Gėris - blogis, šviesa - tamsa...

Kiti pokalbiai ne į temą
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Aldarion
Dešimtmečio Meris
PranešimaiCOLON 1519
UžsiregistravoCOLON 10 Geg 2004, 14:17
MiestasCOLON Rumšiškės/Kaunas

Re: Gėris - blogis, šviesa - tamsa...

#41 Standartinė Aldarion » 21 Rgs 2012, 21:12

Persikeliame čia iš gijos Kino salėse ir dar ne: antras dublis, kurioje išsivystė gana įdomi diskusija apie žmogaus amoralumą, tiksliau, ar vienas blogas pasirinkimas gali žmogų padaryti amoraliu? Aš teigiu, jog ne, Aredhel, jog taip. Konkrečiai buvo kalbama apie Kristen Stewart, bet galime pradėti ir nuo pradžių:

Kas yra moralė? Ką jums ji reiškia? Kas yra moralus ir kas yra amoralus žmogus? Ar egzistuoja absoliuti moralė?

Nebūtina skaityti auksčiau šioje gijoje vykusios diskusijos, bet minčių joje buvo gerų išsakyta, rekomenduoju. Kol kas neatsakinėsiu į savo klausimus, bet kažkam pradėjus, mielai tai padarysiu (kol kas dar tyrinėju, ar atsiras bent vienas susidomėjęs šia diskusija :)).
"Few now remember them ... yet still some go wandering, sons of forgotten kings walking in loneliness, guarding from evil things folk that are heedless."

Vartotojo avataras
Bombadilas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 785
UžsiregistravoCOLON 01 Bir 2009, 16:24
MiestasCOLON Old Forest

#42 Standartinė Bombadilas » 23 Rgs 2012, 18:03

Gerų klausimų tu čia pažėrei... Moralė man visad buvo samplaika pagarbos tradicijoms, nuosavo kompaso kas padoru ar nepadoru ir galų gale paprasčiausių žmogiškų savybių. Mano gyvenime ji visąlaik reguliuoja mano pasirinkimus. kad ir netiesiogiai, vis tiek iškyla mintis ar gerai pasielgiu? O vat kas yra moralus ar amoralus žmogus aš negalėčiau apibrėžti... kiekvieno požiūris skirtingas ir pvz mano nuomone amoralus yra kiekvienas sukčius ir vagis apgaudinėjantis žmones, bet jeigu jis tai daro savo šeimos labui tai viskas apsiverčia... Nemanau, kad egzistuoja absoliuti moralė... galėtume kaip tokios moralės pavyzdį imti motina Teresę ar pan bet aš labai abejoju ar ji buvo tokia Dievo avelė, kaip visi teigia. Nemačiau negirdėjau, o kitų raštai gali būti priimti kaip tiesa tik iš dalies...
Hey! Come derry dol! Can you hear me singing? Old Tom Bombadil is a merry fellow;
Bright blue his jacket is, and his boots are yellow!

Vartotojo avataras
Elentari
Nazgūlė
PranešimaiCOLON 1567
UžsiregistravoCOLON 26 Bir 2005, 04:19
CONTACTCOLON

#43 Standartinė Elentari » 29 Rgs 2012, 06:41

Sakyčiau, kad gal būt reikėtų vertinti poelgius, o ne absoliutinti, ar žmogus moralus/amoralus. Nes ir vienokių, ir kitokių, apie kuriuos galėtum pasakyti absoliučiai taip arba anaip, vienetai ant svieto, jei iš viso tokių yra. Ir gerais laikomi žmonės ima ir ką nors tokio amoralaus padaro, pasako ir pan., o didžiausias niekšas kokį žygdarbį įvykdo. Tad absoliutų čia nėra ir negali būti. Nėra viskas tik arba balta, arba tik juoda. :-k
---

Vartotojo avataras
Bombadilas
Žiedo nešėjas
PranešimaiCOLON 785
UžsiregistravoCOLON 01 Bir 2009, 16:24
MiestasCOLON Old Forest

#44 Standartinė Bombadilas » 29 Rgs 2012, 17:24

Pagal gerų/blogų darbų koeficientą galima bandyt nustatyti koks tas žmogus
Hey! Come derry dol! Can you hear me singing? Old Tom Bombadil is a merry fellow;
Bright blue his jacket is, and his boots are yellow!

BUTTON_POST_REPLY