Puslapis 11

Lukjanenkos mylėtojams

ParašytasCOLON 14 Geg 2007, 13:05
pavejui
Jo nuomonė apie R.Kalantos auką bei lietuvius (pseudonmimas doctor_livsy):
http://community.livejournal.com/ru_his ... style=mine
Kažkaip geriau jaučiuosi, kad neskaičiau jo "veikalų", bes tektų bėgti rankų plautis...

ParašytasCOLON 14 Geg 2007, 13:20
Indraja
Ir kol mūsų neištrynė, komplimentai Pavėjui už posakį "Обыкновенный нашизм", skirtą rašytojui, kurio šovinizmas man gadino jau pačią pirmą perskaitytąją jo knygą.

ParašytasCOLON 14 Geg 2007, 13:35
pavejui
Manau, kad tokius rašytojus reikėtų boikotuoti. Ir nebijoti to pasakyti aiškiai. Nes našizmas Rusijoje kelia galvą, ir kai jam pradeda pritarti tokie, kaip Lukjannenko - mūsų, kaip fantastikos mėgėjų, reikalas yra turėti savo POZICIJĄ.

ParašytasCOLON 14 Geg 2007, 13:41
Warrior elf
Gal kas galėtų santraukėlę to straipsnio pateikt? :oops:

ParašytasCOLON 14 Geg 2007, 13:45
Laiqualasse
Na, man jo poziuris netrukde skaityti knygu ir jomis megautis. O siaip Rusijoje, deja, yra daug analogisku idiotu (uztenka paskaityti komentarus apie Estijos ivykius ivairiose interneto vietose), ir ivairios pozicijos nelabai pades...

ParašytasCOLON 14 Geg 2007, 13:48
Indraja
Viršuje ten paprastai papasakota apie Kalantą ir jo susideginimą, o negerbiamo rašytojo (doctor_livsy) komentaras toks: "Это могло бы стать началом хорошей народной традиции..." - "Tai galėjo tapti geros tautinės tradicijos pradžia".

O ir čia sudalyvavęs, kaipgi ne. Nerandu niekaip estiškų šprotų, tik jogurtą ir ledus, bet jei pas mus jų yra, būtų galima tokiems siųsti su atitinkamais užrašais...

ParašytasCOLON 14 Geg 2007, 13:49
pavejui
Warrior elf rašėCOLONGal kas galėtų santraukėlę to straipsnio pateikt? :oops:
žiūrėk pagal nuorodą, o ten viršuje yra straipsnio paie R.Kalantą pradžia ir nuorodą į tesinį

ParašytasCOLON 14 Geg 2007, 13:51
Indraja
Taigi jaunesnieji rusiškai nebemoka. Vaikučiai, mokykitės, nes - nekorektiškai atvirai pasakius - tokiose tarptautinių santykių peripetijose gebėjimas skaityti ar girdėti originalą yra neįkainojamas.

ParašytasCOLON 14 Geg 2007, 15:21
pavejui
3D svarbus net gijose, kurios turbūt neilgai išgyvens... Beje, paprašyčiau ją visgi ne iškart ištrint, jei kils noras, o iš pradžių tik užrakint. O man pačiam Pilietinio pasipriešinimo diena šiandien!
Indraja rašėCOLONO ir čia sudalyvavęs, kaipgi ne.
Nu jo, galingas smūgis Estijos ekonomikai. Turint omenyje, kad Peterburgo merė ir jos aplinka yra nemažai investavę Estijoje, o ir ex-peterburgietis Putinas iš esmės pratylėjo dėl tik jam vienam žinomų priežasčių ;)
Va, gal pasidaryti baneriuką "Aš neskaitau Lukjanenkos. Aš prieš našizmą" :D Abu teiginiai būtų teisingi ;)
<hr>
Laiqualasse rašėCOLONNa, man jo poziuris netrukde skaityti knygu ir jomis megautis.
Mėgaujantis svarbu prisiminti, kad autorius lietuviams iš esmės pasiūlė susideginimą kaip nacionalinę tradiciją... Tik tiek...
no offence - just comment :)

ParašytasCOLON 14 Geg 2007, 15:25
Laurien
Chat'as nazyvajetsa eik tu (...) !
Siaubas kažkox, taip nagai panižo... Na aš esu bendravusi su lenkais, tad žinau jų nuomonę Vilniaus, Lietuvos ir t.t. atžvilgiu, bet kad rusai, baltarusiai tokias nesąmones varo, net neįsivaizdavau! :evil:

Ten net išreikštas įsitikinimas, kad Vilnius - grynai rusiškas miestas, o lietuviai kilo iš žemaičių (dėkui jiems už tokį maniškių išaukštinimą, bet gal tiek mes, tiek lietuviai nuo tokios garbės maloniai atsisakysime ;) )
Tad gerai, kad reikia registruotis ir t.t., norint parašyti ten komentarą, tai mane tik ir sulaiko... Šaunuolis, Pavejui!

O beje, ar Lukjanenko tai tas kur "Sargybas" rašinėjo? Eik tu sau, teks boikotuoti! Tiesa, daug nacionalizmo nepastebėjau, gal dėmesio neatkreipiau...

ParašytasCOLON 14 Geg 2007, 15:28
Laiqualasse
"Sargybose" nacionalizmas pasireiskia bene tik tuo, kad vienas is didesniu blogiuku yra estas.
O nemazai baltarusiu, ukrainieciu bei rusu vis dar galvoja, kad LDK nuo pat isikurimo buvo slaviska kunigaikstyste, pirmoji sostine buvo Naugarduke (t.y., persiprasau, Novogrudske), ir jei ne bjaurybes lenkai, lietuviai jau nuo XV amziaus butu galeje dziaugtis vienybe su broliais rusais po Maskvos veliava. :roll: Po tokiu dalyku nebetaip stebina ir visokie lukjanenkos ir panasus abeliai...

ParašytasCOLON 14 Geg 2007, 15:36
Indraja
Taigis taigis, požiūrių į pasaulį įvairovė kartais tikrai gali nustebinti. Nereikia per daug rimtai piktintis :?

Taip, "Sargybas". Man jau "Atspindžių labirinte" pasimatė. Kitko taip ir neskaičiau - iš pradžių dėl laiko nebuvimo, o dabar jau ir dėl kitko galiu.

Šiaip šią problemą galima aptarti ir abstrakčiau, juk tai ne vienintelis atvejis pasaulyje, kai meniniuose kūriniuose / meninių kūrinių autorių propaguojama ne itin graži ideologija. Pati paprastai žiūriu į tokius kūrinius kaip 1. į meno kūrinius, 2. į tos ideologijos skelbėjų "paminklą". T.y. ne nekreipiu dėmesio į ideologizavimą, o atvirkščiai - žiūriu, kaip tos ideologijos bruožai ten atskleisti, kokiomis priemonėmis pasinaudojo jos skleidėjai. Tokiu būdu ir "Šarvuotis "Potiomkinas" ", ir Ryfenštal dokumentika (tiesa, jos kol kas žiūrėjau tik gana nekaltą "Olimpiją") man ir kelia pasigėrėjimą, ir yra, nuvalkiotai tariant, pamokantys. Bet pastarųjų ideologijos savo baisiausiąja forma, laimė, jau nugaišo - tai jau istorija. O kaip reikia vertinti autorių, kuris su savo pažiūromis yra dabar? Autorius, negana to, yra autoritetas - ne vienas įsiklausys, ką pasakė jo mėgstamų kūrinių kūrėjas, o ir šiaip, ypač Rusijoje, menininkas visada buvo laikomas tam tikru "dvasiniu vedliu". Tokioje situacijoje, manyčiau, prasmingas ir boikotas kaip nepritarimo skelbiamai ideologijai ženklas. Bet kuriuo atveju - tik ne "praleidimas pro ausis".

ParašytasCOLON 14 Geg 2007, 19:52
Elentari
Rakinu (kol kas!) politines diskusijas. Lukajenkos šovinistinis požiūris žinomas daugmaž visiems, o apie šio autoriaus kūrybą galima diskutuoti atitinkamoje gijoje kur nors čia.