Rohano bardų penketukas - žaidimo aptarimas

Coa Iarwain Ben - Adaro: RPG, mįslės, trivia ir kt. tolkinistiniai žaidimai.
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

Rohano bardų penketukas - žaidimo aptarimas

#1 Standartinė Starlin » 28 Spa 2007, 18:05

76-tieji Ketvirtojo Amžiaus metai. Rohaną valdo karalius Elfvinė, viskas tvarkinga, gražu ir klesti, nors nedideli ginkluoti susidūrimai pasieniuose su dykosiomis žemėmis nerimsta jau daugiau nei pusę šimtmečio, praėjusio nuo Žiedo Karo pabaigos. Tie susidūrimai tapo pragaištimi ir vyriausiojo Elfvinės rūmų bardo Ealdredo šeimai: vienturtis jo sūnelis kelionėje pražuvo dar 17 m., būdamas vos septynerių. Daugiau vaikų Ealdredas nesusilaukė, tad dabar žilagalviui sopa galva: kam perduoti savo žinias, patirtį, išmintį? Pilnas pasaulis klajojančių savamokslių dainių bei pasakininkų, ir šiokie jie, ir anokie, girtuokliai, nevaleikos, nieko apie pasaulio sąrangą neišmanantys. O net ir tie, kurių daug rūmuose aplink karalių tupinėja, visi kažkokie tuščiagarbiai nuobodylos. Ką daryti? Bardų mokslai trunka ilgai, o Ealdredui, pačias puikiausias šio meno paslaptis įvaldžiusiam, jau neilgai liko vaikščioti šia žemele. Senolis užsispyrė, kad "pagal rekomendacijas" nieko į mokinius neims. Pakankamai tokių matė. Jis nori rasti šviežienos, o kas žino, gal kokiam tolimam dvare ar net sukežusioj apsamanijusioj trobelėj auga tas gabusis, įstabusis, sugebėsiantis pratęsti seną rūmų bardų giminę?

Ir štai po visą kraštą pasklido valdovo šaukliai: "Ealdredas ieško mokinių! Norintys jais tapti, lėkite į Edorasą ir pasiruoškite rimtiems mokslams ir rimtiems išbandymams. Už tai laukia atpildas - šlovė, šlovė, šlovė! Ir kas nenorėtų būti sostinės žvaigžde?!"Paveikslėlis


Taigi prasideda pasiruošimas žaidimui "Rohano bardų penketukas". Šis žaidimas yra humoristinis, taigi užuominos į "tikrąjį pasaulį" yra leidžiamos ir net pageidautinos, tačiau vis tik veiksmas vyksta Tolkieno Rohane, todėl reikėtų prisilaikyti veiksmo aplinkos.

Žaidimas vyks "savaičių" ciklais, t.y. po kiekvienos "savaitės", per kurią kandidatai į bardus gaus kažkokią užduotį, vyks nedidelis pasirodymas karaliui, o po dviejų "savaičių" vyks viešas "balsavimas", t.y. bus žiūrima, kuris kandidatas pasirodė prasčiausiai ir turėtų būti nubaustas. Niekas neiškritinėja, tačiau gali tekti, pavyzdžiui, plauti tualetus :) Konkrečiau vidines žaidimo taisykles sužinosite pačiame žaidime.

Orientacinis dviejų savaičių ciklo atžaidimo laikas - vienas mėnuo. Ciklų skaičius priklausys nuo to, kaip seksis įsivažiuoti, dabar suplanuota 3-4 ciklai, t.y. iki vasario pabaigos. Griežtų deadline'ų nėra, bet būtų gerai šiek tiek prisilaikyti rėmų, kad žaidimas nesustotų.

Gali būti, kad dalį informacijos vienas ar kitas žaidėjas gaus asmeniškai, asmenine žinute.

Meistrė pasilieka teisę nežymiai stumtelėti ar nukreipti veikėją, jeigu pats žaidėjas ilgą laiką nepasirodo žaidime ir stabdo veiksmą.


Dalyviams reikia:

Atsiųsti man AŽ savo personažo charakteristiką, kurioje turi būti:

* Personažo vardas (senąja anglų kalba, galite rinktis iš čia)
* Trumpa personažo biografija, pomėgiai, išsilavinimas (skaityt, rašyt moka? Ar kas nors mokė tokių dalykų kaip istorija? ir pan.)
* Išvaizda.
* Charakteris ir temperamentas.
* Šios personažo savybės, įvertintos balais:
POETINIAI SUGEBĖJIMAI
MUZIKINIAI SUGEBĖJIMAI
VAIDYBINIAI SUGEBĖJIMAI
STILIAUS POJŪTIS

Skalė:

5 - natūraliai įgimtas super talentas
4 - jei daug ir atkakliai dirbs, gali tapti žvaigžde
3 - jei daug ir atkakliai dirbs, gali išeiti pusė velnio
2 - net jei daug ir atkakliai dirbs, išeis pusiau šnipštas
1 - natūraliai įgimtas visiškas netalentas

Kai aptarsim jūsų personažą, prašysiu jį įrašyti į personažų archyvą. Savo personažų charakteristikas prašau siųsti iki lapkričio 9 d., žaidimą planuoju pradėti lapkričio 12 d.


Jeigu niekad nebuvote susidūrę su vaidmenų žaidimais, pasiskaitykite čia: http://tolkien.balt.net/viewtopic.php?t=27.

Kai rašysite savo personažo biografiją, galite pavartyti, tarkim, Wikipedijos puslapius apie Rohaną. Jeigu yra bėdų su anglų kalba, prašom sakyti man, padėsiu :) Apskritai į mane galite kreiptis bet kokiais klausimais. Jeigu yra visiškai nežinančių, su kuo valgomas tas Rohanas, rašykite šioje gijoje, pateiksiu trumpą santrauką. Iš esmės jei skaitėte "Žiedų valdovą" ir daugmaž kažką prisimenate, to pakanka.


Norintiems skaityti, bet ne dalyvauti:

Jūsų taip pat reiks. Kai kas dvi savaitės dalyviai turės pasirodyti viešumoje, minią NPC galiu atžaidinėti ne tik aš, o ir jūs: visokio plauko žioplinėtojai, miestiečiai, užklydėliai... Prašom į miesto aikštę!

Į bardų akademiją kviesimės vienos ar kitos srities specialistų paskaityti "paskaitų" ar apmokyti nemokšas. Jei norite pabūti tokiu specialistu, rašykite man AŽ. Kaip tik reikia stilistų, dizainerių ir visažistų :)

LAUKIU PERSONAŽŲ ANKETŲ!

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#2 Standartinė Starlin » 05 Lap 2007, 22:17

Nagi? Nematau entuziazmo. Gal per baisiai parašyta, gal nežinia kankina?.. :)

TAISA: Taigi, jau turim vieną pilną ir vieną parodžiusį dėmesį žaidėją, norinčius, kad žaidimas vis tik įvyktų, raginu paskubėti, ir sukurpti nedidelę legendėlę! :) (nežinantiems - "legenda" - tas pats kas ir "personažo aprašymas").

P.S. Dar būtų įdomu, jeigu savo AŽ parašytumėte, ar kada nors žaidėte vaidmenų žaidimus.


TAISA II: Valio!! Turime net tris legendas :) Nagi nagi, ar sulauksim ketvirtosios?

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#3 Standartinė Starlin » 08 Lap 2007, 23:37

Ketvirtoji legenda nesiteikė atplaukti, tačiau gavau slaptą žinią, kad truputį vėliau atplauks, taigi laukiam, laukiam, svetelių laukiam. Tikrai nematau prasmės daryt žaidimą mažiau nei keturiems žmonėms. NAGI?? Čia niekas nieko per daug neįpareigoja, o smagu bus, stengsimės padaryt :)

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#4 Standartinė Starlin » 12 Lap 2007, 21:52

Taigi, žaidimas prasideda kitą savaitę, nes turime keturis šaunius dalyvius:


Nimrodel
Vulpecula
le_golas
Strėlė
nėravidurio


:banga:

Jei bus norinčių prisijungti žaidimo eigoje, tą galima suorganizuoti, rašykite man AŽ. Ir šiaip, iki kol neparašyta pirmoji žaidimo žinutė, dar galite man siųsti savo legendas. Pirmoji žinutė pasirodys pirmadienį arba antradienį, iki to laiko dalyviai gaus šiek tiek užuominų.


TAISA: penkis šaunius dalyvius! :)

TAISA II: Pamiršau pridurti (jei kas nepastebės iš pirmosios žinutės), kad dabar laikas yra pati kovo pabaiga (iškart po Naujų metų).

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#5 Standartinė Starlin » 13 Lap 2007, 19:09

Dėmesio, nepasakiau vieno svarbaus dalyko, mano klaida!

Šiaip taisyti jau parašytas žinutes žaidime yra neetiška, tačiau gali prireikti. Va dabar pastebėjau paskutinėje žinutėje keletą neatitikimų, perspėjau autorę, ir ji iš karto pataisė, kas yra gerai - kad pataisė - bet tą reiktų daryti kitaip (čia aš save kaltinu, kad nepasakiau anksčiau): taisyti žinutę paprastai galima tik jei dar niekas po jos neparašė naujos (šiuo atveju taip ir buvo), gavus meistro leidimą arba meistrui paprašius taip pat - SVARBU - prieš taisant reikia parašyti aptarimo gijoje, kad taisysiu žinutę, trumpam stabdom žaidimą, t.y. kol žinutė nebus pataisyta (apie tai turi būti pranešta aptarimuose), tegu niekas kitas nerašo savo žinutės. Pataisius būtų gerai smulkiu šriftu žinutės apačioje parašyti, buvo taisyta.

Ačiū už bendradarbiavimą :)

O šiaip kol kas labai smagu, bent jau man ;)

Vartotojo avataras
Strėlė
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 445
UžsiregistravoCOLON 13 Sau 2006, 19:11

#6 Standartinė Strėlė » 14 Lap 2007, 19:48

Man taip pat laabai smagu :)
Tik noriu paklaust dėl pinigų. T.y., kokie ten piniginiai vienetai ir jų vertė? Jei, aišku, tai yra žinoma. Bo kartais vis pasišvaistysiu arbatpinigiais, tai kad labai nesusiskūpint ;)

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#7 Standartinė Starlin » 15 Lap 2007, 01:23

Hm... čia reikia sugalvoti. Kadangi Vulpecula mokėjo auksiniais (le_golas tiesiog "monetomis", bet irgi panašų kiekį), o tu arbatpinigius dalijai sidabriniais... Tarkime, 2 sidabriniai = 1 auksinis, o 1 auksinis... jergau, ekonomistai, padėkit įvesti kokį nors matą! Gal tiesiog įsivaizduokim, kad vienam auksiniui uždirbti reikia parduoti dvi nemažas kopūsto galvas (na, ir atitinkamai į tas kopūsto galvas įdėtas darbas...)

Čia taip labai grubiai. Jei kas turit geresnių pasiūlymų, sakykit.

Vartotojo avataras
le_golas
Dešimtmečio Pipinas
PranešimaiCOLON 1349
UžsiregistravoCOLON 27 Spa 2005, 23:06

#8 Standartinė le_golas » 15 Lap 2007, 07:21

Mokėjau monetomis kad nereiktų pinigų pavadinimų išradinėt. ;)

Vartotojo avataras
Aredhel
Dešimtmečio Boromiras
PranešimaiCOLON 2155
UžsiregistravoCOLON 28 Bal 2004, 19:10

#9 Standartinė Aredhel » 15 Lap 2007, 10:40

Įkišiu trigrašį: auksinis yra galutinis matas, dvi kopūsto galvos turi būt laaabai riebios, kad už jas auksinį sumokėt. Prijunkit dar variokus. Pavyzdžiui, 10 variokų = 1 sidabrinis, 5 sidabriniai = 1 auksinis. (Realiai kiekiai skiriasi priklausomai nuo to kokio dydžio monetos/kiek jose yra metalo.)
Raganauju –
Saulėj garuoja džiūdamos
žolelės nuo nemigos, širdies dieglių –
žolelės, kad pavirstum vilkolakiu –
žolelės, kad prašvistų aptemę akys,
žolelės, kad aptemtų šviestos akys,
žolelės, žolelės...
ir driežai.

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#10 Standartinė Starlin » 15 Lap 2007, 11:39

Aredhel, aš tą suprantu, bet kadangi jau smuklėje buvo pasišvaistyta "auksiniais", tai vertę žiūrim pagal tą pasišvaistymą, kad nereiktų keist. Ir taip jau už vieną naktį sumokėjo penkiasdešimt kopūsto galvų ;) Tarkim, kad "auksinis" yra daugiau sutartinis pavadinimas nei metalo rūšį/kiekį nurodantis. Be abejo, išvis neaišku, kaip ten su monetarine politika ir valiutos padengimu auksu (o gal Viduržemėj buvo mitrilu tas daroma, kas žino? :P) to meto Rohane, bet kadangi šiam žaidime ekonomika ne tiek svarbi, tai tiesiog susitariam susitarimo dėlei, ir viskas.

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8381
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#11 Standartinė Laiqualasse » 15 Lap 2007, 12:58

Taigi čia viskas aišku - yra sidabrinai, auksinai ir mitrilinai. Sidabrinais atsiskaitinėjama turguose ir panašiose vietose, kur didelių pinigų nepamatysi, auksinais - kaip kur, va ir dalyviai jų turi nemažai. O mitrilinų, kurių vienas vertas ~10 auksinų, ne daug kas ir matęs yra ;)
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Aredhel
Dešimtmečio Boromiras
PranešimaiCOLON 2155
UžsiregistravoCOLON 28 Bal 2004, 19:10

#12 Standartinė Aredhel » 15 Lap 2007, 14:58

Mitrilą išniekint naudojant pinigams? Šventvagystė! :twisted: ;)
Raganauju –
Saulėj garuoja džiūdamos
žolelės nuo nemigos, širdies dieglių –
žolelės, kad pavirstum vilkolakiu –
žolelės, kad prašvistų aptemę akys,
žolelės, kad aptemtų šviestos akys,
žolelės, žolelės...
ir driežai.

Vartotojo avataras
Strėlė
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 445
UžsiregistravoCOLON 13 Sau 2006, 19:11

#13 Standartinė Strėlė » 15 Lap 2007, 15:44

Na, su variokais būt geriau, bet sykį jau taip pradėjom, tai teks ir tokį kilnų metalą kaip mitrilas į pinigėlius paverst ;)
Ačiū už paaiškinimus, tik jau pradedu abejot ar prireiks tų pinigėlių... :)

Vartotojo avataras
Vulpecula
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 466
UžsiregistravoCOLON 08 Spa 2007, 18:43
MiestasCOLON Vilniava

#14 Standartinė Vulpecula » 18 Lap 2007, 13:56

Ei!!! O rimtai kaip su mūsų žirgais bus? Pavyzdžiui mano personažė savo žirgą augina nuo tada, kai jis buvo dar tik kumeliukas ir jis jai laaabai brangus ir ji užprotestuos jei žirgo po dviejų savaičių neras kur palikusi :blyn: .Geriausia būtų (aš taip manau), kad konkurso organizatoriai mūsų žirgus kaip nors į kokias arklides atsivestų ir ten jie būtų iki konkurso pabaigos.

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#15 Standartinė Starlin » 21 Lap 2007, 21:22

Vulpecula, to klausti reikia ne meistrės, o personažų ;) T.y. tavo personažė, lygiai kaip ir tu pati, nežino, ar organizatoriai tuo kaip nors pasirūpino. Ką daryti? Štai jums dar viena pokalbių tema tvarte arba vėliau, kai susitiksite su viršininkais :)


TAISA: Sveikučiai. Noriu paklausti, ar čia visi laiko, ar idėjų neturi, kad jau kelias dienas sustojo veiksmas? Kol jūs ten uždaryti, viskas juk jūsų rankose :) Galit sugalvoti, ką daryt, susipažinti... negi neįdomu, kas čia šalia tavęs toks sėdi? Pakomentuoti vienas kitų pasirodymus... Juk čia realybės šou, su visa konkurencija, meilės trikampiais ir t.t. Negalvokit, kad situacijas jums visada kažkas sukurs. Juk visada galite, pavyzdžiui, pavaizduoti, kad ieškote kažko po šieno kupetomis, o tuomet klausti manęs, ar ten ką nors randate (taip pat, kaip stalo RPG). Aš reaguoju į tai, ką jūsų personažai daro ir bandau iš to sukurt intrigą, betgi tai jūs svarbiausi istorijos kūrėjai :)

Vartotojo avataras
Strėlė
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 445
UžsiregistravoCOLON 13 Sau 2006, 19:11

#16 Standartinė Strėlė » 22 Lap 2007, 22:10

Labai atsiprašau, bet iki pirmadienio vakaro beprieisiu prie žaidimo. Bet po to galėsiu vėl normaliai įsijungti.

Vartotojo avataras
Starlin
preciousss
PranešimaiCOLON 7148
UžsiregistravoCOLON 28 Vas 2004, 12:48
MiestasCOLON London
CONTACTCOLON

#17 Standartinė Starlin » 30 Lap 2007, 18:27

Ką gi, matau keletą dalykų, kuriuos norėčiau paminėt žaidžiantiem pirmą kartą - juk čia toks mokomasis žaidimas :)

Prisimenam Pamokėlę nr. 1: stebėti žaidimo eigą, atidžiai paskaityti, kas vyksta, kas su kuo kalbasi, ir neužbėgti įvykiams už akių, padarant sprendimus už kitų žaidėjų veikėjus (apie šitą su Nimrodel kalbėjom).

Pamokėlė nr. 2: žaidybinius klausimus, tokius kaip Vulpeculos klausimas apie žirgus, galima išsiaiškinti pačiame žaidime :)

O dabar jau matau Pamokėlę nr. 3: intrigos žaidime kūrimas. Nežinau, ko taip vangiai vyksta, ar čia mano kaltė, ar visi labai užimti (bet kažkodėl to nepraneša), ar - už ko dabar ir užsikabinsiu - ne visiem iki galo aišku, su kuo tas RPG valgomas.

Nebijokite kurti intrigos, regzti pokalbių, ginčų, istorijų. Man toks įspūdis, kad buvo pamanyta, jog žaidimas vyksta taip, kad meistras duoda situaciją/užduotį, mes tą užduotį įvykdom ir sėdim laimingi. Ne ne ne. Meistras situaciją duoda ne tam, kad jūs ją pakartotumėt ir nieko naujo "nuo savęs" neįvestumėt, o tam, kad pasinaudotumėt ta situacija.

Va pavyzdžiui Vulpeculai buvo atskirai duota situacija. Jos pasirinkimas, kaip tuo pasinaudoti, ji pasirinko viską, su keliom detalėm nuo savęs, atpasakoti "viešoje" žinutėje. Tai nėra blogai, tačiau labiau įgudęs žaidėjas-intrigantas kaip nors kitaip tuo pasinaudotų: pavyzdžiui, aprašytų, kaip slapta, po ilgų vargų, perduoda Earkongotai raštelį; kaip nors rodytų, kad žino ir matė daugiau nei kiti dalyviai, kitiems dalyviams iškart kiltų noras išgręžti iš jos paslaptį, atsirastų simpatijos-antipatijos, sąmokslo teorijos ir t.t. Taigi išvada - nebijokit kurti žaidimo patys, nes jeigu jūs stovėsit vietoj, tai aš iš niekur jūsų neištempsiu. Ir taip pat - žaidimo technikos klausimas: tai, ką meistras pasako "į privatą", yra žaidėjo ir jo veikėjo nuosavybė, kuria jis gali naudotis kaip nori, t.y. tai nereiškia, kad aš liepiu žaidėjui žinutėje parašyti tą ir tą. Aš tiesiog žaidėjui suteikiu tam tikros informacijos, ir viskas.

:)

Vartotojo avataras
Nimrodel
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 943
UžsiregistravoCOLON 12 Rgp 2007, 11:41
MiestasCOLON Pilaitė

#18 Standartinė Nimrodel » 30 Lap 2007, 23:21

Tai dėl intrigų reiks pasistengt :D
P.S. Ko niekas nerašot? Sėdžiu pusdienį prie kompo ir laukiu, kol parašysit (na ne taip žiauriai, bet.. :))
¯\_(ツ)_/¯

Vartotojo avataras
Vulpecula
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 466
UžsiregistravoCOLON 08 Spa 2007, 18:43
MiestasCOLON Vilniava

#19 Standartinė Vulpecula » 03 Gru 2007, 16:45

aš ten kur pakeičiau, tai Botulį i Botulfą. Kažkodėl susišvietė ten pakeist :lol: Atsiprašau, kad nepasitariau :oops:

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8381
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#20 Standartinė Laiqualasse » 03 Gru 2007, 17:09

Ar leidžiami žaidybiniai komentarai iš šalies? Čia jei kada norėčiau parašyti, geriau iš anksto susižinosiu :)
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

BUTTON_POST_REPLY