nebaisiai dideliu gobtuvu.
Sekančiuose planuose odos paieškos tunikai, ir bastūnų nuotraukų studijavimas. Nemanau, kad darysiu 1:1 kaip ten, noriu kažko labiau savo :).
Kol kas galvasopį kelia apavas, nes nežinau kaip čia padarius, nes su savo kerzais negaliu žvangėt lyg tankas visur :).
Išėjau aš rasotais takeliais, gauruotom kojelėm mindamas lapus..

BUTTON_POST_REPLY