Tolkien Lietuva

www.tolkien.lt
Dabar yra 14 Gru 2018, 23:22

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 44 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 21 Rgs 2012, 21:12 
Atsijungęs
Dešimtmečio Meris
Vartotojo avataras

Persikeliame čia iš gijos Kino salėse ir dar ne: antras dublis, kurioje išsivystė gana įdomi diskusija apie žmogaus amoralumą, tiksliau, ar vienas blogas pasirinkimas gali žmogų padaryti amoraliu? Aš teigiu, jog ne, Aredhel, jog taip. Konkrečiai buvo kalbama apie Kristen Stewart, bet galime pradėti ir nuo pradžių:

Kas yra moralė? Ką jums ji reiškia? Kas yra moralus ir kas yra amoralus žmogus? Ar egzistuoja absoliuti moralė?

Nebūtina skaityti auksčiau šioje gijoje vykusios diskusijos, bet minčių joje buvo gerų išsakyta, rekomenduoju. Kol kas neatsakinėsiu į savo klausimus, bet kažkam pradėjus, mielai tai padarysiu (kol kas dar tyrinėju, ar atsiras bent vienas susidomėjęs šia diskusija :)).

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Rgs 2012, 18:03 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

Gerų klausimų tu čia pažėrei... Moralė man visad buvo samplaika pagarbos tradicijoms, nuosavo kompaso kas padoru ar nepadoru ir galų gale paprasčiausių žmogiškų savybių. Mano gyvenime ji visąlaik reguliuoja mano pasirinkimus. kad ir netiesiogiai, vis tiek iškyla mintis ar gerai pasielgiu? O vat kas yra moralus ar amoralus žmogus aš negalėčiau apibrėžti... kiekvieno požiūris skirtingas ir pvz mano nuomone amoralus yra kiekvienas sukčius ir vagis apgaudinėjantis žmones, bet jeigu jis tai daro savo šeimos labui tai viskas apsiverčia... Nemanau, kad egzistuoja absoliuti moralė... galėtume kaip tokios moralės pavyzdį imti motina Teresę ar pan bet aš labai abejoju ar ji buvo tokia Dievo avelė, kaip visi teigia. Nemačiau negirdėjau, o kitų raštai gali būti priimti kaip tiesa tik iš dalies...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Rgs 2012, 06:41 
Atsijungęs
Nazgūlė
Vartotojo avataras

Sakyčiau, kad gal būt reikėtų vertinti poelgius, o ne absoliutinti, ar žmogus moralus/amoralus. Nes ir vienokių, ir kitokių, apie kuriuos galėtum pasakyti absoliučiai taip arba anaip, vienetai ant svieto, jei iš viso tokių yra. Ir gerais laikomi žmonės ima ir ką nors tokio amoralaus padaro, pasako ir pan., o didžiausias niekšas kokį žygdarbį įvykdo. Tad absoliutų čia nėra ir negali būti. Nėra viskas tik arba balta, arba tik juoda. :-k

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Rgs 2012, 17:24 
Atsijungęs
Žiedo nešėjas
Vartotojo avataras

Pagal gerų/blogų darbų koeficientą galima bandyt nustatyti koks tas žmogus

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 44 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007