Tolkien Lietuva

www.tolkien.lt
Dabar yra 25 Bal 2018, 00:08

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 176 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Kitas

Ar Lietuvos tolkinistams reiklinga organizacija?
Apklausa baigėsi 30 Gru 2004, 18:39
Oficiali organizacija tikrai sustiprintų tolkinistinį judėjimą Lietuvoje. 48%  48%  [ 13 ]
Žinoma reikalinga, bet tik neformali. 30%  30%  [ 8 ]
Manau, kad virtualios tolkinistų bendruomenės bei jos dabartinės veiklos pilnai užtenka. 22%  22%  [ 6 ]
Viso balsų : 27
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Lap 2007, 14:18 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

Na nežinau Star, man tai visi tokie surimtėjimai tai visiškai nepatinka.
va dabar susirašinėju su vokiečiais ir jokio diskomforto nejaučiu pasivadindama tik vardu. svarbu požiūris o ne etiketės.
jei patys į save žiūresime nerimtai, tai niekas kitas irgi nežiūrės.
reikia nuo savęs pradėt.
su tais surimtėjimais-žaidimais siūlyčiau palaukt. visur visi nori kažką rodyt, vaidint. kam to reikia? jeigu iš esmės niekas nepasikeis, tai kam rėminti šitą nekaltą mūsų pasibuvimą?
teisybę pasakius, čia viena iš "veiklų" kurioje ir esu iš dalies dėl to, kad nėra oficialumo per daug. kai pradėsit "rimtėti" (kas jau pradeda ryškėti) tikrai jum pamojuosiu. paklauskit naujokų kas juos labiausiai gąsdina čia. be profesionaliai parašytų pamąstymų ar straipsnių gąsdina terminai tokie kaip - nazgūlas, ar kiti titulai. norit naujų narių? jie rasis tada jau iš fantastų rato o ne šiaip iš niekur. ir tada sėdėsim visi rimtai sau.
aš nesigąsdinu ar kažkas, bet šiaip.. pamąstau.. esu konservatorė, todėl permainų nemėgstu. bet ir šiaip, jei ir nebūčiau, man atrodo nėra pagrindo "rėmintis"

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Lap 2007, 15:02 
Atsijungęs
Nazgūlė
Vartotojo avataras

Beje, mane kiek stebintų visai nauji, netradiciniai titulai. Tarkim, Draugijos Valdytoja, Kunigaikštienė ar Tanė vietoj tradicinės, natūralios, nenunykstančios Mamytės ;)

Antra vertus, aš esu mačiusi tolkinistų, kuriuos užgautų tai, jei ateičiau pas juos su vardu, titulu ar pan. "nazgūlė". Įskaudintų, atstumtų - ir ne dėl to, kad jie nežino, kas tai yra. Nes jie tikrai per daug gerai žino.

Arthoron-Volochonskij-BG

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Lap 2007, 17:00 
Atsijungęs
Dešimtmečio Meris
Vartotojo avataras

Toma, 2004 lapkričio 11
Cituoti:
Ar jau yra Lietuvoje palanki dirva organizacijos kūrimui?

Nassa, 2007 lapkričio 28
Cituoti:
Su tais surimtėjimais-žaidimais siūlyčiau palaukt.

Suraskit vieną panašumą :lol: Įdomu, ką dabar pasakytų Toma (nujaučiu, jog tą patį :D ).

Jei nepatinka organizuotis ir rimtėti, visada galima tiesiog pasilikti forume - niekas juk nevers realiai atlikinėti prievolių ar kokio lažo. Tiesiog nesuprantu, kokiu tikslu stabdyti iniciatyvą, jei jos poveikis tau pačiam priklauso tik nuo tavęs paties ;) Taigi, jei taip jau norisi pakritikuoti, darykit tai bent kažkaip naudingai, o ne tiesiog sakydami "Ne, arba aš viską metu ir išeinu" :)

Šiemet jau švęsime penktąjį savo gimtadienį \:D/, todėl ta proga siūlyčiau įtraukti ir darbotvarkę konferenciją neoficialios organizacijos klausimais. O šiaip, kas trukdo ir dabar pradėti dėti josios pagrindus :p

Paskutinį kartą redagavo Aldarion 28 Lap 2007, 17:10. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Lap 2007, 17:08 
Atsijungęs
Ardos bamba
Vartotojo avataras

Nematau reikalo šiaušti plunksnų dėl visų surimtėjimų. Man tokios pusiau žaidybinės organizacijos idėja yra priimtina, ir mumi bet kokiu atveju darys taip, kaip pasakys Mamytė ;) ; juk visas "neoficialaus oficialumo" privalumas ir yra tas, kad čia nėra jokios superduper griežtos tvarkos ar siaubingai privalomų pareigų, o konkretumas ir minimali struktūra padeda nepasimesti bendroje palaidoje baloje. Aš nei už, nei prieš, bet man netrukdys, o jei gausiu kažkokią užduotį, nemurmėdama darysiu kas reikia, nes tokia veikla yra... tiesog fun. \:D/ Ir ko čia visi užsiciklino ant tų titulų? Kiba kas nors keičiasi nuo to, jei kažką vadini vienaip ar kitaip? Jei tai padės aplinkai teigiamiau reaguot į mumi- tai liuks, fantastika. O jausti kažkokius suvaržymus dėl naujo "užvadinimo"- kaip minimum kvaila.

Vienžo, mažiau panikos, mažiau pliurpimo, daugiau veiksmo. :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Lap 2007, 17:23 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

Toma labai greitai sureagavo :)
Aš žiūriu paprastai - neoficiali organizacija (kokia ji bebūtų) jau yra. Kažkas iš esmės pasikeistų, jei keistųsi teisinė forma (teisingiau, jei tokią formą ši organizacija apskritai įgytų). Oficialios (teisiškai įregistruotos) organizacijos veikloje nedalyvaučiau (dėl šito nuomonė nepasikeitė). O Starlin pasiūlymą aš vertinu (ir visai teigiamai) kaip siekimą šiek tiek paraginti visus norinčius tolkinistus aktyviau reikštis, išsijudinti. Aš esu daugiau "pati sau tolkinistė", todėl permainoms didelio poreikio nejaučiu.
Man tik kilo keli klausimai - gal tai, kiek dabar vis dar turime, yra kaip tik dėl to, kad jokios oficialios organizacijos nėra? Ir ar tikrai iki šiol vyktų bent tokia veikla, jei organizacija būtų buvusi?
Tai toks buvo mano žodis ;)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Lap 2007, 18:09 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

aš pačios iniciatyvos tai nestabdau, tik nuomonę pareiškiau.
trijuose "būreliuose" buvau, kai jie užsiciklinę ant, vadinkime tai - suoficialėjimo, padarė didžiausią klaidą ir dabar jų nebėr.
nu gerai, tegu vystosi kas turi vystytis, bet ar rezultatų tada tikrai bus siekti lengviau??? ir dar vienas klausimas- koks tada būtų viso šito rezultatas.
kiekvienas veiksmas turi savo finišą...
aš puikiai suprantu ką turėjo mintyje Star, bet kažkaip ir per stofkės ruošimąsi ir dabar vertinama asmeninė nuomonė, o ne kokia nors tai patirtis, kad ir gyvenimiška, jau nekalbu apie metodinę...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Lap 2007, 18:15 
Atsijungęs
Dešimtmečio Meris
Vartotojo avataras

O, kaip malonu matyti senus žmones! :p

Tai, ką turime dabar, Starlin labai taikliai įvardijo: "draugų gauja, tai šen, tai ten susitinkanti". Tai tikrai nėra neoficiali organizaciją, kad ir kaip bežiūrėtum. Kaip aš įsivaizduoju, mūsų neoficiali organizacija (draugija) turėtų turėti šiek tiek panašumų su Tapino T Brolija, tačiau ji skirtųsi, nes dabar visai kiti laikai, visai kitokios galimybės. Taip, ji iširo, tačiau jei jos nebūtų buvę, įdomu, ar išvis kas nors būtų vykę? Organizacijos tikslas būtų susiskirstyti kažkokiomis pareigomis ir suteikti toms savo pareigoms kažkokią formą ir prasmę. Tarkim:

Aiquen yra atsakinga už TLT meno padalinį, Aldarion - už Bastūnų gildiją. Turime tarybą, kuriai Starlin, atsakinga už tarptautinius santykius, pateikia pasiūlymą pasikviesti kelis Švedijos tolkinistus į Lietuvą (jie labai prašosi ir nori su mumis susipažinti mūsų krašte :) ). Draugija veikia laisvai, todėl taryba svarsto savo galimybes. Aldarion pasiūlo žygį į Kernavę, Laiqua (TLT istorijos ir architektūros padalinio atsakingasis asmuo) ekskursiją po Kernavės istorinį draustinį. Starlin klausia meno padalinio, ar jis turi galimybių paruošti simbolines atminimo dovanėles svečiams. Aiquen suburia savo padalinio savanorius kūrybai ir gamybai, Aldarion planuoja maršrutą ir vyksta į Kernavę užtikrinti, jog ras neužimtą nakvynės vietą, Laiqua domisi Kernavės piliakalnių istorija ir ieško jų sąsajų su Viduržemės istorija. Per tą laiką Starlin derina svečių kelionės į Lietuvą detales, o le_golas (POP fronto bei TLT Ensemble kūnas ir siela) renka muzika ir kuria pasirodymą TLT Hobitone ;) Tai padaryti su dabartine draugų gauja galbūt taip pat pavyktų, tačiau kuriuo atveju būtų lengviau ir linksmiau? :p Štai tokios tos gražios idėjos ;)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Lap 2007, 18:28 
Atsijungęs
Nazgūlė
Vartotojo avataras

Neimkit į širdį, čia ne kontrargumentas, bet šiaip šyptelėjimas:
Man neretai būna keista, kodėl reikia kurti tai, kas yra, kad vyktų tai, kas vyksta... ;)

Arthoron-Volochonskij-BG

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Lap 2007, 18:40 
Atsijungęs
Dešimtmečio Meris
Vartotojo avataras

Čia matyt reikia subtilumo, kad įžvelgtum skirtumus ;)

Beja, dar noriu pastebėti, jog ne visi būreliai turi vienodas veiklos galimybes. Tolkinizmas, mūsų atveju, gali apimti tikrai galybę hobių, pradedant eilėraščių kūrimu, filmų kūrimu, baigiant Viduržemės ar tos pačios senosios Lietuvos rekonstrukcija, su rūbų siuvimu, ginklų gamyba ar sėlinimo menu. Jei imsi siaurą sriti, gali tikrai greitai išsisemti, kas šiuo atveju negrėsia TLT draugijai. Gal mes neturime daug bendraminčių, bet pasiūlydami rimtesnę veiklą, esamų tikrai nenubarstytume, sakyčiau - atvirkščiai :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Lap 2007, 22:12 
Atsijungęs
Nazgūlė
Vartotojo avataras

Aš labai pritariu Aldariono pozicijai, jo išsakyti žodžiai - beveik viskas, ką norėjau pasakyti, todėl nesikartosiu.

Nesakau, kad man Starlin siūlymo visi niuansai atrodo labai tobuli, bet tam tai ir yra siūlymas, o ne nutarimas už visus, kad galima būtų svarstyti, tobulinti, siūlyti vienus ar kitus variantus.

Nassa, sakai, būreliai, sumanę save "oficializuoti", iširo? Bet gal jie daugiau nieko ir nebedarė, tik užsiėmė tuo, kaip savo organizaciją padaryti oficialia.

Dėl titulų, na, tikrai. Reakcija čia mažų mažiausiai perdėta. Ypač, kad naujokai bijo titulo "nazgūlas' pvz... Nei kiek ne mažiau gąsdinantis pavadinimas "moderatorius", ypač kai kuriuose forumuose (čia nazgūlai dar laaabai liberalūs...).

O mąstyti, kas būtų jeigu būtų, kaip Toma rašo, na... Čia jau reikia tikrai neturėti ką veikti, kad tuo užsiimtum... Ir apskritai. Kas nedaro, tas neklysta.

Ir dar. Apie rezultatus. Ar mes čia lošiam kažką, ar sprintą bėgam? Sakyčiau, labai puiku, kad tolkinistai turi/nori veikti tą ar aną, ir, svarbiausia, veikia. Ir vien jau tai yra rezultatas. O kada koks finišas, laikas parodys. Tad "nefinišuokim anksčiau laiko".

Ir tikrai. Kritika gerai, jei ji konstruktyvi, jei teikiamas pasiūlymas, o ne išgirdus vieną ar kitą siūlymą - "man nepatinka, jei jūs taip, aš išeinu". Juk tai ne kažkokia dogma, o siūlymas. Tad tokia reakcija mažų mažiausiai vaikiška... :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Lap 2007, 23:02 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

Taip, Elentari, priimu tavo kritiką. Bet manau, kad jei oficialios organizacijos tikrai reikėtų, ji jau būtų seniausiai įkurta (ir būtų kažkas daryta, klysta, iš to pasimokyta ir t. t.). Būtent su tuo susiję mano retoriniai klausimai.
Visgi kol kas kalbama tik apie tam tikrą organizavimo lygį, todėl gal nereikėtų per daug nukrypti į šalį ir taip jausmingai reaguoti į pasisakymus.
Kaip jau sakiau, esama padėtis man tinka, tačiau galiu pasiūlyti tam tikrą pagalbą (nepaisant to, kad retokai užsuku į forumą, nes taip jau yra, kad vis dažniau laikas ir energija turi būti panaudojami visai kitur). Na, tarkim, galėčiau pasidomėti kokiais nors teisiniais organizavimo aspektais ar bent jau paieškoti informacijos, kur dėl kažkokių klausimų būtų galima kreiptis reikalui esant. Jei kažko reikėtų, Starlin žino, kaip su manim susisiekti.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Lap 2007, 23:47 
Atsijungęs
Nazgūlė
Vartotojo avataras

Neįsiskaitote...
Starlin rašė:
Tą nebūtina įteisinti teisiškai
Tad kam rūpi, na, tikrai, perskaitykit dar kartą, gal kiek pasikeis nuomonė. Juk nesiūloma vat dabar lėkti registruoti organizaciją... :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Lap 2007, 08:35 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

Taigi niekas ir nesiūlo lėkti tą organizaciją registruoti. Pati atkreipiau dėmesį, kad ne apie tai konkrečiu atveju kalbama. Bet teisiniai klausimai gali kilti labai įvairiose situacijose. Nu, žodžiu... Pasiūlymas galioja.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2009, 21:30 
Atsijungęs
Dešimtmečio Meris
Vartotojo avataras

Šio naujamečio metu vykusioje tolkinistinėje konferencijoje pasisiūliau apsiimti oficialios TL organizacijos teisinio įforminimo parengiamaisiais darbais. Na, sesija baigėsi, tad pagaliau surinkau visus dokumentus į vieną vietą ir sukėliau į www.dropboks.com, vismantas.braziulis@stud.ktu.lt dėžutę (slaptažodis žinomas, kas nežino, rašykit AŽ) - failo vardas "TL organizacija".

Bendram supratimui apie procedūrą peržvelkite paruoštą neilgą tekstinį dokumentą "Registru centras - Asociacijos iregistravimo tvarka". Jei kam kyla klausimų, kodėl būtent asociacija, nepatingėkite atsiversti aiškaus ir trumpo "Referatas - Nevyriausybines organizacijos Lietuvoje" dokumento. Pagrindiniame kataloge taip pat rasite asociaciju įstatymą, civilinį kodeksą ir du žemesnio lygio katalogus. Pastarieji jau daugiau darbiniams reikalams.

Per naujametį trumpai buvo aptarti būsimos organizacijos kūrimo tikslai, tačiau kol kas aiškiausiai suformuluojami yra du:
1. Oficialumo suteikiamos galimybės pakviesti į renginius nepilnamečius forumo narius tiesiai per tėvus (numatoma organizacijoje turėti atestuotą žmogų darbui su nepilnamečiais);
2. Galimybė gauti finansavimą renginiams iš savivaldybių, įvairių kultūrinių fondų, sukaupti lėšų iš paaukotų 2% nuo narių pajamų mokesčio.

Kol kas sumanymas būtų įregistruoti organizaciją vardu "TL Bastūnų gildija", nes įregistruoti vardo "Tolkien Lietuva" kol kas neturime nei finansinių nei juridinių galimybių. Po Bastūnų vėliava būtų atliekami visi organizaciniai darbai, tačiau ateityje, jei organizacijos veikla pasiteisintų, būtų galima persikrikštyti originaliuoju vardu (nusipirkus pirmojo vardo autorines teises iš Tolkien Estate ir gavus leidimą iš Teisingumo ministerijos vartoti antrąjį). Tapimas organizacijos nariu bus visiškai laisvas forumiečių apsisprendimas, niekas narių neapkraus priverstinėmis pareigomis ir pan. Viskas bus numatyta įstatuose, kuriuos būtinai pateiksime viešam svarstymui. Procesas tik perengiamojoje stadijoje, tad labai kviečiame visus aktyviai reikšti nuomonę šia tema. Reiktų suburti darbo grupę, kuri paruoštų steigimo sutartį, įstatus, o vėliau, per šį Gimtadienį, būtų sušauktas visuotinis susirinkimas - įstatai turi būti patvirtinti bendrai.

Išlaidos. Visus paruoštus dokumentus reikės nešti pas notarą - Izis minėjo, jog tai atsieina kažkur apie 100-200 Lt. Pačių dokumentų įregistravimas - 91 Lt. Sąskaitos atsidarymas banke kol kas yra nemokamas, metinis aptarnavimas 1,6 Lt. Finansinės veiklos ataskaitų teikti nebūtina, tačiau visgi patartina tai atlikti įstatuose numatyta tvarka (galima įdėti į tinklapį ar tą patį forumą). Buhalterės samdyti tikrai nereikės, jei mūsų apyvarta nesieks dešimčių tūkstančių litų.

Įstatus rengsime atsižvelgdami į daugelį metų tarp mūsų vykusias diskusijas tolkinistinės veiklos ir organizacijos klausimais (forma bus panaši į Lietuvos žaliųjų judėjimo įstatų, nes kol kas tik tokį pavyzdį realiai galiojančių ir įregistruotų radau - rytoj juos nuskenuosiu ir įdėsiu į tą pačią dropboks dėžutę). Taigi, laiko nėra daug, tad siūlysiu darbo grupei susitikti gyvai kurį nors savaitgalį Vilniuje ir videokonferencijos metu, kartu su kitų miestų bendrabepročiais atlikti pagrindinius darbus. Atsiras savanorių? :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Sau 2009, 02:34 
Atsijungęs
preciousss
Vartotojo avataras

Puikiai padirbėta.

Jei konferencijos laikas tiks (ir turėsite interneto ryšį), norėčiau prisijungti.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Sau 2009, 12:57 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

Miestas: kartais Vilnius, kartais kitur, dažniausiai negyvenu
Radęs laiko, perskaitysiu dokumentus. Prie darbo grupės mielai prisijungsiu, jei tik laikas nebus tragiškai netinkamas :) .

The planet is fine...the people are FUCKED! - George Carlin

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Vas 2009, 18:25 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

Aldarion rašė:
Išlaidos. Visus paruoštus dokumentus reikės nešti pas notarą - Izis minėjo, jog tai atsieina kažkur apie 100-200 Lt. Pačių dokumentų įregistravimas - 91 Lt. Sąskaitos atsidarymas banke kol kas yra nemokamas, metinis aptarnavimas 1,6 Lt.

hmm, prieš metus pati registravau asociaciją... išėjo tikrai daugiau nei 500lt, buvo taip pat nepelno siekianti, nevyriausybinė.
be to notarai pabrango, tikrai. na nebent man išėjo ne itin pigiausias variantas. jama jie kažkokią kainą už kiekvieną lapą, o tų lapų tai susidarys, ir nemažai.
siūlyčiau dėl kainų ir dėl tvarkos giliau pasidomėt, nes ruošdami dokumentus patys galit atsimušit į totalią biurokratijos sieną

ir dar, kiek pamenu asociacija turi turėti adresą, patalpas savo kitaip tariant

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Vas 2009, 14:28 
Atsijungęs
Dešimtmečio Meris
Vartotojo avataras

Įkėliau įstatus, tas pats rar'as tik atskiroj direktorijoj.

Na, jei kainuos 500 Lt, kažin ar pajėgsiu tiek vienas sukrapštyti... Reikės tikrai geriau pasidomėti. Na, bet padirbėti vistiek verta, blogiausiu atveju tiesiog sukursim rimtesnę struktūrą Bastūnų gildijai. Dėl adreso problemų kaip ir neturėtų kilti, nes galima registruoti kad ir nuosavą adresą.

Siūlau rinktis vasario 21 arba 28 dieną. Kuri data kam labiau tiktų. Internetas būtų ;)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Vas 2009, 16:04 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

Miestas: kartais Vilnius, kartais kitur, dažniausiai negyvenu
21 - darbo diena.
28-ą tikėtina, kad sunkiau galėsiu arba išvis negalėsiu.

The planet is fine...the people are FUCKED! - George Carlin

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Vas 2009, 21:29 
Atsijungęs
preciousss
Vartotojo avataras

Kol kas lygtais abi galiu (jeigu nežadam užtrukti penkias valandas).

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 176 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007