Puslapis 12

2 %

ParašytasCOLON 23 Kov 2010, 14:28
Erendis
Ar jau turim kokią sąskaitą, į kurią būtų galima pervesti tuos 2 % mokesčių?

ParašytasCOLON 23 Kov 2010, 20:19
Laiqualasse
Kol kas ne, tikimės, kad per ~savaitę bus.

ParašytasCOLON 23 Kov 2010, 20:21
Bombadilas
Ale ot visi kaulija tų procentų, mokykla, muzika, o dabar jūs!(nors as jum geriau duočiau :twisted: )

ParašytasCOLON 09 Bal 2010, 00:37
Laiqualasse
Taigi, sąskaita atidaryta, paramą pervesti galima. Štai visi reikalingi duomenys:

Gavėjo pavadinimas: Asociacija "TL Draugija"
Gavėjo kodas: 302445265
Bankas: AB SEB Bankas
Sąskaitos nr.: LT427044060007479400
Banko SWIFT kodas: CBVILT2X

Parama paskiriama užpildžius VMI formą FR0512. Apie jos pildymo subtilybes bus parašyta artimiausiu metu, bet šiaip ten nieko sudėtingo nėra.

ParašytasCOLON 25 Bal 2010, 15:11
Aldarion
Aprašau elektroninio paramos skyrimą, nes pats neseniai jį išbandžiau - labai patogu. Jums tereikia naudotis elektrine bankininkyste, kuri šiuo atstoja Jūsų realų parašą.

Taigi, prisijunkite prie savo elektroninės banko sąskaitos. Joje eikite į: E. paslaugos -> VMI Deklaracijos -> Prisijungti (prie EDS)

Atsidariusiame naujame lange (https://deklaravimas.vmi.lt/Index.aspx?ID=1) eikite į skyrelį “Dokumentų formos”, kurį rasite kairėje puslapio pusėje). Jeigu savo kompiuteryje dar neturite "ABBYY eFormFiller" programos elektroniniam formų pildymui, pasisiųskite ją pasinaudodami nuoroda virš formų lentelės. Susiinstaliavę programą, parsisiųskite iš lentelės formos FR0512 v.1 deklaracijos šabloną (ZIP). Galite failą saugoti tiesiog ant savo window'ų desktop‘o (darbalaukio). Išarchyvavę bylą, atsidarykite ją su "ABBYY eFormFiller" programa - paprasčiausiai spragtelėkite ant jos kairiuoju pelės kalvišu du kartus.
1-5 laukelius užpildote nurodydami savo asmeninę informaciją.
6 laukelyje pasirenkate mokestinį laikotarpį – už 2009 metus (krentančiame meniu pasirenkate "09".
7 laukelyje – pildymo datą.
Prie 8 numeriuko uždėkite varnelę ant „Pirminė“, tokiu būdu nurodydami, jog už 2009 metus paramos formą pildote pirmą kartą.

Toliau seka informacija apie paramos gavėją/us:
9 laukelio pildyti nereikia.
10-ame įrašote gavėjo kodą, TL Draugijos atveju: 302445265.
11 – paramos gavėjo pavadinimą: "TL Draugija" (be kabučių).
12 – paramos gavėjo buveinės adresą. TL Draugijos buveinės adresas yra: Ūmėdžių g. 76-19, LT-02302, Vilnius, Lietuva.
13-14 pildyti nereikia.
15 laukelio galima ir nepildyti, tačiau dėl visa įrašykite gavėjo banko sąskaitos numerį. TL Draugijos sąsk. nr.: LT427044060007479400.
16 – kiek procentų savo sumokėto pajamų mokesčio skiriate konkrečiam paramos gavėjui. Maksimali procentų suma yra 2,00 %. Galite šią sumą paskirstyti dviems, trims ir t.t. gavėjams, tačiau ji neturi viršyti 2,00 %, pvz., dviems gavėjams galite skirti po 1,00 %, arba pirmam 1,50 %, antram 0,50 %

Jeigu Jūs skiriate paramą ne daugiau kaip dviems gavėjams, dešinėje programos ABBYY eFormFiller darbalaukio pusėje esančiame formos turinyje užeikite ant „Priedas_FR0512P (1)" antraštės, spragtelėkite dešinįjį pelės klavišą ir pasirinkite „Delete“, antraip jums saugant formą, išmes klaidos pranešimą apie neužpildytą formos puslapį. Užsaugokite formą jums patinkančioje vietoje pasirinkdami File->Save Data As.

Grįžkite į VMI elektroninio deklaravimo sistemos puslapį. Eikite į skyrelio „Deklaravimas“ poskyrį „Persiųsti paruoštą failą“.
Viršuje matysite savo asmeninius duomenis.
„Apraše“ galite įrašyti „2% GPM skyrimas paramai”, nors tai neturi didelės reikšmės.
„Failas“ eilutėje spustelėkite „Browse“ mygtuką, ir atsidariusiame lange nurodykite savo ką tik užpildytą ir išsaugotą formą su paramos skyrimo duomenimis. Spauskite „Open“ ir „Perduoti“.

Jei viską gerai užpildėte, po poros dienų prisijungę prie VMI EDS puslapio, „Persiųstuose failuose“ rastumėte šios formos failą su statusu „Priimtas“. Paramos skyrimui dar turite 5 dienas. Sėkmės ir ačiū visiems rėmėjams ;)

Re: 2 %

ParašytasCOLON 27 Sau 2011, 22:41
Laiqualasse
Ar žinote, kad jau vėl galite paremti TL Draugiją? Nepasididžiuokite, skirkite 2% pajamų mokesčio mums ;) O jei patys negalite skirti, tai pasakykite tėvams, antroms pusėms ar šiaip draugams :)

Re: 2 %

ParašytasCOLON 18 Spa 2011, 12:49
Indraja
Kilo teorinė mintis apie pervedimą, bet pirmiausia norėtųsi paklausti:

A. Nurodyta, ką daryti, jei naudojiesi kokia nors elektroninės bankininkystės sistema. O jei nesinaudoji?
B. Ar aš to nepastebėjau, ar tikrai nė prie vieno renginio dar nebuvo nurodyta, kad, pvz., ketvirtadalis išlaidų padengtos iš 2% pervedančių rėmėjų suneštų lėšų? Ar tų lėšų tiesiog susikaupia itin mažai, ar jos nenaudojamos, ar naudojamos kitkam (kam)?

Re: 2 %

ParašytasCOLON 18 Spa 2011, 16:26
Elentari
Tai kad apskritai nebuvo jokių išsamių ataskaitų net TLD viduje, kur ir kiek išleista... :-k

Re: 2 %

ParašytasCOLON 18 Spa 2011, 16:51
Aredhel
Tai kad apskritai nebuvo jokių išsamių ataskaitų net TLD viduje, kur ir kiek išleista...
Skypėje TLD gijoje buvau įmetusi "ataskaitą" apie praeitų metų "biuždetą". 2 % paramos buvo surinkta 68 Lt.
Jokie renginiai nebuvo dengiami jokiomis TLD lėšomis.

Vienintelės išlaidos - prieš pora savaičių sumokėtas informacijos keitimo mokestis registrų centrui (kai perrinkome tarybą ir prezidentą). Sumokėta iš nario mokesčio surinklų lėšų 80 lt.

Surinkta parama gali būti išleidžiama tik įstatuose numatytai asoc. veiklai.


Dėl elektroninės bankininkystės neturėjimo - reikėtų kreiptis į savo banką ir pasiteirauti kaip galima apsieiti be to. Greičiausiai reikės užpildyti kažkokį prašymą ir viskas bus sutvarkyta. Kai paklausi ir tiksliai paaiškins - parašyk.
Sužinosime visi. ;)

Re: 2 %

ParašytasCOLON 18 Spa 2011, 18:27
Indraja
Hm, 68 Lt/m. Čia jau galia prašyt ne paramos, o išmaldos. Ar "įstatuose numatytai asoc. veiklai" apima renginius, ar tik kitą asocialią veiklą? O šiaip nežinau, jei jau iš vis eiti į banką, gali būti paprasčiau pasidaryti tą e-bankininkystę (tik dar išsiaiškinsim, ar nebus už ją kokių nenormalių įkainių...).

Re: 2 %

ParašytasCOLON 18 Spa 2011, 18:44
Elentari
Internetinės bankininkystės paslauga nemokama (čia aišku, jei turi sąskaitą banke, kortelę, taip ar taip būna metinis sąskaitos tvarkymo mokestis, nebent kokios nors yra sutartys, pvz. su darboviete, tai sąlygos gali skirtis, bet esmės tai nekeičia - internetinė bankininkystė, kaip tokia paslauga, yra nemokama). Ir pavedimai internetu už ką nors kainuoja pigiau, nei nuėjus mokėti į banką, žodžiu, mano akimis tik privalumai (niekaip nesuprantu tų nežmoniškų eilių prie "Snoriukų" kai kuriomis dienomis. Turint internetinę bankininkystę jokiose eilėse stovėt nereikia).

Re: 2 %

ParašytasCOLON 19 Spa 2011, 12:44
Laiqualasse
Indraja rašėCOLONAr "įstatuose numatytai asoc. veiklai" apima renginius, ar tik kitą asocialią veiklą?
Renginiai įeina į asociacijos veiklą, iš esmės tai yra pagrindinis dalykas, ką mes darome ir kam (kol kas) būna išlaidų; dar išlaidų yra tinklalapio išlaikymui, bet jas padengiame iš nario mokesčio.

Re: 2 %

ParašytasCOLON 19 Spa 2011, 13:48
Aredhel
dar išlaidų yra tinklalapio išlaikymui, bet jas padengiame iš nario mokesčio.
Jas padengsime iš nario mokesčio, jei pakaks surinktų pinigėlių. Kol kas, kiek atsimenu, tu jas padengei iš savo kišenės. ;)

Nebent kada atsėlinai pas mane ir iškraustei nario mokestį iš stalčiaus, o aš nepastebėjau... :D

Kas dėl e-bankininkystės tai siūlyčiau išbandyti - patogus dalykas.

Re: 2 %

ParašytasCOLON 19 Spa 2011, 16:10
Laiqualasse
Aredhel rašėCOLONJas padengsime iš nario mokesčio, jei pakaks surinktų pinigėlių. Kol kas, kiek atsimenu, tu jas padengei iš savo kišenės. ;)
Taip, čia šiek tiek susipainiojau. Nekreipkite į mane dėmesio :)

Re: 2 %

ParašytasCOLON 20 Spa 2011, 09:47
Indraja
T.y. galima naudoti renginiams, bet kol kas dar nenaudojama.
Tai va, manau, kad teoriškai galima pasirinkti kokį nors "pagrindinį" renginį, kuriam tikrai reiks išlaidų, ir dalį iš jų tuo ir apmokėti. Pvz., Rumšiškės visgi patogi vieta, naobettačiau už 40 Lt (+ man tiek pat už atvažiavimą) jos man visai nepriimtinos, o jei ir dar ne kartą per metus... Tad galima nuspręsti, kad, tarkim, gimtadieniai rengiami ten, apmokama iš ano.
Mąstau mąstau apie pervedimą, bet, kaip matosi, apie tokį, iš kurio ir man pačiai, ir kitiems būtų apčiuopiama nauda :) Dabar toks įspūdis, kad jums vienas žmogus perveda?

Re: 2 %

ParašytasCOLON 06 Lap 2011, 10:29
Aldarion
Kiek žinau, už 2009 metus 2 % pervedė du žmonės, už 2010 galbūt ir trys, tačiau antrasis skaičius - tik spėjimas. Realiai, tie 2% nesudaro labai didelių sumų, pavyzdžiui: jei per mėnesį žmogus į rankas gauna 2000 Lt, tai pajamų mokesčio (15% nuo atlyginimo "ant popieriaus" atėmus NPD) jis sumoka 375 Lt/mėn. arba 4500 Lt/metus. 2 % šios sumos sudaro 90 Lt/metus, kuriuos ir galima kam nors pervesti. Kol kas taryba buvo nusprendusi šiuos pinigus kaupti rimtam ateities renginiui, pavyzdžiui, tolkinikonui, nes juos panaudoti atskiroms stovyklėlėms nematėme didelės prasmės - stovyklautojams kaina sumažėtų vos po litą ar du, kai tuo tarpu mums tektų sukti galvą, kaip tokias išlaidas tinkamai apiforminti ir pan. Suorganizuoti tolkinikoną TLD yra nusimačiusi prie savo ilgalaikių tikslų, jį tektų organizuoti jau tikrai oficialiai ir tai kainuotų pakankamai brangiai, kam sutaupytos lėšos puikiai ir pasitarnautų, kad dalyvių mokesčiai nesudarytų po 150 Lt/žmogui. Be to, kaip Aredhel ir Laiqua jau minėjo, TLD yra prisiėmusi atsakomybę išlaikyti naujajį tinklapį, kas taip pat kainuoja nemažai (apie 170 Lt/metus) - kol kas šioms išlaidoms padengti nepakanka surenkamo narių mokesčio, tad tenka ir dar kurį laiką teks jas dalinai dengti iš surinktų 2 %.

Antra vertus, mes esame suinteresuoti atpiginti ir paprastus TL renginius, tad jei kas nors pervestų 2 % su sąlyga, kad jie būtų konkrečiai tam ir panaudoti, galima mėginti tai suderinti - Rumšiškių atveju visas sąskaitas už muziejaus namo nuomą galima gauti ir TLD vardu, paprastų vasarinių stovyklų atveju - galbūt būtų galima už tokias lėšas pirkti kokį nors inventorių, bet maisto tikrai negalėtume kompensuoti, tad nelabai ir būtų poveikio jų kainai. Šiaip, sudėtinga kofinansavimo schema čia gautųsi, jei skirtumėte 2 % procentus be tokios sąlygos, būtų mums daug paprasčiau - tolkinikonas gi irgi toks pat renginys (Dorado klubas, kiek atsimenu iš Laiqua'os pranešimo, Lituanikoną taip pat organizuoja iš 2 %). Jei visgi sąlygų norėtumėte, rašykite tarybai (tld-taryba@googlegroups.com), manau kartu surasim konkrečių sprendimų.

2 % galima pervesti ir neturint elektroninės bankininkystės - tereikia nueiti į mokesčių inspekciją, ten pasiimti atspausdintą 2 % pervedimo formą, ją užpildyti ir ten pat palikti arba nusiųsti ją paštu savo rajono mokesčių inspekcijai. Tačiau pervedinėjant elektroniniu būdu, viskas daug paprasčiau, be to, gaunate pranešimą, kad jūsų parama buvo tikrai skirta.

Re: 2 %

ParašytasCOLON 06 Lap 2011, 12:59
Indraja
Puslapis ir tolkinikonas - visai geri tikslai, o papildomu popierizmu jūsų apkrauti nesinori, tai jei skirsiu (manyčiau), tai be sąlygų. O su Rumšiškėm, manau, atskirai galima ką nors sugalvoti - tarkim, palikti jas tiems renginiams, kurie gausiau lankomi.

Re: 2 %

ParašytasCOLON 02 Bal 2012, 22:56
Cassiopeia
Po šaunaus gimtadienio ir pasiklausinėjimų apie TL draugijos organizaciją, pirmą kartą išbandžiau deklaracijas ir skyriau savo procentuką Jums (o ta proga dar gausiu pinigų iš valstybės, yay, kaip šaunu!)

Šaunuoliai, kad esat smulkiai aprašę kaip užpildyti formą, nes ko labiausiai reikia žmogui, ateinančiam duoti paramos - tai paprastumo ir aiškumo, kaip tai padaryti.

Tačiau norėjau įspėti, kad jau yra išėjusi nauja šitos formos versija, kurioje jau laukeliai visai kitaip sumeruoti ir pildyti reikia kitaip (bet, įdomu, man leido pildyti ir senąją, jūsų aprašytą versiją, tad viskas buvo lengva. Tačiau gal vertėtų padaryti ir tokį aiškų gidą naujai versijai?)

Re: 2 %

ParašytasCOLON 03 Bal 2012, 10:36
Indraja
Aš irgi skyriau, bet man jau labai seniai tame puslapyje rašo "dokumentas apdorojamas", tad neaišku, ar nuėjo :-k

Re: 2 %

ParašytasCOLON 03 Bal 2012, 11:29
Aredhel
Turėtų būti patvirtinimas, kad deklaracija priimta... Indraja, gal vis gi parašyk jiems emailą arba pasiskambink (turi būti nurodyti kontaktai) ir pasiklausk kame problema/ar gavo.