Lukjanenkos mylėtojams

Kiti pokalbiai ne į temą
BUTTON_TOPIC_LOCKED
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
pavejui
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 93
UžsiregistravoCOLON 02 Vas 2007, 19:07
CONTACTCOLON

Lukjanenkos mylėtojams

#1 Standartinė pavejui » 14 Geg 2007, 13:05

Jo nuomonė apie R.Kalantos auką bei lietuvius (pseudonmimas doctor_livsy):
http://community.livejournal.com/ru_his ... style=mine
Kažkaip geriau jaučiuosi, kad neskaičiau jo "veikalų", bes tektų bėgti rankų plautis...
O kam dabar lengva?
[img]http://img349.imageshack.us/img349/7331/thelordoftheringswm7.gif[/img]

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#2 Standartinė Indraja » 14 Geg 2007, 13:20

Ir kol mūsų neištrynė, komplimentai Pavėjui už posakį "Обыкновенный нашизм", skirtą rašytojui, kurio šovinizmas man gadino jau pačią pirmą perskaitytąją jo knygą.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
pavejui
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 93
CONTACTCOLON

#3 Standartinė pavejui » 14 Geg 2007, 13:35

Manau, kad tokius rašytojus reikėtų boikotuoti. Ir nebijoti to pasakyti aiškiai. Nes našizmas Rusijoje kelia galvą, ir kai jam pradeda pritarti tokie, kaip Lukjannenko - mūsų, kaip fantastikos mėgėjų, reikalas yra turėti savo POZICIJĄ.
O kam dabar lengva?

Vartotojo avataras
Warrior elf
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 481
UžsiregistravoCOLON 02 Bir 2004, 20:45
MiestasCOLON Havens...
CONTACTCOLON

#4 Standartinė Warrior elf » 14 Geg 2007, 13:41

Gal kas galėtų santraukėlę to straipsnio pateikt? :oops:
Life is better lived together.

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#5 Standartinė Laiqualasse » 14 Geg 2007, 13:45

Na, man jo poziuris netrukde skaityti knygu ir jomis megautis. O siaip Rusijoje, deja, yra daug analogisku idiotu (uztenka paskaityti komentarus apie Estijos ivykius ivairiose interneto vietose), ir ivairios pozicijos nelabai pades...
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#6 Standartinė Indraja » 14 Geg 2007, 13:48

Viršuje ten paprastai papasakota apie Kalantą ir jo susideginimą, o negerbiamo rašytojo (doctor_livsy) komentaras toks: "Это могло бы стать началом хорошей народной традиции..." - "Tai galėjo tapti geros tautinės tradicijos pradžia".

O ir čia sudalyvavęs, kaipgi ne. Nerandu niekaip estiškų šprotų, tik jogurtą ir ledus, bet jei pas mus jų yra, būtų galima tokiems siųsti su atitinkamais užrašais...
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
pavejui
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 93
CONTACTCOLON

#7 Standartinė pavejui » 14 Geg 2007, 13:49

Warrior elf rašėCOLONGal kas galėtų santraukėlę to straipsnio pateikt? :oops:
žiūrėk pagal nuorodą, o ten viršuje yra straipsnio paie R.Kalantą pradžia ir nuorodą į tesinį
O kam dabar lengva?

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#8 Standartinė Indraja » 14 Geg 2007, 13:51

Taigi jaunesnieji rusiškai nebemoka. Vaikučiai, mokykitės, nes - nekorektiškai atvirai pasakius - tokiose tarptautinių santykių peripetijose gebėjimas skaityti ar girdėti originalą yra neįkainojamas.
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
pavejui
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 93
CONTACTCOLON

#9 Standartinė pavejui » 14 Geg 2007, 15:21

3D svarbus net gijose, kurios turbūt neilgai išgyvens... Beje, paprašyčiau ją visgi ne iškart ištrint, jei kils noras, o iš pradžių tik užrakint. O man pačiam Pilietinio pasipriešinimo diena šiandien!
Indraja rašėCOLONO ir čia sudalyvavęs, kaipgi ne.
Nu jo, galingas smūgis Estijos ekonomikai. Turint omenyje, kad Peterburgo merė ir jos aplinka yra nemažai investavę Estijoje, o ir ex-peterburgietis Putinas iš esmės pratylėjo dėl tik jam vienam žinomų priežasčių ;)
Va, gal pasidaryti baneriuką "Aš neskaitau Lukjanenkos. Aš prieš našizmą" :D Abu teiginiai būtų teisingi ;)
<hr>
Laiqualasse rašėCOLONNa, man jo poziuris netrukde skaityti knygu ir jomis megautis.
Mėgaujantis svarbu prisiminti, kad autorius lietuviams iš esmės pasiūlė susideginimą kaip nacionalinę tradiciją... Tik tiek...
no offence - just comment :)
O kam dabar lengva?

Vartotojo avataras
Laurien
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 230
UžsiregistravoCOLON 18 Rgs 2005, 17:35
MiestasCOLON Valinoras

#10 Standartinė Laurien » 14 Geg 2007, 15:25

Chat'as nazyvajetsa eik tu (...) !
Siaubas kažkox, taip nagai panižo... Na aš esu bendravusi su lenkais, tad žinau jų nuomonę Vilniaus, Lietuvos ir t.t. atžvilgiu, bet kad rusai, baltarusiai tokias nesąmones varo, net neįsivaizdavau! :evil:

Ten net išreikštas įsitikinimas, kad Vilnius - grynai rusiškas miestas, o lietuviai kilo iš žemaičių (dėkui jiems už tokį maniškių išaukštinimą, bet gal tiek mes, tiek lietuviai nuo tokios garbės maloniai atsisakysime ;) )
Tad gerai, kad reikia registruotis ir t.t., norint parašyti ten komentarą, tai mane tik ir sulaiko... Šaunuolis, Pavejui!

O beje, ar Lukjanenko tai tas kur "Sargybas" rašinėjo? Eik tu sau, teks boikotuoti! Tiesa, daug nacionalizmo nepastebėjau, gal dėmesio neatkreipiau...
Miegu žiemos miegu, nežadinti iki pavasario (apytiksliai iki kol braškės ims nokti)
Braškės jau raudonuoja, o aš miegosiu toliau - iki Kalėdų...
Kalėdos praėjo - nežadinti iki alyvinių obuolių!
O paskui - iki žibučių...
Žibučių prirankiojau, gal palaukti grybų...
Laukiu, kol vanduo sušils...

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8362
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#11 Standartinė Laiqualasse » 14 Geg 2007, 15:28

"Sargybose" nacionalizmas pasireiskia bene tik tuo, kad vienas is didesniu blogiuku yra estas.
O nemazai baltarusiu, ukrainieciu bei rusu vis dar galvoja, kad LDK nuo pat isikurimo buvo slaviska kunigaikstyste, pirmoji sostine buvo Naugarduke (t.y., persiprasau, Novogrudske), ir jei ne bjaurybes lenkai, lietuviai jau nuo XV amziaus butu galeje dziaugtis vienybe su broliais rusais po Maskvos veliava. :roll: Po tokiu dalyku nebetaip stebina ir visokie lukjanenkos ir panasus abeliai...
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
CONTACTCOLON

#12 Standartinė Indraja » 14 Geg 2007, 15:36

Taigis taigis, požiūrių į pasaulį įvairovė kartais tikrai gali nustebinti. Nereikia per daug rimtai piktintis :?

Taip, "Sargybas". Man jau "Atspindžių labirinte" pasimatė. Kitko taip ir neskaičiau - iš pradžių dėl laiko nebuvimo, o dabar jau ir dėl kitko galiu.

Šiaip šią problemą galima aptarti ir abstrakčiau, juk tai ne vienintelis atvejis pasaulyje, kai meniniuose kūriniuose / meninių kūrinių autorių propaguojama ne itin graži ideologija. Pati paprastai žiūriu į tokius kūrinius kaip 1. į meno kūrinius, 2. į tos ideologijos skelbėjų "paminklą". T.y. ne nekreipiu dėmesio į ideologizavimą, o atvirkščiai - žiūriu, kaip tos ideologijos bruožai ten atskleisti, kokiomis priemonėmis pasinaudojo jos skleidėjai. Tokiu būdu ir "Šarvuotis "Potiomkinas" ", ir Ryfenštal dokumentika (tiesa, jos kol kas žiūrėjau tik gana nekaltą "Olimpiją") man ir kelia pasigėrėjimą, ir yra, nuvalkiotai tariant, pamokantys. Bet pastarųjų ideologijos savo baisiausiąja forma, laimė, jau nugaišo - tai jau istorija. O kaip reikia vertinti autorių, kuris su savo pažiūromis yra dabar? Autorius, negana to, yra autoritetas - ne vienas įsiklausys, ką pasakė jo mėgstamų kūrinių kūrėjas, o ir šiaip, ypač Rusijoje, menininkas visada buvo laikomas tam tikru "dvasiniu vedliu". Tokioje situacijoje, manyčiau, prasmingas ir boikotas kaip nepritarimo skelbiamai ideologijai ženklas. Bet kuriuo atveju - tik ne "praleidimas pro ausis".
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Vartotojo avataras
Elentari
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1567
UžsiregistravoCOLON 26 Bir 2005, 04:19
CONTACTCOLON

#13 Standartinė Elentari » 14 Geg 2007, 19:52

Rakinu (kol kas!) politines diskusijas. Lukajenkos šovinistinis požiūris žinomas daugmaž visiems, o apie šio autoriaus kūrybą galima diskutuoti atitinkamoje gijoje kur nors čia.
---

BUTTON_TOPIC_LOCKED