Žalingų įpročių antireklama - efektyvu ar ne?

Kiti pokalbiai ne į temą
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Celduin
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 130
UžsiregistravoCOLON 31 Gru 2006, 17:25
MiestasCOLON Dorwinion
CONTACTCOLON

#1 Standartinė Celduin » 09 Sau 2007, 19:30

Laiqualasse rašėCOLONMano nuomonė apie visus tokio tipo kūrinius (t.y. pamokslaujančius, kad ir netiesiogiai, apie narkotikų, etc, žalą) yra paprasta - per daug prigaminta, per mažai efekto. O jei efekto nėra, tai kam čia žiūrėti į gyvenimo bjaurastį kino ekrane, kai gali to prisižiūrėti per žinias arba tiesiog gatvėje?
Per mažai efekto? Man užteko. Vienas draugas dvi savaites nerūkė, nes manė jog yra narkomanas.

Vartotojo avataras
Warrior elf
Mūvėjo Žiedą
PranešimaiCOLON 481
UžsiregistravoCOLON 02 Bir 2004, 20:45
MiestasCOLON Havens...
CONTACTCOLON

#2 Standartinė Warrior elf » 09 Sau 2007, 19:44

Laiqualasse rašėCOLONMano nuomonė apie visus tokio tipo kūrinius (t.y. pamokslaujančius, kad ir netiesiogiai, apie narkotikų, etc, žalą) yra paprasta - per daug prigaminta, per mažai efekto. O jei efekto nėra, tai kam čia žiūrėti į gyvenimo bjaurastį kino ekrane, kai gali to prisižiūrėti per žinias arba tiesiog gatvėje?
Iš dalies sutinku, kad tokie filmai nėra estetiški ir nesižiūri su malonumu, tačiau palyginti jį su šių laikų, tarkim, kriminalinėm naujienom nesiryžčiau. Na, o jei lyginti jį su tais anti-narkotiniais filmais, kuriuos rodo per etiką, tai 'Requiem for a Dream' 110% geresnis, mano manymu :)
Jei kam įdomūs tokie meniniai/pamokslaujantys filmai siulyčiau 'Bang Bang You're Dead' - ganėtinai įdomiu kampu pažvelgta į JAV mokyklų katostrofas ( http://imdb.com/title/tt0288439/ ).
Life is better lived together.

Vartotojo avataras
Toidas
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 95
UžsiregistravoCOLON 24 Lap 2006, 21:20

#3 Standartinė Toidas » 09 Sau 2007, 21:20

Aš pats esu visom rankom ir kojom už filmus, kurie kovoja su šių laikų problemomis. Ir ne tik aš esu už tokius filmus, pats bandau kažką panašaus kurti :) Efektas yra, nes tokie filmai atkreipia žmonių dėmesį į šiuos dalykus, ir po tokių filmų galbūt užkietėję narkomanai ir nenustos, bet užtat neatsiras naujų :!: O saugoti žmones nuo to svarbu ne kaą mažiau nei kovoti prieš vėžį ar ŽIV. (Mano nuomone)
[img]http://fantasy.vhost.lt/images/DwarfSlayervsBlackOrc_s.jpg[/img]

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8381
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#4 Standartinė Laiqualasse » 09 Sau 2007, 22:55

Nesiginčiju, kad kovoti su narkomanija, rūkymu, alkoholizmu ir panašiais dalykais reikia. Bet, IMHO, tokie filmai / knygos / dar kažkas nelabai kaip prie to prisideda. Bet kuriuo atveju, čia subjektyvi mano nuomonė. Mano supratimu, geriau būtų jaunimui parodyti, kad pasaulis gali būti gražus ir geras ir be viso to, ir kad gali būti "krūtas" ir nerūkydamas / negerdamas / ne-whatever.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Sidabrinė Plunksna
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 123
UžsiregistravoCOLON 04 Rgp 2006, 22:42
MiestasCOLON radiacine zona

#5 Standartinė Sidabrinė Plunksna » 09 Sau 2007, 23:29

Nemanau, kad yra kažkoks ypatingas efektas, nes jei žmogus pvz. rūko (nesvarbu penkias dienas ar penkerius metus) ir jau yra įpratęs tai IMO kažkoks filmas ar knyga to nepakeis. O, kad jaunimo nuomonę reik keisti tai 100%. deja kuo labiau tai stengiesi padaryti tuo labiau jie spiriasi :evil:

Vartotojo avataras
Toidas
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 95

#6 Standartinė Toidas » 12 Sau 2007, 20:11

Taigi, jūs sakote, kad reikia keisti visų nuomonę apie narkotikus (įsiskaito ir rūkalai, ir alkoholis). Taip, reikia. O geriausi būdai yra du- arba mokyklose per pamokas aiškinti, kaip rūkyti ar gerti yra blogai, arba per filmus, knygas, galima netgi per dainas daryti poveikį, kuris, be abejo, būtų stipresnis. Juk jeigu yra parinkta graži muzika, sukurta liūdna, už širdies griebianti istorija, tai gali labai paveikti žmogų, o ypač jauną, kai dar formuojasi jo vertybės. Po tokių filmų žmogaus supratimas gali pasikeisti, ir štai- dar vienas kovotojas prieš haliucionogenines medžiagas. Rūkantis, ir pripratęs, turbūt nemes, bet užtat, kaip jau sakiau, neatsiras naujų rūkorių. Žiūrėti filmus eina daugumos, o kokie nors paradi, policijos reidai ar kas nors panašaus paveikia toje vietoje, kur vyko įvykis, buvusiuosius. Taigi, mano manymu, girtavimo/rūkymo probkemos yra pernelyg akivaizdžios, juk kiekvianas suitinkame rūkorių beveik kas dieną. Jai taip yra, tai kur žmonės žiūri? Pirmiau reikia sutvarkyti visuomenę, o po to jau galėsime žvalgytis į Marsą... Jei vaikams pradinėse klasėse būtų rodomas rimtas, liūdnas, baisus filmas, būsimų rūkorių jų tarpe turbūt sumažėtų dvigubai. O šiuo metu liūdna statistiką kalusyti... Taigi, ar nėra poveikio? Yra.

Vartotojo avataras
Laiqualasse
Melkoras Morgotas Metraštininkas
PranešimaiCOLON 8381
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 18:22
MiestasCOLON negyvenu, tai žalingas įprotis
CONTACTCOLON

#7 Standartinė Laiqualasse » 12 Sau 2007, 21:22

Toidas rašėCOLON<...>Jei vaikams pradinėse klasėse būtų rodomas rimtas, liūdnas, baisus filmas, būsimų rūkorių jų tarpe turbūt sumažėtų dvigubai. O šiuo metu liūdna statistiką kalusyti... Taigi, ar nėra poveikio? Yra.
Pakartosiu savo nuomonę, kaip sakoma, tiems kas tanke: man atrodo, kad daug didesnis poveikis būtų ne rodant, kaip blogai yra rūkyti / girtuokliauti / vartoti narkotikus / paleistuvauti / dar kažkas, o parodant gražią alternatyvą - t.y. paaiškinant, jog ir pasaulis gali būti gražus, ir problemų sprendimai randami ne šituose dalykuose. Aišku, jei ta "graži alternatyva" yra koks nors nuvalkiotas dalykas - religija, banalus socialinis aktyvumas ar pan. - tai efekto nepadarys. Bet rasti kažką originalaus tikrai įmanoma. Klausimas - ar tai padaryti kažkas nori ir, kaip bebūtų gaila, kiek pinigų galima iš to išpešti. Kol kūriniai, rodantys blogąją pusę, bus tiek pat pelningi, kiek daug sunkiau sugalvojami originalūs, rodantys gerąją alternatyvą, tol pirmųjų bus n kartų daugiau.
And the strings crescendo like the sunrise in the sky
The percussion section thunders like the storm clouds in their wonder up on high
The brass is roaring like the mighty ocean’s tide
Creation is music, and music is creation

Nai i cala Eruo siluva tielyasse...

Vartotojo avataras
Senasis Gollumas
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1618
UžsiregistravoCOLON 15 Bal 2004, 20:15
MiestasCOLON vis ten pat
CONTACTCOLON

#8 Standartinė Senasis Gollumas » 13 Sau 2007, 00:00

Būtent - parodyti ALTERNATYVĄ. Nes aiškinima "kaip tas yra blogai" gali ir kita puse pasisukti: "o ar iš tikrųjų? Reikia pabandyti ir patikrinti" Mažiems vaikeliams smalsumas - įgimtas.
*Paaiškino "rūkorius su stažu" :twisted:
- Пап, а Лукьяненко существует ?
- Нет, сынок, это фантастика.

Vartotojo avataras
Toidas
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 95

#9 Standartinė Toidas » 13 Sau 2007, 11:37

O jei būtų toks filmas, kuris tuo pačiu metu rodo ir gerąją pusę, ir blogąją? Kad žiūrint būtų galima palyginti? Sakykime, pagrindinis herojus džiaugėsi gyvenimu, buvo linksmas, laimingas. Kol kartą neužsirūkėsu draugais. Tada jis tampa rūkalium, prasideda barniai su tėvais, mokytojais, tai priveda prie blogų sprendimų, o pabaiga išvis tragiška. Čia būtų tiesiog bomba kovojant prieš haliucionogenines medžiagas :!:

Vartotojo avataras
Senasis Gollumas
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1618
MiestasCOLON vis ten pat
CONTACTCOLON

#10 Standartinė Senasis Gollumas » 13 Sau 2007, 14:09

Tik kaip parodyti, kad "būtent nuo to" prasideda problemos?

Vartotojo avataras
Toidas
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 95

#11 Standartinė Toidas » 13 Sau 2007, 16:34

Jei tie barniai kyla dėl rūkymo, pvz. jo tėvai sužino, kad jis rūko, bara jį, mokytojai į jį žiūri kreivom akim, galop tai herojų priveda prie krizės, jis spjauna an mokslų, paskui dėl to gailisi, ginčyjasi su savimi... Parašiau scenarijų, kuriame viskas maždaug taip ir vyksta, draugas bus režisierius, sulaukėme visokeriopos pagalbos iš mokyklos dramos būrelio, mokytojų... Tad jei turite patarimų, minčių, pasakykite. Tikrai būsime dėkingi. 8)

Vartotojo avataras
Senasis Gollumas
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1618
MiestasCOLON vis ten pat
CONTACTCOLON

#12 Standartinė Senasis Gollumas » 13 Sau 2007, 17:24

Atsiųsk scenarijų - padarysiu filmavimo iškadruotę. T.y. suskirstysiu filmavimo planais, kad montuojant būtų galima lengviau sujungti scenas.

Vartotojo avataras
Toidas
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 95

#13 Standartinė Toidas » 13 Sau 2007, 18:06

Gerai. Tik niekam daugiau nerodyk, kad žmonės nesužinotų filmo istorijos prieš pasirodymą, gerai? :wink:

Vartotojo avataras
Senasis Gollumas
Žiedų valdovas
PranešimaiCOLON 1618
MiestasCOLON vis ten pat
CONTACTCOLON

#14 Standartinė Senasis Gollumas » 13 Sau 2007, 21:03

OK
Beje, tuo pačiu būtų gerai žinoti kur bus filmuojama. Tai irgi reikalinga filmavimo rakursams numatyti.

Vartotojo avataras
Toidas
Matė Žiedą
PranešimaiCOLON 95

#15 Standartinė Toidas » 13 Sau 2007, 22:02

Mes dar nežinome. Bet turbūt mokykloje ir jos apylinkėse. (A. Kulviečio mokykla, yra Vilniuje, Fabijoniškėse). Tu turėaji omeny filmavimo kampą? Aš nelabai supratau.

Vartotojo avataras
Celduin
Lietė Žiedą
PranešimaiCOLON 130
UžsiregistravoCOLON 31 Gru 2006, 17:25
MiestasCOLON Dorwinion
CONTACTCOLON

#16 Standartinė Celduin » 14 Sau 2007, 13:33

Pagirtina, kad taip rūpinatės mažąją Lietuvos ateitimi. Manau, jiem reik taip parodyt, kad pamatę cigaretes ar alkoholį bėgtų :)

Folkas
Nazgūlas
PranešimaiCOLON 1843
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2005, 19:15
MiestasCOLON Narnia

#17 Standartinė Folkas » 15 Sau 2007, 17:47

Nu sorry, bet biški juokingai skamba... Užsirūkė ir finišas tas, kad tapo trečiarūšiu žmogum. Suprantu, kad tarp šių dviejų taškų yra ir tiesė (o gal kreivė?), bet vistiek kažkaip...hm... nežinau nežinau. Ar jūs tokių pavyzdžių pažįstat, kur nuo cigaretės susigadino gyvenima? :)

Tokie filmai - kokie jie bebūtų: meniniai ar dokumentiniai - nepadeda! Šneku iš savo požiūrio taško, iš savo patirties ir šiaip.

Rūkau jau nemažai metų ir nei vienas iš tokių filmų nepadėjo man mesti. Žinoma, kaltės yra ir tame, kad aš ir nesistengiu perdaug mesti. Man tai netrukdo. Niekas į mane kreivai nežiūri, o jeigu žiūri, tai tik tie, kurių nuomonė man nėra svarbi. Draugai supranta, kai kurie patys rūko etc.
Daug kas žino tą knygą "Heroinas" (autorė kažkokia iš "B" raidės :)). Skaičiau dar būdamas labai jaunas (dabar nebeskaityčiau :D). Ten rašoma, kaip yra nusiritama nuo paprasčiausios žolės iki intraveninių narkotikų ir liūdnai baigiamas gyvenimas. Pam param. Kaip ir visos tokios knygos. Arba "Rekviem sapnui" (ar svajonei?). Žodžiu "Requiem for a Dream". Ten lygiai toks pat scenarijus. Filmas, beje, tikrai geras, bet kad ir matai tokias žmonių realijas, visiškai neatsipurtai nuo tų narkotikų. Kaip tik kyla noras pabandyt jų. Nu man būtent taip su organizmu sureagavo ta knyga ir tas filmas. Gal aš vienintelis čia toks anomališkas, bet man veikė visiškai priešingai.

Bet šiaip, kurkit, bandykit, gal atrasit tą gaidą, kuria sugebėsit susikalbėt su jaunuoliais.
[img]http://i2.photobucket.com/albums/y37/folkas/Vaipukai/veliava.gif[/img]

Indraja
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 5119
UžsiregistravoCOLON 23 Kov 2004, 17:16
MiestasCOLON Reality: Extended Edition
CONTACTCOLON

#18 Standartinė Indraja » 15 Sau 2007, 17:54

Hm manau, tokie kūriniai nepadės mesti, bet galbūt padės nepradėti ("Rekviem" gal per daug "smagus vaizdelis" tokiam reikalui, bet, tarkim, kadaise mūsų jau apkalbėtas "Konstantinas").
parodyti ALTERNATYVĄ
Taip taip taip. Kam tamstai žolė iš kanapių, kai gali nueiti į Silmarillion misteriją ir visa galva pasinerti į nuostabų didvyrių pasaulį be jokių cheminių priemonių?
Nai tulya elenelya le
Artanna tienen

Arthoron-Volochonskij-BG

Folkas
Nazgūlas
PranešimaiCOLON 1843
UžsiregistravoCOLON 01 Kov 2005, 19:15
MiestasCOLON Narnia

#19 Standartinė Folkas » 15 Sau 2007, 18:00

Na, "Konstantiną" be jokių rūpesčių suvartojau. Iš šios pusės žiūrint, man jis nebuvo kažkuo išskirtinis.

Manau, viena iš pagrindinių tokių antireklaminių filmų klaidų yra ta, kad žmonės šneka apie tai, ko nenusimano. Kartais tas rūkymas ar alkoholio vartojimas parodomas kaip velnias žino koks "velnio išmyslas" ir vos pauosčius žmogus miršta morališkai. Aš tikrai nežinau kaip, bet, mano nuomone, turėtų būti parodyta kitaip. Ir dar, man graudžiai juokinga, kai vaikams grūmojama pirštu, kad negertų alkoholio, kai joks tėvų vakarėlis neapsieina be to pačio gėrio. Žinoma, čia kaltė jau ne filmų kūrėjų.
[img]http://i2.photobucket.com/albums/y37/folkas/Vaipukai/veliava.gif[/img]

Vartotojo avataras
Aredhel
Dešimtmečio Boromiras
PranešimaiCOLON 2155
UžsiregistravoCOLON 28 Bal 2004, 19:10

#20 Standartinė Aredhel » 15 Sau 2007, 18:03

IMHO filmai ir pan. gali "padėti" tik vaikams. Suaugusiam žmogui tai nei šilta nei šalta, nes jis pats turi savo galvą ir jo požiūris jau susiformavęs. Na nebent išimtys labai jautrūs žmonės. Galiu pasakyt kodėl aš nerūkau: tikrai ne todėl, jog manau kad tai nesveika ar pan. paprasčiausiai man to nereikia. Nežinau kodėl, nenoriu ir tiek. Taip pat manau, jog jei rūkyčiau, manęs vaizdinės priemonės neveiktų, nes visus "už" ir "prieš" pati žinau.
Raganauju –
Saulėj garuoja džiūdamos
žolelės nuo nemigos, širdies dieglių –
žolelės, kad pavirstum vilkolakiu –
žolelės, kad prašvistų aptemę akys,
žolelės, kad aptemtų šviestos akys,
žolelės, žolelės...
ir driežai.

BUTTON_POST_REPLY