Tekstinio RPG atmintinė

Coa Iarwain Ben - Adaro: RPG, mįslės, trivia ir kt. tolkinistiniai žaidimai.
BUTTON_POST_REPLY
Žinutė
Autorius
Elfhild
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1921
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2004, 15:55
MiestasCOLON agūp ilautriv
CONTACTCOLON

Tekstinio RPG atmintinė

#1 Standartinė Elfhild » 13 Kov 2004, 11:06

Vaidmenų žaidimai (tekstiniai)
(sutrump.VŽ, angl. "Role playing games" - RPG)

Kas yra vaidmenų žaidimai?

Tai - istorija, pasakojimas, bendrai kuriamas grupės žmonių - žaidimo dalyvių. Sutariama dėl žaidimo temos, galbūt net aptariama priešistorė ir aplinkybės, o tada pradedama pasakoti. Kiekvienas veikėjas sukuria savo personažą (visai nebūtinai tapatindamas jį su savimi), kuo smulkiau apgalvoja jo būdo bruožus, išvaizdą ir net biografiją, ir įveda jį į veiksmą. Įdomu, jei veikdamas personažas atskleidžia savo charakterį, parodo įvairias savybes - tačiau tai daryti gali tik personažo autorius. Kiekvienas žaidėjas rūpinasi tik savo sukurtu žmogeliu (ar elfiuku...), o kitų veiksmus gali aprašyti nebent neryškiai.

Keletas taisyklių ir patarimų, norint VŽ padaryti kuo profesionalesnį

Pastabų ir viso kito, kas iškrenta iš konteksto, žaidimo gijoje rašyti negalima. Tai galima padaryti specialiai tam skirtoje gijoje.

Vieno žaidėjo žinutės neturėtų pasirodyti labai dažnai. Tarp jų turėtų būti bent 2-3 kitos žinutės.

Rašydamas tekstą, žaidėjas turėtų stengtis padaryti jį kuo rišlesnį, kalbą - sklandensę, tolygiai plėtoti veiksmą. Vengti trumpų žinučių. Net ir paprastą sakinį galima išplėtoti į vienos pastraipos aprašymą:
Petronėlė sušuko smuklininkui, kad atneštų midaus, ir laukė, kol jis atsakys.
O štai:
Petronėlė apsidairė aplinkui. Smuklė buvo apytuštė, vienas kitas lankytojas dar knapsėjo prie staliukų, bet visi kiti jau buvo išsislapstę po kambarius. Išmušė vienuoliktą. Keista, bet Petronėlė dar nenorėjo miego - gal kelionės įspūdžiai taip paveikė? Ji kilstelėjo ranką ir šūktelėjo: ,,Smuklininke, man vieną midaus". Po kiek laiko smuklininkas pastatė ant stalo bokalą midaus, paėmė iš Petronėlės užmokestį ir išėjo. Petronėlė siurbčiojo savo midų, galvodama apie tai, kaip užsimokės už kambarį, kai pro šalį staiga praėjo neregėtai žavus orkas. Petronėlė švilptelėjo ir pamojo ranka: ,,Ateik, prisėsk, gražuoliuk..."
(Ačiū Starlin už šį pavyzdį ;) )

Gerbk kitus žaidėjus.

Stenkis naudoti taisyklingą skyrybą ir reikiamus žodžius rašyk didžiosiomis raidėmis. Taip žaidimas įgys profesionalumo.

Būtinai sek, ką daro ir kalba kiti veikėjai - prieš rašydamas(-a) viską perskaityk. Nerašyk nieko prieštaringo.

Niekada nenužudyk kito veikėjo, nebent jo autorius tau davė leidimą.
Nedaryk nieko, kas paveikia, pakeičia kito žaidėjo personažą be jo/jos leidimo.
Rašyti dialogą ar apibūdinti kito veikėjo veiksmus nėra blogai, tačiau pasistenk nerašyti to, kas to personažo autoriui gali nepatikti. Chamūlo pataisa: Ypač atsargiai aprašinėk kito veikėjo mintis ar sapnus - geriau to nė nedaryk.

VŽ iš tikrųjų yra istorijos, ne žaidimai. Čia nėra laimėtojo, tai yra kolektyvinis pasakojimo rašymas - ne varžybos. Turi stengtis veikti išvien su kitais žaidėjais, o ne išstumti juos lauk iš žaidimo.

Stenkis rašyti reguliariai - taip visiems maloniau.
Jei žinai, kad kurį laiką negalėsi rašyti, pasistenk savo veikėjo liniją trumpam sustabdyti, kad kitiems jos nereikėtų "nešti" - t.y. aprašinėti, ką tas veikėjas daro ir pan.
Jei kuris nors žaidėjas dėl nežinomų priežasčių nerašo, kitiems veikėjams gali tekti "prastumti" jo liniją, t.y. trumpai aprašyti, ką personažas daro, kad neatsirastų skylės siužete. Tačiau nereikia persistengti.

Šiuo metu vykstantys žaidimai:

Rohano bardų penketukas (užkulisiai čia)

Įstrigę žaidimai

Gluosnio draugija: kelionės pradžia (užkulisiai čia)
Bertos taverna (užkulisiai čia)
Indijonis Joncis ir Ko (užkulisiai čia)

Jau pabaigti žaidimai:

BUTTON_POST_REPLY