2010 metų stovykla

Ardassë: Tolkien Lietuvos renginių organizavimas ir aptarimas
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Nilde
Dešimtmečio Gandalfas
PranešimaiCOLON 454
UžsiregistravoCOLON 06 Bal 2006, 12:55

2010 metų stovykla

#1 Standartinė Nilde » 02 Rgp 2009, 18:16

Kol šnekos apie stovyklą nenutilo, ir visi pilni įspūdžių ir pasiūlymų, užvedu giją apie kitos vasaros stovyklą.

Pirmiausia aptarkim idėją padaryti stovyklą ne tik tolkinistams, bet masėms.
Kodėl? Nes greitai bus išleistas „Silmarillion“ lietuvių kalba, pasirodys „Hobito“ filmas – laikas kelti tolkienomanijos lygį tėvynėje. Nes ŽV filmų peržiūra, viešas renginys, labai sėkmingai praėjo. Nes, manau, ne tik aš turiu artimųjų, kuriems taip norėčiau išaiškinti, kas gi čia TOKIO, bet knygų perskaityti nepriverčiu, mano ilgų šnekų klausytis atsisako, o filmus matė (vieną, vidurinį) ir nepatiko.

Ką reikia apgalvoti:

Laikas: Turbūt tradiciškai paskutinis liepos savaitgalis.
Vieta:
a) prie Asvejos, kaip visada (kiek daugiausiai žmonių ten galim sutalpinti, ar galim jais pasikliauti, kad palaikys tvarką?)
b) galėčiau suorganizuot kaimo turizmo sodybą prie Sartų ežero (žr. mokestis);
c) kitur - siūlykit.
Organizatoriai: cituoju Laiqua: "daugmaž pasižadėjo Exo, Nilde ir Košmaraitė". Kas kartu? :)
Dalyviai: Ką kviestume, kur skelbtume, kokį skaičių žmonių gebėtume "aprėpti"?
Mokestis: Jei dalyvių daugiau nei paprastai ir jie - ne forumalai, kuriuos visus iš esmės pažįstame, organizaciniai klausimai spręstųsi kiek kitaip. Galbūt įvestume mokestį, iš surinktų pinigų pirktume maistą, sumokėtume už stovyklavietę.
Programa: Bendras stovyklautojų brainstormas

- Iš kur JRRT kilo idėjos (Kalevala, Šiaurės mitai, suomių ir velsiečių kalbos, pavadinimai, vardai)
- Knygos ir filmo palyginimas (tesupranta, kad Liv Tyler knygoje nevaidina)
- Ardos sukūrimas ir gražiausios sakmės iš Silmarillion
- Orientacinis
- LARP
- Šaudymo iš lanko ir kovimosi kardu pamokos ir turnyrai
- Stalo žaidimai
- Suskirstyti susirinkusius į komandas, kurios paruošia prisistatymą, gauna įvairių užduočių, komandinių žaidimų (konkurencija įžiebia norą aktyviau dalyvauti).

Taigi arba staigiai numarinam ir pakasam šitą idėją ir imamės organizuoti Savo Stovyklą Sau, arba tariamės toliau.

Apie maistą. Nepamenu, kad anksčiau dėl maisto pertekliaus būtų buvę problemų – labiau dėl alkoholio rūpindavomės. Nuolatinis hobitiškas kramsnojimas, aišku, turi savito žavesio, bet jei į taisykles teks įtraukti punktą „užkandžiai, kaip ir alkoholis, proto ribose“, jau bus negerai. Per daug užkandžiavimų? Galima spręsti taip: visi, kas nori užkandžiauti, tą daro laisvu metu, užkandžiais apsirūpina patys, tą įtrauksim į atmintinę. Svarbiausia: baigusis valgymo metui virtuvėlė užsidaro, nuo stalo dingsta VISAS maistas ir VISI indai. Jei vyksta programa, nevalgom ir tiek. Kad organizatoriams netektų zyzti „gana valgyt, susiplaukit lėkštes“, reiktų skirti budinčius, kurie tą nemalonią pareigą atliktų, jei bus būtina.

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#2 Standartinė Starlin » 02 Rgp 2009, 18:46

Oki, Laiqua mane pabaksnojo apie šitą reikalą...
Iš karto pasakau, kad jei bus paskutinis liepos savaitgalis, tai beveik 100% negalėsiu dalyvauti.
Medžiagos tokio tipo stovyklos programai ruošti - apsčiai, užtenka atsiversti kad ir mūsų tinklalapį ar forume skelbtas įvairias paskaitas.

Vieta prie Asvejos yra puiki, bet jei tikimasi daugiau žmonių, kyla problemų:

1) Tai yra Jurgio sodybos teritorija, netoliese gyvena ir visai šalia pirtyje lankosi kiti žmonės. Kol stovykla saviems ir iki ~20 žmonių, tol gal dar gerai, bet jei daugiau žmonių, tai nežinau, aš šeimininko vietoj suabejočiau, ar įsileisti minią... Aišku, čia jam spręsti, bet mums būtinai iškiltų daugiau problemų dėl aplinkos saugojimo ir t.t. Bet kokiu atveju gražu būtų organizuoti kokį nors atlygį už įsileidimą į teritoriją (nesuprantu, kodėl ligšiol to nedarėm) - pripjauti šeimininkams malkų, nuravėti daržą ar pan.

2) Problema su transportu. Tarkim, su MAO irgi transportas - ne pyragai, bet bent jau į priekį įmanoma atvažiuoti gan normaliai 4km iki veiksmo vietos, o Asvejos atveju iki veiksmo vietos 11km, taigi pėsčiom ne visi privaikščios, plius, sunku rasti ir normaliai nupasakoti kelią. O kas atvažiuos mašinom - privažiavimas irgi ne iš puikiausių, jau nekalbant apie parkavimo vietos galimą trūkumą (?)

3) Reikėtų tinkamiau sutvarkyti laužavietę, būtinai tempti didesnį tentą lietaus atveju. Na, tai yra išsprendžiama, ir turbūt bet kokioj vietoj tą reikėtų daryti, bet vis tiek, pagalvokit apie tą pusiasaliuką ir kiek jame normaliai gali tilpti žmonių... Iš esmės reikėtų galbūt tentą tempti ir miegojimui netoli laužavietės, tiems, kas ne palapinėse miegotų.

Skelbtume, manau, visais fantastams prieinamais kanalais - fantastika.lt, blogai, kiti forumai.

Mokestį įvesti, manau, būtina. Kaip ir būtina tvarka dėl virtuvės - čia aš, aišku, paprastai būnu balsas tyruose, bet matau, kad jau buvo suprasta, jog šiokia tokia tvarka reikalinga, ania :p Ir šiaip, jei bus didelė stovykla gamtinio stovyklavimo sąlygomis, dėl maisto gaminimo yra keli variantai:

1) Įsigijame arba iš kažkur pasiskoliname didelį katilą, vienas žmogus visąlaik dirba virtuvėje, jam atsiunčiami padėti 1-2 budėtojai, kurie keičiasi. Maistas gaminamas ir dalijamas bendrai nustatytu laiku.

2) Yra 2-3 laužavietės, kuriose maistą mažesniuose katiluose gaminasi atitinkamas skaičius pastovyklių. Pastovyklėse budėtojai skiriami iš dalyvių arba organizatoriai tą apsiima daryti rotacijos tvarka.

3) Yra kelios laužavietės, ant kurių visi turi gamintis savo maistą, nustatomas tik valgymo laikas, o kas ką kada valgys - žmonių reikalas. Šito varianto nesiūlyčiau rinktis, nes visi žinom, kad taip sugrius programa.

Man priimtiniausias pirmas variantas, bet reikia didelio katilo ir virtuvės šefo. Aš sutikčiau dirbt virtuvėj, jei būčiau stovkėj, bet, kaip sakiau, jei bus toks laikas, turbūt nebūsiu. Dėl katilo: didelis katilas būtų brangi investicija, bet jo reikėtų, jei gamintume keliasdešimčiai žmonių. Blogiausiu atveju reikėtų dviejų vidutinio dydžio puodų. Taip pat reikėtų plastmasinių vonelių, dubenų.

Tiek minčių kol kas.

P.S. Kai kils noras tartis slaptoje organizatorių kategorijoje, rašykit man, pakursiu. Senąją jau ištryniau.

P.P.S. Dar dėl vietos pagalvojau: iš esmės galima susirasti kokią stovyklavietę kad ir tame pačiame Labanore, kuri nuošalesnė, bet ne per toliausiai nuo plento ar autobuso stotelės, ir skambinti, tartis su girininkija, kad tą vietą būtų galima ilgam savaitgaliui užsakyti. Jeigu ir imtų kokį mokestį, tai turbūt mažesnį nei kaimo turizmo sodybos. Privatumo būtų mažiau ir aplink gali būti potencialių budulių, bet vietą užsisakius iš anksto jų tikimybė mažesnė. Spėju.

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#3 Standartinė Laiqualasse » 02 Rgp 2009, 19:35

Starlin rašėCOLONOki, Laiqua mane pabaksnojo apie šitą reikalą...
Ačiū už mintis :)
Iš karto pasakau, kad jei bus paskutinis liepos savaitgalis, tai beveik 100% negalėsiu dalyvauti.
Jei galėtum prisidėti prie organizavimo, manau, pavyktų ir pajudinti Stovyklos laiką. Tiesa, man galbūt netyčia geriau būtų, jei Stovykla ir Žygis pasitaikytų netoli vienas kito, bet kadangi išvis nežinau, ar nors viename iš tų galėsiu dalyvauti, tai prie manęs dabar bandyti derintis yra kvaila ir neįmanoma. Bet kuriuo atveju apie naujus metus datą jau turėtume suderinti.
Medžiagos tokio tipo stovyklos programai ruošti - apsčiai, užtenka atsiversti kad ir mūsų tinklalapį ar forume skelbtas įvairias paskaitas.
M-hm. Tik reikia ruošiančiųjų, ir rimčiau, nei šiemet (taip, aš su Stovyklos programa irgi pasišiukšlinau, o jei taip neatrodė, tai tik dėl to, kad improvizuoti šiek tiek moku).
Vieta prie Asvejos yra puiki, bet jei tikimasi daugiau žmonių, kyla problemų:

1) Tai yra Jurgio sodybos teritorija, netoliese gyvena ir visai šalia pirtyje lankosi kiti žmonės. Kol stovykla saviems ir iki ~20 žmonių, tol gal dar gerai, bet jei daugiau žmonių, tai nežinau, aš šeimininko vietoj suabejočiau, ar įsileisti minią... Aišku, čia jam spręsti, bet mums būtinai iškiltų daugiau problemų dėl aplinkos saugojimo ir t.t. Bet kokiu atveju gražu būtų organizuoti kokį nors atlygį už įsileidimą į teritoriją (nesuprantu, kodėl ligšiol to nedarėm) - pripjauti šeimininkams malkų, nuravėti daržą ar pan.
Dėl atsidėkojimo pagalvoti tikrai reikėtų (šiaip Jurgiui tai ir butelis tiktų... bet, aišku, geriau kažkas idėjiško). O dėl vietos šiemet klausėm - sakė, kad kol mažiau nei 100 žmonių bus, tol galim ten rinktis. Aišku, problemų gali kilti.
2) Problema su transportu. Tarkim, su MAO irgi transportas - ne pyragai, bet bent jau į priekį įmanoma atvažiuoti gan normaliai 4km iki veiksmo vietos, o Asvejos atveju iki veiksmo vietos 11km, taigi pėsčiom ne visi privaikščios, plius, sunku rasti ir normaliai nupasakoti kelią. O kas atvažiuos mašinom - privažiavimas irgi ne iš puikiausių, jau nekalbant apie parkavimo vietos galimą trūkumą (?)
Nors ir gana teoriška, bet turbūt bus mašinų ir galėsime atvykusius suvežioti nuo Pabradės. Beje, beždžionių tiltas sulaužytas, taigi važiuoti tikrai reikėtų iki Pabradės, nors kitąmet gal jau galima bus ir Pailgyje išlipus iš miško išlįsti.

Dėl to kelio radimo ir nupasakojimo - paaiškinkit man kas nors iš tų, kas neranda, kas yra negerai mano duotose nuorodose? Jas pataisyti visada galima, bet norėtųsi suvokti, ko ten galima nesuvokti...
3) Reikėtų tinkamiau sutvarkyti laužavietę, būtinai tempti didesnį tentą lietaus atveju. Na, tai yra išsprendžiama, ir turbūt bet kokioj vietoj tą reikėtų daryti, bet vis tiek, pagalvokit apie tą pusiasaliuką ir kiek jame normaliai gali tilpti žmonių... Iš esmės reikėtų galbūt tentą tempti ir miegojimui netoli laužavietės, tiems, kas ne palapinėse miegotų.
Dėl tento - šiemet turėjome ~16 kv. m. namą su stogu ir trim sienom. Kitąmet irgi turėtumėm turėti.

Dėl laužo - sutvarkyti tikrai būtų gerai. Tą padaryti tikrai galima, tereikia susiplanuoti iš anksto ir nuvykus dieną prieš, nepatingėti padirbėti.

Tame pusiasaliuke žmonių normaliai kokie 30 sutilptų. Jei būtų daugiau, tai bent jau programa turėtų vykti kažkur kitur (turbūt daugmaž ties palapinėmis).

Tentas prie/virš laužavietės - gera mintis.
Skelbtume, manau, visais fantastams prieinamais kanalais - fantastika.lt, blogai, kiti forumai.
Mhm. Dar galima būtų pagalvoti ir apie kelių skelbimų atspausdinimą ir idėjimą fizfake ar kitose strateginėse vietose.
Mokestį įvesti, manau, būtina.
Kadangi maistas būtų perkamas bendrai organizatorių, tai mokesčio tikrai reikės.
Kaip ir būtina tvarka dėl virtuvės - čia aš, aišku, paprastai būnu balsas tyruose, bet matau, kad jau buvo suprasta, jog šiokia tokia tvarka reikalinga, ania :p
Antrojoje Stovykloje buvo labai nuostabu, kad atsirado Strėlė, kuri prižiūrėjo maisto gamybą ir maitinimus. Vėliau to padaryti nelabai pavyko, bet jei pavyktų, tai turbūt ir problemos išsispręstų.
Ir šiaip, jei bus didelė stovykla gamtinio stovyklavimo sąlygomis, dėl maisto gaminimo yra keli variantai:

1) Įsigijame arba iš kažkur pasiskoliname didelį katilą, vienas žmogus visąlaik dirba virtuvėje, jam atsiunčiami padėti 1-2 budėtojai, kurie keičiasi. Maistas gaminamas ir dalijamas bendrai nustatytu laiku.
Kiek žinau, "Utgardas" tokį katilą (~70 litrų?) turi. Gal net ir paskolintų, jei tai nėra labai svarbi dievybė? :) O jei ne, tai gal tarp mūsų atsirastų žinančių, kiek toks katilas kainuoja? Šitoks maisto gaminimo variantas man labiausiai patinka.
2) Yra 2-3 laužavietės, kuriose maistą mažesniuose katiluose gaminasi atitinkamas skaičius pastovyklių. Pastovyklėse budėtojai skiriami iš dalyvių arba organizatoriai tą apsiima daryti rotacijos tvarka.

3) Yra kelios laužavietės, ant kurių visi turi gamintis savo maistą, nustatomas tik valgymo laikas, o kas ką kada valgys - žmonių reikalas. Šito varianto nesiūlyčiau rinktis, nes visi žinom, kad taip sugrius programa.
Nieko gero. Kad ir dėl to, jog kiekvieną laužavietę reikės atskirai įrenginėti ir prie jos statyti po atsakingą žmogų. Nebent dėl kokių nors priežasčių praverstų stovyklautojus perskirti į dvi grupes (jei darom ten pat, tai vieni krante, kiti - saloj).
Man priimtiniausias pirmas variantas, bet reikia didelio katilo ir virtuvės šefo. Aš sutikčiau dirbt virtuvėj, jei būčiau stovkėj, bet, kaip sakiau, jei bus toks laikas, turbūt nebūsiu. Dėl katilo: didelis katilas būtų brangi investicija, bet jo reikėtų, jei gamintume keliasdešimčiai žmonių. Blogiausiu atveju reikėtų dviejų vidutinio dydžio puodų. Taip pat reikėtų plastmasinių vonelių, dubenų.
Visų daiktų galima gauti. Prieš sprendžiant, kiek brangi ta investicija, būtų gerai išsiaiškinti kainas.
Dar dėl vietos pagalvojau: iš esmės galima susirasti kokią stovyklavietę kad ir tame pačiame Labanore, kuri nuošalesnė, bet ne per toliausiai nuo plento ar autobuso stotelės, ir skambinti, tartis su girininkija, kad tą vietą būtų galima ilgam savaitgaliui užsakyti. Jeigu ir imtų kokį mokestį, tai turbūt mažesnį nei kaimo turizmo sodybos. Privatumo būtų mažiau ir aplink gali būti potencialių budulių, bet vietą užsisakius iš anksto jų tikimybė mažesnė. Spėju.
Galbūt ir galima. Bet tokiu atveju man labiau patinka Nildės mintis apie kaimo chaltūrizmo sodybą. Dar galima būtų pamėginti susisiekti su tuo žmogum, kurio sodyboje Valiūkiškyje seniau vykdavo Juodaragiai ir išsiaiškinti, kiek kainuos.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#4 Standartinė Starlin » 02 Rgp 2009, 19:48

Laiqualasse rašėCOLONBet kuriuo atveju apie naujus metus datą jau turėtume suderinti.
...ir, tarp kitko, pranešti vokiečiams. Nes jie sakė, kad gali į savo žurnaliuką įdėti reklamėlę.

Dėl savęs galiu pasakyti tiek, kad neįsivaizduoju, ką kitą vasarą darysiu ir kur būsiu, bet paskutinis liepos savaitgalis tikrai bus užimtas.
Dėl to kelio radimo ir nupasakojimo - paaiškinkit man kas nors iš tų, kas neranda, kas yra negerai mano duotose nuorodose?
Nu pvz. kai mes ieškojom, tai praėjom pro šalį to keliuko į mišką, kur nuo bėgių reikia nusukt, nes iš esmės ten JOKIO KELIUKO NĖRA. Jeigu eit pro ten, tai mažų mažiausiai turi kas nors padaryti nuorodą ir pakabinti ant medžio, kad einantiems būtų aišku.
Antrojoje Stovykloje buvo labai nuostabu, kad atsirado Strėlė, kuri prižiūrėjo maisto gamybą ir maitinimus. Vėliau to padaryti nelabai pavyko, bet jei pavyktų, tai turbūt ir problemos išsispręstų.
Užtat ir sakau: turi būti virėjas, kurio pagrindinė užduotis yra virti maistą, o programoj dalyvaut jam, deja, netektų, nebent tiek, kiek ji vyktų šalia virtuvės.

Antra tai bent jau Asvejoj tai reiktų darytis daugiau virtuvės įrangos - indaują ir pan., nes to mažo stalo niekaip neužtenka.
Kiek žinau, "Utgardas" tokį katilą (~70 litrų?) turi. Gal net ir paskolintų, jei tai nėra labai svarbi dievybė? :) O jei ne, tai gal tarp mūsų atsirastų žinančių, kiek toks katilas kainuoja? Šitoks maisto gaminimo variantas man labiausiai patinka.
AiC puslapyje radau tik špižinį 18l puodą už 180lt.
Dar galima būtų pamėginti susisiekti su tuo žmogum, kurio sodyboje Valiūkiškyje seniau vykdavo Juodaragiai ir išsiaiškinti, kiek kainuos.
Viskas dabar Valiukiškiuose vyksta, kad ir GaDi. Gali būti brangu, plius ten didelė sodyba.

Vartotojo avataras
Exo
Dešimtmečio Gimlis
PranešimaiCOLON 518
UžsiregistravoCOLON 15 Gru 2008, 00:24
MiestasCOLON Kažkur anapus!
CONTACTCOLON

#5 Standartinė Exo » 02 Rgp 2009, 21:23

Sveiki :)

Na pamėginsiu ir aš įkišti savo trigrašį :)
Laikas iš principo tinkamas, tačiau jis privalo būti nustatytas iki naujųjų metų irdaugiau nekaitaliojamas (nežinau kaip kitiems, bet man tai svarbu dėl atostogų planavimo).
Vieta - jei tik Jurgis sutinka, tai siūlau nesiblaškyti. Šalia esantis gėlas vanduo, elektra, normalus WC, normali pieva palapinių miesteliui ir visa kita.... Atvykimas iki vietos - nematau čia apsoliučiai jokių problemų...
Organizatoriai - mano požiūriu yra du organizatorių tipai. Teorinės dalies ir techninės dalies. Techninės dalies organizatorių manau galima prijungti nors vežimu vežk (dėja tarp jų priskiriu ir save, na gal dar galėsiu pakontroliuot kad apskritai kasnors judėtų į priekį, aišku jei bus pareikštas noras tam), o va dėl teorinės dalies - pasisakykit plz kas realiai galėsit ką nors paruošti?
Mokestis - manau turi būti išankstinis ir standartinis, už kurį būtų perkamas maistas, Jurgiui "butelis" ir kiti reikalingi dalykai. Jei pasirodytų per daug, visuomet galima išdalinti atgal perteklių.

Kai apsispręsime, kas vis dėl to realiai imasi organizavimom - Siūlau neatidėliojant susirinkti gyvai ir pasikalbėti. iš Skaipo naudos 0. Forume slapta gija, į kurią negalėtų floodint pašaliniai welcome.

Beja... kodėl pradėjote nuo paprasčiausių temų - katilai, virtuvė ir pan... šitie dalykai išsprendžiami elementariai, vieną karta prisėdus.. Siūlau diskutuoti rimčiau. Visų pirma - Stovykla masėms ar sau. Išsprendus šį klauisimą sekantis manau būtų - teorinė dalis ir kas ką veikia su teorine dalim konkrečiai.

Pradžiai tiek, jei dar ką praleidau papildysiu vėliau....

Vartotojo avataras
ennor
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 30
UžsiregistravoCOLON 29 Lie 2007, 03:40
MiestasCOLON Vilnius

#6 Standartinė ennor » 02 Rgp 2009, 21:40

aš irgi mielai prisidėčiau prie organizavimo, ir net didelį špinižį katilą atrasčiau. O va dėl virtuvės tai ar negalėtų pavyzdžiui vieną dieną vienas žmogus gaminti ir viską prižiūrėti, kitą kitas ir t.t., vis tiek, manau, kad meniu bus sudarytas griežtai, tai nieko daug nereikia tik pagal jį suktis? Nes vienam užsikrauti visą virtuvę ir nematyti visų stovyklos džiaugsmų nelabai smagu.

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#7 Standartinė Starlin » 02 Rgp 2009, 22:15

Exo rašėCOLONAtvykimas iki vietos - nematau čia apsoliučiai jokių problemų...
Gal tu ir nematai, o aš kaip žmogus, kuris turi teises, bet nevairuoja ir todėl pastoviai ieškosi ride'o, matau. Jau nekalbant apie nepilnamečius ir pan. Na bet jei pažadi suvežiot mases nuo traukinio... :]]
pasisakykit plz kas realiai galėsit ką nors paruošti?
Dar kartą - jei ne paskutinis liepos savaitgalis, galiu pravesti programos dalį, nors šįkart tikrai mieliau sėdėčiau virtuvėj, nei vesčiau programą. Jei laikas bus netinkamas - kaip visada galiu padėti su programos idėjomis ir medžiagos ruošimu.
Kai apsispręsime, kas vis dėl to realiai imasi organizavimom - Siūlau neatidėliojant susirinkti gyvai ir pasikalbėti. iš Skaipo naudos 0. Forume slapta gija, į kurią negalėtų floodint pašaliniai welcome.
Dėl susitikimo gyvai pritariu. Siūlau biški pasitarti per žygį. O paskui gyvai susitikti juk bus problemų, žinant mūsų platų geografinį pasiskirstymą, tai nebent... per Kalėdas, naujametį? Beje, iš skaipo nauda yra, kai daromas ne chatas, o garso konferencija.
Beja... kodėl pradėjote nuo paprasčiausių temų - katilai, virtuvė ir pan... šitie dalykai išsprendžiami elementariai, vieną karta prisėdus.. Siūlau diskutuoti rimčiau. Visų pirma - Stovykla masėms ar sau. Išsprendus šį klauisimą sekantis manau būtų - teorinė dalis ir kas ką veikia su teorine dalim konkrečiai.
Pasakysiu kodėl: todėl, kad klausimu "ar norime renginių masėms" jau diskutavome nemažai. Dabar matosi, kad reikalas jau pribrendo kažką realiai imtis daryti, ir buvo padarytas renginys MAO, ir visa kita, vadinasi, galima daryt. Tada dar nebuvo potencialo. O temos virtuvė ir pan. nėra paprasčiausios, nes, kaip matom, jos paliekamos spręsti paskutinės ir paskui pasirodo, kad ima kliudyti netgi programai (tipo užkandžiai ir panašiai).

Ennor: gali būti ir keli žmonės, jei tik tokie atsiras. Vis tik turi būti vyriausias maistininkas, kuris viską visada žinotų. Plius, žinant vietos išsidėstymą (jei vis tik vyktų Asvejoj), tai vis tiek dalis programos (paskaitos ir t.t.) vyksta prie virtuvės, nematau problemos. Kaip sakiau, manęs tokia programa nelabai domintų, nebent turėčiau prisidėti ją vedant, todėl sėdėt skust bulves visą laiką esu nieko prieš. Tik dešreles kas nors kitas už mane turėtų supjaustyt 8)

Pakursiu kategoriją ir organizatorių grupę, į kurią įtrauksiu nurodytus organizatorius, kaip kiekvienais metais.

naglis!
Girdėjo apie Žiedą
PranešimaiCOLON 2
UžsiregistravoCOLON 26 Lie 2009, 22:48

#8 Standartinė naglis! » 02 Rgp 2009, 23:05

Sveiki, bandysiu isreiksti savo nuomone. Jei parasysit kad atsiveztu uzkanda, tai visi atsives maisto menesiui ir kai bus pietu metas, visi bus sotus ir teks metyti maista.

1.Vieta: asveja man nera pati patogiausia vieta, bet kaip matet, norejom ir atvaziavom. Nuo vln kiek supratau yra 2 keliai: nemencines pl ir dar kitas. Kely iki vietos galima prismaigstyti nuorodu, ar strateginese vietose palikti po zmogu atvaziavimo diena.(JEI dalyvausiu kitais metais, ir pats galeciau pastovet. )Ir dar. Nepilnamecius ves tevai, taigi neapsikrausim per daug masinomis. (Nuo viesojo transporto galima atsivezti kitus, ieitu i bendra kaina
2.manau atsilieps ir nemazai nepilnameciu. Rizikuosit apsiimt atsakomybe uz luzius ir apsinuodijima alko?(gali ir nepavykt visu sukontroliuot) jei truks savaite ir netoli jurgio, rizika, kad kas is stovyklaujanciu nepradetu ten landzioti, negrazu butu. Jei sugadins ar paims dar ka...
3. Dalinti grupe i dvi dalis gal ir gera mintis. Lengviau suvaldyti, butu varzymasis tarp komandu, didesne intriga, larpas ir nusisektu.
4.kazkas minejo reklamos idejima i vokieciu laikrastuka. Tipo internacional daryti nori?.. (Butu daug sunkiau bet tikrai idomu)
5. JEI busiu su jumis,(net jei ir nebusiu) galeciau riteriu paprasyti virimui puodu jei tie nebus uzimti. Koki dydziausia turi nezinau, bet bent ka as maciau, 20 zmoniu liuosiai pamaitindavo nepilnu puodu.
5. Pats pirmas post minejo mokyma naudotis kardais ir turnyrus, kaip tai isivaizduojama? Metaliniai/mediniai treniruotems? (Galima rasta ikasti, lai dauzo, bet kaip saugumas turnyru metu?) Turnyriniu kardu turim, paskolintu manau. Tiek

Vartotojo avataras
Exo
Dešimtmečio Gimlis
PranešimaiCOLON 518
CONTACTCOLON

#9 Standartinė Exo » 02 Rgp 2009, 23:21

Na šiais metais panašiai ir buvo su atvežimu... ;)

Jei jau yra apsispręsta tiksliai jog stovykla masėms, tai puiku. O dėl visokiyų virtuvių temų aš norėjau pasakyt jog jos paprasčiau sprendžiasi tiesiog vieną kartą susitikus aptarus ir nuspręndus, todėl geriau liečiam temas kurios reikalauja ilgesnių diskusijų, apmąstymų ir pan..

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

Re: Stovykla

#10 Standartinė Starlin » 02 Rgp 2009, 23:53

naglis! rašėCOLONJei parasysit kad atsiveztu uzkanda, tai visi atsives maisto menesiui ir kai bus pietu metas, visi bus sotus ir teks metyti maista.
Irgi tiesa. Manau, šiuo klausimu geriausia pateikti stovyklos meniu atmintinėj, o jau jei žmonės manys, kad jiem per mažai, tai įsidės.
2.manau atsilieps ir nemazai nepilnameciu. Rizikuosit apsiimt atsakomybe uz luzius ir apsinuodijima alko?(gali ir nepavykt visu sukontroliuot)
Dėl atsakomybės: ačiū, kad šitą klausimą iškėlei. Iš esmės kol nesame oficialiai registruota organizacija, atsakomybės realiai prisiimti NEGALIME, taigi tėvai siųstų savo vaikus į nežinią, tik pasitikėdami mumis. Kol stovykla buvo mūsų mums, tai nebūtinai būdavo problema: atvažiuodavo tėvai kartu arba atvažiuodavo, įsitikindavo, kad niekas jų vaikui negresia, ir išvažiuodavo. Dabar problemų gali atsirasti daugiau. Šitą klausimą būtina kelti. Kita vertus, nemanau, kad žmonių bus tiek daug, kad visiškai nieko nesuvaldytume. Taip pat pasiliktume teisę už tam tikrą elgesį grūsti lauk iš karto.
3. Dalinti grupe i dvi dalis gal ir gera mintis. Lengviau suvaldyti, butu varzymasis tarp komandu, didesne intriga, larpas ir nusisektu.
Sakyčiau, ne į dvi, o į daugiau. Pavyzdžiui, tris, jei dalyvių dar daugiau - nei į keturias. Tai buvo taikyta jau ne vienoje stovykloje ir pasiteisino.
4.kazkas minejo reklamos idejima i vokieciu laikrastuka. Tipo internacional daryti nori?.. (Butu daug sunkiau bet tikrai idomu)
Na, Vokietijos Tolkieno draugijos žurnalo redaktorė klausė manęs apie mūsų renginius (jie kaip tik apie mus išspausdino straipsnį), ne faktas, kad kas nors atvažiuotų, bet jei atvažiuotų - kodėl gi ne. Esame bandę prisikviesti latvių, dar nepavyko, bet visada būna pirmas kartas. Čia daugiau šiaip pabendravimas, o ne "tarptautinis renginys" kaip kad Kinijoj tokie rengiami :]]
5. Pats pirmas post minejo mokyma naudotis kardais ir turnyrus, kaip tai isivaizduojama? Metaliniai/mediniai treniruotems?
Manau, turėtos omenyje larpinės "pagalvės". Vėlgi, ne vienoj stovykloj (ir ne stovykloj) bandyta.

Vartotojo avataras
Gedeonas
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 386
UžsiregistravoCOLON 12 Lie 2006, 10:28

#11 Standartinė Gedeonas » 03 Rgp 2009, 00:57

Maža pastaba:
Kuo toliau tuo labiau populiarėja visokios navigacinės sistemos. Nuo dabar labai madingų telefonuose, iki nedideliu 2.5"-4" ekraniukais įrenginių. Kiek teko bandyt programų yra galimybė sudaryt maršrutą naudojantis duotomis koordinatėmis.
Tai paprastai tinka kai tikslas yra kur nors netoli žvyrkeliųko ar panašios vietos kur nelabai ir kelią rasi. Aišku tik reiktu arba iki ten nuvažiuot su navigacine ir jas nurašyt, arba kas tiksliai žino žemėlapyje kur tai yra rast ir nurašyt taško koordinates.
O tada nuo to taškiuko jau realioje vietoje galima dėt rodykles su nuorodom kur toliau traukt :).

Dėl maisto:
Būtu gerai apgalvot šį reikalą tuo požiūriu, kad gali tarpe atvykusių būt vegetarų, gali skrandininkų įvairiausių irgi pasitaikyt. Nes skrandžio bėdų turinčiam žmogučiui užvalgius ko nors ne iš jo galimų dalykų, gali gautis niurnanti eilė prie WC.. Gal eitų kokį tais pagrindinį patiekalą ruošt, o jei kas nori tai ką pakramsnotu savo greta? O jau paskui griežtas nurodymas, kad pietūs baigės ir visas maistas dingsta nuo stalo.

Apie programą:
Gal eitu daugiau papasakot ir apie patį Tolkiną. Kas jis, ką veikė, kodėl ir kaip parašė savo knygas.

Apie kardus:
Čia gal tiktų peržiūrėt filmą "Sumaištis dėl žiedų", kurį aprašė Indraja. Žiūrint nuo pradžių puikiai matosi kaip žmonės tobulino savo batalinius įgūdžius. Be to kiek žinau Lietuvoje taip pat yra istorijos mėgėjų klubas kurie ne tik žino ir išmano kaip šarvus gamint, bet ir apie kardus bei jų naudojimą. Gal kas iš jų sutiktu sudalyvaut kaip konsultantas šiuo klausimu. Asmeniškai daugiau deja pažįstamas tik su antro pasaulinio "imitatorių" klubu. Bet jei reikia galiu po savo nuorodas pasiraust.
Išėjau aš rasotais takeliais, gauruotom kojelėm mindamas lapus..

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#12 Standartinė Starlin » 03 Rgp 2009, 10:34

Gedeonas rašėCOLONDėl maisto:
Būtu gerai apgalvot šį reikalą tuo požiūriu, kad gali tarpe atvykusių būt vegetarų, gali skrandininkų įvairiausių irgi pasitaikyt. Nes skrandžio bėdų turinčiam žmogučiui užvalgius ko nors ne iš jo galimų dalykų, gali gautis niurnanti eilė prie WC.. Gal eitų kokį tais pagrindinį patiekalą ruošt, o jei kas nori tai ką pakramsnotu savo greta? O jau paskui griežtas nurodymas, kad pietūs baigės ir visas maistas dingsta nuo stalo.
Čia no problem, tikrai - techninės detalės :) Pati esu vegetarė, ir klausimas sprendžiamas pakankamai paprastai. O alergijos ir visa kita - taigi registruodamasis žmogus nurodys, ir atsižvelgsim. Arba visada yra galimybė labai išrankiems gamintis maista patiems.

Dėl programos atėjo viena mintis į galvą: jei visa programa bus "žaliems", tai "nežali" turės arba dalyvauti tą programą vykdant, arba jiems turės būti kokia nors atskira programėlė, kad nebūtų nuobodu.

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#13 Standartinė Laiqualasse » 03 Rgp 2009, 11:00

Dėl maisto kiekių - o neužtektų tiesiog skelbime/infopranešime parašyti, kad "maitinimas tris kartus per dieną įeina į Stovyklos kainą"? Gal žmonės bus pakankamai supratingi ir nesiveš dar trijų maitinimųsi kiekvienai dienai?

Dėl kardų - tarp mūsų rekonstruktorių ar jiems "prijaučiančių" irgi yra, pakalbėti apie tai turbūt būtų galima. Bet pirma reikia nuspręsti, ar išvis kažką su kokiais nors ginklais darysime. Visgi "pagalvės" labai skiriasi nuo tikrų ginklų, o tikri ginklai - truputį pavojinga, ypač didelėje Stovykloje, kur greičiausiai bus nepilnamečių ir šiaip nelabai atsakingų dalyvių.

Dėl stovyklautojų dalinimo į grupes - Starlin, kiek mažiausiai dalyvių įsivaizduotum vienoje grupėje? O kiek daugiausiai?
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high

Vartotojo avataras
Aredhel
Dešimtmečio Boromiras
PranešimaiCOLON 2155
UžsiregistravoCOLON 28 Bal 2004, 19:10

#14 Standartinė Aredhel » 03 Rgp 2009, 11:11

Vieta. Prie Asvejos man asmeniškai labai patinka, didžiausia problema, kurią matau būtų automobilių parkavimas, jei daugiau žmonių jais atvažiuos.
Rengiant stovyklą ne prie Asvejos labiau būčiau už siūlytą sodybą, negi stovyklavietę Labanore ar kur kitur.
Maistas. Dėl vegetarų ir žmonių turinčių problemų su skrandžiu. Galima viena valgymui siūlyti du patiekalus (vegetarams ir ne), tačiau visiems neįtksime. Tokiems žmonems tikriausiai būtų geriausia gamintis maistą atskirai, tam reikalui gali būti atskira laužavietė. Taip pat dėl užkandžių, jų tarp valgymų tikrai norisi, žmones praalksta, tačiau siūlyčiau užkandžių neįtraukinėti į meniu ir bendro maisto pirkimą, kiekvienas vežasi sau kas jam patinka, o meniu tik pagrindiniai valgymai.
Taisyklės. Būtina sudaryti ilgesnį ir griežtesnį stovyklos taisyklių sąrašą. Esant daugiau žmonių būtina griežtesnė kontrolė ir aiškūs nurodymai taisyklėse kas bus už konrečių punktų nesilaikymą. Pritariu pasiūlytai minčiai šalinti asmenis iš stovyklos, tačiau už ką tai daroma turi būti tiksliai nurodyta iš anksto paskelbtose taisyklėse (pvz.: už tyčia sugadintą inventorių, per didelį alkoholio vartojimą ar pan).
Geresniam tvarkos palaikymui siūlyčiau suskirstyti žmones į kelias grupes (grupių skaičius priklausomai nuo dalyvaujančių kiekio) ir skatinti tarp grupių konkurenciją. Kiekvienai grupei turėtų būti priskiriamas vadovaujantis žmogus (pageidautina iš organizatorių arba bent jau „savų“) Kaip anksčiau darėme, grupės gauna pavadinimus, ir renka taškus. Taškai renkami programos metu, taip pat pridedami už tvarkos stovykloje palaikymą, atimami už nusižengimus taisyklėms ir pan. Grupei surinkusiai daugiausia taškų skiriami prizai, kaip ir per MAO galima padaryti pakabukų ar ženkliukų (Folkas kažkada siūlė su nuolaidom jei daugiau darysim, jeigu neklystu...). Kitiems, kad nesijaustų labai nuskriausti, galima tiesiog paruošti „pažymėjimus“, jog dalyvavo stovykloje. Tai aišku kainuotų, bet realiai renkant mokestį kiekvienam prisidėtų tik po kelis litus.
Tai mano manymu geriau padėtų palaikyti tvarką negu tik prašymai ir reikalavimai.

Dėl katilo, jei teisingai atsimenu, vikingai už jį mokėjo per du šimtus, asmeniškai manau, kad tokia investicija nereikalinga, juo labiau, kad tikriausiai galima bus gauti. :)
Dėl kovų. Vienareikšmiškai esu už larpines „pagalves“, kurių taip pat būtų galima pasigaminti stovyklos metu. Aišku galima papasakoti apie tikrų kardų gamybą ar pan. Naudoti kovoms geležinius ar medinius ginklus būtų pernelyg pavojinga, ypač kai žmones jų anksčiau nelaikę. Tada tikrai rizikuotume lūžiais ir rimtesniais sužeidimais.

Prie stovyklos organizavimo norėčiau prisidėti, tačiau kol kas negaliu tiksliai pasakyti ar galėsiu.
Jei dar ką sugalvosiu įkišiu savo trigrašį vėl :p
Raganauju –
Saulėj garuoja džiūdamos
žolelės nuo nemigos, širdies dieglių –
žolelės, kad pavirstum vilkolakiu –
žolelės, kad prašvistų aptemę akys,
žolelės, kad aptemtų šviestos akys,
žolelės, žolelės...
ir driežai.

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#15 Standartinė Starlin » 03 Rgp 2009, 11:20

@Laiqua: 7-10žm. vienoje grupėje. Daugiau - bus ne grupė, o balaganas. Mažiau gali būti, bet idealus skaičius IMHO toks. Pavadinimus siūlyčiau ne duoti, o įtraukti į programą jų išsirinkimą, vėliavos kūrimą, kokios nors būstinės-Viduržemės vietovardžio išsirinkimą ir pan. Visa kita kaip Aredhel sakė, Hogwartso principu :)

Darsyk dėl vegetarų: jų tikrai nebus daugiau nei trys-keturi, nustebčiau, jei būtų net tiek. Tai reiškia, kad paprasčiausiai į grikius/ryžius/troškinį mėsą dedi paskiausiai, o kol dar neįdėjai, atseikėji tris porcijas į mažesnį katiliuką, ir viskas, daugiau problemų nebebėra.

Vartotojo avataras
Laiqualasse
PranešimaiCOLON 8362
CONTACTCOLON

#16 Standartinė Laiqualasse » 03 Rgp 2009, 11:44

Ajo, dar dėl atvažiavimo - Gedeonai, problemos važiuojant automobiliu nėra (na, problemėlė yra traktorių išvažinėtas ~2 km vieškelio ruožas). Problema yra atvažiuojant traukiniu ir einant iki plento, bei surinkinėjant žmones nuo to plento ir vežant/vedant į Stovyklos vietą.

Dėl taisyklių pritariu Aredhel. Nuo antrosios Stovyklos naudojome iš esmės tą patį sąrašą, reikėtų jį gerai peržiūrėti, papildyti ir sukonkretinti.

Dėl skirstymo ir taškų rinkimo taip pat pritariu, mintis gera. Tik, nesvarbu kokioje vietoje vyktų Stovykla, reikės išspręsti tų grupelių atskyrimo klausimą, t.y. kaip padaryti, kad joms užtektų laužų ir "savos erdvės", kur grupelės nariai galėtų bendrauti tarpusavyje.

Vartotojo avataras
Exo
Dešimtmečio Gimlis
PranešimaiCOLON 518
CONTACTCOLON

#17 Standartinė Exo » 03 Rgp 2009, 11:46

Starlin rašėCOLONDarsyk dėl vegetarų: jų tikrai nebus daugiau nei trys-keturi, nustebčiau, jei būtų net tiek. Tai reiškia, kad paprasčiausiai į grikius/ryžius/troškinį mėsą dedi paskiausiai, o kol dar neįdėjai, atseikėji tris porcijas į mažesnį katiliuką, ir viskas, daugiau problemų nebebėra.
Tai manau logiškiausia.

Vartotojo avataras
Aredhel
Dešimtmečio Boromiras
PranešimaiCOLON 2155

#18 Standartinė Aredhel » 03 Rgp 2009, 11:53

Pavadinimus siūlyčiau ne duoti, o įtraukti į programą jų išsirinkimą, vėliavos kūrimą, kokios nors būstinės-Viduržemės vietovardžio išsirinkimą ir pan
Pritariu, tik reiktų geriau suplanuoti tam skirtą laiką, negu, kad praėjusiais metais, kai žmones puse dienos piešė vėliavas. :)

Taisykles galiu apsiimti pertvarkyti.
Raganauju –
Saulėj garuoja džiūdamos
žolelės, žolelės...
ir driežai.

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#19 Standartinė Starlin » 03 Rgp 2009, 12:25

Ok, tai susumuoju:

-- tarp pasireiškusių forumiečių manančių, kad surengti atvirą stovyklą visai ne mūsų jėgoms, lyg ir nėra.
-- mažiausiai vienas vietos variantas yra. Tektų spręsti tam tikras aplinkos saugojimo ir paruošimo problemas.
-- nuvykimo į vietą problema yra, bet ji išsprendžiama, reikia ieškoti kuo efektyvesnių sprendimo būdų.
-- bendras maitinimas išsprendžiamas, bet reikia ieškoti kuo efektyvesnių sprendimo būdų.
-- programa dideliam kiekiui žmonių paruošiama, yra trys organizatoriai (Nilde, Exo, YourBestNightmare) ir pora bent jau virtualių padėjėjų (Laiqua, Starlin), bet turbūt reikia didesnės komandos įgyvendintojų.
-- taisyklių ir tvarkos palaikymo, taip pat atsakomybės dėl nepilnamečių bei medicininės pagalbos problema neišspręsta, reikia ieškoti sprendimo būdų.

Taigi, manau, pamatėme, kad įsivaizduojame bendrą tokios stovyklos vaizdą. Dar reikėtų įsivaizduoti stovyklautojų kiekį. Kiek žmonių buvo MAO? Ar tikimės pritraukti panašų kiekį? (atsiminkime, kad čia bus labiau backward camping dalykas, be virtuvės ir pan.)

Vartotojo avataras
Aredhel
Dešimtmečio Boromiras
PranešimaiCOLON 2155

#20 Standartinė Aredhel » 03 Rgp 2009, 12:36

Prie virtualių padėjėjų įtraukite ir mane.
Raganauju –
Saulėj garuoja džiūdamos
žolelės, žolelės...
ir driežai.

BUTTON_POST_REPLY